background preloader

Інформаційний путівник "Бібліотеки освітніх закладів: функції, вебпідтримка"

Facebook Twitter

ЗМІНА РОЛІ ТА ПРІОРИТЕТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ // Шкільна бібліотека в меді@просторі : Панельна дискусія, жовтень 2019. Методичний відділ Панельна дискусія у дистанційному форматі в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек Слово модератора панельної дискусії Людмили Крижко, методиста методичного відділу КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР Вітаю учасників панельної дискусії у дистанційному форматі "Зміна ролі та пріоритетів діяльності шкільних бібліотек в умовах реформування освіти". Поштовхом до визначення теми нашої дискусії стали, по-перше, інформатизація суспільства та трансформація бібліотек в сучасному світі, по-друге, реформування освіти і створення нової української школи, по-третє, проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом "Сучасна бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня".

Хочеться відзначити, що професійні дискусії навколо питання щодо реформування бібліотеки освітнього закладу точаться досить давно. 1. … Без бібліотеки школа нічого не може зробити. Шкільна бібліотека: роздуми в голос. КОНЦЕПЦІЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ. Новий освітній простір. Мотивуючий. Новий освітній простір. Сучасне обладнання. БІБЛІОТЕКА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ЯК СКЛАДОВА ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ ЗАКЛАДУ. Абетка для директора. Рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти. 2021. На українські школи очікує велика трансформація. Якщо світ успішно подолає наслідки пандемії COVID-19 та нерівні можливості країн, Освіта 4.0 відкриє нові можливості: сучасні технології навчання, нові механізми оцінювання, розширення можливостей освітян (інвестиції в освітян впродовж професійної діяльності).

Потенційний приріст світового ВВП від інвестицій тільки однієї з навичок, що їх формує Освіта 4.0, оцінюється в 2,5 трлн доларів. В Україні, звісно, значно більше викликів, ніж в інших країнах Європи: збройна агресія рф, необхідність навчання під час воєнного стану, незавершені програми та реформи, зруйновані заклади освіти, масова вимушена міграція, нерівні можливості в громадах та регіонах. Необхідно підготувати вчителів до нової ролі стосовно учнів, підготувати нову генерацію менеджерів освіти, реалізувати реформу НУШ.

Проте і можливостей перед країною відкривається чимало, вважають автори програми. Відбудова інфраструктури вже за новими стандартами;нова мережа закладів освіти;стрибок у науці та технологіях. Створення сучасного інформаційно-освітнього простору шкільної бібліотеки : метод. рек. Бібліотека Нової української школи. Збірник за матеріалами бібліотечного форуму. Кучерова О. М. - Модернізація бібліотек загальноосвітніх закладів у контексті гуманізації та інформатизації освіти (2012) Кучерова О. М. Модернізація бібліотек загальноосвітніх закладів у контексті гуманізації та інформатизації освіти / О. М. Кучерова // Вісник Харківської державної академії культури. - 2012. - Вип. 37. - С. 85-95. - Режим доступу: авторів публікації:Кучерова О. Бібліографічний опис для цитування: Кучерова О.

Додаткова інформація про автора(ів) публікації:(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)Кучерова Ольга Миколаївна (соціальні комунікації) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця" Чотири простори бібліотеки: модель діяльності : практичний посібник. Бібліотечний простір – реальний та віртуальний. Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Бібліотечний простір – реальний та віртуальний На перший план сьогодні виходить проблема організації бібліотечного простору. Сьогоднішня бібліотека покликана бути багатоликої і різною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритими просторами і відокремленими місцями відпочинку.

Тому необхідно переглянути організацію бібліотечного простору, буквально кожного куточка приміщення, зробивши його якомога зручніше і привабливіше для користувачів. Отже, бібліотекам потрібно не лише забезпечувати максимальний об'єм інформації з вільним і рівним доступом до неї, але і створювати комфортне інтелектуальне середовище, здатне залучати і виховувати нові покоління читачів. БІБЛІОТЕКА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ – Ліцей № 1 імені Івана Франка. Сучасна система освіти переживає етап реформування та повного перезавантаження. Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки.

Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й уміння застосовувати їх у житті. За умови введення в дію активного чинника – Закону України «Про освіту» та його дотримання НУШ характеризуватиме високий технологічний рівень, новітнє навчально-методичне й інформаційне забезпечення, потужний кадровий потенціал. Шкільні бібліотеки як обов’язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища. Головною метою діяльності шкільних бібліотек є забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави. 1. 1. 2. 3.

Бібліотека як STEM-хаб освітнього середовища. ч.1 // youtube. Бібліотека як STEM-хаб освітнього середовища. ч.2 // youtube. Стратегія розвитку Наукової бібліотеки Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка. Функції бібліотек // Бібліотекознавство. Поняття бібліотечної системи України, функції бібліотеки як документної системи » referat-ok.com.ua. Вступ. 1. Загальна характеристика бібліотечної системи України. 2. Основні функції бібліотеки. 3.

Шляхи вдосконалення роботи бібліотек щодо інформатизації суспільства. Висновки. Список використаної літератури. Вступ Процес інформатизації суспільства активно проходить в усьому світі і викликає постійну необхідність значного підвищення інформаційної культури людей. Культура взагалі — це складне, багатогранне соціальне явище. За визначенням одного з провідних спеціалістів в галузі інформатизації Е.П.Семенюка, інформаційна культура — це складова людської культури взагалі, яка характеризує рівень всіх комунікативних процесів, які здійснюються в суспільстві.

В залежності від об'єкту діяльності можна розглядати інформаційну культуру особистості, всього суспільства або його частини, нації, вікової чи професійної групи (6, с.2). 1. Бібліотеки можуть мати статус юридичної особи або входити до складу юридичної особи. Основними напрямами державної політики в галузі бібліотечної діяльності є: 2. 3. Висновки. Рекреаційна функція бібліотеки початку XXI століття. Ківшар Т.І. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції«Педагогічні та рекреаційні технології в сучаснійіндустрії дозвілля». м. Київ, 4-6 червня 2004 р. Сучасний період соціальної трансформації суспільства, взаємопов’язаний з поглибленням кризових явищ, висуває перед українськими бібліотеками завдання вибору напрямів і функцій розвитку їх суспільної життєдіяльності з урахуванням загальнолюдських та національних пріоритетів на фоні поляризації сучасного українського суспільства, негативних наслідків інформаційної цивілізації.

Радикальна перебудова суспільної свідомості, духовних цінностей, світоглядних орієнтацій розширює соціальні функції бібліотеки. Бібліотека, реалізуючи інформаційну функцію в умовах практично необмеженого доступу до банків інформації за допомогою комп’ютерної мережі бібліотек, сприяє розкриттю й реалізації творчих здібностей, самоудосконаленню й самореалізації в інформаційному суспільстві. Мрії Попелюшки, або Новий функціонал шкільної бібліотеки. Пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що забезпечують удосконалення навчально-виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.

До ключових напрямів державної освітньої політики віднесено інформатизацію освіти, удосконалення бібліотечного та інформаційно-ресурсного забезпечення освіти і науки.[2] Процеси інформатизації зумовлюють необхідність створення нових умов для повноцінного задоволення інформаційних потреб учасників навчально-виховного процесу. Шкільна бібліотека в сучасному інформаційно-освітньому середовищі має виходити на ключові позиції. Якою вона є сьогодні? Якою має бути? Які вимоги до неї висуває сучасна школа? Падчерка в шкільному сімействі Увага до проблем шкільних бібліотек з боку державних органів обмежується забезпеченням навчальних закладів підручниками та навчальними посібниками. У кожній Попелюшці криється принцеса Мовою документа.

Основні функції шкільної бібліотеки - Марганецький ліцей №7 Марганецької міської ради Дніпропетровської області. Функції бібліотеки | Бібліопланета. Сайт бібліотеки ліцея імені Лесі Українки Жовтоводської міської ради Функції бібліотеки. Функції шкільної бібліотеки - Комунальний заклад "Пісочинський ліцей Пісочинської селищної ради" Харківського району Харківської області.

Освітня: ♦ Озброєння школярів методами пізнання й аналізу теоретичних положень основ наук; навичками систематичної роботи з джерелами інформації. ♦ Формування в шкільній бібліотеці фонду літератури за основними галузями знань, який би якнайповніше задовольняв освітні потреби і запити школярів, забезпечував можливість їхньої ефективної індивідуальної освітньої та групової діяльності. ♦ Співпраця шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом. ♦ Залучення шкільної бібліотеки до розв'язання навчальним закладом прямих функцій навчання.

Соціальна: ♦ Допомогти учню у формуванні ціннісно-світоглядної орієнтації в час глибоких змін, що відбуваються в суспільстві; психологічної стійкості; уміння жити в гармонії з суспільством, природою, самим собою. Інтелектуальна: ♦ Формування інтелектуального потенціалу держави, творчої, гуманістично-орієнтованої особистості, здатної реалізувати свої природні здібності й талант, вибудувати перспективу свого інтелектуального життя. Самоосвітня: Культурологічна: ДНЗ "Інгулецький професійний ліцей" - Функції бібліотеки. Функції бібліотеки закладу Освітня Озброєння учнів методами пізнання й аналізу теоретичних положень основ наук; навичками систематичної роботи з джерелами інформації.

Формування в бібліотеці закладу фонду літератури за основними галузями знань, який би якнайповніше задовольняв потреби і запити учнів, забезпечував можливість їхньої ефективної індивідуальної індивідуально освітньої та групової діяльності. Співпраці бібліотеки з педагогічним колективом. Соціальна Допомогти учням у формуванні ціннісно-світоглядної орієнтації в час глибоких змін що відбувається в суспільстві, психологічної стійкості;уміння жити в гармонії з суспільством, природою, самим собою. Інтелектуальна Формування інтелектуального потенціалу держави, творчої, гуманістично-орієнтованої особистості, здатної реалізувати свої природні здібності й талант, вибудувати перспективу свого інтелектуального життя. Самоосвітня Культурологічна.

Бучацький ліцей імені Святого Йосафата — Бібліотека — осередок формування духовно багатого та інтелектуально розвиненого українця. Бібліотека — одна з важливих ділянок діяльності ліцею. Вона є справжнім центром пропаганди книги, надійним помічником вчителів у навчанні та вихованні учнів. Це сучасний інформаційний центр забезпечення учнівського та педагогічного колективів необхідною інформацією.

Своїми методами і засобами робота бібліотеки допомагає здійснювати державну програму освіти і виховання дітей. Адже духовно-моральне становлення підлітків, підготовка їх до самостійного життя є найважливішою складовою частиною розвитку суспільства, держави. Бібліотека не може працювати, не враховуючи мету і завдання навчально-виховного процесу, і тому вона є місцем зародження яскравих думок і почуттів, де закладається духовне здоров’я нації.

Для того, щоб робота проводилась систематично і послідовно, бібліотека закладу виконує такі функції: Книжка потрібна підростаючому поколінню не менше, ніж школа — ось чому популяризація літератури — пріоритетне завдання бібліотеки нашого навчального закладу. Сучасна шкільна бібліотека: організація роботи : практ. посіб. Патріотичне виховання у шкільних бібліотеках: методи та підходи : метод. рек. / Recommendations socioculture. Оптимальні форми та методи роботи шкільної бібліотеки. Нині в Україні відбувається становлення системи освіти та виховання, зорієнтованих на входження у світовий процес. Воно супроводжується істотними змінами в педагогічній теорії та практиці навчально-виховного процесу. Відбувається зміна освітньої та виховної роботи: пропонується новий зміст та підходи, нові стосунки, новий педагогічний менталітет.

Освіту в сучасній школі зорієнтовано на озброєння школярів методами пізнання й аналізу теоретичних положень основ наук, оволодіння ними за допомогою нових способів мислення; озброєння навичками систематичної роботи з джерелами інформації. Залучення шкільної бібліотеки до виконання цих завдань посилює її освітні функції та педагогічну спрямованість. Шкільна бібліотека-єдине доступне джерело інформації для учнів, яке забезпечує їх інформаційними ресурсами, місце соціальних комунікацій, де зустрічаються учні різного віку, вчителі.

Указ Президента України від 22.03.2009 р. Основні завдання: В шкільній бібліотеці використовуються такі звітні документи: Вимоги часу – нові форми роботи бібліотеки : метод. рекомендації. Розуміння шкільних бібліотек (англ.) Робота шкільної бібліотеки під час дистанційного навчання. • Батькам Інший. Методичні рекомендації щодо організації роботи шкільної бібліотеки за допомогою онлайн-сервісів під час воєнного стану у 2022/2023 навчальному році. Реалії шкільних бібліотек в умовах воєнного стану.pptx - Google Slides. Бібліотека під час війни - youtube. Виховна робота в умовах війни: важливі аспекти. Виховна робота завжди була невід’ємною складовою освітнього процесу, а зараз, в умовах військової агресії рф проти України, її важливість складно переоцінити.

Усе, що відбувається зараз – виклик для школи, для вчителів та учнів. Звісно, постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти? Найважливішими напрямами виховної роботи зараз мають стати: психологічна та емоційна підтримка учнів;навчання правил поведінки в умовах воєнного стану (під час повітряних тривог, поводження з вибухонебезпечними предметами, перша медична допомога тощо);адаптація та підтримка учнів-ВПО;розвиток критичного мислення та медіаграмотності;національно-патріотичне виховання. Розглянемо кожен із цих напрямів детальніше.

Психологічна та емоційна підтримка учнів Зараз учні найбільше потребують підтримки та розуміння, академічні успіхи та оцінки відходять на другий план. До того ж тепер учитель додатково стає ще й справжнім психологом! Методичні рекомендації«Перша психологічна допомога. ·довіра; Лютий: РОБОТА БІБЛІОТЕК В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ - youtube.

Бібліотеки України під час війни: адаптація до нових реалій та визначення пріоритетів. Робота бібліотекарів Дніпропетровщини в умовах російсько-української війни — Українська бібліотечна асоціація. 09 травня 2022 З перших днів війни бібліотекарі Дніпропетровщини, використовуючи свої знання, вміння, навички, допомагають захисникам та цивільному населенню. Їхніми головними професійними та життєвими пріоритетами стали: захист інформаційного простору: боротьба з фейками, дезінформацією та кіберзагрозами; робота з переселенцями і тимчасово переміщеними особами, організація навчань з надання першої домедичної допомоги, надання психологічної та емоційної підтримки жителям громад і т.і.

Кожна публічна бібліотека області вносить свою частку праці в наближення перемоги і виконує функції осередків волонтерської діяльності, де плетуть маскувальні сітки, шиють подушки, чоловічу білизну, виготовляють розпізнавальні стрічки для тероборони, допомагають збирати речі для ВПО, організовують благодійні акції зі збору коштів для ЗСУ. Дніпропетровська ОУНБ ім. Щорічна регіональна кампанія «Читаємо разом» проводиться Дніпропетровською ОУНБ ім. Ми тримаємо інформаційний фронт. Рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України.

Корисні сервіси онлайн для бібліотекарів - Центральна бібліотека ЦБC Слобідського району м. Харкова. Корисні сервіси онлайн для бібліотекарів | БібліоШ@фа. Kahoot для шкільних бібліотекарів // youtube. QR-книжкова виставка в Canva за 5 хвилин // youtube. Про можливості Google документів для сучасних освітян - Новини. Інтернет-ресурси для створення хмар слів власноруч. Надаємо вчителям та батькам інструменти й поради, необхідні для навчання учнів.

Слайд-шоу, ефективні демонстрації та взаємодія з Google Презентаціями - Новини. Бібліосходинки. Блог бібліотекаря. ПОЛІАННА. Блог шкільної бібліотеки. Медіатека. ЕкоДень. Тематичний сайт. Бібліотечні медіа уроки. Ірина Євтушенко. YouTube-канал. КНИЖКОВИЙ РОЗМАЙ: Віртуальна читальна зала. Бібліотечні родзинки: Інформаційна закладка. Н. Забіла. Інформаційна закладка. Ірен Роздобудько. Інтерактивний плакат. Ігор Січовик. Інтерактивний плакат. Казки Захаріаса Топеліуса. Інтерактивний плакат. Батько українського театру. Інтерактивний плакат. КНИЖКОВИЙ РОЗМАЙ: Інфографіка. Твоя мобільна читалка. Дайджест. Геній, який випередив час. Персональна пам'ятка. Берег дитинства: Письменники - ЮВІЛЯРИ! Календар. ЗИМА-ЧАС ДЛЯ ЧИТАННЯ. Літературний альманах. КНИЖКОВИЙ РОЗМАЙ: Бібліотрансформер. Буктрейлер "Крадійка книжок" Маркус Зузак // youtube.

Псевдоніми українських письменників // youtube. «Нова українська школа: результати втілення реформ у життя» - Google Slides. Бібліосходинки : Віртуальні виставки. Марина Дяченко. Віртуальна виставка. Ольга Фесенко. Письменники рідного краю. Віртуальна виставка. Світ тварин: книга в кадрі. ВІртуальна виставка. Відлуння Чорнобиля. Виставка // View. Місячник шкільних бібліотек_zp. Веб-квест У пошуках чарівної квітки. Мудрість світу - книга: Краю мій, гордість моя. Мережева акція. Віртуальна мистецько - поетична медіагодина. Еко-календар "Пізнавай та зберігай!" Еко-подорож. “Мій рідний край - окраса України” Онлайн-вернісаж.

Фотовиставка online "У світі дивовижної природи" - Google Photos. Інтерактивні ресурси. Головна - biblioigroteka. БібліоКре@тив: Ігровий банк. Бібліотечні родзинки: Інтерактивні вправи. Бібліотечні родзинки: Вікторини. Бібліосходинки : День святого Миколая. Вікторина. Новорічна вікторина. Запропонуйте проєкт // youtube.