background preloader

Medycyna

Facebook Twitter

4 piwa lub butelka wina dziennie nie szkodzą. Alkohol mniej szkodzi. Piwo, na zdrowie! Fenomen piwa. Dlaczego piwo jest tak popularne? Może być jasne, ciemne, lekkie, pełne, mocne, bezalkoholowe...

Piwo, na zdrowie! Fenomen piwa. Dlaczego piwo jest tak popularne?

Piwo jest najstarszym i najczęściej spożywanym trunkiem świata. Zdaniem ekspertów istnieje 56 gatunków złotego trunku, a marek na świecie funkcjonuje podobno kilkadziesiąt tysięcy. Piwo przeczytaj wszystko o piwo. Pio może być lekiem na dwie choroby. Lecznicze właściwości piwa. Badanie nasienia. Właściwe przygotowanie do badania ma bezpośredni wpływ na wiarygodność otrzymanego wyniku.

Badanie nasienia

Pozwala to na wykonanie prawidłowego odczytu oraz oceny parametrów nasienia. Podczas oddawania nasienia pacjent ma zapewniony odpowiedni poziom intymności i komfortu w specjalnie przygotowanym gabinecie. Wytrysk nasienia następuje poprzez masturbację, do otrzymanego wcześniej pojemnika.Laboratorium seminologiczne znajduje się w tym samym miejscu co gabinet do oddawania nasienia.

Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ badania powinny być wykonywane na świeżym materiale, nie później niż 30 minut od momentu oddania, w warunkach stałej temperatury. Kwas cytrynowy — marker czynności gruczołu krokowego. Badanie nasienia. Mój mąż nie chce zrobić badania nasienia. DO KUPIENIA – domowy test do oceny płodności męskiej – FertilityScore FertilityScore jest to test umożliwiający samodzielne, „w domowych warunkach” ocenienie płodności mężczyzny – test ocenia liczbą ruchliwych plemników w próbce nasienia.

Mój mąż nie chce zrobić badania nasienia

Test jest świetnym rozwiązaniem dla wstępnej oceny nasienia u mężczyzn, dla których oddanie nasienia w laboratorium jest na tyle krępujące, iż nie chcą tego zrobić. Samodzielne wykonanie pozwala na uniknięcie wielu stresujących i krępujących sytuacji np. zapisania się na badanie, rozmowy z personelem, oddawania nasienia w laboratorium. Cena 89 zł (plus 9 zł koszty wysyłki priorytetowej) – najniższa cena w Polsce! Test jest wysyłany w bezpiecznym i dyskretnym opakowaniu, bez oznaczeń sprzedawcy. Po wysłaniu zamówienia proszę sprawdzić skrzynkę e-mailową (także spam) ponieważ powinni Państwo otrzymać e-mail z dalszą instrukcją i numerem konta do wpłaty. Domowy test do oceny płodności męskiej – FertilityScore – instrukcja.

FertilitySCORE®Test do samodzielnej oceny męskiego potencjału płodności (możliwość zakupu testu: link)

Domowy test do oceny płodności męskiej – FertilityScore – instrukcja

FertilCount – domowy test do samodzielnej, prostej i szybkiej oceny koncentracji plemników. FertilCount to szybki i prosty w wykonaniu test męskiej płodności, który pozwala ustalić orientacyjną liczbę plemników w nasieniu, a konkretnie koncentrację plemników w mililitrze nasienia.

FertilCount – domowy test do samodzielnej, prostej i szybkiej oceny koncentracji plemników

Jest to test który pacjent może wykonać samodzielnie w domu, nie jest wymagana specjalistyczna aparatura. Test zawiera wszystkie materiały potrzebne do wykonania samodzielnie dwóch analiz (2 pojemniki na nasienie z przykrywką, 2 testy kasetkowe (zdjęcie poniżej), 2 kroplomierze, a także potrzebne roztwory oraz instrukcję w języku polskim i angielskim. Pomimo, że skuteczność tego testu wg producenta jest bardzo wysoka (wynosi 97%) należy pamiętać, że test FertilCount określa jedynie liczbę plemników, nie biorąc pod uwagę innych parametrów np. ruchliwości, żywotności czy budowy plemników, ani też innych parametrów które rutynowo określa się wykonując badanie nasienia w laboratorium.

Z tego względu ten test należy traktować jako przesiewowy, jako badanie wstępne. Interpretacja wyników testu FertilCount: Zespół policystycznych jajników- jakie niesie ze sobą zagrożenie? - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. Zespół policystycznych jajników – informacje dla pacjentek. - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. W artykule omówiono szereg objawów składających się na zespół policystycznych jajników (PCO) będący częstą przyczyną niepłodności u kobiet.

Zespół policystycznych jajników – informacje dla pacjentek. - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie

Leczenie zespołu policystycznych jajników uzależnione jest od objawów jakie wywołuje to schorzenie. Ze względu na fakt, iż objawy są bardzo różnorodne zastosowane leczenie powinno być dostosowane indywidualnie do każdej pacjentki. W zależności od tego jaki efekt terapeutyczny chce się osiągnąć stosuje się zarówno leczenie farmakologiczne jak również chirurgiczne. Zespół policystycznych jajników- jakie niesie ze sobą zagrożenie? - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. Zespół policystycznych jajników – informacje dla pacjentek. - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. Zespół policystycznych jajników- jakie niesie ze sobą zagrożenie? - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. Zaburzenia miesiączkowania w okresie klimakterium - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie. Nieregularne cykle miesiączkowe pojawiające się około 45-50 roku życia.

Zaburzenia miesiączkowania w okresie klimakterium - ForumGinekologiczne.pl – portal wiedzy o ginekologii i położnictwie

Na skutek zaburzeń wydzielania hormonalnego jajników, spowodowanego ich fizjologicznym procesem starzenia się, czasami dochodzi do zachwiania regularności cyklu miesiączkowego. W okresie poprzedzającym menopauzę miesiączki czasami zaczynają pojawiać się nieregularnie. Bardzo często cykl miesiączkowy ulega skróceniu lub wydłużeniu. Zdarzają się przedłużające, obfite krwawienia miesiączkowe lub też miesiączki stają się bardziej skąpe. Cykle są często bezowulacyjne ze względu na zmniejszoną w tym okresie ilość pęcherzyków jajnikowych. Około 50-55 roku życia miesiączki zanikają całkowicie a każde pojawiające się po tym okresie krwawienie z dróg rodnych stanowi patologię. Zaburzenia miesiączkowania - to nie musi być objaw menopauzy - Medonet.pl.

Nocne poty, uderzenia gorąca i potliwość, kołatanie serca, bezsenność, zawroty głowy.

Zaburzenia miesiączkowania - to nie musi być objaw menopauzy - Medonet.pl

Dochodzą do tego zaburzenia miesiączkowania – tak jeśli chodzi o ich regularność, jak i obfitość. Znacie, Panie, te symptomy? Tak, to charakterystyczne objawy menopauzalne. Nieregularne miesiączki lub krwawienia. Nieregularne miesiączki Często się zdarza, że kobiety, które mają nieregularne miesiączki, a dotychczas miesiączkowały regularnie, zaczynają się niepokoić.

Nieregularne miesiączki lub krwawienia

Jest to jednak, jak już wspomniano wcześniej, najczęściej wahanie w zakresie fizjologii. Nieregularne miesiączkowanie zarówno w postaci krótkich, jak i długich cyklów, najczęściej występuje na początku i na końcu okresu rozrodczego, czyli tuż po pierwszej miesiączce i przed menopauzą. Te cykle są zwykle bezowulacyjne. U dorastających dziewczynek sytuacja ta nie wymaga diagno­styki, chyba że współistnieją objawy jakiejś choroby i nie powinno się dążyć do uregulo­wania cyklów za pomocą terapii hormonalnej. Krwawienia pomiędzy miesiączkami i krwawienie po stosunku Rodzaj postępowania i leczenie zależy w dużym stopniu od wieku pacjentki. Krwawienia postmenopauzalne. Nieregularne miesiączki lub krwawienia.