background preloader

RUNNING & OTHERS_Tips

Facebook Twitter

Twój najlepszy maraton: 3 programy treningowe - Runner's World. Wskocz na wyższy biegowy poziom Wykorzystaj swoje doświadczenie, by pokonać maraton jeszcze szybciej. 1. Znajdź pagórki W pierwszej połowie programu raz w tygodniu trenuj w pagórkowatym terenie. Nawet niewielkie podbiegi zwiększają siłę, aerobową pojemność i zwiększają efektywność Twojego biegu. Biegnąc pod górę, nie będziesz czuł szybkości, ale siłę. 2. W tym programie znajdziesz treningi, które powinno się wykonywać w zakładanym tempie startowym (TS). 3. Potrzebujesz szybszych kilometrów, by poprawić swoją życiówkę. Z czasem taka większa częstotliwość kroku stanie się czymś naturalnym – mniej wysiłku będzie Cię kosztować utrzymanie danego tempa.

Cel: Poprawić swoją życiówkę Dla osób biegających co najmniej 2 lata, mających za sobą kilka półmaratonów i co najmniej jeden maraton oraz pokonujących w tygodniu 50 km. Spokojny bieg i wolne: objaśnienie znajdziesz stronę wcześniej. Pagórki: Trening zrób na najbardziej pagórkowatym terenie, jaki możesz znaleźć w swojej okolicy. Trener Biegania - Bieganie kontra alkohol - 5 najczęstszych pytań. Bieganie i picie alkoholu? Czy te dwie czynności mogą iść ze sobą w parze? Ku mojemu zaskoczeniu bardzo dużo osób zadaje sobie to pytanie. Wychodząc na przeciw zainteresowanym, przygotowałem materiał, który opracowałem we współpracy z dietetykiem i fizjologiem. Zapraszam do wysokoprocentowej lektury! Czy biegając można sobie w ogóle pozwolić na picie alkoholu, czy trzeba o nim całkowicie zapomnieć? Tradycyjnie - są dwie szkoły. Czy jak wypiję po bieganiu wódkę/piwo/wino czy zniszczy to mój wysiłek? Generalnie sam trening to proces niszczenia, demolowania własnego organizmu, który podczas snu (naturalnej odnowy biologicznej) naprawia szereg wyrządzonych szkód.

Czy alkohol ma jakiekolwiek pozytywne właściwości? Nawet mała ilość alkoholu we krwi obniża nasze możliwości psychomotorycznych, koncentrację, czas reakcji i równowagę. Czy jak mam kaca to czy bieganie pomaga, czy wręcz przeciwnie? Kac to nic innego jak zatrucie organizmu aldehydem octowym. The PC Weenies | Creating a Custom Brush for Digital Inking in Manga Studio Pro. Fun Way To Do More Pullups. Muscle ups Gimnastyczne. Straddle Press to Handstand Tutorial. Tribute To The Top 100 Hardest Body Weight Exercises Of All Time. I once heard this quote by Jack Lalanne: “When you run, run as if someone’s chasing you. When you swim, swim as if a shark is after you.” This quote is awesome because it “levels up” your workouts. I used to workout in the gym, lifting heavy weights and would come home with joints that were throbbing.

Maybe I was lifting wrong. Or maybe my body simply likes using its own weight to strengthen itself. Many people believe that body weight exercises can only take you so far. “To get really strong, you have to incorporate weights into your routine.” I disagree. I scoured the internet in search of the hardest most amazing exercises using only the human body. Below is what I found… *If you’re really looking for a body weight exercise challenge try the Bodyweight Squats Muscular Endurance 5-Minute Challenge.

***Countdown Of The Top 100 Hardest Body Weight Exercises Of All Time*** 100. Mountain climbers are a great whole body exercise to develop strength throughout the upper and lower regions. 99. 98. Jak nauczuć się robić Muscle Upa (Learn how to do a muscle-up )BAR HERO Tutorial. Calisthenics Home Workout. Calisthenics Home Workout. Calisthenics Training/Working Out at Home Workout. Mój Rekord Pompek i Motywacja [szelin5000] Corbing Discover Your Core. Handstand Tutorial. The Handstand Push-up MONSTER.

Progressive Calisthenics Certification (PCC) @ KRABA Germany. Bring Sally Up - Push Up Challenge. Wyższa szkoła jazdy na rowerze | www.wroclaw.pl. Chciałbyś jeździć do pracy lub na uczelnię rowerem, ale nie wiesz jak robić to bezpiecznie? A może już używasz roweru w mieście i chcesz dowiedzieć się, jak w końcu zjechać z chodnika i poprawnie poruszać się jezdnią, korzystać z kontrapasa czy śluzy rowerowej? Zapisz się na bezpłatne warsztaty w "Wyższej Szkole Rowerowej Jazdy"! Rozpoczyna się druga edycja "Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy", w której każdy może dowiedzieć się, jak bezpiecznie jeździć rowerem po Wrocławiu.

Bezpłatne warsztaty potrwają od 26 maja do 7 czerwca, natomiast zapisy ruszają już dziś. Każdy z kursantów będzie mógł przejechać w towarzystwie osobistego instruktora najwygodniejszą trasę z domu do pracy lub na uczelnię i z powrotem, uzyskać wskazówki dotyczące przepisów ruchu drogowego czy poprawnego zachowania się na jezdni. Zgłoszenia należy przesyłać na adres wir@eko.org.pl, podając: -imię, nazwisko oraz nr telefonu, -trasę (punkt startu-punkt docelowy), Aleksander Obłąk. Top 10 Pull Exercises. Cali-move.com. Increase Your Repetitions - Pull Ups - Push Ups - Dips..... Cali-move.com. Elbow Lever. ABS 2 - Program ćwiczeń mięśni brzucha dla zaawansowanych | Mięśnie Brzucha. ABS2 jest obok aerobicznej 6-stki Weidera drugim najbardziej popularnym systemem ćwiczeń mięśni brzucha. ABS2 jest postrzegany jako trening dla bardziej zaawansowanych. Niektóre ćwiczenia są cięższe niż przy np. 6-tce Weidera i wymagają dość dobrej kondycji fizycznej. Dodatkowo, aby ćwiczyć systemem ABS2 nie wystarczy Ci kawałek podłogi.

Potrzebny będzie również drążek. Niemniej jednak, jeśli ukończyłeś 6-stkę Weidera i chcesz rozwijać się dalej, ABS2 jest dla Ciebie świetną propozycją. Legenda głosi, że trening ABS2 wynaleźli uczeni z uniwersytetu Stanforda u USA. Czy to prawda, czy nie, ABS2 jest naprawdę dobrym zestawem ćwiczeń, który zmusza do pracy zarówno górne jak i dolne partie mięśni brzucha dbając dodatkowo o bezpieczeństwo Twojego kręgosłupa. Bardzo dużym plusem treningu ABS2 jest też to, że rozwija nie tylko mięsień prosty brzucha, ale także pozostałe grupy mięśni brzucha.

Poniżej znajduje się opis wszystkich ćwiczeń wykonywanych w treningu ABS2. Ćwiczenie 1 – Wypchnięcia nóg. 16-20 podciągnięć | Podciąganie. Trening w zawieszeniu został stworzony przez komandosa Navy Seals Randy Hetricka. Uważał on, że zołnierze przebywający przez wiele tygodni na misjach na łodziach podwodnych, w bunkrach, czy kryjówkach nie mają warunków do trenowania przez co obniża się ich sprawność fizyczna. Sprawność fizyczna jest niezwykle istotna w przypadku komandosów oraz innych żołnierzy - jeżeli jest im ciężko utrzymać wysoką sprawność fizyczną, obniża się ich wartość bojowa, a to może bardzo negatywnie wpływać na wykonywane przez nich misje. Randy Hetrick uznał, że potrzebne jest urządzenie do ćwiczeń całego ciała, które jest na tyle lekkie i niewielkie, że można zabierać je ze sobą na wielotygodniowe misje. Zaczął próby ze sprzętem wojskowym, m.in. z pasami nośnymi od karabinów maszynowych. Pierwszy trening Hetricka polegał na podciąganiu się z różnych pozycji.

W założeniach trening w zawieszeniu, podobnie jak trening podciągania, wykorzystuje wagę osoby ćwiczącej jak obciążenie. [No Audio] Pull Up Grip Variations.avi. The Shocking Truth About Push Ups. Many advanced trainees consider push ups to be nothing more than a warm up drill, a beginner’s exercise or simply a bad joke from high school gym class. This perception couldn’t be further from the truth. In fact, no matter what your level of fitness is, the push up is one of the greatest exercises for developing serious upper body strength. It effectively trains all of the muscles involved in horizontal pressing (pecs, triceps, deltoids, etc.), works the stabilizers, and activates the entire core. Additionally, it is one of the few horizontal pressing movements that allows the scapulas to move naturally. This is critical for function and shoulder health. In this sense, the push up is unlike any horizontal pressing exercise that requires you to lie on a bench.

Based on the benefits listed above, it is clearly not in your best interest to abandon push ups just because you’ve reached an “advanced level.” Now I will lay out the progressions that you will help get you there! Standard Push Up. O podejściu do treningu. Na temat podejścia do treningu napisano już wiele, ja chciałbym tylko zwrócić uwagę na kilka - moim zdaniem - najistotniejszych rzeczy, które każdy aspirujący do miana studenta sztuk walki powinien sobie przemyśleć. Dyscyplina - klucz do uzyskania optymalnych rezultatów. Niektórym ją trzeba narzucić, inni odnajdują ją wewnątrz siebie. Skoro już przychodzi się na trening, to po to, żeby się czegoś nauczyć. Czemu nie wykorzystać tego czasu do końca? Iść na piwo można po treningu, niektórzy twierdzą, iż jest to nawet wskazane. Brak dyscypliny jest marnowaniem czasu nie tylko studenta, ale często także innych ćwiczących.

Aby dopełnić obrazu chciałem jeszcze przywołać kilka cytatów, które dość często pojawiają się w trakcie treningu w umyśle studenta. Umiem już tę technikę - czy aby na pewno? Te sześć myśli to najważniejsze czynniki, które destruktywnie wpływają na trening. To ludzie walczą, a nie miecze - jest to chińskie powiedzenie, ale zawiera wiele prawdy. PODRÓŻ | Do osób lecących z Hiszpanii wynajęto samolot czarterowy Air Algerie z Madrytu do Tindouf, wylot: 22.02.2013 (Piątek), powrót 02.03.2013 (Piątek). W przypadku gdyby swój udział w powyższym locie zgłosiło mniej niż 100 osób, może być konieczne skorzystanie z lotu rejsowego, co będzie związane z transferem w Algierze. Punkt zbiorczy będzie przy kasie Air Algerie w nowym Terminalu T-4 na lotnisku Barajas, o godzinie 17:30.

Orgnizatorzy będą mieli ze sobą wizę grupową. Proszę pamiętać o zabraniu paszportu o terminie ważności dłuższym niż wrzesień 2013. BAGAŻ: Samolot jest niewielki. 23 Skipping Rope Exercises for a Killer Body. 5:53 Annie: My First Ever Attempt at CrossFit WOD "Annie" 48 Different Push Up Variations - Bloom to Fit. Hardest Bodyweight Workouts Ever! - IsoCoreX Ab Rollout. 19 Best Push Up Exercises. Poradnik Maratończyka! Czyli co robić przed Maratonem, w trakcie biegu i po biegu. Ocena użytkowników: Szczegóły Utworzono: Czwartek, 19 wrzesień 2013 16:44 Piotr Ślęzak Odsłony: 1825 Twój pierwszy maraton Masz tak wiele myśli przed pierwszym maratonem - w co się ubrać , kiedy jeść i jak tempo dać sobie na początek - to nic dziwnego, że twój poziom lęku, niewiedzy oraz strachu może wzrastać podczas przygotowań do wyścigu z dnia na dzień.

Do kogo możesz się zwrócić o poradę i poprosić o rady? Przed startem przeczytaj te najważniejsze wskazówki i wszystko sobie zaplanuj od A do Z! Tydzień przed ... Przygotuj się psychicznie przez próby na trasie biegu. Zadbaj o swoje paznokcie dobre kilka dni przed biegiem. Na dwa dni przed wyścigiem unikaj silnych lub pikantnych potrawy , a jeśli możesz trzymaj się tego, co jadasz podczas treningu.

Uzyskaj dobry sen na dwa dni przed dniem maratonu, ponieważ jest to normalne martwić się w nocy ale pamiętaj że musisz być wypoczęty. Jeśli zatrzymujesz się w hotelu z dala od domu – weź poduszkę ze sobą. Dzień przed maratonem, nic nie rób. Frank Medrano - Superhuman Bodyweight Workout Domination. Nigdy nie biegaj o poranku - Sebastian Szajner. Rise and shine - Athlete and running ultimate motivation. What Do You Run For? Best Hip Flexor and Quad Stretches. Become Flexible FAST!

Slow planche / muscle-up tutorial. Muscle Up Variations. Stretch It: Kneeling Quad Stretch Against a Wall. With all the running, biking, and hiking you're doing in this warm weather, stretching out your legs is a must. Here's a great way to target your quads using a wall. It'll offer the muscles in the front of your middle thigh, right above your knee, an intensely deep stretch. Fold up a mat or towel and place it in front of a wall.Kneel down and place your right knee on the towel and your shin against the wall.

Point your toes so the top of your right foot is against the wall. If this is too hard, or it hurts your knee, move the towel a few inches away from the wall.Place your left foot on the ground about 12 to 18 inches away from the wall, so it's directly underneath your left knee.Press into your left foot and lean your torso back against the wall to intensify the stretch.Stay here for at least 30 seconds. Then slowly release and do this stretch with your left foot against the wall. Yoga Pose of the Week: Half Frog. Quadriceps Stretches: Stretching in 60 Seconds. Stretching for Runners: Prevent Injury & Improve Fitness. Correct Way to Stretch: Common mistakes are bouncing while stretching, pushing past the point of resistance, and not holding a stretch long enough.

Don't bounce. Hold each stretch for at least 15 seconds, but preferably up to 30 seconds. Do three to four repetitions of each stretch. Don't try to stretch too far — only to the point of resistance. Tension should be felt, but it should never be painful. Decrease Muscle Soreness: Stretching at any time will increase blood flow to the muscles and can relieve tightness. For Body & Mind: Increase confidence, control stress, and promote peace of mind. Increase Athletic Performance: If you take time to stretch, it will increase your athletic performance. Increase Flexibility: The main purpose of stretching is to increase flexibility.

What to Stretch: Focus on the muscles you use the most. When to Stretch: Before or after? Top of page Runner Girl's Recommended Stretching Routine: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Injury Prevention. STRETCHING - ROZCIĄGANIE MIĘŚNI. Ćwiczenia rozciągające mięśnie są bardzo istotnym elementem treningu kulturystycznego. Rozciąganie powinno być częścią prawidłowej rozgrzewki, jak również sposobem wyciszenia organizmu po treningu.

Korzyści, jakie niesie ze sobą stosowanie stretchingu- rozciągania mięśni: - powiększenie zakresu ruchu w stawach(a mając na uwadze zasadę mówiącą, że „im większy zakres ruchu, tym większe efekty treningu”nie trzeba wiele zastanawiać się nad przydatnością rozciągania), - wzmocnienie ścięgien(nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę odgrywa moc ścięgien), - polepszenie ukrwienia mięśni(co za tym idzie lepszy dostęp tlenu i substancji odżywczych do mięśni-szybsza regeneracja) - rozluźnienie mięśni po treningu(szczególnie polecane dla tych, którzy długo nie mogą dojść do siebie po treningu) Najbezpieczniejszą metoda rozciągania mięśni jest metoda statyczna, polegająca na stopniowym rozciąganiu mięśni do momentu ich maksymalnego oporu. Fot.1 fot.1a fot.2 fot.3 fot.4 fot.4a fot.5 fot.6 fot.6a fot.6 fot.8 fot.8a fot.9.

Baton energetyczny - zrób to sam. Dzisiaj przepis na coś smacznego. Nie tylko do jedzenia w domu podczas odpoczynku (patrz ciasto jogurtowe), ale przede wszystkim do posilania się podczas treningu i to najlepiej podczas treningu rowerowego, choć i biegacze powinni być zadowoleni. Dzisiaj przepis na samodzielnie wykonane batony energetyczne. Na początek dwa zastrzeżenia: jeśli uważasz, że te gotowe są lepsze ze względu na dodatki np. witaminowe, to je kupuj;jeśli nie lubisz lub nie potrafisz, lub nie chcesz samodzielnie pracować w kuchni, to... kupuj gotowe. Zalety samodzielnie zrobionego batonika: pełna kontrola użytych składników i ich proporcji;pełna kontrola procesu produkcji;znaczne obniżenie kosztów. Baton składa się z: bazy – którą tworzą płatki owsiane lub jęczmiennezlepiacza - miks masła, miodu, soku i cukrudodatków – według własnego smaku i uznania Dodatki, uporządkowane wg. popularności używania, to: Ilości, proporcje: Sposób przygotowania: Warianty. Dodatki: to jest to wielkie pole do popisu i kulinarnych eksperymentów.

Convict Conditioning Workout. Ostatni miesiąc przed maratonem | Runner's World. Jeżeli dopiero zaczynasz biegać, chcesz wydłużyć trasy treningów lub przymierzasz się do najdłuższego biegu swojego życia - pamiętaj o poniższych zasadach: 1. Skróć krok. Jeżeli chodzi o technikę, to najczęstszym błędem długodystansowców, szczególnie początkujących, są zbyt długie kroki. Taki sposób biegania powoduje, że szybciej się męczysz i jesteś bardziej podatny na kontuzje. Dobra rada - postaraj się wykonywać około 180 kroków w ciągu minuty biegu. 2. Urozmaicaj swoje treningi. 3. 4. Prawdziwe piękno sportu. Jak robić pompki - waży 86kg. CrossFit - WOD 111226 Demo with CrossFit Santa Cruz.

Co jeść przed i po treningu? Pompki Specnazu - Najlepsze ćwiczenia na klatę. Pompki Rolowane. Klatka piersiowa ćwiczenia w domu. Pompki. Wrocław: Park Grabiszyński (5000 m) - Portal Radia Wrocław - Radio Wrocław. A na drugie ma gibkość. Dziewczyna ze skakanką. 24 godziny do maratonu - porady Kuby Wiśniewskiego. Jak dbać o buty biegowe? | Runner's World. Stay Loose: Stretches for Runners. Śniadanie dobregodietyka.pl - cz. 1. Śniadanie dobregodietyka.pl - cz. 2. Wiedzieć gdzie się biegnie, czyli jak umiejętnie stawiać sobie cele? Untitled. Untitled. Co jeść i pić przed bieganiem - kompendium wiedzy. Jak efektywnie regenerować się po maratonie? Tajemnicze LDB.

Zastosowanie technik rozciągających w zmniejszaniu ryzyka kontuzji u biegaczy - część praktyczna. Sprzęt, Odzież. Gdy osiągniesz 100 | 100 pompek. PUSH UPS Hindu vs Divebomber "Push Up" Pushup Cool Pushup BodyWeight Training Paul Zaichik. Buty do biegania, odzież do biegania - Sklep dla biegaczy "Natural Born Runners" zaprasza! Złote zasady starej szkoły | Runner's World. 5 metod na głoda po biegu | Runner's World. Misja: przebiec półmaraton | Runner's World. Pierwsze 5 km | Runner's World.

Melanż, Teksty. Tutorials. Wyznanie hardgainera- czyli jak budować masę mięśniową | Kulturystyka.pl. Smartfony i motywacja – czy aplikacja może być naszym trenerem? « Komórkomania.pl. Kalistenika - BeF Trening 2012. Półmaraton Ślężański. Santon Fitness Club. Ian Knot, Ian's Fast Shoelace Knot. Biegaj ze staszewskimi - odc. 10 - rozciąganie. Pozycje jogi w końcu poprawnie opisane. HOT Fitness couple KILLER WORKOUT!!! Bieganie z treningbiegacza.pl. ABC, Zaczynasz. Jesienno-zimowe bieganie - co jeść żeby nie chorować?