Екологія і людина: взаємозв’язок. Реферат – Освіта.UA. Всі процеси в біосфері взаємозалежні.
Людство - лише незначна частина біосфери, а людина є лише одним із видів органічного життя - Homo sapiens (людина розумна). Розум виділив людину з тваринного світу і дав йому величезна могутність. Людина протягом століть прагнула не пристосуватися до природного середовища, а зробити його зручним для свого існування. Реферат: Екологія в житті людини - BestReferat.ru. Реферат на тему: Екологія в житті людини План.
Людина і природне середовище: еволюція взаємовідносин. Реферат – Освіта.UA. Близько 600 млн. років тому на планеті Земля з'явилися перші багатоклітинні організми (вважають, що саме тоді для цього склалися сприятливі умови - вміст кисню в атмосфері досяг 3-4%), і одразу відбувся еволюційний вибух - виникли нові форми життя - губки, черви, корали, молюски, а також предки перших рослин і тварин, які в палеозойську еру заповнили всі акваторії й вийшли на континенти.
Розвиток земної рослинності зумовив збільшення кисню в атмосфері та поживних речовин в ґрунтах, а також появу більших тварин. Активно змінювався склад поверхні Землі, атмосфери, гідросфери, виникла біосфера. Величезне значення мав біологічний обмін речовин. Подальший процес еволюції живих організмів призвів до появи людини - найвищого біологічного виду, який, розвиваючись, дедалі більше впливав на природу. Лекція №1. Вступ до екології людини - Екологія людини - - Електронна бібліотека. Передумови виникнення науки “Екологія людини”.Визначення “екології людини” як науки; місце екології людини серед підрозділів сучасної екології, об’єкт дослідження і основні завдання екології людини.Методи дослідження екології людини.Зв’язок екології людини з іншими дисциплінами.Поняття про гігієнічне нормування, гранично допустимі концентрації, гранично допустимі рівні і дози, максимально допустиме навантаження.
Високий рівень концентрації промисловості та сільського господарства, екологічно необґрунтована господарська діяльність призвели до того, що Україна нині є однією з найбільш екологічно неблагополучних країн Європи. Значно погіршила ситуацію найбільша у світі ядерна аварія на Чорнобільській АЕС. Аналіз стану навколишнього природного середовища свідчить про те, що в останні роки суттєвих позитивних зрушень в екологічній ситуації не сталося, в деяких місцях вона навіть погіршилася. Бібліографічний огляд на тему: «Екологія. Людина. Суспільство» Львівський національний аграрний університет Один із провідних вищих навчальних закладів України, який уже понад півтора століття відіграє важливу роль у розвитку аграрної освіти та науки.
Це сучасний університет, відкритий для міжнародної співпраці. Доки не пізно… (економіка — екологія — людина) - Довкілля - dt.ua. Людина зробила велику помилку, коли подумала, що може себе відокремити від природи і не зважати на її закони.
Володимир Вернадський Щодня із засобів масової інформації ми чуємо про проблеми, які буквально 10—20 років тому не були такими актуальними і болючими. Читаючи зведення CNN чи Reuters, переконуємося, що світ став більш непередбачуваним, і навіть прогнози авторитетних агентств не в змозі точно визначити, з якими проблемами (старими й новими) нам доведеться мати справу за кілька років.
Але важливо відзначити, що ці процеси відбуваються на тлі розгортання інформаційної економіки, яка кардинально змінює суспільні формації, у тому числі систему природокористування. Кому потрібна «зелена революція», людина, що саджала дерева — новий огляд книжок та фільмів у рубриці «Екологія, література та кіно» Редакція журналу «ECOBUSINESS.
Екологія підприємства» продовжує публікувати матеріли рубрики «Екологія, література та кіно», у якій ми збираємо для вас бібліотеку та пізнавальні фільми, що допоможуть інакше глянути на взаємини природи та людини й змінити ставлення до навколишнього середовища. Томас Фрідман. Спекотний, плоский, багатолюдний. Кому потрібна «зелена революція» і як нам реконструювати Америку Анімаційний фільм «Людина, що саджала дерева» Режисер: Фредерік Бак, Канада, 1987 р. Негативний вплив людини на природу, Загальна характеристика впливу - Екологічні знання. Негативний вплив є наслідком постійної необхідності задовольняти потреби людини і суспільства.
Для нормального існування людини необхідно задовольняти матеріальні і духовні потреби. Оскільки духовні потреби можуть бути задоволені тільки з використанням матеріального - для виконання музики потрібні інструменти, картину треба намалювати на чомусь, а вірші і прозу записати, обидва види потреб вимагають витрат природних ресурсів. Матеріальні потреби сучасної людини складаються з двох частин - природні та комфортні. Природні потреби - це біологічні потреби в їжі, воді, повітрі, житлі, притаманні усякій вищій тварині. Людина: життя в довкіллі. Людина, прийшовши в цей світ, крок за кроком пізнає його багатство й розмаїття, що власне й становить сенс людського буття.
Значною мірою розмаїттю довкілля ми завдячуємо живій природі, адже саме внаслідок тривалої природної еволюції сформувалася різноманітність рослинного й тваринного світу. Щоб жити й виживати у природі, людина навчилася використовувати корисні властивості компонентів біорозмаїття для отримання продуктів харчування, сировини для виготовлення одягу, знарядь праці, будівництва житла, енергоносіїв. Впродовж історії людина навчилася не лише виживати у протистоянні природі, а й шанувати природу, заощадливо використовувати її ресурси, передаючи цей досвід у спадок від однієї генерації до іншої.
Екологічне маркування - Міністерство екології та природних ресурсів України. Екологічна інформація щодо здійснення технічного регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки (в частині екологічного маркування) Сьогодні все більше споживачів у всьому світі усвідомлюють вигоди і віддають перевагу товарам та послугам з поліпшеними характеристиками щодо їх впливів на стан довкілля та здоров’я людини.
"Екологія людини та суспільства" Ковальов. "Екологія і людина:виживання" В.П.Славов. Довідник з екології. Екологія – охорона природи ЄМНІСТЬ СЕРЕДОВИЩА – міра здатності певного оточення до підтримування функцій деякого біотичного утворення (індивіда, групи особин тощо), що розглядається як центр, у виділеній сукупності. Залеський І.І. Екологія людини. Екологія людини Підручник. Промислова екологія. В.С.Крисаченко Людина і біосфера. підручник Розділ 1. Формування основних ідей та концепцій екології.