background preloader

Példák

Facebook Twitter

Szalmaházba költözik a fiatal székelyföldi pár | Sokszínű Vidék - Ahol a jó élet lakik. Szalmabálából épít házat egy fiatal székelyföldi pár, mivel anyagilag nem engedhetik meg maguknak a téglaházat. A Csíkbánkfalván élő pár jó ideje fontolgatta az alternatív házépítést, különösen azt követően, hogy barátaik is hasonló módszerrel építettek házat maguknak. Ferencz Tünde és párja a Székelyhonnak elmondták, hogy a házépítés folyamata viszonylag egyszerű volt, a módszert autodidakta módon sajátították el barátaik, az internet és az Angliából rendelt könyvek segítségével. A faszerkezet felállítását ugyanakkor két csíkszentgyörgyi ács végezte el. Elmondásuk szerint az építkezésnél ám fontos volt, hogy beton alapra építkezzenek.

A munkálatok tavasz óta folynak, és az alapon már áll a faszerkezet, állnak a szalmabálákból összeállított falak, a tetőt földdel fedték be, és az ház oldalait kívülről egyszer tapasztották be, valamint felszerelték a nyílászárókat is. A munkálatok tavasszal folytatódnak. Önfenntartó gazdaságot szeretnének kialakítani, Forrás.

Straw Bale Eco-Center. Robinson Artur kemencék. Lehm und Feuer. Szalmaház mintaprogram indul Györkönyben. A Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával otthonteremtő mintaprogram kezdődött Györkönyben. Az ezerlelkes Tolna megyei faluban helyi anyagokból, helyi erővel, olcsó, ökoszemléletű és energiatakarékos, szalmabála házat építenek - tájékoztatta Braun Zoltán (független) polgármester az MTI-t. Szalmaház építése az elohazak.com oldalon A háromlakásos ökoházak építésével olyan modellt szeretnének létrehozni, amely úgy juttatja otthonhoz a családokat, hogy nem adósodnak el egy életre, ezért az a cél, hogy 10-12 millió forintból megépíthető és olcsón fenntartható házak tervei készüljenek el.

Az épület tartószerkezete fa, a hőszigetelés szalma. A szalmabála házakat - éppen olcsóságuk, gyors megépíthetőségük miatt - a világ más országaiban például természeti katasztrófákban elpusztult házak pótlására, lecsúszott rétegek otthonhoz juttatására alkalmazzák, illetve a nyugati világban az ökotudatos építkezés egyik fő iránya. További információ a témában: (Forrás: MTI, elohazak.com) ( 4 Votes ) Vályog-szalma építészetről. Guesthouse Balaton Buzsak- about us.

Szalma külhoni

Felépült házak. Magyarkút, szalma hőszigetelésű favázas vályogház — fenntarthato.hu. Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek 2007-ben kezdődött el egy favázas vályog kitöltésű, szalmabála hőszigeteléses családi ház tervezése Magyarkútra. A tervezés első kérdése az volt, hogy alacsony energiájú, vagy passzív ház tervei készüljenek el. A Belső Udvar Építész és Szakértő Iroda, mint tervező ezért első lépésben egy beruházási és fenntartási költségeket is figyelembe vevő költségelemzést készített, aminek eredményeként az alacsony energiájú ház követelményeit célozta meg az építtető és a tervező (A külső fal hőátbocsátási tényezője U=0,16 W/m2K; a tetőtérben U=0,14 W/m2K).

A tervezési koncepció energiatudatos építészeten túlmutató eleme volt, hogy az esővizet a földben elhelyezett beton tartályba gyűjtik, amelyet öntözésre hasznosítanak. Az épület nincs alápincézve, az alaptest és a szerelőbeton elkészítése után készült el a ház faváza, amely az egész ház tartószerkezetét alkotja. Az épület fűtési igénye a mért adatokból így 56 kWh/m2a. További információk: