background preloader

Konflikt NATO vs. Rusko

Facebook Twitter

Russia's Cyberwar on Ukraine Is a Blueprint For What's to Come. Nuclear Strike Survival for Russia, China Get New U.S. Review - Bloomberg. U.S. intelligence agencies and the Pentagon’s Strategic Command are working on a new evaluation of whether the Russian and Chinese leadership could survive a nuclear strike and keep operating, even as President Donald Trump seeks to reshape relations with both nations.

Nuclear Strike Survival for Russia, China Get New U.S. Review - Bloomberg

The new study, ordered by Congress before Trump took office, drew bipartisan support from members who harbor deep concern about China’s increasing military boldness and distrust of Russian President Vladimir Putin’s intentions. Slova, která zabíjí. Ruská státní média jsou vojenská zbraň. Ruská média vyrábějí informace, které znelidšťují protivníka.

Slova, která zabíjí. Ruská státní média jsou vojenská zbraň

V Rusech tak posilují dojem, že mají právo okupovat a zabíjet. Rozhovor o propagandě s novinářem Josefem Pazderkou. EU vrací Rusku úder: V boji s propagandou má pomoct televize i reality show. Ruský velvyslanec pohrozil Dánsku jadernými střelami. Merkelová nevěří úspěchu jednání s Putinem, Hollande se bojí války. Německá kancléřka vyjádřila své pochyby na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Merkelová nevěří úspěchu jednání s Putinem, Hollande se bojí války

„V každém případě však stálo za to pokusit se o to, dlužíme to lidem na Ukrajině,“ řekla. Zdůraznila, že krizi na východě Ukrajiny nelze vyřešit vojenskými prostředky a postavila se proti dodávkám zbraní ukrajinské armádě, jak se po tom stále hlasitěji volá v některých západních státech, zejména v USA. Americký prezident Obama nicméně takový scénář už odmítl (více zde). „Problém je v tom, že si neumím představit žádnou situaci, v níž by lepší vyzbrojení ukrajinské armády natolik ovlivnilo prezidenta Putina, že by dospěl k dojmu, že může vojensky prohrát. UK Concerned Over 'Threatening' Russian Nuclear Strategy.

A War Between Two Worlds. By George Friedman The murders of cartoonists who made fun of Islam and of Jews shopping for their Sabbath meals by Islamists in Paris last week have galvanized the world.

A War Between Two Worlds

A galvanized world is always dangerous. Galvanized people can do careless things. It is in the extreme and emotion-laden moments that distance and coolness are most required. I am tempted to howl in rage. I have found that in thinking about things geopolitically, I can cool my own rage and find, if not meaning, at least explanation for events such as these.

Let me begin by quoting from that chapter: We've spoken of borderlands, and how they are both linked and divided. Christians and Muslims have been bitter enemies, battling for control of Iberia. Migration, Multiculturalism and Ghettoization The current crisis has its origins in the collapse of European hegemony over North Africa after World War II and the Europeans' need for cheap labor. This is not necessarily wrong, but it creates a tremendous practical problem. Začala už válka? Podíváme-li se do současných médií, je pozoruhodné a znepokojivé, jak v posledních dobách stoupla jejich bojovnost, jak záštiplně referují o všech zemích, které nejsou součástí západního kulturního okruhu, a jak se obracejí i proti jiným kulturám obecně.

Začala už válka?

Rusko vyneslo záhadný satelit. Lovec družic? tápou Američané. Moskva mlčí.

Rusko vyneslo záhadný satelit. Lovec družic? tápou Američané

Objevují se spekulace, že oživila tajný projekt z dob Sovětského svazu. Washington/Moskva - Zatímco celý svět se zatajeným dechem sledoval tragický konec zkušebního letu americké SpaceShip Two či završení mise evropské komety Rosetta, odborníci řešili jinou vesmírnou misi. Odehrála se už v květnu, podnikli ji Rusové a obešla se bez publika. Moskva v tichosti a nepozorovaně vyslala na oběžnou dráhu raketu s neznámým a krajně podezřelým nákladem. O tom, k čemu záhadné zařízení slouží nebo bude sloužit, mohou experti pouze spekulovat. "Nemám ponětí, co to může být," přiznala v rozhovoru pro deník The Washington Times, který na věc upozornil jako první, bezpečnostní expertka Patricia Lewisová z renomovaného britského think-tanku Chatham House. Putin nese fatální ekonomické důsledky svého nesmyslného experimentu s izolací Rusku.

Hluboká krize Ruska uprostřed pomalu zotavujícího se světa nemůže být vysvětlena jinak než jako výsledek nesmyslně agresivní a zcela neadekvátní činnosti prezidenta Vladimira Putina.

Putin nese fatální ekonomické důsledky svého nesmyslného experimentu s izolací Rusku

Co se vlastně v Rusku děje a jaké to bude mít dopady? Na snížení investičního ratingu Ruska na spekulativní hodnotu reagoval jeden český expert nesouhlasným podezřením, že takový krok musel být motivován čistě politicky, ne jinak. Země má prý takřka nepřeberné devizové rezervy a titěrný zahraniční dluh ve srovnání s většinou evropských zemí. Způsob uvažování prozrazuje v odborníkovi spíše prognostika, než ekonoma. Přitom pro pochopení logiky, jež vedla vážené ratingové agentury k jejich negativnímu hodnocení stavu ruského hospodářství, není třeba žádných detektivních schopností – stačí se poctivě seznámit s výroky oficiálních ruských činitelů včetně premiéra Medveděva, který určitě nemá žádný osobní interes na vítězství „protiruského spiknutí“ Na prahu roku 2015. Na důležitost událostí roku 2014 se názory amerických expertů mnohdy radikálně liší.

Na prahu roku 2015

Zatímco v celostátním průměru Ukrajina figuruje až na osmém místě, politolog George Friedman – ředitel výzkumného centra Stratfor, které obráží názory důležité části politického establishmentu Spojených států – ji zařazuje do čela žebříčku, nikoli však na místo první. Na první místo klade George Friedman problémy Evropy, která se v loňském roce nepřiblížila ani o píď ke svým integračním záměrům. Podle jeho názoru instituční problémy Evropské unie jsou mnohem důležitější než bankovní nebo fiskální potíže. Stále hlubší je propast mezi úspěšnými členy Unie, jako jsou Německo, Rakousko a severské země, a těmi na jihu, kteří odmítají ekonomické předpisy lídrů, a to zpochybňuje samotnou perspektivu přežití Unie v její dnešní podobě.