background preloader

Pandemie

Facebook Twitter

Virus zika poškozující mozky novorozeňat se rychle šíří. První evropský případ nakažení hlásí Dánsko. AKTUALIZOVÁNO před 17 minutami Virus, před jehož rozšířením na celý americký kontinent varovala Světová zdravotnická organizace, je na postupu.

Virus zika poškozující mozky novorozeňat se rychle šíří. První evropský případ nakažení hlásí Dánsko

První případ nákazy virem zika poškozujícím podle všeho mozky novorozenců hlásí Dánsko, první dva případy se objevily také ve Spojených státech. Lidé nakažení virem se před časem vrátili z Jižní Ameriky. Proti viru neexistuje vakcína ani léky. Washington / San José - První evropský případ nakažení virem zika, který zřejmě poškozuje mozky novorozenců, ohlásilo Dánsko. Proti viru v současnosti podle lékařů neexistuje vakcína ani léky. Dánské úřady doporučily těhotným ženám, aby se vyvarovaly cest do oblasti Jižní Ameriky, která je virem především postižena. První případ onemocnění virem zika oznámila také Kostarika. Nemocná osoba se nakazila mimo USA a nepředstavuje žádné riziko pro své okolí, uvedla v úterý zástupkyně zdravotnického úřadu státu Virginie Marissa Levineová.

Almost 4,000 Babies Born With Malformed Heads Amid Zika Epidemic. The growing evidence that the emerging Zika virus is linked with a rare developmental disorder is disturbing.

Almost 4,000 Babies Born With Malformed Heads Amid Zika Epidemic

In Brazil, the worst-hit country of the climbing epidemic, almost 4,000 babies have been born with abnormally small heads since investigations began in October, the Associated Press reports. That’s almost a 2,500 percent increase on the figure for all of 2014, which was 150 babies. Called microcephaly, the shrunken head is often a result of the brain being underdeveloped and smaller than normal.

Symptoms range from mild vision problems and hearing loss to severe intellectual disability and, dependent on severity, the condition can be fatal. Women with affected fetuses will sometimes miscarry. Although the link has not been definitively proven, in the absence of other suggestions, the shocking increase in cases in Brazil during this outbreak, combined with positive virus diagnoses in some cases, is strongly suggestive of a role.

Vláda doporučuje: odložte těhotenství až do roku 2018. Echo24, mc Virus ohrožuje mozek plodu Témata: Latinská Amerika, Salvador, Brazílie Salvadorská vláda vydala oficiální prohlášení, na jehož základě doporučuje ženám, aby odložily plánované těhotenství o dva roky, tedy do roku 2018.

Vláda doporučuje: odložte těhotenství až do roku 2018

Důvodem je virus Zika přenášený komáry, který ohrožuje vývoj mozku plodu. Stejný problém sužuje i další latinskoamerické státy včetně Brazílie a Kolumbie, píše na svém webu televize Al-Džazíra. ,,Rádi bychom doporučili všem ženám v plodném věku, aby odložily své plány s otěhotněním o rok až dva,“ řekl Edurardo Espinoza, viceministr zdravotnictví. V Kolumbii zase vláda doporučuje, aby ženy odložily těhotenství o šest až osm měsíců. Virus obvykle způsobuje tzv. horečku Zika, která se projevuje teplotami, bolestmi kloubů a hlavy, přičemž symptomy běžně odezní během pěti dnů. Nejvíce zasaženým latinskoamerickým státem je Brazílie, nejlidnatější země Jižní Ameriky. Nový nezvaný host. Stojí za dvacetinásobným nárůstem výskytu těžkých vrozených defektů nově se šířící zika virus?

Nový nezvaný host

Exotická choroba se vydala na pochod světem. Virus táhne Jižní Amerikou Zika virus znali donedávna jen experti na tropickou medicínu. Není to žádná „horká novinka“ na poli epidemiologie, jako třeba virus MERS. Objeven byl už v roce 1947 v krvi makaků žijících v pralese Zika poblíž ugandského města Entebbe. Donedávna byl zika virus „rarita“, nikdo se jím moc nezabýval a věda o něm ví nepříjemně málo. Závažné následky Zoologické jméno přenašeče komára tropického svádí k dojmu, že my obyvatelé mírného klimatického pásma jsme před komárem a jím přenášenými viry v bezpečí. Zkušenosti se současným šířením zika viru jsou znepokojivé. Je zřejmé, že virus dokáže projít lidskou placentou a proniknout v těle matky do organismu plodu. Lékaři jsou zatím bezradní. Není lék, není vakcína Záhadou zůstává, proč se virus „zbláznil“. Čtyři písmena děsí Koreu. Co víme o infekci MERS. Koronavirus MERS zabil v Jižní Koreji už deset lidí, více než stovka dalších se nakazila.

Čtyři písmena děsí Koreu. Co víme o infekci MERS

S čím vlastně Jihokorejci bojují? Otázky a odpovědi. Soul - Jihokorejce děsí neviditelný zabiják jménem MERS. Smrtící infekční onemocnění, jemuž podlehnou tři až čtyři z deseti nakažených. Neexistuje proti němu lék ani vakcína - zabírá jedině prevence. Jihokorejské úřady ve čtvrtek oznámily, že počet lidí, které infekce zabila, stoupl na deset. Jak velkou je MERS hrozbou? Co znamená zkratka MERS?

Celým názvem The Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus (MERS-CoV). Virus vyvolává vážná respirační onemocnění - zápaly plic a záněty průdušek, často doprovázené vážnými komplikacemi. Na člověka se nákaza přenesla pravděpodobně z velbloudů. Poprvé byl MERS identifikován, izolován a pojmenován v roce 2012 v Saúdské Arábii. Jak vážná je situace v Koreji? Vážná, nikoliv však kritická, tvrdí experti. The Ebola Virus Explained — How Your Body Fights For Survival.

Pandemie eboly