background preloader

ספרות ישראלית

Facebook Twitter

ספרות ישראלית. א.ב. יהושע. א.

א.ב. יהושע

ב. יהושע נולד בשנת 1936 למשפחה ירושלמית שורשית, 5 דורות בארץ. אביו, יעקב יהושע, היה ידוע כמזרחן ובעיקר כסופר וחוקר של היישוב היהודי בירושלים. כתביו של אביו הם מקור בלתי נדלה של זיכרונות ילדות. אברהם ב. א. החל משנת 1963 שהה א. ספרות ילדים ונוער בישראל – ויקיפדיה. ספרות ילדים ונוער בישראל מקיפה את כל היצירות שחוברו למען הקוראים הצעירים בישראל, המותאמת להם בנושאיה, בתכניה ובסגנונה.

ספרות ילדים ונוער בישראל – ויקיפדיה

ספרות ילדים ונוער[עריכת קוד מקור | עריכה] ערך מורחב – ספרות ילדים ונוער ספרות ילדים היא סוגה ספרותית המתחילה בגיל הינקות ונמשכת עד ראשית גיל ההתבגרות. בנוסף, היא מתאפיינת בשפה פשוטה יחסית, שמרנות בבחירת האמצעים הספרותיים (בפרט בשירה לילדים), שימוש בנושאים הקרובים לעולמם של הילדים, ולעתים קרובות גם בתשתית דידקטית, כלומר שימוש בסיפור או בשיר כאמצעי לימודי או כאמצעי להעברת מסר חינוכי. ספרות זו שואפת ליצור אצל קוראיה חוויה רגשית, אך מעבר לכך, מתמקדת ברצון ללמד ולחנך, לגרות את הסקרנות ואת רצון הקוראים להכיר את העולם בו הם חיים. ספר בקטגוריית - בנושא בוקנט חנות הספרים באינטרנט של רשת צומת ספרים - booknet.co.il. סופרים ישראלים. ספרים וסופרים. רבי מכר - ספרים מומלצים. דויד גרוסמן : דף דף, ספרות ילדים : סופרים : הסופרים לפי א"ב.

סיכומים לבגרות בספרות. בגרות בספרות יכולה להיות סיבה לחשש להרבה תלמידים.

סיכומים לבגרות בספרות

הצורך לזכור חומר רב והכתיבה הרבה שכרוכים בבחינת בגרות בספרות הם משימה שהיא כלל לא פשוטה בעבור הרבה תלמידים. מסיבה זו תלמידים רבים מחפשים סיכומים לבגרות בספרות איכותיים כמה שיותר שיסייעו להם להתכונן טוב יותר לקראת הבגרות בספרות. בכדי לעזור לכל מי שמתכונן לקראת הבגרות בספרות אנו מתחילים כאן בפרויקט סיכום לבגרות בספרות שינסה לכסות את כל החומר הנכלל במסגרת של בגרות בספרות ובכך להציע עזרה אמיתית לכל מי שצריך אותה. אותם סיכומים לבגרות בספרות יכסו את כל הנושאים הנלמדים לקראת בגרות בספרות כמו השירה העברית בימי הביניים, שירת ביאליק, סיפורי ש"י עגנון, הסיפור העברי, רומן, נובלה, טרגדיה קלאסית וכן מחזה. את כל הסיכומים לבגרות בספרות במסגרת הפרויקט תוכלו למצוא באתר זה או דרך חיפוש בגוגל אחר הנושאים השונים שעליהם נבחנים במסגרת של בחינת בגרות בספרות. בחינת בגרות בספרות בנויה מחמישה חלקים, כאשר שני חלקים הם חובה ומהשלושה הנותרים צריכים הנבחנים בבחינת הבגרות בספרות לבחור שניים.

כאן תוכלו למצוא בגרות בספרות חורף 2015 תשע"ה – סיכומים ומיקוד סיפור קצר. שלוש קומות - אשכול נבו. עם עובד - גדר חיה / דורית רביניאן. Danny Sanderson's Official Website -Books. ספרות-הארץ. ויקיפדיה.

חנויות ספרים יד 2

אפיק – ספרות ישראלית. ספרות ישראלית – ויקיפדיה. ספרות ישראלית היא הספרות שנוצרה במדינת ישראל.

ספרות ישראלית – ויקיפדיה

הספרות הישראלית נכתבה בעיקר בעברית, אך גם ביידיש, בלדינו, בערבית, ברוסית, ברומנית, באנגלית ועוד. ההיסטוריה של הספרות הישראלית מעניינת גם משום היותה תוצר של תחיית השפה העברית כשפה מדוברת בעת המודרנית. לפי החוק במדינת ישראל, הספרייה הלאומית מקבלת שני עותקים של כל ספר אשר פורסם בישראל (עותקי חובה). בשנת 2004 דווח כי הם קיבלו 6,436 ספרים חדשים. רוב הספרים פורסמו בעברית, ורוב הספרים אשר פורסמו בעברית היו ספרות מקור. הספרות העברית בישראל הייתה המשך ישיר של הספרות העברית שנכתבה בארץ ישראל לפני הקמת המדינה ושל הספרות העברית שנכתבה בתפוצות ישראל ובמיוחד באותן קהילות יהודיות שבניהן עלו לישראל, חלקם או מרביתם. ספרות דור תש"ח[עריכת קוד מקור | עריכה] סופרי דור תש"ח או דור הפלמ"ח או דור מלחמת השחרור או דור בארץ הם הכינויים שניתנו לחבורת יוצרים, מרביתם מיוצאי הפלמ"ח, שהובילו את הספרות העברית בשנות הארבעים ושנות החמישים של המאה ה-20. אורי אורלֵב : דף דף, ספרות ילדים : סופרים : הסופרים לפי א"ב. אורי אורלב נולד ב-1931, וגדל במשפחה יהודית מתבוללת בוורשה.

אורי אורלֵב : דף דף, ספרות ילדים : סופרים : הסופרים לפי א"ב

בפרוץ מלחמת העולם השנייה נשלח אביו, קצין רופא בצבא הפולני, לחזית. מסתיו 1940 ועד תחילת 1943 היה עם אחיו הקטן ועם אימם, בגטו ורשה, שם נרצחה האם. דודתם המשיכה את המאבק על חייהם. במשך מספר חודשים הוסתרו שני הילדים אצל משפחות פולניות. בקיץ 1943 נשלחו עם דודתם למחנה הריכוז ברגן בלזן בגרמניה ונכלאו שם למשך עשרים ושניים חודשים. יורם קניוק: "עוד שנתיים לא תהיה ספרות ישראלית" קסטל בלום: "כל הפירמידה הפוכה, הסופרים הם אלו שמספקים את הסחורה" בכל שנה ערב שבוע הספר, מתעוררת זעקת הסופרים, שמתקשים להרוויח את לחמם בשל המבצעים האטרקטיביים של הרשתות הגדולות.

יורם קניוק: "עוד שנתיים לא תהיה ספרות ישראלית"

אבל הרשתות כבר מזמן לא מחכות לחגים ומועדים כדי להכריז על מבצעים. בצומת ספרים תוכלו לקנות 3 ספרים ב-99 שקלים, בסטימצקי תקבלו בעבור אותו מחיר ארבעה. "ראיתי את הספרים שלי במבצע ומיד רכשתי את כל הערימה" אומרת אורלי קסטל בלום. יהונתן גפן – ויקיפדיה. יהונתן גפן (נולד ב-22 בפברואר 1947) הוא משורר, מחזאי, סופר, פזמונאי, קריין, עיתונאי, מבקר אמנות, סאטיריקן, פובליציסט ומתרגם ישראלי.

יהונתן גפן – ויקיפדיה

יהונתן גפן לצידה של אשתו הראשונה נורית ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה] במהלך שירותו מתה אמו אביבה, אחותו של משה דיין, מנטילת מנת יתר של תרופה. בספרו "אשה יקרה" גילה גפן שלדעתו מדובר בהתאבדות. עם שחרורו בשנת 1969 עבר לתל אביב ופרסם כמה שירים על פי עצתו של המשורר הנערץ עליו, נתן אלתרמן. בשנת 1974 העלה יחד עם דני ליטני מופע בשם "זה הכול בינתיים, בינתיים זה הכל", שזכה להצלחה גדולה מאוד. גפן התחתן פעמיים: עם נורית גפן מקובר, איתה יש לו שני ילדים, שירה גפן ואביב גפן, ועם אווה חדד, שאיתה יש לו בת בשם נטאשה. יצירתו[עריכת קוד מקור | עריכה] כמשורר ופזמונאי[עריכת קוד מקור | עריכה] ‫אני רוקד עם אמא- מתוך הופ! ילדות ישראלית‬‎