background preloader

Publikacje-projekty mièdzynarodowe LO Rydy 2012_2014 SBRP

Facebook Twitter

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część VIII „Nasza historia… – czerwiec 2014″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkimi słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. Razem z uczniami LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach odwiedziliśmy już tego lata Grecję, Turcję, Włochy, Rydułtowy, Anglię, Bułgarię, a w poprzednim odcinku Warszawę. Wszystkie mobilności zostały zrealizowane w jednym tylko roku szkolnym 2013/2014. Nasza wspólna historia w obrazach, czyli romantyczno-nostalgiczna wyprawa Skalniaków na Litwę W czerwcu laureatki szkolnego konkursu językowo-artystycznego dla klas pierwszych „Moje Miasto” wyruszyły na tygodniowy podbój Litwy w poszukiwaniu polsko-litewskich korzeni w okręgu kowieńskim w ramach rządowego programu Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży.

Marzena Kuźmińska, Wiktoria Woźniak Karolina Boldys Anita Lukoszek. Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część VII „Po laury do stolicy… – czerwiec 2014″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkimi słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. Jak gorący to był rok w naszej szkole przekonali się czytelnicy naszych relacji z podróży do Grecji, Turcji, Włoch, Bułgarii oraz spotkań i projektów realizowanych pomiędzy wyjazdami w Polsce. Okres przedwakacyjny też obfitował w przygotowane wcześniej (Litwa – w kolejnym odcinku) oraz całkiem nieplanowane, aczkolwiek radosne peregrynacje. Zapraszamy: Po laury do stolicy, czyli niespodziewana podróż do Warszawy LO im.

Projekt „Safetiquette” dotyczący bezpieczeństwa nastolatków w Internecie, nagrodzony został już wcześniej Krajową i Europejską Odznaką Jakości eTwinning w obu partnerskich krajach oraz II Nagrodą „Konkursu eTwinning 2013” w Czechach. Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część VI ” Polonezem po Bułgarii… – kwiecień 2014″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkimi słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. Po podróżach do Grecji, Turcji, Włoch , Polski i Anglii nadszedł czas na uczniowskie wspomnienie podsumowania pracy nad projektem Comenius w roztańczonej Bułgarii. Odezwiemy się jeszcze z Litwy i Warszawy, gdzie kończyliśmy realizację innych projektów. A na razie: Polonezem po Bułgarii, czyli taneczna wyprawa „Skalniaków” Nareszcie w Sofii – o dwa starty i dwa lądowania bliżej celu!

Przekonaliśmy się wszyscy, że na wzajemnym zrozumieniu i szacunku dla odrębności naszych tradycji można budować nowy, przyjazny świat. Klaudia Ryszka. Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część V „Podróż na Wyspę … – luty 2014″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkimi słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. Wraz ze Skalniakami odwiedziliśmy już Grecję, Turcję, Włochy i Rydułtowy. Kolejna relacja to podsumowanie wyprawy do Londynu i południowej Anglii dla oddechu od projektowych prac i roboczych spotkań.W następnych odcinkach wspomnienie wiosennej Bułgarii, letniej Litwy i gorącej Warszawy. Zimowa podróż „Skalniaków” na europejską Wyspę „Multi-Kulti”, czyli „nasza” Anglia W trakcie warsztatów językowych w Anglii, zorganizowanych przez naszą szkołę, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, dowiedzieliśmy się dużo o innych i… o sobie. Następnego dnia pojechaliśmy do BRIGHTON, gdzie odwiedziliśmy ogromne Oceanarium, w którym mieliśmy okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt morskich.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część IV „Spotkanie 3 projektów… – grudzień 2013″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkimi słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. Za nami uczniowskie wspominki z „Comeniusowej” Grecji, Turcji, Włoch oraz międzypokoleniowego projektu „Generations at school”. W kolejnych odcinkach o bułgarskich tańcach, litewskich krajobrazach i warszawskich celebracjach. A dziś zapraszamy na relację z wyjątkowego międzynarodowego spotkania. Spotkanie uczestników trzech międzynarodowych projektów – czyli międzykulturowy tygiel na Skalnej Oj, gwarno było w naszej Szkole przed Świętami…Nie tylko Mikołaj, anioły i spółka, ale i dwudziesto-osobowa grupa uczniów z czeskiego Brna zawitała w nasze Skalne progi. eTwinning – prezentacja Prezi Wymiana Indywidualna Uczniów – prezentacja Popplet. Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy. Część I „Kawa po grecku… – kwiecień 2013″ Czas kanikuły, warto więc powspominać dobre rzeczy, które przeżyliśmy w poprzednich latach szkolnych.

Gorące 12 miesięcy z życia Skalniaków, czyli projekty międzynarodowe z uczniowskiej perspektywy

Postanowiłam przedstawić Państwu korzyści płynące z realizacji projektów międzynarodowych bez epatowania wielkim słowami – niech przekonają nas wrażenia młodych uczestników. W kolejnych wakacyjnych „odcinkach” opowiemy o projektowych spotkaniach we Włoszech, Turcji, Bułgarii, na Litwie, w Warszawie i … Rydułtowach. Poniżej pierwsza część uczniowskich spostrzeżeń i wrażeń… Zapraszamy w podróż do Grecji! Kawa po grecku i inne przygody Skalniaków Na lotnisku w Atenach próbowaliśmy kupić kawę. Mateusz Lisiecki Grecja, Grecja, Grecja… Cóż to za niesamowity kraj, choć jak śpiewała Anna Jantar: „Nic nie może wiecznie trwać”.

Karolina Kołodziej Lecąc do Grecji miałam przed oczami widok pięknie położonego miasta nad morzem, z białymi domami i zabytkowymi budowlami, które nawiązują do kultury starożytnej Hellady. Ania Kustos Karolina Jezusek Krzysztof Waltar.