background preloader

Nauka przez zabawę

Facebook Twitter

Gamifikacja (zamiennie grywalizacja lub gryfikacja) to wykorzystanie mechaniki znanej np. z gier fabularnych i komputerowych, do modyfikowania zachowań ludzi w sytuacjach nie będących grami, w celu zwiększenia ich zaangażowania.

Pozwala na skuteczne motywowanie do uczenia się nawet rzeczy uważanych za nudne, żmudne lub rutynowe.
Do najprostszych wykorzystywanych mechanizmów należą współpraca i rywalizacja, pokonywanie kolejnych, osiągalnych poziomów trudności, kolekcjonowanie punktów itd. Coraz częściej wykorzystywana w edukacji dzieci. Gamifikacja: na czym polega ta metoda nauczania? Gamifikacja nie jest jeszcze w Polsce bardzo popularna, ale coraz więcej nauczycieli wykorzystuje jej elementy, tworząc scenariusze lekcji z uczniami.

Gamifikacja: na czym polega ta metoda nauczania?

Przeczytajcie, na czym polega gamifikacja i jakie korzyści dla ucznia niesie za sobą ten sposób nauczania. Dziecko XXI wieku uwielbia grać. Osoby w wieku od 7 do 12 lat stanowią aż 13 procent wszystkich użytkowników, którzy odwiedzają strony z grami online, co więcej - aż 8 na 10 dzieci w tym wieku odwiedza internet właśnie po to, by pograć. Choć o negatywnym wpływie gier komputerowych i internetowych na najmłodszych powiedziano i napisano już wiele, w grach istnieje również potencjał, który w edukacji dzieci można wykorzystać, i od kilku lat wykorzystuje się, jak najbardziej pozytywnie. Gry edukacyjne – gamifikacja. Gry edukacyjne tworzone dla dzieci i przez dzieci Napisała: Agnieszka Bilska Uczę języka obcego.

Gry edukacyjne – gamifikacja

Learning and developing through play. Why Play = Learning. Our children from their earliest years must take part in all the more lawful forms of play, for if they are not surrounded with such an atmosphere they can never grow up to be well conducted and virtuous citizens.

Why Play = Learning

--Plato, The Republic 1 Introduction The study of play has a long history.