background preloader

Řešení konfliktů, terorismus

Facebook Twitter

Activities and Outputs – COCORA. Organized Crime and Terrorist Networks. Všeobecné informace : HelpDesk MigraceOnline.cz. Strategický integrační workshop - všeobecné informace Nástroj pro systematické uchopení problematiky integrace cizinců na lokální úrovni Počet cizinců v českých městech roste.

Všeobecné informace : HelpDesk MigraceOnline.cz

Jak lépe využít jejich potenciál a jak předcházet problémům, které mohou v oblasti vzájemného soužití vznikat? Základem je systematický přístup k integraci cizinců na komunální úrovni. Co ve stávající nabídce sociálních služeb schází? Multikulturní centrum Praha o. s. přináší českým městům unikátní nástroj pro usnadnění strategického plánování v této oblasti – integrační workshop. Pro koho je workshop určen? Cíle workshopu Struktura workshopu Výstupy workshopu lokální strategie integrace témata pro grantovou žádost přehled o fundraisingu Navazující aktivity MKC Praha zajišťuje obcím následnou podporu v podobě moderovaného diskusního fóra určeného především pro účastníky workshopu, umístěného na portálu helpdesk.migraceonline.cz vždy pod jednotlivými již uskutečněnými workshopy. Senseless – Conflict Deaths per Hour — Information is Beautiful.

Map of Syrian Civil war/ Global conflict in Syria - Syria news - syria.liveuamap.com. The Water Crises in Turkey, Syria and Iraq. It is a prediction that future wars will be of different kinds... resource wars.

The Water Crises in Turkey, Syria and Iraq

As a result of globalisation we are experiencing differences and inequalities around the world and as a result growth in abuses of human rights and violence and eagerness to expand territories have taken the basic right from poor nations, the people are fighting for basic needs. World watch Institute have pointed out that water will be the center of new conflicts According to them things like IMF and world bank backed privatisation policies flawed big dam projects, etc, have caused further tensions, protest and violence. Water is a precious resource which is gradually getting scarcer. ConflictMap.org. What's ConflictMap?

ConflictMap.org

This site aims to help shed light on wars and other armed conflicts around the globe. It contains summary information, links to more resources, and, most importantly, continuously updated lists of relevant news articles. We hope to make it easier to learn where wars are happening, who's involved, and what's going on right now, especially for smaller conflicts that may not be well covered in large media outlets. For those with a specific interest in conflicts, we hope to make it easier to follow the large volume of news in this field.

Contact us at feedback@conflictmap.org, or reach out to our twitter account: @ConflictMap. Styly řešení konf.situací. Building partnerships to transform violence and oppression. Face 2 Face. Nový Prostor - Články - Téma čísla: Ukrajina - Všechno dobře dopadne? (Brodilová, Malík, Máslo) Procestovat dnešní rozbouřenou Ukrajinu nutně neznamená úplně ji pochopit.

Nový Prostor - Články - Téma čísla: Ukrajina - Všechno dobře dopadne? (Brodilová, Malík, Máslo)

Na cestě mezi Užhorodem, Lvovem a Kyjevem jsme se o tom přesvědčili na vlastní kůži. Tavící kotel mnoha národností dal vzniknout zemi kontrastů, v níž je těžké najít společného jmenovatele. Perla středoevropské architektury, kosmopolitní Lvov s historickými vazbami na Rakousko-Uhersko, má jen málo společného s hornickým Doněckem, východním prorusky orientovaným centrem Donbasu nebo s divokou přístavní Oděsou na samém jihu Ukrajiny. Rozpolcenost země se odráží i v jejích dějinách, plných pohrom a paradoxů. Zaklíněnost mezi Rusko, Polsko a Osmanskou říši sebou odjakživa nesla postavení nárazníkového pásma a dějiště tvrdých soubojů mezi silnějšími sousedy.

S dvacátým stoletím a jeho miliony obětí ukrajinské utrpení dále gradovalo (více text na s. 12-13). Co může přinést současná vyhrocená situace? V Užhorodu, centru Zakarpatské oblasti, není na první pohled po revoluci ani památky. „Všechny akce proběhly pokojně. Nový Prostor - Články - Téma čísla: Ukrajina - Krutí hrdinové (Ondřej Slačálek) Dříve představovali jasné zlo, ukrajinské fašisty.

Nový Prostor - Články - Téma čísla: Ukrajina - Krutí hrdinové (Ondřej Slačálek)

Dnes mají být tak trochu dobrem - hrdinnými bojovníky proti nacismu a bolševismu. Je to ale o dost složitější příběh. Ukrajinští nacionalisté, známí jako banderovci, bojovali proti nejhorším tyraniím dvacátého století, Hitlerovi i Stalinovi. Často čteme, že už jen proto si zaslouží respekt. Adam Votruba: Rusko a Ukrajina, mediální obraz mocenského konfliktu. Ruská anexe Krymu je významným historickým mezníkem.

Adam Votruba: Rusko a Ukrajina, mediální obraz mocenského konfliktu

Můžeme o ní hovořit jako o posledním hřebíčku do rakve poválečného uspořádání Evropy. Poprvé od roku 1945 se rozhodl evropský stát připojit území cizího státu. Rusko tak odhalilo své imperiální ambice. Nechci se zde připojovat k oblíbené démonizaci Ruska. Přinejmenším nehodlám popírat, že Spojené státy jsou imperiální velmocí. V souvislosti s událostmi na Krymu byl často citován případ Kosova – jedné straně sloužil jako důkaz západního pokrytectví, což z druhé strany bylo označováno za falešnou propagandu. Nechci zde analyzovat nálepku kosovského konfliktu jako jednostranné agrese Srbska vůči bezbrannému albánskému obyvatelstvu, o té by se dalo s úspěchem pochybovat. Princip, na kterém Západ dosti striktně trval během občanské války v Chorvatsku a Bosně, byl v případě Kosova porušen.

V souvislosti s těmito událostmi je zajímavé sledovat, jak se mnohá česká a západní média chovají jako nástroj propagandy.

Zbraně

Help Us Bring Peace to Israel and Palestine! Israeli and Palestinian Combatants Have Laid Down Weapons to End the Conflict Through Non-Violence!

Help Us Bring Peace to Israel and Palestine!

This is a story the media isn't covering. Yet, it is already happening. Please support COMBATANTS FOR PEACE and their Media Outreach Campaign and Bi-National Activities. Reconciliation (successes and failures) Portraits of Reconciliation. Last month, the photographer Pieter Hugo went to southern Rwanda, two decades after nearly a million people were killed during the country’s genocide, and captured a series of unlikely, almost unthinkable tableaus.

Portraits of Reconciliation

Watchers of the Sky (2014)