background preloader

Zdraví miminka

Facebook Twitter

Baby Sleep Miracle - The Fastest and Safest Way to Get Your Baby to Sleep. - Finally available online - It works even if everything else failedProven by 17,643 well rested parents (and counting) It’s 2.59 in the morning.

Baby Sleep Miracle - The Fastest and Safest Way to Get Your Baby to Sleep

You just woke up. For the third time this night. You feel like a zombie – more dead than alive And yet, you need to get up. Because not only will I show you a way to have your child enjoy I will also reveal why standard advice, like , can cause Damage that makes him more susceptible to disorders and even later in life Scientifically Proven Method to Get Your Baby to Sleep The information I’m sharing here with you is entirely based on done by and the , along with my over of experience as a But most importantly just like you.

Thousands of Mothers Tried It Already People like from : Výživa (nejen) dětí. Zavádění příkrmů Kdy začít?

Výživa (nejen) dětí

• Pokud kojené i nekojené dítě dobře prospívá, začněte v ukončených šesti měsících. Když dítě projevuje velkou touhu po jídle (natahuje se po něm, dává hlasitě najevo, že chce také ochutnat) je možné začít o pár dní dříve, nejvíce však o týden či dva. • Pokud kojené dítě prospívá pomaleji, poraďte se nejdříve s dětským lékařem nebo laktačním poradcem. Předčasné zavedení příkrmů či podání dokrmu UM by nemělo být první volbou. Mateřství S.R.O. = Snadno, Radostně a OtevřeněMateřství S.R.O. = Snadno, Radostně a Otevřeně. Určitě ten příběh mnoho z vás zná.

Mateřství S.R.O. = Snadno, Radostně a OtevřeněMateřství S.R.O. = Snadno, Radostně a Otevřeně

Miminko pláče a pláče a pláče, odtrhává se od prsa a pak se k němu zase divoce přisává, znovu pláče, nic nepomáhá, ani kojení, ani tišení, ani prst nebo dudlík… Pláče po kojení, je neklidné po probuzení, pláče večer. Vy už ze zoufalství nevíte, co dělat, tak chodíte sem a tam po bytě s mrňousem v náručí a modlíte se, aby už byl tomu křiku konec. Když dítě žhne jako kamínka. Jistě to znáte.

Když dítě žhne jako kamínka

Vaše dítě má horečku. Čas jako by se zastavil, zato horečka šplhá stále výš a výš. Ve Vašem nitru se snoubí odhodlání s ní zatočit společně s úzkostí, jestli to i tentokrát zvládnete. Hlídáte teploměr a googlíte poučky o tom, kdy už teplotu srážet a jak. Manžela odesíláte do lékárny pro všechna možná antipyretika, zatímco vedle Vás leží malý horký uzlíček. Nejkvalitnější voda teče z kohoutků v Mladé Boleslavi, říká Jan Tuna. My tady pitnou vodou splachujeme záchody, myjeme nádobí a zaléváme zahrady.

Nejkvalitnější voda teče z kohoutků v Mladé Boleslavi, říká Jan Tuna

Většině lidem naší planety by se o tom mohlo jen zdát, říká TunaFoto: Bart, Creative Commons Attribution-NonComercial 2.0 Generic Po testech balených vod přišla na řadu pitná voda z vodovodního řadu. Jak kvalitní vodu máte doma vy? Výsledky testu balených vod jsou alarmující. „I ty kojenecké obsahují nebezpečné látky,“ říká Jan Tuna. 22. prosince 2017 v 10:04 Mysleli jste taky někdy na to, že plastové lahve zatěžují přírodu?

Výsledky testu balených vod jsou alarmující. „I ty kojenecké obsahují nebezpečné látky,“ říká Jan Tuna

Foto: Fotobanka Pixabay Testovalo se celkem 29 vzorků a čtyři druhy vod: pitná, pramenitá, kojenecká a minerální, protože každá musí splňovat jiná kritéria. „Myslím, že naprosté většině z nás teče z kohoutků kvalitní voda a nemá smysl zatěžovat životní prostředí tím, že kupujete něco, co je zabalené v plastu, který se potom vyhodí, v lepším případě zrecykluje,“ říká Jan Tuna, autor pořadu A dost! Staňka Kučerová - dula pro Brno a okolí. Co znamená pláč miminka Představte si, že byste se nemohli hýbat, neuměli mluvit, byli byste zcela odkázáni na pomoc jiné osoby a najednou jste se ocitli sami uprostřed prázdného pokoje...

Staňka Kučerová - dula pro Brno a okolí

Co byste dělali, jak byste se cítili? Asi byste byli úplně bezmocní, cítili byste se opuštění, zranění a rozhodně ne v bezpečí, zřejmě byste začali volat o pomoc, nebo spíš plakat a křičet. Rozeznejte 5 odstínů dětského pláče. Líh na pupík a péče o něj. Jak pečovat o pupeční pahýl miminka. Po narození zůstal miminku asi 3 cm dlouhý pupeční pahýl, který dříve spojoval po celé těhotenství miminko s maminkou.

Jak pečovat o pupeční pahýl miminka

Pupeční pahýl je buď podvázán prádlovou gumou nebo svorkou. Guma je pružná a nepůsobí miminku otlaky, svorku je třeba kontrolovat, aby miminko netlačila a byla volně nad okrajem pleny. V některých porodnicích je zvykem pupeční pahýl seřezávat skalpelem, zákrok je pro miminko sice údajně bezbolestný, protože v pupíku nejsou nervová zakončení. Slovo "údajně" používám zcela záměrně.

Očkování

Pediatrická ordinace - MUDr. Ladislav Hanousek. Že se stolice novorozence liší od stolice větších dětí, to ví každá maminka.

Pediatrická ordinace - MUDr. Ladislav Hanousek

Přesto je barva, konzistence stolice a frekvence stolic častým dotazem, se kterým maminky přicházejí do dětské ordinace. Nejdříve tedy několik slov o normální stolici kojených novorozenců a malých kojenců: Má konsistenci míchaných vajíček a i podobnou – žlutou barvu. Střevní koliky u novorozenců a kojenců / Lékarnické kapky. Bolesti bříška u novorozenců a kojenců jsou jedněmi z nejčastějších problémů, které maminky řeší.

Střevní koliky u novorozenců a kojenců / Lékarnické kapky

Příčiny mohou být různé a ve většině případů není možné je objasnit. Také postupů, kterými je možné kolikám předcházet a při bolestech děťátku ulevit, je na výběr poměrně dost a každému může pomoci něco jiného. Koliky jsou bolestivé křeče v oblasti bříška, které jsou nejčastěji způsobené zvýšeným výskytem plynů a jejich tlakem na stěnu střeva. Většinou přicházejí zcela nečekaně v určitou denní dobu a mohou trvat 3 a více hodin.