background preloader

Medias sk

Facebook Twitter

Zuzana Mistríková o RTVS: Nie sme tu na to, aby sme sa skladali Dankovi na imidž - kultura.sme.sk. Klamstvá a konšpirácie (digitálna verzia N Magazínu) – Denník N. O čo nám v príručke ide a komu je určená Príručka sa snaží poukázať na to, že mnoho ľudí si vytvára názory na základe prekrútenej reality.

Klamstvá a konšpirácie (digitálna verzia N Magazínu) – Denník N

Propaganda vyrába dojem, že vinou migrantov nám hrozí apokalypsa Vplyv časopisu konšpiračných médií je podľa Juraja Smatanu obmedzený. Hlavné slovo majú najrôznejšie facebookové skupiny. Sns-flexing-its-muscles-over-public-broadcaster. Denník N: Ako sa nám darilo v prvom polroku 2016? – Denník N. Vážení podporovatelia Denníka N, dovoľte, aby sme vám týmto podali krátku správu o tom, čo máme nové a ako sa nám darilo v druhom štvrťroku.

Denník N: Ako sa nám darilo v prvom polroku 2016? – Denník N

Za toto obdobie sme dosiahli historicky najvyššie výnosy pri historicky najnižších nákladoch. Naše doterajšie výsledky môžete vidieť v tomto grafe: Dobrý vývoj nášho hospodárenia spolu s faktom, že z pôvodnej investície 1,2 milióna eur máme stále k dispozícii viac ako polovicu, nás napĺňa optimizmom ohľadom našej budúcnosti. Welcome Back. Konzervatívny denník. Nová šéfredaktorka SME: Pravda nie je to, čo si myslí novinár. Môžu byť médiá pod oligarchami nezávislé? Penta debatovala s Denníkom N a SME. „Jediný, kto môže posudzovať nezávislosť médií, sú novinári a ich čitatelia,“ hovorí Martin Danko, manažér Penty pre externé vzťahy.

Môžu byť médiá pod oligarchami nezávislé? Penta debatovala s Denníkom N a SME

„Mimo toho je len akademickou debatou, či vlastníctvo médií niečo mení. Smer dal do predvolebného videa hlasy a tváre televíznych redaktorov. V predvolebnom filme Smeru sa ocitol aj redaktor TV JOJ.

Smer dal do predvolebného videa hlasy a tváre televíznych redaktorov

Cez víkend sa strana na svojom webe aj na Facebooku pochválila propagačným predvolebným filmom s názvom Slovensko 2012—2015. Chváli sa v ňom úspechmi vlády, ukazuje zábery na Roberta Fica – z tlačoviek, z otvárania štadiónov, diaľnice. Deväť minútový film je z veľkej časti zostavený zo záznamov spravodajských relácií RTVS, TA3 a JOJ. Vo filme však počuť aj hlasy redaktorov – napríklad z RTVS a celé sekvencie s vyjadreniami redaktorov z reportáží TA3 a JOJ. Ombudsmanka: Úrad vlády porušil neinformovaním Denníka N Ústavu.

Keď premiér Robert Fico vydal tento rok v máji zákaz všetkým ministrom komunikovať s Denníkom N, porušil Ústavu.

Ombudsmanka: Úrad vlády porušil neinformovaním Denníka N Ústavu

Tvrdí to ombudsmanka Jana Dubovcová. Tá posudzovala sťažnosť vydavateľa Denníka N spoločnosti N Press. Dubovcová teraz vydavateľa, Úrad vlády aj príslušné ministerstvá upovedomila o výsledku svojho šetrenia. Ústavné právo Denníka N na slobodný prístup k informáciám a rovnocenné zaobchádzanie podľa verejnej ochrankyne práv porušili konkrétne Úrad vlády a ministerstvá vnútra, dopravy, financií a zahraničných vecí. „V demokratickom a právnom štáte je z jeho podstaty vylúčené, aby ochrana základných práv a slobôd fyzických osôb, právnických osôb a ich napĺňanie boli vykonávané selektívne,“ napísala Dubovcová a Úradu vlády navrhuje, aby začal odpovedať.

Domov - ABC SR. Vlastníci médií. Viva, TA3 a Pravda zarobili na príchode Fica II. « Transparency International Slovensko. Reklama štátu v médiách sa mení aj podľa výsledkov volieb Prideľovanie tendrov straníckym či podnikateľským kamarátom po nástupe k moci je tradičným spôsobom klientelizmu, o ktorých novinári informujú týždeň čo týždeň.

Viva, TA3 a Pravda zarobili na príchode Fica II. « Transparency International Slovensko

Ale aj samotné médiá robia biznis so štátom – predávajú mu reklamu. AIMmonitor.