background preloader

Aze

Facebook Twitter

USTAWIENIA - O TERAPII ERICKSONOWSKIEJ - Psychoterapia - PIE - Polski Instytut Ericksonowski. "Bez Korzeni Nie Ma Skrzydeł" Jednodniowe Spotkania Terapeutyczne oparte na Metodzie Ustawień Systemowych w Łodzi.

USTAWIENIA - O TERAPII ERICKSONOWSKIEJ - Psychoterapia - PIE - Polski Instytut Ericksonowski

Termin: 27.09.2015 Katarzyna Szymańska, Bogna Kędzierska Godziny zajęć: 9.00 - 18.00 (z godzinną przerwą ok. godz. 13.00) Rodzina to grunt, w którym jesteśmy zakorzenieni. Wolność, energia, harmonia, focus. Wolnością jest być tym kim się jest naprawdę.

wolność, energia, harmonia, focus

Nie pozwól na to, żeby tłum decydował o tym co będziesz lub czego nie będziesz robił. Nie robienie czegoś, tylko dlatego, że inni to robią, jest tak samo bezmyślne, jak robienie czegoś tylko dlatego, że inni to robią. Płynięcie pod prąd jest w istocie tym samym, co płynięcie z prądem. W obu przypadkach kierujesz się tym co robi woda. Lepiej zatrzymaj się na chwilę, zastanów się dobrze i po prostu popłyń tam gdzie naprawdę chcesz.

Pamiętaj: nie podejmuj decyzji ze względu na innych. Oszczędnie gospodaruj swoją energią. Nie wkładaj całej energii w spełnianie niewypowiedzianych życzeń twojego partnera, bo jutro zabraknie ci jej nawet na uśmiech. Pamiętaj, że nic tak nie niszczy nas samych jak tracenie energii na usiłowanie przypodobania się innym ludziom. Czy robisz czasem rzeczy, których nie chcesz robić, żeby zaimponować ludziom których nie znosisz? Masz w sobie zarówno potencjał do wewnętrznej spójności, jak i chaosu. -=PASYWNA AGRESJA W ZWIĄZKU= Pasywno – agresywny musi być w związku z kimś, kto może być obiektem jego wrogości.

-=PASYWNA AGRESJA W ZWIĄZKU=

Potrzebuje kogoś, komu będzie się mógł opierać. Pasywno-agresywnego pociągają zwykle osoby współzależne, ludzie z niskim poczuciem własnej wartości i ci, którym łatwo przychodzi usprawiedliwianie czyjegoś złego zachowania. Frustracja Największą frustracją bycia w związku z pasywno-agresywnym jest to, że rzadko spełnia swoje obietnice. Będzie uchylać się od działania, a jednoczenie sprawiać wrażenie, jakby wypruwał sobie żyły dla drugiej osoby. Problemy Pasywno-agresywny ignoruje problemy w związku. Brak szczerości. PASYWNO - AGRESYWNI MANIPULANCI. Kto z nas nie spotkał się z nieuzasadnioną krytyką?

PASYWNO - AGRESYWNI MANIPULANCI

I nie mówię tu o niezbyt przyjemnych zdaniach przekazywanych po prostu jako informacje, np.: "masz plamy z jedzenia na bluzce", albo: "jestem zły za to, że spóźniłeś się na spotkanie i przez to nasz plan nie wypalił". Mam raczej na myśli niesprawiedliwe i przekoloryzowane oceny, które w tych samych sytuacjach przybierają formę: "nie umiesz jeść jak człowiek", "zawsze jak coś planujemy, to musisz to spieprzyć".

W idealnym świecie powinniśmy przyznać nadawcy takiego komunikatu prawo do jego wygłoszenia, jednocześnie wyrażając w asertywny sposób, że się z tym nie zgadzamy, albo że jego opinia jest zbyt uogólniona. Doskonały 2 - DOMY Z WIZJĄ. Praktyczny 1 - DOMY Z WIZJĄ. Nowy dom ŁÓDŹ ROJNA Teofilów Bezpośrednio Łódź Bałuty. ChzN - PSYCHOLOGICZNE TECHNIKI KONTROLI. Psychomanipulacja to rodzaj magii, dający możliwość zakulisowego wpływania nawet na najintymniejsze sfery życia ludzi, bez ich wiedzy Jak to jest możliwe, że w dzisiejszych czasach, dobrze wykształceni i znający treść biblii chrześcijanie, nagle zmieniają fundamentalne wierzenia i przyjmują nowy, wręcz odmienny światopogląd?

ChzN - PSYCHOLOGICZNE TECHNIKI KONTROLI

W ciągu ostatnich lat, bardzo wiele znanych, świadomych i wykształconych teologicznie osób, zmieniło przekonania i zaakceptowało zupełnie nie biblijny sposób myślenia, postrzegania Boga i rozumienia chrześcijaństwa. Coraz częściej widać wiele dowodów, iż kontrola myślenia i psychomanipulacja nie jest stosowana wyłącznie przez polityków i sekty, ale również przez różne wspólnoty i kościoły chrześcijańskie.

W zdrowym kościele obok głoszenia Ewangelii, zawsze jest miejsce na niezależność, miłość, pojednanie i budowanie więzi, w przeciwieństwie do tworzenia systemów kontroli i nietykalnych elit. W kościołach tworzy się tzw. No documents found. Katalog. Pies w cyrku. „U zwyczajnych czworonogów sztuka mięsa bywa w cenie, ale ja od sztuki mięsa wolę sztuki na arenie” – śpiewa sympatyczny psiak, bohater filmu animowanego Zofii Ołdak, który tym razem, po obejrzeniu pokazów cyrkowych w telewizji (wstawki dokumentalne), postanawia zostać cyrkowcem.

Pies w cyrku

Zabawna maskotka przemienia dziecięcy pokój w arenę: wyczynia rozmaite harce i hece, od czasu do czasu śpiewając śmieszne piosenki. Chyba najzabawniej jest wtedy, gdy pies – żongler, pogromca dzikich zwierząt, klown i akrobata, postanawia zasmakować woltyżerki: zmienia się w… konia, a pluszowy miś w piękną akrobatkę, ubraną w fantazyjną plisowaną spódniczkę. Warstwę muzyczną wzbogaca tradycyjny temat cyrkowy Wejście gladiatorów autorstwa czeskiego kompozytora Juliusa Fučíka. Zofia Ołdak (ur. 1930) jest reżyserką i operatorką filmową. Absolwentka Wydziału Operatorskiego PWSFiT w Łodzi, zrealizowała ok. 40 filmów krótkometrażowych (animowanych, fabularnych dla dzieci i dla dorosłych oraz dokumentalnych).