background preloader

1st lessons

Facebook Twitter

15 rzeczy, których nie uczymy się w szkole (a powinniśmy!) » Activities and Ideas. All across the country, schools are undergoing a transformation in teaching and learning with the help of digital technology.

» Activities and Ideas

As educators re-imagine school in new and different ways, Digital Learning Day provides an opportunity to collaborate with peers, share ideas, try new digital tools, and celebrate education innovation. Most importantly, it encourages everyone to play a role in the transformation of their own schools and communities. From virtual student debates to a digital project showcase, local Digital Learning Day events are as diverse and unique as the students that participate. The possibilities are endless. Quiz. ANKIETA EWALUACYJNA WARSZTATÓW. TwinSpace. Czy jesteś empatyczny? A) prawie zawsze ziewam razem z nim. (2 punkty)b) czasem zdarza mi się ziewnąć. (1 punkt)c) myślę sobie: „Jak może się tak zachowywać!”.

Czy jesteś empatyczny?

Absolutnie nie mam odruchu, aby „odziewnąć”. (0 punktów) Pytanie 10. Dobranocka [#70] Współczucie [PL\ENG] Reporter Polski - Nauka empatii. What do you know about Poland? - Quiz General knowledge. Some study that I used to know: What do you remember from high school? Pink Floyd - Time feat. Carl & Ellie. INTERNATIONAL DOT DAY 15 September 2016. Wpis imigrantki mieszkającej w Polsce bije rekordy popularności - Pikio.pl. Asida Turawa, mieszkająca od 13 lat w Polsce imigrantka z Kaukazu, opublikowała na jednym z portali społecznościowych wpis, który szybko został udostępniony kilkadziesiąt tysięcy razy.

Wpis imigrantki mieszkającej w Polsce bije rekordy popularności - Pikio.pl

Jak przedstawia się w swoim wpisie, Asida, jest imigrantką, która się zasymilowała. Także jej poglądy na temat kryzysu na Bliskim Wschodzie nie są pozbawione krytycznego podejścia. Poniżej publikujemy wpis Turawy, który do tej pory został udostępniony ponad 31 tys. razy. „Jestem imigrantem. Karolina Korwin Piotrowska: Polska dla Polaków. W ciągu kilku dni miały miejsce co najmniej dwa incydenty ksenofobiczne w Polsce.

Karolina Korwin Piotrowska: Polska dla Polaków

Wszystko działo się publicznie, w środkach komunikacji. Jedni mówią: normalne, inni zaś biją na alarm. Nigdy nie dałam się zwieść bajce o tym, że Polska to wybitnie tolerancyjny kraj. Comments. Jaka jest różnica między uchodźcą politycznym i ekonomicznym?

Comments

Rohingjowie, muzułmańscy uchodźcy z Birmy, nie rozumieją tak postawionego pytania. Uchodźca ucieka z kraju, bo spalono mu dom i zabito bliskich. Nie ma już nic. Ucieka najpierw do Bangladeszu, gdzie od kilkunastu lat nie ma szans na status uchodźcy. Jeszcze w latach 90. ludzie trafiali do obozów, lecz rząd w Dhace przerażony tysiącami uciekinierów, zamknął granicę. O konkursie. UWAGA!

O konkursie

KONKURS! Poszerzcie horyzonty, poznajcie niezwykłych ludzi i ich historie. Przekonajcie się, że - przy odrobinie wysiłku - możecie dokonać wielkiej rzeczy: zmienić na lepsze życie konkretnych osób. Seniorów. Download – Group Games. Gra Miejska - Najnowsza gra. Przygodowa gra miejska na Europejski Dzień Języków „Królewskie Słowa.

Gra Miejska - Najnowsza gra

FutureMe.org: Write a Letter to the Future. Darmowy Test Osobowości. Darmowy Test Osobowości NERIS Type Explorer® Wykonanie testu nie zabierze więcej niż 12 minut.

Darmowy Test Osobowości

Odpowiadaj szczerze (nawet jeśli nie podoba Ci się odpowiedź). Staraj się nie pozostawiać żadnych “neutralnych” odpowiedzi. 3 rzeczy, które warto przestrzegać podczas wykonywania testu: Wykonanie testu nie zabierze więcej niż 12 minut. Uchodzcy.info. Comments. Comments. Ewelina Sztab Jakie wyciszanie telefonu czy wyrzucanie torby z telefonem do tyłu?

Comments

Zwyczajnie trzeba mieć poukładane w głowie. Prowadzisz, nie odbierasz nawet, gdy natarczywie ktoś dzwoni. Masz potrzebę odebrać to zatrzymujesz się w pierwszym odpowiednim miejscu i sobie można gadać do woli. Dla mnie to zasada, którą zawsze przestrzegam. Migrants on Kos. 20 illustrations which prove that the world is a crazy place. The world is changing fast, and we are along with it.

20 illustrations which prove that the world is a crazy place

Unfortunately, not all of these changes are to our advantage. Some people have expressed their concerns about where we're going through art. Let's Have a High-Tech Dot Day! — FableVision Learning. Cyberbully. Szkolenie dla nauczycieli i nauczycielek – Amnesty International. Serdecznie zapraszamy nauczycieli i nauczycielki pracujących/e z młodzieżą gimnazjalną i licealną do udziału w cyklu szkoleń Amnesty International dotyczących praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji oraz prowadzenia działań na rzecz równości w lokalnych społecznościach.

Akademia obejmuje trzy zjazdy warsztatowe, które odbędą się pod Warszawą w terminach: (1) 23-25 września 2016, (2) 14-16 października 2016 oraz (3) 25-27 listopada 2016. Migracyjne punkty zapalne na świecie.Prawne aspekty krajowych i międzynarodowych regulacji dot. tematyki uchodźczej.Kryzys postaw obywatelskich w obliczu współczesnych migracji.Rozwiązania – jak skutecznie chronić prawa osób zmuszonych do opuszczenia swoich domów?

WSZYSCY LUDZIE RODZĄ SIĘ WOLNI I RÓWNI – Amnesty International. Celem projektu „Wszyscy Ludzie Rodzą się Wolni i Równi” jest zbudowanie sieci świadomych liderów i liderek społeczeństwa obywatelskiego (przede wszystkim nauczycieli/nauczycielek oraz aktywistów/aktywistek) posiadających motywację i kompetencje, by mobilizować swoje lokalne społeczności na rzecz świata wolnego od dyskryminacji, mowy nienawiści i przemocy. Do udziału w projekcie zapraszamy edukatorów i edukatorki oraz aktywistów i aktywistki, którzy w ramach cyklu warsztatów i eksperckich konsultacji zaangażują się w opracowanie i pilotaż narzędzi edukacyjnych.

A World of Stories. 10 milionerów, którzy nie skończyli liceum [TOPOWA DYCHA] Comments. Account registration. Comments. This 10-Question Ink Blot Test Can Reveal What Percentage Logic And Emotion You Are. This is the ultimate BRAIN battle… what will your result be? Please leave a comment! Earth-Picker.com - Great Street View Game. Immigration. Five Steps to Tyranny - Pięć Kroków do Tyranii (Polskie Napisy) Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - Kierowanie nauczycieli. Se connecter à FacebookDOT DAY film. Social education short films na Pintereście. Michał in X-Factor: His first big challenge [SUBTITLED] Arcade Game Generator. Inicjatywa momondo DNA Journey - odkryj jak różnorodny jest świat - momondo. Podróżowanie poszerza horyzonty i otwiera umysły – i świat. Kiedy podróżujemy, zanurzamy się w nowej kulturze i odmiennych zwyczajach.

Dzięki tym doświadczeniom pomagamy pokonywać granice – granice, przez które często zapominamy, że jest więcej rzeczy, które nas łączą, niż takich, które nas dzielą. Kiedy uda ci się dotrzeć do tego, co kryje się za często przytłaczającymi widokami, dźwiękami i zapachami obcego kraju, zobaczysz, że wszyscy jesteśmy do siebie bardzo podobni.

W rzeczywistości dziedzictwo wielu z nas jest dużo bardziej zróżnicowane i mamy więcej wspólnego z ludźmi z innych krajów, niż moglibyśmy przypuszczać. Z niezależnej ankiety, w której wzięło udział 7 292 osób z 18 krajów, dowiedzieliśmy się, że ponad połowa z nas wierzy, że na świecie byłoby mniej nietolerancji, gdyby ludzie podróżowali więcej, a trzy czwarte ankietowanych uważa, że dzięki podróżom postrzegamy różnice i różnorodność w pozytywniejszy sposób. 1. W podróżowaniu chodzi o to, żeby poznawać nowe i inne. Romeo and Juliet. Re-imagining Shakespeare's plays in virtual reality game. William Shakespeare.

Narodowcy leczą homoseksualistów. Wejście Biedronia - "ZAKAZ PEDAŁOWANIA" Rota - Marsz Niepodległości. Rota i Boże coś Polskę. Nick Vujicic do uczniów o nękaniu w szkole (polskie napisy) Dyskryminacja nie/w naszej szkole. Classroom Rules. #PozbądźSięHejtu. He Begins To Sing ‘Purple Rain’, But Watch His Hands As THe Camera Man Zooms Out. WOW! Expand your vocabulary - Knoword. Question Set gramy w Polskę. Slang: How do young Brits speak? Question Set. Slang. Language changes all the time. New words and phrases appear and evolve. The words and pronunciations used by young people in the UK can be very different to those used by adults. Living in a multicultural society has an effect on language, especially on young people, whose friends are often from a mix of backgrounds.

TV and music also have a big impact on the language of the young. Often UK singers sing in American accents without realising. Young British people use lots of language that you usually can’t find in most dictionaries. Safe, sorted, sound, cool or wicked all mean 'That’s good' or 'I understand'. Not everybody uses slang and not everybody likes it. UK slang for international students. By Sophie Cannon at Education UK, 27 January 2014. Nobelprize.org. Getto Warszawskie - Requiem dla 500 tysięcy cz.2/2. Getto Warszawskie - Requiem dla 500 tysięcy cz.1/2. Amerykański fotograf zrobil zdjęcia w codziennych sytuacjach i usunął z rąk bohaterów komórki oraz tablety - tvp.info. Eric Pickersgill jest fotografem, który mieszka na Florydzie. Projekt „Removed” jak mówi powstał przez przypadek.

Zainspirowała go zaobserwowana w kawiarni sytuacja. – Zauważyłem rodzinę, która siedziała przy stoliku. Niby byli razem, ale jednak osobno. Ojciec i dwie córki mieli w rękach telefony, ciągle czegoś w nich szukali, czytali znalezione w nich informacje, obok siedziała matka, która nie miała telefonu. Spot on news lessons for teens : A boy wizard grows up. Virtual Valentines:Melting the Miles between Classrooms - Home. Comments. The Original Real English® Video SparkNotes: Orwell's 1984 Summary.

Top 10 Notes: Brave New World. Włącz się. Edycja 2015/2016. To już czwarta edycja programu edukacji medialnej "Włącz się. Młodzi i media". Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaufanie i skorzystanie z naszej oferty. Dziękujemy za pozytywne opinie i za uwagi, które motywują nas do pracy nad kształtem i jakością programu. Zapraszamy do włączenia się w działania w roku szkolnym 2015/2016 tych, którzy chcieliby zaplanować zajęcia z edukacji medialnej z naszym wsparciem. Mamy dla Was dużo propozycji - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Przygotowaliśmy dla Was następujące propozycje: Refugee Crisis in Europe. Which English word best describes you? Klasa ze snów. Zeitgeist Polska. Web we want. Materiały dydaktyczne dla nauczycieli. Jaroslav Jindra. Konkurs internetowy KNOW AMERICA 2016. Rzeczy, za którymi tęsknisz po szkole. 5 TYPÓW NAUCZYCIELI [Kuba z Jutuba + McAndy] TYPOWY RODZIC. "Facebook" - Film Dokumentalny Lektor PL.

Don't Stay in School. Edukacja medialna. SWIETA EDUKACYJNE. 50 Common Proverbs in English. Class Games For Secondary Students - Fun Class GamesFun Class Games. Sometimes High School classes can be mundane and boring. However, if you play these games in class either at the start of class as a warm up or at the end of class as a reward, it will sure motivate your students one way or another. Here is a list of the best games to play in a high school classroom. Zabawy integracyjne dla DZIECI i dla DOROSŁYCH. Movie Listening. Learning languages more effectively. Placement test for learners of English. 32 Brilliant Illustrations That Show What's Wrong With Society Today.