background preloader

Adobe InDesign

Facebook Twitter

Adobe InDesign ile ePub Tasarlamak

Nebiliyorsam: Pdf ve Word belgelerinden Türkçe Karakter uyumlu Epub formatında ekitap Indesign ile nasıl yapılır? Özellikle Nook Okuyucular için ... Başlıklar: - A) Epub Hakkında - B) Başlarken: Alternatif Metodlar ve Bilinmesi gerekenler - C) Dönüştürme ve Epub Oluşturma İşlemleri ----- 1-) Kullanılacak Programlar ---------- a-) ABBYY PDF Transformer (Pdf dosyalarını Word dosyalarına çevirmek için) ---------- b-) Portable Adobe Indesign CS5 (Word dosyalarından Epub formatında ekitap yapmak için) ----- 2-) Pdf Dosyalarını word formatına çevirme (Elinizdeki dosyalar word halindeyse bu adımı atlayabilirsiniz.) ----- 3-) Word dosyalarından Indesign ile Epub yapma ----- 4-) Ekstra: Birden Fazla word dosyanız varsa veya dosyanız çok büyükse ----- 5-) Ekstra: Epub a kapak yapmak için: ----- 6-) Ekstra: Epub halindeki dosyayı ' uyumlu' Epub haline getirme A) Epub Hakkında Epub nedir?

nebiliyorsam: Pdf ve Word belgelerinden Türkçe Karakter uyumlu Epub formatında ekitap Indesign ile nasıl yapılır? Özellikle Nook Okuyucular için ...

: Epub ingilizce "electronic publication" kelimesinin kısaltmasından oluşan International Digital Publishing Forum tarafından standart oalral kabul edilmiş açık kodlu ve ücretsiz bir ekitap formudur. Neden epub? Dönüştürme işlemine de geçebilirsiniz. InDesign Programında Epub Hazırlamak. Forum - Klavye Kısayolları. Araçlara ilişkin tuşlar Bu tablo, klavye kısayollarının tam listesi değildir.

Forum - Klavye Kısayolları

Yalnızca menü komutlarında veya araç ipuçlarında görüntülenmeyen kısayolları listeler. Nesneleri seçme ve taşıma tuşları Nesneleri dönüştürme tuşları Yolları ve çerçeveleri düzenleme tuşları Tablolara ilişkin tuşlar Metin bulma ve değiştirme tuşları Yazımla çalışma tuşları XML ile çalışma tuşları Karakter ve paragraf stilleri tuşları. Adobe InDesign Kısayolları - Metin Yılmaz. Uzun zamandır severek ve sayarak kullandığım Adobe InDesign programının kısayol tuşları.

Adobe InDesign Kısayolları - Metin Yılmaz

Eminim birçok kullanıcının işine yarayacaktır. Eğer CS3 den önceki sürüm kullanan varsa onlar içinde yükleme yapabilirim. Hem MAC hem de PC için bulunan kısayol tuş tablolarını aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.InDesign CS5 Kısayolları – MAC İÇİN. Indesign Kısayolları. Adobe InDesign'a Giriş. Tasarım dünyasına özellikle çok sayfalı işlerde mizanpaj, hizalama, pratiklik ve görsel tasarım gücüyle yeni bir soluk getiren program, Adobe InDesign...

Adobe InDesign'a Giriş

Indesign da word gibi olur mu? Klik Akademi > Dersler > Grafik Tasarım > Adobe InDesign > InDesign Otomatik Sayfa Numarası Eklemek. InDesign’de otomatik sayfa numarası eklemek için öncelikle Master Page sayfasına geçmeniz geçin.

Klik Akademi > Dersler > Grafik Tasarım > Adobe InDesign > InDesign Otomatik Sayfa Numarası Eklemek

InDesign’de Master Page bölümüne geçmek için Pages penceresindeki Master Page ikonuna çift klik yaparak geçebilirsiniz. Master Page bölüme geçmek için Status Bar’daki Page seçeneğini de kullanabilirsiniz. Master Page üzerinde sayfa numarasını yerleştirmek istediğiniz yerde text aracı ile bir yazı alanı açın. Yazı alanı içerisinde iken Type > Insert Special Character > Markers > Current Page Number komutunu verin. Arıbilgi Forum - Indesign'da Master Page Hazırlamak : Indesign Dersleri. Master Page, çeşitli tasarım programlarında görebileceğimiz, çok sayfalı dokümanlarla çalışırken aynı kalıbı tüm sayfalara uygulayabilmemizi sağlayan şablon sayfaya verilen addır.Çok sayfalı, dergi, gazete, kitap gibi çalışmalarda zaman ve emek konusunda yüksek oranda tasarruf yapmanızı sağlayacak olan Master Page’te, örneğin dergi ismi, sayfa numarası gibi derginin tüm sayfalarında aynı konumda olması gereken öğeleri bir kerede yerleştirip, bu öğelerin tüm sayfalarda Master Page’teki ile birebir aynı olduğunu görebilirsiniz.

Arıbilgi Forum - Indesign'da Master Page Hazırlamak : Indesign Dersleri

Dokümanınızın tüm sayfalarında aynı konumda olması gereken kılavuz çizgiler(guide) kullanmanız gerektiğinde de onları Master Page’te yerleştirerek, tüm sayfalarınızda görünmelerini sağlayabilirsiniz. İnDesign'da Yeni Döküman Açmak. 08/12/2011 6245 okunma İnDesign'da yeni döküman açmak için File-New komutunu ya da CTRL+N kısa yolunu kullanırız.

İnDesign'da Yeni Döküman Açmak

İnDesign'da yeni döküman açmak için File-New komutunu ya da CTRL+N kısa yolunu kullanırız. Bu komuttan sonra ekranımıza açacağımız döküman hakkında bazı seçeneklerin olduğu bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfadaki menüleri tanıyacak olursak: InDesign’da Yeni Bir Belge Açma ve Düzenleme. InDesing’da yeni bir belge oluşturmak için menü alanından Filemenüsü seçilir.

InDesign’da Yeni Bir Belge Açma ve Düzenleme

Buradan New/Documentsekmesi tıklanarak yada Ctrl+N kısayolu kullanılarak yeni doküman oluşturma iletişim kutusu görüntülenir. Burada sayfanın tüm özelliklerini (sayfa boyutu, kenar boşlukları, kolon sayısı v.b) düzenleyerek ve yeni bir belge oluştururuz. Yukarıda açılan iletişim kutusundan Document Preset kısmı daha önce oluşturulmuş, belge kalıplarının görüntülendiği bölümdür.

Intent kısmı web için baskı için mi çalışma yapacağımızın belirlendiği bölümdür. Number of Pages kaç adet sayfa açılacak, Start Page birinci sayfa hangi numara ile başlayacak buradan belirlenir. Solda ikonları bulunan Orientation kısmından sayfanın dikey mi yatay mı olacağını ayarlarız. Eğer sık kullandığımız bir sayfa formatı var ise tüm bilgilerimizi girdikten sonra Save Presetkısmından formatımızı kaydedersek bir daha programa girdiğimizde Document Preset kısmından formatımızı seçerek sayfamızı açabiliriz. InDesign Dersleri. Indesign DPS ile Tablet Cihazlarda Önizlemesini Yapmak InDesign | Ogün Demir | 12.02.2014 | 1369 Hit | | Hazırladığımız dijital dergiyi tablet cihazlarda nasıl önizleme yapıldığını öğrenebilirsiniz.

InDesign Dersleri

Indesign Master Page ( Şablon Sayfa) Sponsorlu BağlantılarTeşekkür ederim arkadaşlar elimden geldiği kadar derslere devam etmeye çalışacağım İkinci kısımda birazda şablon sayfamızla (Master page) neler yapabildiğimize bakalım Birçok sayfalı bir çalışmamızda eğer cetvel çizgilerimizin hepsinin belge sayfalarımızın tümünde aynı hizada durmasını istiyorsak bunun için tek tek her sayfada ölçerek uğraşmak yerine master page den bir kerede bunu yapabiliriz işimizi daha da kolaylaştıracaktır...

Indesign Master Page ( Şablon Sayfa)

Layout'tan create guides' ı seçtiğimizde çıkan kutucuk içerisinde cetvel çizgilerimiz için istediğimiz ölçüleri ayarlayabiliriz. Şu ana kadar sayfaya eklediğimiz çizgiler bize çalışma sırasında yardımcı olacak çizgilerdir. Hiç biri baskıda gözükmeyecektir. Adobe InDesign ile ePub Tasarlamak - Bölüm 1. Adobe InDesign ile ePub Tasarlamak - Bölüm 2. Adobe InDesign ile ePub Tasarlamak - Bölüm 3. Adobe Indesign CS6 (Oku, İzle, Dinle, Öğren) Fiyatı. İncelediğiniz ürünü satın aldıktan sonra beklentilerinizi karşılamadığı takdirde iade edebilirsiniz. İade işlemlerinizi aşağıdaki şekilde yapmalısınız: Ürünün adresinize teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde "Sipariş Takibi" sayfasından "İade ve Geri gönderim" başvurusunda bulunarak iade sürecinizi başlatabilirsiniz.

Ürünü iade etmek için, orijinal kutusuyla ve faturasıyla birlikte Hepsiburada.com’a göndermelisiniz. İadenizin kabul edilmesi için, ürünün hasar görmemiş ve kullanılmamış olması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için Yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz. * Bedel İadesi: İade işlemi sonuçlandıktan sonra bedel ödemesi kredi kartınıza/banka hesabınıza 24 saat içinde yapılmaktadır. Garanti Açıklama: KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır İade başvurusunda nasıl bulunabilirim?