background preloader

Blogging Tools

Facebook Twitter

Backlink Checker. Web Tasarım İpuçları. Index.html Web sitenizi yaptığınızda, mutlaka ana sayfanızı index.html olarak adlandırın.

Web Tasarım İpuçları

FP bunu sizin için otomatik olarak yapacaktır ve bunun bir sebebi var. Bir bilgisayar kullanıcı Browser'ının adres kutusuna bir sitenin adresini yazar ve bu site içinde belirli bir sayfanın adını vermezse, (örneğin, sadece www.turkwebmasters.net yazarsa) Web Server hangi sayfayı gönderir? Bir çok Web Server için varsayılan sayfa index.html'dir. Bazı Server'lar varsayılan sayfanın Default.html olarak adlandırılmasını isterler. Açtığınız komutları kapatın <... > ile açtığınız komutları, </... > ile kapatmayı unutmayın. Güncellemeler hakkında bilgi verin Sitenize gelen ziyaretçilere sitenizin, ya da daha doğrusu sayfalarınızın güncelleme bilgilerini giriş sayfasında verin. Sitenizde sunduğunuz hizmetler hakkında bilgi verin Sitenize yeni gelenlere sunduğunuz hizmetler hakkında bilgiler vermeniz, size puan kazandıracaktır. SEO Mantığı - Google Indexleme Mantığı. Her yeni site sahibinin tatlı heyecanlarından biriside zenginleşen içeriğin Google tarafından farkına varıldığını görmek.Yani içeriklerin Google’a indexlendiğini bilmek.Google sistematik olarak, anlık milyonlarca kişinin dolaştığı internet ağını kısa sürede tarayabilecek kadar kaliteli ve bir o kadar da performanslı çalışmaktadır.Tabiki de yeni açılan bir sitenin Google tarafından optimum zamanda farkedilmesi biraz güç olabilir.Lakin sitemizin indexlenmesini elle müdahale ederek hızlandırabilir ve Google’a daha hızlı bir şekilde tanıtım yapılabilir.Gelin şimdi bu yolları irdeleyelim.

SEO Mantığı - Google Indexleme Mantığı

Öncelikle yeni açılan bir sitenin Google’a nasıl yaklaşımda bulunacağını yorumlayalım.Google İlk Indexleme Müzakeresi Hani SEO mantığını temel olarak tabii yollardan ibaret olduğunu varsaymıştık.Bu varsayım üzerinden düşünürsek eğer, SEO’nun ne kadar nazik bir emek olduğunu anlayabiliriz. Google ilk indexlemede müzakeresini şu örneklendirmeyle açıklamak daha doğru olacaktır. Dışarıya Linklerin Hepsine nofollow ve blank Vermek - Furkan Özden Blog.

SEO açısından linklerin dofollow/nofollow değeri çok önemlidir.

Dışarıya Linklerin Hepsine nofollow ve blank Vermek - Furkan Özden Blog

Bu yazımda sizlere site/blog adresinizden farklı linklerin hepsine rel=”nofollow” etiketi vermeyi öğreteceğim. Bunu birkaç satır jQuery koduyla yapacağız. Eğer “Hem nofollow olsun hem de benim blogum içinde açılsın.” diyorsanız “Şu yazımı da inceleyin.” derim: Blogger için git.php Şeklinde URL Yönlendirme Özelliği Konuya girmeden önce bunların ne olduğunu öğrenelim.

Eğer bir linke aşağıdaki şekilde rel=”nofollow” etiketi eklerseniz sitenizi dizine eklemek için ziyarete gelen botlara “Bu site benimle ilgili değil/benimle hiçbir bağlantısı yok.” demiş olursunuz. BLOG OKULU. SEO, Sosyal Medya, Blog Yardım ve Web Girişimleri. 301 Redirect Nedir? Kullanımı Nasıl? - SEOkolog. SEO uyumlu yönlendirmelerin öneminden ve Canonical URL‘den önceki yazımda bahsetmiştim.

301 Redirect Nedir? Kullanımı Nasıl? - SEOkolog

Bu sefer ise hem kullanıcıları hem de arama motorlarını en çok ilgilendiren yönlendirmeden, 301 Redirect‘ten bahsedeceğim. Başlamadan önce , 301 ve 302 Yönlendirmelerinin sıkça karıştırıldığı için farkı belirtmek faydalı olacaktır. 301 Permanent Redirect, 302 ise Temporary Redirect olarak geçer. Yani 301 ile taşıdığınızda botlar bunu kalıcı, 302 ile taşıdınığızda ise geçici bir yönlendirme olarak algılar. İkisi arasında Google SEO bakımından PageRank dağıtımında fark vardır. 301 Redirect Nedir? Yönlendirme yöntemlerinden biri olarak 301 Redirect ile X URL’si Y URL’sine taşındıysa, siz araç çubuğuna X URL’sini yazsanız bile browser sizi Y URL’sine yönlendirir.

Tüm Mühendislik Dersleri. SEO çalışması yaparken en önemli etkenlerden biri de elbette link inşaasıdır.

Tüm Mühendislik Dersleri

Özellikle google'ın geçen haftalarda yapmış olduğu Penguen güncellemesi ile artık blog sahipleri link kazanırken daha da dikkatli olmalılar. Sizler için link inşaası yaparken dikkat etmeniz gereken bazı durumları sizler ile paylaşmak istiyorum. 1-Alınan Linkler Sitenizle Benzer İçerik Üretir Olsun Link alırken, linki aldığınız sitenin sizin siteniz ile benzer içerik üretiyor olması çok önemli. Çünkü bu şekilde sitenizin yükselme hızı daha çabuk olacaktır. Receiving of HTML-code counter. Combining in itself counter and LiveInternet logotype one of which is a counter (transparent GIF in size of 1x1), and the other is LiveInternet logotype.

receiving of HTML-code counter

Such location mode allows you to insert code of invisible counter in the beginning of the page, and logotype – where allow design and content of the page. If it is more convenient for you to use oneline html-code, turn on this checkmark; but remember that in this case JavaScript-code of the counter will be designed out of standards: in browsers, which do not JavaScript, it can be a cause of showing JavaScript-code as a straight text This item is necessary for correct calculation of transitions on sites using frames.

This code must be installed only on the menu page – i.e. on such page, which is loaded just once at calling at site and do not change during navigation on site. Muzicons - Music Widgets for Blogs, MySpace, LiveJournal, and More. En iyi Blog Yazma Programları - EraByte.Net. Blog Yazma Araclari ile Blog Yazmak Cok Kolay !

En iyi Blog Yazma Programları - EraByte.Net

Bloglar herkesin bildigi gibi cevrimici yapilar yani en kotu ihtimalle bir yazi yazmak icin internet baglantisina ihtiyaciniz var. Fakat heryerde bu baglantiyi saglamak mumkun degil, ki uretene de fikir gelmez herzaman. Boyle durumlarda cogumuz ya kucuk kagitlara not alir unuturuz yada not bile almaya firsat bulamadan fikrimiz ucar gider aklimizdan. Bu kaybi Masaustu Blog Araclari ile durdurmak ve hatta bundan faydalanmak da mumkun. Bu araclar internet baglantisinin olmadigi yerlerde de icerik uretmeye olanak tanidigi gibi; basit , kullanisli arayuzleri ve icerik uretmenizi kolaylastiracak ozellikleri ile blog yazmayi kolaylastiriyor. Gunumuzde en buyuk bilgi bankasi “internet” ve internetin de en buyuk cesitliligi bloglar. Bir icerik uretmek icin bircok sey gerekli aslinda, belki bunun son asamasi internet baglantisi olsa bile onun da olmadigi yer ve zaman dilimleri olabiliyor.

Blogger’a Gmail İle Yazı Nasıl Gönderilir. Html Kodları - Sitene Ekle - Html Kod - Blogspot Eklentileri. Best Blackhat Forum - Design & Templates & Themes. Türkçe: Bilgisayar: İnternet: Web: Web Günlükleri: Barındırma - TÜM BLOG AÇMA PLATFORMLARI.