background preloader

Blogi edukacyjne

Facebook Twitter

Resources for teachers and parents: Photos from my lessons. English on the way – zbiór pomysłów na angielski w szkole i w domu. Podsumowanie WYZWANIA: Ćwiczę kreatywność + EBOOK - Karolina Lubas - English Teacher. Wakacyjne wyzwanie, które przygotowałam pod koniec ubiegłego roku szkolnego dobiegło końca.

Podsumowanie WYZWANIA: Ćwiczę kreatywność + EBOOK - Karolina Lubas - English Teacher

Efektem wspólnej pracy wszystkich Uczestników jest 53 stonnicowy ebook, który zawiera aż 252 pomysły (WOW!) Na wykorzystanie 8 popularnych przydasiów, które z pewnością każdy ma w domu lub w szkolnej klasie. Wyzwanie trwało 8 tygodni i w każdym z nich, Uczestnicy mieli za zadanie, w ciągu 3 dni, wymyślić kreatywne wykorzystanie danego przedmiotu w 4 kategoriach wiekowych (przedszkolaki, uczniowie ze szkoły podstawowej, młodzież ze szkoły ponadgimnazjalnej i dorośli). Pisanie z podręcznikiem Password Reset - Lesson Plans Digger. W tym poście dzielę się pomysłami jak ułatwić uczniom rozpoczęcie pisania zadań takich jak rozprawka czy list zawartych z podręczniku Password ResetB1+ Podręcznik Password Reset B1+ autorstwa Marty Rosińskiej i Lyndy Edwards składa się z 8 rozdziałów, w których autorkiprezentują uczniom przez różne rodzaje tekstów pisanych.

Pisanie z podręcznikiem Password Reset - Lesson Plans Digger

Pojawiają się artykuł i wpis na forum, 5 rodzajów listów (prywatny, formalny, do redakcji,e-mail z zaproszeniem, z zażaleniem), a także rozprawka za i przeciw. Każdy podrozdział poświęcony pisaniu pozwala zrozumieć uczniom formułę i strukturę danego tekstu, podaje przykład i pozwala go zanalizować, zarówno pod kątem zgodności treści z tematem jak i zasobu środków językowych potrzebnych do poprawnego wykonania zadania. Londyńskie zagadki. Patent na słownictwo – Sylwia Clayton. Sposób na CZASOWNIKI NIEREGULARNE (do pobrania) - Karolina Lubas - English Teacher. Bardzo lubię realizować z uczniami te owiane złą sławą czasowiniki nieregularne.

Sposób na CZASOWNIKI NIEREGULARNE (do pobrania) - Karolina Lubas - English Teacher

Wbrew pozorom można to zrobić bardzo przyjemnie, jednakże dziś nie będzie o tym. EduBlogi.pl - Najlepsze blogi edukacyjne. Eduweek #2 - linki do moich materiałów kulturowych na blogu. Wracam po dłuższej przerwie, ale za to w bardzo dobrym stylu, gdyż postanowiłam przyłączyć się do drugiego Eduweeka.

Eduweek #2 - linki do moich materiałów kulturowych na blogu

Jest to akcja zrzeszająca blogerów piszących blogi zawierające treści edukacyjne, nie tylko językowe i nie tylko angielskie. Wpisy blogerów można śledzić na zbiorczej stronie edublogi.pl, do której już Was kiedyś odsyłałam. Sylwetki blogerów biorących w akcji można obejrzeć tutaj, jest tam też harmonogram pojawiania się wpisów w ramach Eduweeka #2. Akcja bowiem polega na tym, iż przez cały weekend, co godzinę na kolejnym z blogów pojawi się wpis na wiodący temat, który tym razem brzmi: MATERIAŁY KULTUROWE. Legalna praca w UK - jak to ugryźć? - Magdalena Ślawska. O pracy za granicą rozmawiać można zawsze, wszędzie i z każdym.

Legalna praca w UK - jak to ugryźć? - Magdalena Ślawska

A legalna praca w UK to zawsze gorący temat. Żyjemy w globalnej wiosce i emigracja zarobkowa od dawna jest powszechnym zjawiskiem. Z resztą, czy ktoś z Was nie ma rodziny na Wyspach? Poznaj bliżej Szkocję, czyli Scottish TABOO (do pobrania) - Karolina Lubas - English Teacher. Pomysł na taboo związane ze Szkocją kołatał mi już w głowie od dłuższego czasu i tak o to, dwa miesiące temu, razem z Blogerami EduBlogów, ustaliśmy termin i tytuł drugiej akcji EduWeeka, która ma się skupiać na materiałach kulturowych.

Poznaj bliżej Szkocję, czyli Scottish TABOO (do pobrania) - Karolina Lubas - English Teacher

Pomyślałam, że to wręcz idealna okazja, aby w końcu zrealizować swój pomysł! Ale zanim powiem coś więcej o kartach taboo, które przygotowałam, to chciałam Cię najpierw zachęcić do zaglądania na stronę EduWeeka. Tym razem w tej akcji bierze udział łącznie 18 osób, co daje aż 26 wpisów dotyczących kultury krajów nie tylko anglojęzycznych! Na stronie EduWeeku, co godzinę „otwierają” się kolejne linki więc jeśli jesteś spragniony kolejnych pomysłów, to zapraszam –> TUTAJ. Pamiętaj, że zabawa trwa też w niedzielę od 9:00 do 21:00! Wycieczka po Londynie z London Memory Game - englishfreak.pl. Wstępnie wpis miał zawierać jedynie krótki opisy poszczególnych miejsc, ale z czasem koncepcja się zmieniła, a w głowie pojawiły się pomysły, dzięki którym materiałów będzie więcej.

Wycieczka po Londynie z London Memory Game - englishfreak.pl

Przygotowałam karty do gry memory, które jak wiadomo można wykorzystać na wiele sposobów. W zestawie znajdują się karty obrazkowe oraz wyrazowe, co daje Nam różne możliwości między innymi: element gry planszowej – na blogu znajdziecie kilka uniwersalnych plansz, na przykład TU , TU lub TU,dopasowywanka,karty wyrazowe możemy częściowo zakorektorować, o czym pisałam przy okazji wpisu o domu, meblach i sprzętach – KLIK, gra może być jedną ze stacji,karty mogą także posłużyć do tworzenia wypowiedzi pisemnej lub ustnej,karty obrazkowe z powodzeniem możemy wykorzystać do stworzenia mapki wycieczki czy też całego jej planu.

Nie wiem czy wiecie, że na blogu znajduje się wpis o The Tower of London, w którym znajduje się kilka ważniejszych informacji na temat tego obiektu. London Memory Game. Around The World In Seven Days – English on the way. It’s been a long time since I last incorporated my own pictures to any lesson ideas.

Around The World In Seven Days – English on the way

Over time the collection of photos taken in different English speaking countries has grown a bit. Consequently, I thought that this little collection could help me prepare something new for you and your students. The quiz below refers to five English speaking countries, their heritage, places to visit, culture, and traditions.

Considering that learning about English speaking countries is an integral part of studying the language, I would like to recommend this quiz to you, dear readers. Let your students find out how much they already know and help them learn more. Let’s start with ‘On Both Sides Of The Ocean’ Select the quiz version which best suits you and your needs: Part 1 (20 questions) Part 2 (10 questions) Quiz – kahoot version On Both Sides Of The Ocean – Kahoot Quiz Once they have finished the quiz, your learners must be ready for the other activity – ‘Around the World in Seven Days’ Procedure:

Log into Facebook. Kategoria: Clothes. Free Classroom Resources. Kreatywne nauczanie języków obcych. Egzaminacyjne SOS - writing - englishfreak.pl. Moim zdaniem tworzenie wypowiedzi pisemnej to bardzo ważna umiejętność niezbędna do odpowiedniej komunikacji językowej.

Egzaminacyjne SOS - writing - englishfreak.pl

Być może się mylę – na pewno znajdą się osoby twierdzące, iż w dzisiejszych czasach już nikt nie pisze, wysłane są tylko wiadomości sms lub email. Nieliczni prowadzącą blogi, gdzie ulepszają swój warsztat pisarski. Podstawa programowa zobowiązuje Nas jednak do ćwiczenia sprawności pisania, więc polemika w tym temacie nie będzie miała miejsca. The English Language : Activities to print - Interactive activities - Cartoons - Facts - Infographics - Jokes - Lesson plans - Webquests - Listening - Maps - Poems - Songs - Videos - Why learn English. Egzaminacyjne SOS - writing - englishfreak.pl. Egzaminacyjne SOS - writing - englishfreak.pl.