background preloader

Streching

Facebook Twitter

Developing Shoulder Flexibility. Bo Staff Techniques : Bo Staff Stretches: Shoulder. 5 Exercises You Should Learn. Hamstrings Stretching Exercises For L-Sit Flexibility. Ćwiczenia podnoszące sprawność z piłką szwajcarską. Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla biegaczy czyli… „parszywa” trzynastka! Wiadome jest, że aby przygotować się do pokonywania długich dystansów, trzeba ćwiczyć nie tylko stosując trening stricte biegowy.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla biegaczy czyli… „parszywa” trzynastka!

Na jakość naszego biegania mają wpływ mięśnie i ścięgna pośladków, bioder, pleców, mięśnie skośne i inne. Podstawowe ćwiczenia dla biegaczy powinny być skierowane na te obszary w celu zapobiegania urazom i utrzymania ciała w zdrowiu. Zastosowanie technik rozciągających w zmniejszaniu ryzyka kontuzji u biegaczy - część praktyczna. W pierwszej części swojego artykułu dr Marszałek wyłożył podstawy teoretyczne, które warto poznać, zanim przystąpi się do wykonywania zalecanych przez niego technik.

Zastosowanie technik rozciągających w zmniejszaniu ryzyka kontuzji u biegaczy - część praktyczna

W niniejszym artykule zapraszam do praktycznej strony usprawniania ciała biegacza. Pozycje rozciągające mięśnie kończyn dolnych oraz tułowia z zastosowaniem techniki poizometrycznej relaksacji: Rozciąganie mięśni prostujących staw biodrowy oraz zginających staw kolanowy (mięśnie: dwugłowy uda, półbłoniasty, półścięgnisty). Developing Shoulder Flexibility. The Best Yoga Moves to Improve Shoulder Flexibility. Screening Test 3: Shoulder and Chest Flexibility. Back Lever Tutorial. Great Stretch to Improve Your Shoulder Flexibility.

JOGA ABC - joga dla początkujących. Joga dla biegaczy. How to Stretch the Quads 2010-08-12 12:00:04. Biegaczu, wylecz się sam! Jeśli ból nie przechodzi przez kilka dni (trzy-siedem, zdania są różne) - zgłoś się do lekarza.

Biegaczu, wylecz się sam!

Wcześniej, o ile nie doszło do gwałtownego urazu, możesz samodzielnie walczyć z kontuzją. Uwaga! Nie rób badań diagnostycznych na własną rękę - najpierw pójdź do lekarza. Ćwiczenia - ból stawów, kolan, ból stawu biodrowego. Profesjonalny trening dla kobiet w Warszawie - Trenerka.info - Twój osobisty trener, instruktor fitness Warszawa. W ruchach zginania kolan biorą udział mięśnie ud oraz kilka mięśni łydek.

Profesjonalny trening dla kobiet w Warszawie - Trenerka.info - Twój osobisty trener, instruktor fitness Warszawa

Mięśnie odpowiedzialne za prostowanie kolana to mięśnie grupy przedniej ud: mięsień czworogłowy uda, który składa się z: mięśnia prostego uda, mięśnia obszernego pośredniego, mięśnia obszernego bocznego, mięśnia obszernego przyśrodkowego. Mięśnie odpowiedzialne za zginanie kolana to mięśnie tylne ud, zwane kulszowo – goleniowymi. Zaliczamy do nich: mięsień dwugłowy uda, mięsień półbłoniasty, mięsień półścięgnisty. W ruchach zginania kolana biorą również udział inne mięśnie ud: mięsień smukły, mięsień krawiecki i mięsień brzuchaty łydki.

Zdrowie, Kontuzje. Entezopatia więzadła rzepki, czyli „Kolano Skoczka” Mimo wielkiej wytrzymałości więzadła rzepki, wielokrotnie powtarzane mikrourazy spowodowane biomechanicznymi przeciążeniami są w stanie je uszkodzić.

Zdrowie, Kontuzje

ObjawyKłujący ból zlokalizowany w okolicy podrzepkowej, występujący po wysiłku i ustępujący po kilkugodzinnym odpoczynku. Bólowi towarzyszy uczucie „pełności” i ucisku w okolicy dolnego brzegu rzepki, oraz wrażenie niepewności i „uciekania” kolana, związane z obawą (podświadomą) przed bólem; jest to I faza choroby.W II fazie choroby ból pojawia się już na początku treningu, ale po ogrzaniu tkanek ustępuje na czas wysiłku. Miejsce bolesne daje się wyczuć w okolicy szczytu rzepki, przy czym nasila go czynne (wbrew oporowi) prostowanie kolana, lub wykonywanie przysiadów.

PostępowanieW Stadium I Leczenie polega na stosowaniu krioterapii (okłady z lodu) natychmiast po zakończeniu wysiłku oraz po kilku godzinnym odpoczynku. Profesjonalny trening dla kobiet w Warszawie - Trenerka.info - Twój osobisty trener, instruktor fitness Warszawa. Ćwiczenia rozciągające z piłką 1.

Profesjonalny trening dla kobiet w Warszawie - Trenerka.info - Twój osobisty trener, instruktor fitness Warszawa

Skłon tułowia z piłką w siadzie rozkrocznym To ćwiczenie rozciąga tułów, boczne strony tułowia, ramiona, tylną część nóg. Usiądź w szerokim rozkroku i chwyć piłkę. Zdrowie, Kontuzje. Pozycje rozciągające mięśnie kończyn dolnych oraz tułowia z zastosowaniem techniki poizometrycznej relaksacji 1.

Zdrowie, Kontuzje

Rozciąganie mięśni prostujących staw biodrowy oraz zginających staw kolanowy (mięśnie: dwugłowy uda, półbłoniasty, półścięgnisty). Pozycja w klęku na jednej nodze, druga wyprostowana, oparta piętą o podłoże. Wykonujemy skłon tułowia w przód w kierunku wyprostowanego kolana (zgodnie ze strzałką na tułowiu) aż do pierwszego odczucia rozciągania lub bólu zlokalizowanego na pośladku, z tył uda lub kolana. W tym położeniu rozpoczynamy opisany w części I cykl rozciągania z zastosowaniem poizometrycznej relaksacji (ryc. 4a).

Ryc. 4a. Dlaczego warto rozciągać mięsień dźwigacz łopatki? To dziwny mięsień.

Dlaczego warto rozciągać mięsień dźwigacz łopatki?

Niewielkie pasmo biegnące od wyrostków poprzecznych górnego kręgosłupa szyjnego (C1-C4) do kąta górnego łopatki. No i tyle. Ruchowo niewielka istotność -- unosi łopatkę, a przez nią bark i pochyla głowę (ze skrętem). W sumie wszystko. Dlaczego warto rozciągać mięsień trójgłowy łydki?? Mięsień trójgłowy łydki najbardziej znany jest chyba ze swojego ścięgna - Achillesa.

Dlaczego warto rozciągać mięsień trójgłowy łydki??

Jedno z bardziej rozpoznawalnych miejsc ciała ludzkiego jest ścięgnem końcowym spajającym se sobą dwa mięśnie: płaszczkowaty i dwugłowy łydki. One wspólnie tworzą mięsień trójgłowy łydki. Dlaczego warto rozciągać mięśnie obręczy barkowej? Aby uprościć sprawę - jako mięśnie obręczy barkowej potraktuję mięśnie łopatek, mięśnie pomiędzy łopatkami a kręgosłupem, mięśnie przodu klatki piersiowej oraz mięśnie stabilizujące bark od dołu, czyli najszerszy grzbietu i po części mięśnie dolnej części żeber.

Dlaczego warto rozciągać mięśnie obręczy barkowej?

To wszystko, co ciągnie barki ku dołowi, ściąga nadmiernie łopatki ku sobie oraz niepotrzebnie napręża sam bark, uniemożliwiając mu swobodną pracę. Mięśnie, które biegną od łopatki do kości ramiennej, położonej na panewce otoczonej obrąbkiem chrzęstnym, który ją pogłębia, sterują ramieniem. Robią to na tyle precyzyjnie, by reagować na wszelkie nieprawidłowości we własnym obozie oraz to, co dociera do nich z zewnątrz pośrednio poprzez wadliwe ustawienie barków. O dźwigaczu łopatki już pisałem. Dlaczego warto rozciągać mięsień czworogłowy uda? Dlaczego warto rozciągać mięsień czworogłowy uda? Mięsnie, gdziekolwiek rozlokowane w naszym ciele, mają w założeniu Natury odpowiednią elastyczność, rozciągliwość oraz wynikowo kurczliwość, która pozwala przeciwdziałać zewnętrznym oporom czyli obciążeniu.

Bez spełnienia pierwszych dwóch warunków nie ma mowy o trzecim, czyli o sprawnie działającym i dobrze kurczącym się mięśniu. Każdy mięsień ma swój przyczep/przyczepy początkowy i końcowy. Rozpięty pomiędzy dwoma punktami kostnymi przechodzi zazwyczaj ponad stawem lub grupą stawów, którą zawiaduje, czyli powoduje w nich ruch. Kurcząc się i rozkurczając steruje stawem. Czynnością umożliwiającą bezpieczne korzystanie ze stawu i nie zagrażanie mu nadmiernym uciskiem są właśnie ćwiczenia rozciągające. Dlaczego warto rozciągać mięśnie grupy tylnej uda. Pytanie z cyklu dlaczego warto zawsze znajduje odpowiedź dość prostą - bo warto, ciało podziękuje lepszym zdrowiem sprawnością i elastycznością. A mięśnie tylnej grupy uda są tak ważne w procesie utrzymania równowagi miednicy, że nie pisanie o nich jest wręcz zaniedbaniem nie dającym się wytłumaczyć.

Do rzeczy więc. Mięśnie tylnej grupy uda to silne dwustawowe mięśnie, obsługujące zarówno kolano, jak i biodro. Dlaczego warto rozciągać mięsień czworogłowy uda? Dlaczego warto rozciągać mięsień trójgłowy łydki?? Dlaczego warto rozciągać mięsień biodrowo-udowy? Nadszedł czas na "mięsień konfuzji" - illiopsoas. Dlaczego konfuzji - zaraz się wyjaśni. Mięsień ten składa się z dwóch wykonujących zgoła odrębną pracę mięśni. Patrząc na miejsca jego przyczepów oraz ulokowania, widać wyraźnie, że jest o n w stanie powodować niezwykle dużo komplikacji w obrębie statyki ciała, w miednicy oraz stawach biodrowych, na które także działa.

Ale po kolei.