background preloader

Photoshop

Facebook Twitter

Photoshop Temel Ayarlar - Ayarlarım Nasıl? Konu fotoğraf ise post-process işlemi olmazsa olmazlardan.

Photoshop Temel Ayarlar - Ayarlarım Nasıl?

Pek çok kişi Photoshop ‘a kötü gözle bakarken benim için kesinlikle harika bir araç ve her zaman daha fazlasını öğrenmek için çabalayacağım. Bunun sonucunun fotoğraf olup olmaması tartışıladursun, önemli olan sonuç ve bu güzel sonucu almak için her yol mübah. Öncelikle her zaman son sürümü kullanırım, şu an için Adobe Photoshop CS6 kullanıyorum. Ben fotoğrafa başladığımda CS2 sürümü vardı ama ben Photoshop’u CS3 sürümü ile öğrendim. Temeli aynı olduğu için hangisini kullandığınız önemli değil aslında. Evde MacOS Mountain Lion, işyerinde Win8 kullanıyorum daha önce de bahsettiğim gibi. Photoshop’u kurar kurmaz düzenlediğim bir kaç ayar var, bunlar kişisel tercihlerim tabii ki ama size de öneririm. Fotoğraftaki Renkleri Canlandırmak - Sanalkurs.net. 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren popüler bilişim eğitim sitesi Sanalkurs.net, her tür bilgisayar programı hakkında üyelerinin kendi bilgilerini ve notlarını paylaştığı muazzam bir arşivdir.

Fotoğraftaki Renkleri Canlandırmak - Sanalkurs.net

Sitede yer alan yazılı ve video dersler, sıfırdan başlayan birinin ileri düzeylere kadar kendini geliştirmesine imkan sağlamaktadır. Alexa verilerine göre ise Türkiye'nin ilk 500 sitesi arasında yer alan prestijli bir eğitim sitesidir. Sitede grafik tasarım, web tasarım, programlama, donanım üzerine birçok yazılıma ait derslere yer verilmekte ve bu derslerin orjinal olmasına çok dikkat edilmektedir.

Sitenin yazarlarına ilk şartı, dersleri kendilerinin hazırlaması yönünde olmaktadır. Kopyala yapıştır şeklindeki derslere ise yer verilmemektedir. Belirli zamanlarda yayınlanan Sanalkurs Dergisi ise, Sanalkurs.net'in internet üzerinden sunulan ücretsiz yayın organıdır. Photoshop'ta fotoğraf renkleri canlandırma. Photoshop'ta Color Lab kullanarak fotoğrafın renkleri nasıl canlandırılır? 50+ Useful Photoshop Circular Brushes.

Circular design elements are used in many creative designs.

50+ Useful Photoshop Circular Brushes

I like to use the brush tool in Photoshop (B) and with a large collection of Photoshop Circular brushes; it is possible to add any kind of circular shape in seconds. There are many different types of circular brushes available and I am sure you will be able to find a circular brush for nearly any type pf design. One of the design styles where circular design elements are often used is retro designs, but you can also use a circular brush for creating bokeh or half tone effect. Create an Instagram-style collage in 6 simple steps. Retro effects and collage maker tools are very much in vogue at the moment.

Create an Instagram-style collage in 6 simple steps

Photoshop Hızlı İpuçları - Quick Tips - Ümit Yıldız. Burada Photoshop’da ihtiyacınız olacak kısa ipuçlarını yazmaya çalışıyorum.

Photoshop Hızlı İpuçları - Quick Tips - Ümit Yıldız

Hatta bu ipuçlarından bazılarının klavye kısayolları da mevcutsa onları da altlarında belirtmeye çalıştım. Photoshop çalışma işleminizi hızlandırmak için birçok kısayola sahip. Bunları alışkanlıklarınız haline getirerek, çalışmanızı hızlandırabilir, eforunuzu programa değil tasarımınıza yoğunlaştırabilirsiniz. Ayrıca Photoshop birçok işlemin farklı yollardan da yapılabileceği bir program. Ben aşağıda kendi alıştığım-kullandığım-bildiğim yolları paylaşıyorum. Photoshop Tutorials - Age Progression. Forum - Photoshopta Yaşlandırma Efekti. Bu işlem için kullanacağımız resim kathie holmes'un bir resmi fakat resim seçiminde dikkat edilecek husus resmin stüdyoda değil normal bir mekanda çekilmiş olmasıdır. çünkü bu tip fotolarda yüzdeki deformasyonlar daha rahat görülebilir.

Forum - Photoshopta Yaşlandırma Efekti

Bu fotodaki alındaki yatay çizgiler, gözünün altındaki ve dudağının kenarındaki çizgiler rahatlıkla görülebiliyor. Referans olarak üzerinde çalıştığımız resimdeki gibi benzer yüz ifadesine sahip yaşlı bayan resimleri yada çalışılan resimdeki kişinin yaşlı bir akrabasının resmi alınabilir. İlk işlem kaşları inceltmek bunun için colone stamp tool u seçiyoruz uygun bir fırça boyu ile kaşların etrafındaki bir noktaya alt tuşuna basılı tutarak kopyalanacak bölgeyi seçip kaşları inceltiyoruz. Surata gerekli sarkık görünümünü vermek için liquify modunda push tool resimdeki gösterilen kısımlara hafif sarkık bir görünüm veriyoruz... burun'u bloat tool yardımı ile biraz genişletiyoruz. Photoshop Search. Photoshop'da Olmazsa Olmaz 14 Altın Kural - Kargadan Notlar.

Takip ettiğim bir kaç blogda gördüğüm ve uzun zamandır da yazmak istediğim bir konu bu olmazsa olmaz Photoshop kuralları.

Photoshop'da Olmazsa Olmaz 14 Altın Kural - Kargadan Notlar

Photoshop bilmeyen yada kullanmayan kalmamıştır herhalde hele ki grafik, web, yazılım fotoğraf gibi mesleklerden birinde çalışıyorsanız kesin uzmanısınızdır. Yıllardır dikkat ettiğim şey herkes mükemmel seviyede bilir bu uygulamayı. Ama nedense hala açtığım bir PSD dökümanına bakıpta evet işte bu gerçek bir Photoshop çalışması olmuş diyemedim. Çok uzun yıllardır bu işi yapıyorum ama inanın karşıma gelen her PSD bir öncekini aratır niteliğinde oldu. Photoshop Tutorials & more!

25 New Photoshop Tutorials to Learn Exciting Photoshop Skills. Fresh Photoshop tutorials 2015, to design stunning scenes, portraits or a character.

25 New Photoshop Tutorials to Learn Exciting Photoshop Skills

These Photoshop tuts will teach you basic and advance techniques of photo manipulation, retouching and photo editing with very easy steps to become an expert. Adobe Photoshop CC come-up with lots of new features, if you want to learn and improve your designing skills then you must check new Photoshop tutorials to learn exciting Photoshop techniques and tricks to improve your skill, with these twenty five latest Photoshop tutorials taught by industry experts. You may be interested in the following modern related articles as well.

Subscribe to our RSS via email, simply enter your email address & click subscribe. PHOTOSHOP'TA - KISA YOLLAR - PHPindir. Tüm kısayollar...

PHOTOSHOP'TA - KISA YOLLAR - PHPindir

Adobe Photoshop Kursu Ders Notları. · Fotoğraflar üzerinde düzeltme, kesme, boyutlandırma, kırpma, montaj, renklendirme gibi işlemler yapmayı · Reklâmlar, hareketli çalışmalar, ara yüzler oluşturmayı · Web siteleri için bannerlar, buttonlar, reklamlar yapmayı sağlayan bir programdır.

Adobe Photoshop Kursu Ders Notları

Photoshop Klavye Kısayolları Nelerdir? Gönül isterdiki herşey Türkçe ile olsun ama Bilgisayarcıyız İngilizce bilmemiz şart, neden şart? Kullandığımız yazılım programlarının çoğunun dili ingilizce şimdiki anlatacağım photoshop kısayolları ingilizce menüleri ile makalemde yer alacaktır. Kullanan arkadaşlar zaten bilirler neyin nerde olduğunu ama ben yinede tarif edeceğim. Photoshop ile Balık Gözü Lensi. Balık gözü (fish eye), görüş açısı 100 derecenin üzerindeki geniş açılı objektilere verilen isimdir. Söz konusu lense sahip olmasanız bile Photoshop ile çalışmalarınıza bu efekti uygulayabilirsiniz.Hazırlanışı gayet basit olan bu efekt için sizlere iki adet teknik göstereceğiz. Seçim sizin. Google Görsellerdeki bu tip fotoğrafları görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz. Sizlerin de fark edebileceği gibi bu fotoğrafların ortak özelliği oval bir yapıya sahip olmaları.

Bir çoğunun dışı ise siyah rengiyle kaplı. Photoshop CC’ye Aşık Olmanız için 15 Neden. Photoshop CC, Creative Cloud’un merkezinde yer alıyor. Bunun nedeni diğer CC uygulamalarıyla olan mükemmel uyumunun yanında uygulamayı terk etmeden Cloud’a ve Behance’a kayıt, generator gibi çalışma sisteminizi değiştirecek özellikler vs. Ama bunlar sadece başlangıç. İşte Adobe Photoshop CC’ye aşık olmanız için 15 neden: 1. Behance bağlantısı Creative Cloud’a üye olduğunuzda aynı Adobe kimliğinizle Behance’a da bağlanabiliyorsunuz ve tabi ek bir ücret ödemeden ProSite hizmetinden de yararlanabiliyorsunuz. 2. 4-Designer. Photoshop » Heroturko New version. Learn How to Create an Appealing Typographic Portrait in Photoshop CS5. Seçilmiş alanlarda çalışmak - Donanım, yazılım, ürün inceleme, video, foto galeri.

Photoshop Maskeleme Teknikleri - Photoshop Sitesi. Merhaba photoshop’ta bir resmin tamamını göstermek yerine belli bir kısmını gösterip geri kalan kısmını gizlemek için maskeleme teknikleri kullanılır. Photoshop’ta 5 çeşit maskeleme tekniği vardır. 1.Clipping Mask: Bir grafiğin bir başka grafiği maskelemesi durumudur. Önce Photoshop’ta bir resim açalım. Daha sonra yeni bir katman oluşturup bu katmana bir şekil çizelim. Resme Clipping Mask uygulayabilmek için Layers paletinde resim üstte şekil altta yer almalıdır aşağıdaki gibi. İmajın bulunduğu katman seçiliyken sağ tık yapıp açılan menüden Create Clipping Mask komutu seçilmelidir. Şeklin imajı maskelemesi durumu aşağıdaki gibidir. 2.Layer Mask: İmajın görünmesini istemediğimiz kısımlarının bir brush vasıtasıyla maskelenmesi durumudur. Resim Formatları. Kodlama ve sıkıştırma algoritmalarına göre nitelendirilen birçok resim formatı vardır.

En çok karşılaşılanları ise RAW, BMP, GIF, JPEG, PNG, PDF, PSD'dir diyebiliriz. Bu yazıda anlatılan uzantılar dışında PSB, DCM, DIC, PCX, PXR, TGA gibi resim formatları da vardır. İngilizce’de ham, olmamış anlamında olan Raw, dosya uzantısı olarak işlenmemiş görsel veya ses dosyası anlamındadır. Dijital SLR fotoğraf makinelerinde çekilen fotoğraflar bu formatta olduğu için düzenlenmesi daha kaliteli sonuçlar verir. ABR Uzantılı Dosya Nedir, abr File extension. Photoshopta Zoom Yapma Kolaylığı. Layer Mantığı. Sponsorlu Bağlantılar [COLOR="Red"]Layer Mantığı[/COLOR] Her bir katta istediğiniz rengi, istediğiniz resmi, malzemeyi, kullanabilirsiniz. Yani ne isterseniz yapabilirsiniz, ancak background bir çalısmanın en alt katmanı, bir binanın son noktasıdır. Layer Mantığı. Photoshop CS5 Cetveli (Ruler) Açmak ve Sayfa Ölçü Birimini Değiştirmek. Cetveli Açmak Photoshop CS5’te sayfa cetvelini açmak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. 1.Yöntem:View Menüsü > Rulers seçeneğini kullanabilirsiniz. 2.Yöntem.

İNGİLİZCE-TÜRKÇE PHOTOSHOP SÖZLÜĞÜ. A actual pixels: gerçek piksel adjustments: ayarlamalar all layers: tüm katmanlar annotations: ek açýklamalar apply image: görüntü geçerlidir arrange: düzenlemek artistic: artistik automate: otomatikleþtirmek sayfa baþýna git B basic: temel blur : bulanýklýk browse : göz atýn C calculations: hesaplamalar canvas size: tuval boyutu change screen mode: ekran modunu deðiþtirmek channels: kanallar check spelling: yazým denetimi clear guides: net kýlavuzlar clear slices: net bir dilim clone source: klon kaynaðý close: kapat close all: net bir dilim crop: ürün crop tool: kýrpma aracý color dynamics: renk dinamiði color range: renk aralýðý.

PhotoShop: Sözlük. Photoshop Sözlük Action : Kayıtlı komutlar: Arka arkaya sıralanıp, daha sonra kullanmal üzere kaydedilmiş photoshop komutlarına verilen isim. Alpha chanel / Alfa Kanalı : Resimleri maskelemek için kullanılan maske kanalı. Sadece siyah beyaz renk tonlarını .çerir. Anti-Aliasing / Kırıklık Giderme : Karşıtlığı yüksek kenarların, çevresi ile belli bir matematik förmülü doğrutusunda yumuşatılması etkisi. Batch Proccesing / Otomatik İşleme : Kaydedilmiş komutları, birden fazla resme otomatik olarak uygulamak. Bezier path / Bezier Eğrisi: Kapalı şekli oluşturmak için en az üç noktaya ihtiyaç duyulan bir matematiğe sahip eğri cinsi.

Photoshop’ ta Seçili Bölgeyi Renkli Bırakma. Merhaba Arkadaşlar; Photoshop Yardımı. Photoshop Kullanıcısının Aylık Dergisi. Photoshop Dersleri. FotoDers.com. Patterns. 400 Bubble Brushes Free DownloadPhotoshop Website. Bug Brushes. Royalty-Free License SummaryUpon receipt of Premium subscription payment, Eezy Inc. grants you the right to use any Premium graphic to create a unique design without the need to pay royalties or license fees–even if the unique design is sold. Re-selling or distributing an exact duplicate of the artwork prohibited. Eezy Premium End User License AgreementBy downloading any content from the Premium section of this website, you agree to the terms of the Eezy Premium End User License Agreement. This is a contract between you and Eezy Inc. Please note that this is a license to use Eezy Premium Stock Art, NOT an agreement of ownership. This license is non-transferable. Butterfly photoshop brush photoshop brushes in Photoshop brushes abr ( .abr ) format format for free download 6.41MB.

ABSFreePic.com absolutely free stock photos download ShutterStock.com New plans save you over 30%. Flexible options. Photoshop Brushes Insects Archives - Photoshop Brushes. Blood and flesh wounds Photoshop Brushes - Photoshop Brushes free download. Photoshop Brushes free download. 35 Swirl and Ribbon Photoshop Brushes. Free Photoshop Brushes. Adobe Photoshop Brushes. Free Photoshop Brushes.

Photoshop Brushes. Create A Fantasy Mushroom House part 1 - Photoshop Tutorial. Create A Fantasy Mushroom House part 2 Final - Photoshop Tutorial. Photoshop Manipulasyon - Elma ev Nasıl yapılır . A. Photoshop Saç Dekupe - Zor Seçimler Kolay Yol - Arka Plan Değiştirme. Photoshop mandala maken [NL] Video: Low Poly Portrait in Photoshop (Tutorial) Poligon Tasarımı - Photoshop Eğitim Seti #72. Paylaşım - Zahmetsiz , Filtresiz Arka Plan Temizleme Tekniği.

How to make brush in photoshop and how to mask transparent photos. Photoshop Dersleri ve Örnekler. How to delete watermarks. Adobe Photoshop CS6 - How To Remove Watermark From Images In Less Than 60 Seconds. How to remove watermark in an image using photoshop cs6. Afgan Rasulov. Adobe Photoshop Cs6 - Ders 20 - Basit Animasyon (gif-hareketli resim) Yapımı. Photoshopta Animasyon Yapımı-Giriş. Grafamania.net. Pixstock.pro. Free Download Photoshop Vector Stock image Via Torrent Zippyshare From psdkeys.com.

Browsing Stock Images on DeviantArt. Pexels - Free stock photos. All-free-download.com. Download Free Vectors, PSDs, UI Kits, Icons and Textures DA. Fonds d'écran Polaroid : tous les wallpapers Polaroid. HQGFX.NET - PSD, Photoshop, gfx, uploadcloud, photostock. vector. GFX Downloads - Beautiful quality backgrounds and textures for design and web design. Stock Images » Free Royalty Stock Graphic Resources. Graphic4share.com - Download Graphic for Free vectors, photoshop, icons, fonts, templates, software, tutorials, design, images, stock photos, wallpapers, magazines, e-books, wordpress themes, joomla.

Free Download Vector Stock Image Photoshop Icon. Download Free Vector Art, Stock Graphics & Images. HAMELEONS.COM. 5photoshop.ru - stock. Allday1 Stock. Allday2 Stock. Rylik.ru. 0lik.ru. Morguefile.com free stock photos. High Quality, Easy to Use, Free Support. Nevsepic. Free Stock Photo. Stock.