background preloader

Research

Facebook Twitter

Vikikitap: Özgür kütüphane. ZygoteBody™ Kuşlar nasıl konuşur - bir kuş nasıl konuşabilir - papağan nasıl konuşur. Her insan ağzıyla konuşur ama konuşabilmeyi sağlayan asıl organ beynimizdir.

Kuşlar nasıl konuşur - bir kuş nasıl konuşabilir - papağan nasıl konuşur

Beyinde oluşan düşünceler dilimize ve dudaklarımıza aktarılır. Hayvanlar bu yeteneğe sahip olmadıkları için insanlar gibi konuşamazlar. Papağan, muhabbet kuşu ve benzeri kuşların yaptıkları şey aslında konuşma değil, mükemmel bir ses tınısı ezberi ve tekrarıdır. Kuşlar aslında sadece duydukları sesleri ezberler ve taklit ederler. Kuşların ses organları memeli hayvanlardan farklı olarak gırtlakta değil göğüs kafeslerinin dibinde, karın boşluğunun derinliklerindedir. Kuşların doğasında ses taklit yeteneği vardır. Aslında kuşlarda konuşma konusu açılınca ilk akla gelen kuş olan papağanlar Avrupa’ya ilk olarak Büyük İskender tarafından Hindistan’dan getirilmişlerdir. Papağanların insan seslerini ve hayvanların bağırışlarını son derece benzeterek taklit etme ve parmaklarını kullanabilme yeteneklerine rağmen çok gelişmiş bir tür oldukları söylenemez.

REFLEKSOLOJİ:Stresi azaltmak ve metabolizmayı arttırmak için 7 basınç noktası – psikoloji haber. HİPOFİZ BEZİ: Master bezdir.

REFLEKSOLOJİ:Stresi azaltmak ve metabolizmayı arttırmak için 7 basınç noktası – psikoloji haber

Diğer tüm bezlerin salgılarını denetler ve gelişimi etkiler. TİROİT BEZİ: Metabolizmayı dengeler. KARIN BOŞLUĞUNDAKİ SİNİR AĞI veya DİYAFRAM: Stresi azaltır ve nefes almayı kolaylaştırır. Refleksoloji Ve Sağlık. Hormon Meridyeni: Çinlilere göre bütün organlar bu meridyen tarafından korunduğu gibi, vücut sıcaklığı dengesi de bu meridyenin görevlerinden biridir.

Refleksoloji Ve Sağlık

Bu meridyendeki tıkanıklık, gözün arka kısmında ve dış köşesinde ağrı, kulaklarda sorunlar, omuz ağrısı, kollarda tutukluk ve ağrı, yüzük parmağında (ya da dördüncü parmak) egzama, siğil, gene bu parmağın tirnağında beyaz noktalara sebep olabilir. Safrakesesi Meridyeni: Eğer karaciğer stratejik planlar yapan askeri bir liderse, safra kesesi de Çinlilere göre yüksek rütbeli bir asker olup önemli kararlar alır. Vücutta uzun bir yol katettiği için, safrakesesi meridyenindeki tıkanıklık bir çok soruna yol açabilir. Şakaklarda ağrı, boyunda ağrı ve tutukluk, göz ve kulaklarda zayıflık, omuz ve kasıklardaki ağrılar, kalçadaki artrit ağrısı, diz sorunları, ayak dördüncü parmağında nasır, astım ve zona bu meridyendeki tıkanıklıktan gelen sorunlar olabilir.

İnsan vücudu elektromanyetik bir tarladır. Karceylanı * Kaynaklar:İndigo dergisi Kaynak: Pooktre Tree Shapers. Jabuticaba. Ağaç dediğinin dalları olur ve o dallarında açan çiçekler zamanla farklı meyvalara döner diyorsanız, bu ağacı bir inceleyin.

Jabuticaba

Jabuticaba meyvesi ya da diğer adıyla Brezilya üzüm ağacı olarak bilinen bu meyve ağacın gövdesinde yetişmektedir. Meyve mor renge dönüştüğü zaman olgunlaştığı anlaşılmaktadır. Tropik meyveci. Stok Fotoğrafçılığı Hakkında. Fotoğraflarınızdan Para Kazanın. Devir internet devri.

Fotoğraflarınızdan Para Kazanın

Haliyle son yıllarda internet üzerinden para kazanabileceğimiz birçok sektör gelişti. Kimisi internet siteleri geliştirerek para kazanırken, kimisi mevcut sitelere içerik ekleyerek para kazanıyor. İçerik ekleyerek para kazanma meselesi, rekabetin sıkı bir düzeyde yaşandığı bir yöntem. Fakat para getirmiyor değil.

İnternet üzerinden para kazanmak kolay. Gelin o zaman size çektiğiniz fotoğrafları hangi sitelerde pazarlayabileceğinizi söyleyelim... Getty Images Eğer fotoğraflarınızı satarak para kazanmak istiyorsanız, stok fotoğraf sitelerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Popülerlik ve arşiv konusunda hayli başarılı olan Getty Images, aynı zamanda sektörün bir diğer önemli ismi iStockPhoto'nun da sahibi. BirKaç Kişisel Paylaşım: Kalemlerdeki B, HB, 2B vb. ifadeler ne anlama gelir?

Kalemlerde bu tip ifadeler ne anlama geliyor daima merak edilmiştir.Bu gün aldığım bir kaç kalemden sonra bir araştırma yaptım ve bazı bilgiler edindim.

BirKaç Kişisel Paylaşım: Kalemlerdeki B, HB, 2B vb. ifadeler ne anlama gelir?

Bunları paylaşmak istedim.Kalemlerde ki; B - Black ( siyah koyu ve yumuşak uçlu) H - Hard ( Açık renk ve sert uçlu) Cizim derslerine baslayalim... Karakalem çizim, kurşun, kömür, grafit gibi malzemelerden yapılmış çizim araçları vasıtasıyla resim çizme tekniği.Kullanılan malzemeler 1- Üzerine resim çizilecek bir malzeme, 2- resim kalemleri, 3- kalemtraş, 4- silgi.Çizim ya da desen, pek çok farklı araçla çeşitli yüzeylerin üstüne yapılan iki boyutlu biçimlemeleri içeren görsel sanattır.

cizim derslerine baslayalim...

Bu tabir, görsel bir etki yaratmak amacıyla yapılmış çizgi resimlerin tümünü kapsar. Çizimle uğraşan sanatçılar çizer, çizimci ya da teknik ressam olarak adlandırılır. Çizim-Grafik , Resim mlz. , Füzen, sangin, sepya, beyaz (9h kalem) Sanat malzemeleri, ebru, hat, resim, yağlıboya, akrilik fırça, tuval, şovale,ayan ebru, karin sanat,silikon,kalıp malzemeleri,heykel,gravür,promosyon magnet,hobi market, kaligrafi, fimo, seramik hamuru, polimer kil, hobi, talens, pebeo, artdeco. HİNDİ YETİŞTİRİCİLİĞİ - Tarım Kütüphanesi. 2000' li yıllara girerken dünyada nüfus hızla artmakta, dolayısıyla et ihtiyacı da artmaktadır.

HİNDİ YETİŞTİRİCİLİĞİ - Tarım Kütüphanesi

İnsanlar et ihtiyaçlarını kırmızı et ve beyaz et ile karşılamaktadırlar. Fakat kırmızı etin ekonomik olarak pahalı olması Türkiye’de beyaz etin ön plana çıkmasını sağlamıştır. Yurdumuzda hindi yetiştiriciliğini bizzat üretme istasyonlarıyla Devlet üstlenmiş durumdadır. özel sektör bu konuya gereken önemi vermemiş, fakat son dönemlerde özel sektör bu konuya el atmıştır. 72 Kült Filmden 72 Etkileyici Sahne - Foto galerileri - Beyazperde. Telepati - Vikipedi. Zener destesinin bir çeşidi Telepati ya da uzaduyum, bireyler arasında bilinen beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleştiği ileri sürülen bilgi aktarımıdır.

Telepati - Vikipedi

Duyular dışı algılama - Vikipedi - ESP (extra-sensory perception) Duyular-dışı algılama veya altıncı his, parapsikologların telepati, durugörü, prekognisyon gibi beş duyunun ötesindeki her türlü paranormal algılamaları belirtmek üzere kullandıkları bir terim olup, Türkçede DDA veya DDİ (duyular-dışı idrak) kısaltmasıyla, İngilizcede ise ESP (extra-sensory perception) kısaltmasıyla ifade edilir.

Duyular dışı algılama - Vikipedi - ESP (extra-sensory perception)

Bir sözdebilim terimidir. [kaynak belirtilmeli] Terim ilk kez 1870'de Sir Richard Burton tarafından kullanılmış, 1930'larda J.B. Rhine tarafından popüler hale getirilmiştir. Bilim yeterince heyecanlıdır... Yayın Tarihi: 5 Oca 2014 | Murat Çetinkaya Bu hafta size hem meslek hem de kişisel yaşamınız boyunca tekrar tekrar okuyabileceğiniz bir kitabı tanıtmak istiyorum: Daniel Kahneman’dan “Thinking, Fast and Slow” yani Hızlı ve Yavaş Düşünmek. Kitap uluslararası bir üne sahip olup, yayınlandığı her ülkede çok satanlar listesinde yer almasına rağmen maalesef hâlâ Türkçe’ye çevrilmiş değil.

O yüzden kitabı buradaki satırlar elverdiğince kapsamlı olarak tanıtacağım. Hızlı ve Yavaş Düşünmek, gerçekleri insanın suratına tokatlar atarak gösteren bir kitap. Böyle bir deyim kullandım çünkü günlük hayatımızda farkında olmadan bir sürü karar veriyoruz ve bu karar verme sürecinin nasıl işlediğini anlamayı bırakın bir kenara, ilgisi olmayan sayısız etmenin kararlarımızı nasıl etkilendiğinin farkında bile değiliz. Element Keşiflerinin Ülke Tablosu. Kimya ve Biyokimya Ne yazık ki Türkiye'nin olmadığı listede, görselde de gösterildiği gibi, elementlerin: 24 tanesini Birleşik Krallık,21 tanesini ABD,20 tanesini İsveç,19 tanesini Almanya,17 tanesini Fransa,9 tanesini Rusya/Sovyetler Birliği,3 tanesini Avusturya,2 tanesini Danimarka,1 tanesini Finlandiya,1 tanesini İspanya,1 tanesini İtalya,Geri kalanlarını ise antik toplumlar keşfetmiştir.

Neyse ki elementlerin hiçbiri, keşfedenin tekelinde değildir. .: Atatürk'le Okumak :. Adolf Hitler*in Ölümü. Free eBooks and Best Sellers. Danışman Psikolojik Hizmetler Merkezi. 7 boyutu ölçen Kişilik Envanteri Boyutlar Aktiflik Sosyallik Risk Alma Atılganlık Kendini İfade Edebilme Düşünce Boyutu Sorumluluk DIŞA DÖNÜKLÜK – İÇE DÖNÜKLÜK Aşağıdaki sorulara yanıtınız olumluysa “Evet”i, olumsuzsa “Hayır”ı, kesin olarak karar veremiyorsanız “Soru İşareti”ni çember içine alınız. York Testi: Gıda Intoleransı - İndigo Dergisi. Yedikleriniz sizi hasta ediyor olabilir mi? Hangi gıdalara karşı intoleransımız olduğunu hemen öğrenebileceğimiz bir kan testi olan York Testi’ni sizin için araştırdık. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya nüfusunun yarısında Gıda İntoleransı olduğunu düşünüyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş Gıda İntoleransı vardır ve WHO, bu rakamın 2015’te 2,5 milyara ulaşacağını öngörüyor. Yorktest Laboratuarları’nın Türkiye Satış Müdürlüğü görevini yürüten Emre Teker, parmak ucundan alınan birkaç damla kanın incelenerek, vücudun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunun tespit edildiğini ve testin neticesine göre uygulanması gereken ‘kişisel’ beslenme planı oluşturulmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Kanola Yağı Zararları, Özellikleri, Yan Etkileri, kolza yağı. Kanola Yağının Zararları Kolza bitkisinin tohumlarından elde edilen kanola yağı bitkisel yağlar arasındaki en zehirli yağlardan biridir. Kolza bitkisi oldukça zehirli bir bitkidir. Bu bitkiden elde edilen kanola yağı bitkisel olmasından dolayı kullanılmaya başlansa da henüz güvenirliliği kanıtlanmamıştır. Ekonomik olmasından dolayı bir çok gıdanın yapımında kullanılan kanola yağı ile ilgili Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerle insan sağlığını tehlikeye atabileceği ortaya koyulmuştur. Consilio et Prudentia. Xpecia Tablet. Benzer ürünlerde yaşanan kaygılardan kaynaklanan sorular ve cevapları; Kilo yapar mı? Hayır içeriğinde iştah artıran vitaminler olmadığı için kilo yapıcı etkisi yoktur. Vücut kıllarını artırır mı? Formülasyonda vücut kıllarını etkilemeyecek düzeylere dikkat edilmiştir böyle bir yan etki yapmaz. İçindeki biotin miktarı yeterli mi?

Ek ürünler de olduğu için biotin miktarı yeterli gelir ek olarak biotin almak gerekmez. Erkeklerde hormon sorunu olurmu ? DHT blokeri saw palmettonun cinsellik üzerinde olumsuz etkisi olmadığı konusunda güvenilir bilimsel çalışmalar mevcuttur,böyle bir yan etki beklenmez. Fazla almanın zararı olur mu? Fazla almaya gerek yok ancak yanlışlıkla fazla alındıysa ek bir önlem gerekmez. Dermotto Losyon. Çayır Çekirgesinin Olağanüstü İşitme Duyusu.

GÜNEY AMERİKA’DA yaşayan çayır çekirgesinin (Copiphora gorgonensis) kulakları bir milimetreden kısadır, fakat işleyiş açısından insan kulağına çok benzer. Bu böcek farklı frekanslardaki sesleri uzak mesafelerden ayırt edebilir. Bir Akıl Hastalığı Olarak Din. Neden tanrıya inanamıyorum — Türkçe Yayın. Kuran (vb. tüm kutsal kabul edilen kitaplar) insanüstü bir varlığın, bir tanrının yazamayacağı kadar sıradan. Sıradan bir kitabı okuyan insanların büyük çoğunluğu onu anlayabilir. Yaraticilik ve Evrimcilik - Deizm.org. Kuveykır, Quakers , Quakerism , Quaker Dini , Mezhebi, Tarikatı, Religion, Religions, George Fox, Kilise, Kilisesi, Churc. 17.yüzyılda George Fox tarafından kurulmuş Hıristiyanlıktan kopmuş dini harekettir. G. Fox (1624-1691) , Anglikan Kilisesi 'nden beklediğini bulamayınca, 1652 yılında " Hakikat Dostları Cemiyeti "ni veya daha kısaltılmış olarak "Dostlar Cemiyeti "ni kurmuştur.

Kutsal Kitap. Kutsal Kitap, İsa'dan önce yaklaşık 14. yüzyıldan başlayarak İsa'dan sonraki yüzyıl sonuna kadar olan bir süre içerisinde yazıya geçirilmiştir. Bu yazılar Tanrı'nın görevlendirdiği insanlar tarafından yine Tanrı'nın kendi Ruhu'yla esinlenerek yazdırılmıştır. En Popüler 10 Zehir. B17 Vitamini Nelerde Bulunur?

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YENİLDİKTEN SONRA ORTAYA ÇIKAN AKUT SİYANÜR ZEHİRLENMESİ ACUTE CYANIDE INTOXICATION AFTER APRICOT K. Elma Çekirdeğinde Siyanür Olduğunu Biliyor muydunuz? Zehirli olmasından ötürü siyanür, halk arasında adı en çok duyulan kimyasal bileşiktir ve siyanür ailesine ait bileşiklerin tümü şiddetli toksik etkiye sahiptir. Meyve Çekirdeklerindeki Siyanür Tehlikesi. Gerçekten Süper Kahraman Güçlerine Sahip 27 Hayvan. SİYANÜR ETKİLERİ, METABOLİZMASI VE ANALİZ YÖNTEMLERİ. SİYANÜR   ETKİLERİ, METABOLİZMASI VE ANALİZ YÖNTEMLERİ  hazırlayan  ve  sunan damla  mollalar-  E. n.