background preloader

Místa

Facebook Twitter

Farská bylinná zahrada. Oživlá Farská zahrada při evangelické faře v Libenicích.

Farská bylinná zahrada

V letošním roce jsme se rozhodli obnovit libenickou farskou zahradu a vytvořit na ní bylinné záhony. Je to myšlenka, která vznikla během roku 2012 na základě spolupráce s Ivanou Imramovskou, milovnicí léčivých a jinak prospěšných bylin, a vlastně i po dobré zkušenosti s naším „Libečkem z Libenic“. Jako vhodný prostor pro vytvoření bylinné zahrádky se ukázala zanedbaná zahrada libenické fary. Díky vstřícnému přístupu evangelickému sboru a jeho kurátorce Martě Hlavaté spolu s farářkou Magdalénou Ondrovou, jsme se rychle dohodli. Během zimy jsme spojili síly se Zuzkou Dynkovou, která v Libenicích bydlí a věnuje se eko-zahradám. Park Rochus - přírodní a kulturně-historický areál. Untitled. Stará Voda. Kraj Olomoucký, diecéze olomoucká, děkanát Šternberk Pouť ke sv.

Stará Voda

Anně Poutě v roce 2017: Před svátkem sv. Anny v sobotu 22. července, mše sv. v 10:00 v neděli 23. července, mše sv. v 17:00 Po svátku Narození Panny Marie v neděli 10. září, mše sv. v 15:00 Poloha: Kostel se nachází ve vojenském újezdě Libavá. Farnost Moravský Beroun Historie a popis poutního místa: První písemný záznam o Staré Vodě je z r 1456, kdy se zde uvádí kaple sv. Kostel ve Staré Vodě byl v době minulé rozsáhlým barokním poutním kostelem o dvou věžích, s pěti zvony, dvorem a krytými ambity s křížovou cestou.

Budova kláštera byla poškozena za 2. světové války a po jejím ukončení se dokonce započalo s opravou. V roce 1946 došlo k odsunu německého obyvatelstva, ministerstvo národní obrany slibuje, že kostel a klášter mohou nadále sloužit svému účelu. Pragulic. Sauna a osvěžovna. Centrum Eden - Zábavní a poznávací park na Vysočině. Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Untitled. Up-to-date tips by locals in 66 cities. On your iPhone, Android & online! Jak se k nám dostanete. Fara v Nížkovicích - nabídka ubytování - Farnost Slavkov u Brna. Kalendář akcí - Kláštery Český Krumlov. Veganem v Brně: 10 míst pro spokojené býložravce. Být v Brně veganem opětovně přestává být jednoduché, ale úplně z opačného důvodu, než tomu bývalo kdysi.

Veganem v Brně: 10 míst pro spokojené býložravce

Veganské, vegetariánské, vitariánské nebo alespoň vegan friendly podniky přibývají neskutečným tempem a nouze-navyklý vegan najednou neví, do kterého dřív. Kam v Brně tedy stojí za to vyrazit? Forky’s Veganská jídelna, která jde s dobou jak nabídkou jídel, tak podobou interiéru. Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje. Cestopisy Česko – Cesty a památky.

Za bašteckou čarodějnicí do Starého Kolína (listopad 2015, Časopis Turista 12/2015) Nymburk, ostrůvek středověké cihlové architektury v Čechách (říjen 2015, Časopis Turista 11/2015) Kamenice u Jihlavy (říjen 2015, Časopis Turista 10/2015) Na zámku v Třebešicích se rodí umění (září 2015, Kolínský pres 39/2015) Kraj tónů v Růžkových Lhoticích (srpen 2015, Časopis Turista 8-9/2015) Roštejn a Chadimův mlýn (červen 2015, Časopis Turista 7/2015)

Cestopisy Česko – Cesty a památky

Litomyšl Zámecké návrší. Vítejte na zámeckém návrší v Litomyšli!

Litomyšl Zámecké návrší

Přijměte naše pozvání k procházce, při které se zcela určitě nebudete nudit. Ubytování. Súľovské vrchy - Turistika, lezenie, MTB, ubytovanie v Súľove. Valašská krajina. Tančírna - PRIESSNITZ, THE FINNALLY, J, PLEASE THE TREES - Kalendář akcí - Račí údolí. Srdečně Vás zveme do magických Rychlebských hor na koncert věnovaný na obnovu sudetské památky Tančírna (Georgshalle) v Račím údolí.

Tančírna - PRIESSNITZ, THE FINNALLY, J, PLEASE THE TREES - Kalendář akcí - Račí údolí

Na tomto jedinečném koncertě vystoupí kapela Priessnitz, The Finnally, J, Please The Trees Předprodej vstupenek: Ennea caffé & shop - adresa: náměstí Svobody 832/25, 790 01 Jeseník, kontakt: 774 572 110 Kavárna Café Kavka – adresa: Nádražní 160, Javorník (Kulturní dům) Rekreační zařízení Račí údolí s.r.o. - adresa: Uhelná 126, 790 70 Javorník, kontakt: 777 946 373 Cena vstupenek: v předprodeji 200,-Kč, na místě 250,-Kč.

Pokud nejste z Jeseníku a okolí je možné si vstupenky závazně rezervovat na mailu: info@raciudoli.cz ( uveďte vaše jméno, počet vstupenek a telefonní číslo) Následně obdržíte pokyny k platbě vstupenek. VSTUPENKY BUDE MOŽNÉ KOUPIT I PŘÍMO NA MÍSTĚ. Možnost ubytování: Do chatek a srubů nutný spací pytel. Možnosti stravování: Snídaně formou studeného bufetu 80,-Kč na osobu. Kontaktní osoba: Martina Rabenseifnerová, tel. 777946373. Národní centrum zahradní kultury. Piaristická kolej a další zajímavé stavby. Piaristická kolej Piaristé přišli do Lipníka n.

Piaristická kolej a další zajímavé stavby

B. na popud kardinála Dietrichštejna v roce 1634. Nastěhovali se do prostor domu Jednoty bratrské. Postupně tento dům přebudovali do nynější podoby. Z Lipníka nad Bečvou pak odešli v roce 1884. Členové řádu byli řeholními kleriky a jejich hlavním posláním vedle dobročinnosti byla v ýuka mládeže na školách všech stupňů. Největší význam měla kolej v Lipníku jako místo noviciátu, kde byli kvalifikovanými řádovými pedagogy připravováni na své působení a budoucí učitelské povolání kandidáti ze všech krajů Moravy, Slezska, Čech a z rakouských a německých zemí. Dub nad Moravou - Poutní místa v ČR. V roce 1232 ji olomoucký biskup Robert daroval olomouckému kapitulnímu proboštství.

Dub nad Moravou - Poutní místa v ČR

Již v té době zde byl kostel s farou. Kolem roku 1470 byl na místě původního kostela postaven nový chrám, na kterém o 100 let později byla pravděpodobně provedena částečná přestavba a přistavěna věž. Začátkem 18. Století byl v kostele umístěn obraz - dřevorytina zobrazující Pannu Marii s žehnajícím děťátkem, který pochází z doby kolem roku 1725. RADHOŠŤ - KAPLE. Dub n. M. Kraj Olomoucký, arcidiecéze olomoucká, děkanát Olomouc Pouť k Panně Marii Dubské Poloha: Jižně od Olomouce, mezi Přerovem a Prostějovem.

Dub n. M.

Mapa. Rozhledna Hostišová. Cisterciácký klášter Vyšší Brod.