background preloader

Konflikt NATO vs. Rusko

Facebook Twitter

Nuclear Strike Survival for Russia, China Get New U.S. Review - Bloomberg. U.S. intelligence agencies and the Pentagon’s Strategic Command are working on a new evaluation of whether the Russian and Chinese leadership could survive a nuclear strike and keep operating, even as President Donald Trump seeks to reshape relations with both nations.

Nuclear Strike Survival for Russia, China Get New U.S. Review - Bloomberg

The new study, ordered by Congress before Trump took office, drew bipartisan support from members who harbor deep concern about China’s increasing military boldness and distrust of Russian President Vladimir Putin’s intentions. While Trump has pledged to “greatly strengthen and expand” U.S. nuclear capabilities, he also has predicted he can make deals with Putin that may include reducing U.S. sanctions in return for future cuts in nuclear arsenals.

The two leaders talked by phone for about an hour on Saturday. Under the little-noticed provision in this year’s defense authorization measure, the Office of the Director of National Intelligence and the U.S. Slova, která zabíjí. Ruská státní média jsou vojenská zbraň. Ruská média vyrábějí informace, které znelidšťují protivníka.

Slova, která zabíjí. Ruská státní média jsou vojenská zbraň

V Rusech tak posilují dojem, že mají právo okupovat a zabíjet. EU vrací Rusku úder: V boji s propagandou má pomoct televize i reality show. Ruský velvyslanec pohrozil Dánsku jadernými střelami. Sobotní dění kolem ukrajinské krize sledujeme v online reportáži.

Ruský velvyslanec pohrozil Dánsku jadernými střelami

Merkelová nevěří úspěchu jednání s Putinem, Hollande se bojí války. Německá kancléřka vyjádřila své pochyby na mnichovské bezpečnostní konferenci.

Merkelová nevěří úspěchu jednání s Putinem, Hollande se bojí války

„V každém případě však stálo za to pokusit se o to, dlužíme to lidem na Ukrajině,“ řekla. Zdůraznila, že krizi na východě Ukrajiny nelze vyřešit vojenskými prostředky a postavila se proti dodávkám zbraní ukrajinské armádě, jak se po tom stále hlasitěji volá v některých západních státech, zejména v USA. Americký prezident Obama nicméně takový scénář už odmítl (více zde). „Problém je v tom, že si neumím představit žádnou situaci, v níž by lepší vyzbrojení ukrajinské armády natolik ovlivnilo prezidenta Putina, že by dospěl k dojmu, že může vojensky prohrát. Je třeba to říci takto tvrdě. „Vojensky se tu vyhrát nedá. Merkelové však také zdůraznila, že Západ nemá zájem na novém rozdělení Evropy ani na konfrontaci s Ruskem. UK Concerned Over 'Threatening' Russian Nuclear Strategy. February 06, 2015 UK Defense Minister Michael Fallon, Oct. 30, 2014 (photo: UK Foreign Ministry) Britain's defence minister voiced concern on Friday that Russia may have "lowered the threshold" for using nuclear weapons and said Britain must update its own deterrent in response to Russian modernisation of its nuclear forces.

UK Concerned Over 'Threatening' Russian Nuclear Strategy

Russia's nuclear strategy in a hypothetical future war is coming under greater scrutiny among NATO members as tensions between the Western alliance and Moscow hit their highest level since the Cold War over the Ukraine conflict. "There is three-fold concern, first that they (the Russians) may have lowered the threshold for use of nuclear. A War Between Two Worlds. By George Friedman The murders of cartoonists who made fun of Islam and of Jews shopping for their Sabbath meals by Islamists in Paris last week have galvanized the world.

A War Between Two Worlds

A galvanized world is always dangerous. Galvanized people can do careless things. It is in the extreme and emotion-laden moments that distance and coolness are most required. I am tempted to howl in rage. I have found that in thinking about things geopolitically, I can cool my own rage and find, if not meaning, at least explanation for events such as these. Začala už válka? Podíváme-li se do současných médií, je pozoruhodné a znepokojivé, jak v posledních dobách stoupla jejich bojovnost, jak záštiplně referují o všech zemích, které nejsou součástí západního kulturního okruhu, a jak se obracejí i proti jiným kulturám obecně.

Začala už válka?

Člověk nemusí být nadšený kulturní relativista, aby věděl, že nastoupená cesta vede prakticky s jistotou do chronického zákopového konfliktu. Rusko vyneslo záhadný satelit. Lovec družic? tápou Američané. Moskva mlčí.

Rusko vyneslo záhadný satelit. Lovec družic? tápou Američané

Objevují se spekulace, že oživila tajný projekt z dob Sovětského svazu. Washington/Moskva - Zatímco celý svět se zatajeným dechem sledoval tragický konec zkušebního letu americké SpaceShip Two či završení mise evropské komety Rosetta, odborníci řešili jinou vesmírnou misi. Odehrála se už v květnu, podnikli ji Rusové a obešla se bez publika. Moskva v tichosti a nepozorovaně vyslala na oběžnou dráhu raketu s neznámým a krajně podezřelým nákladem. O tom, k čemu záhadné zařízení slouží nebo bude sloužit, mohou experti pouze spekulovat. "Nemám ponětí, co to může být," přiznala v rozhovoru pro deník The Washington Times, který na věc upozornil jako první, bezpečnostní expertka Patricia Lewisová z renomovaného britského think-tanku Chatham House. Americká armáda, odborníci na vesmír i nadšenci objekt bedlivě sledují.

Putin nese fatální ekonomické důsledky svého nesmyslného experimentu s izolací Rusku. Hluboká krize Ruska uprostřed pomalu zotavujícího se světa nemůže být vysvětlena jinak než jako výsledek nesmyslně agresivní a zcela neadekvátní činnosti prezidenta Vladimira Putina.

Putin nese fatální ekonomické důsledky svého nesmyslného experimentu s izolací Rusku

Co se vlastně v Rusku děje a jaké to bude mít dopady? Na snížení investičního ratingu Ruska na spekulativní hodnotu reagoval jeden český expert nesouhlasným podezřením, že takový krok musel být motivován čistě politicky, ne jinak. Země má prý takřka nepřeberné devizové rezervy a titěrný zahraniční dluh ve srovnání s většinou evropských zemí. Způsob uvažování prozrazuje v odborníkovi spíše prognostika, než ekonoma. Na prahu roku 2015. Na důležitost událostí roku 2014 se názory amerických expertů mnohdy radikálně liší.

Na prahu roku 2015

Zatímco v celostátním průměru Ukrajina figuruje až na osmém místě, politolog George Friedman – ředitel výzkumného centra Stratfor, které obráží názory důležité části politického establishmentu Spojených států – ji zařazuje do čela žebříčku, nikoli však na místo první. Na první místo klade George Friedman problémy Evropy, která se v loňském roce nepřiblížila ani o píď ke svým integračním záměrům.

Podle jeho názoru instituční problémy Evropské unie jsou mnohem důležitější než bankovní nebo fiskální potíže. Stále hlubší je propast mezi úspěšnými členy Unie, jako jsou Německo, Rakousko a severské země, a těmi na jihu, kteří odmítají ekonomické předpisy lídrů, a to zpochybňuje samotnou perspektivu přežití Unie v její dnešní podobě. George Friedman ovšem pochybuje o tom, že tento problém má vůbec nějaké řešení.