background preloader

Slovakiatraveling

Facebook Twitter

Najlepšie turistické atrakcie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Miesta Na zhliadnutie Na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Súkromný sprievodca na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Najkrajsia Priroda Na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Botanická záhrada UPJŠ vznikla v roku 1950 a budúci rok oslávi 70-te výročie.

Najkrajsia Priroda Na Slovensku I Slovakiatraveling.com

Rozprestiera na ploche 30 ha a jej činnosť zabezpečuje 40 zamestnancov. Celý areál je chránený. Pre návštevníkov je prístupných 6 skleníkov, pričom ten najvyšší má výšku 13 m a v dobe postavenia bol najvyšší v Československu. Rastliny sú v skleníkoch zoskupené podľa pôvodu. Nájdi obchod s potravinami na Slovensku vďaka Slovakiatraveling. NEZÁVISLÝ KULTÚRNY PRIESTOR BOMBURA Legendárny klub Bombura nezávislý kultúrny priestor, sídliaci v industriálnom objekte bývalej likérky, v roku 2017 oslávi už 25. výročie svojej existencie.

Nájdi obchod s potravinami na Slovensku vďaka Slovakiatraveling

Od svojho počiatku v roku 1992 bol tento klub Mekkou alternatívnych žánrov a snažil sa ponúknuť svojim návštevníkom hudbu a kultúru presahujúcu mainstream. V pravidelných intervaloch sa tu predstavujú známi, ale aj amatérski hudobní interpreti z celého sveta, priestor však dostávajú aj divadelné predstavenia, besedy, worshopy a vernisáže. Z najznámejších umelcov účinkujúcich v Bombure možno spomenúť napr. Places and natural attractions in Slovakia. Prenájom chaty na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Kaštielik patrí k najkrajšie situovaným lesníckym objektom na Slovensku.

Prenájom chaty na Slovensku I Slovakiatraveling.com

Bol vybudovaný v roku 1924 z podnetu grófky Gladys Vanderbilt-Széchenyi na brehu Morského oka – najväčšieho nekrasového jazera v Karpatoch v nadmorskej výške 6180 m n. m., ktoré až do roku 1945 bolo jej majetkom. Dôvodom výstavby kaštielika bola choroba jej dcéry, ktorá sa tu úspešne liečila. Miesta a prírodné atrakcie na Slovensku. Slovensko je obdarené toľkými úžasne krásnymi miestami a atrakciami.

Miesta a prírodné atrakcie na Slovensku

Ak žijete na Slovensku, máte skutočne skvelú príležitosť cítiť, vnímať a vidieť prírodné krásy. Severné Slovensko a skvelé atrakcie: Ak si chcete užiť najviac hornatú časť krajiny, potom severné Slovensko vás pozýva na skvelú zábavu s toľkými miestami, lyžiarskymi strediskami a miestami na relax na Slovensko. Nemôžete preskočiť Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Malú Fatru a veľa atraktívnych národných parkov, ktoré vám ponúkajú skvelú turistiku. · VysokeTatry.

Miesta a prírodné atrakcie na Slovensku. Slovensko je obdarené toľkými úžasne krásnymi miestami a atrakciami.

Miesta a prírodné atrakcie na Slovensku

Ak žijete na Slovensku, máte skutočne skvelú príležitosť cítiť, vnímať a vidieť prírodné krásy. Severné Slovensko a skvelé atrakcie:

Miesta a prírodné atrakcie na Slovensku

Nájdi obchod s potravinami na Slovensku vďaka Slovakiatraveling. Ubytovanie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Najlepšie turistické atrakcie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Miesta Na zhliadnutie Na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Najlepšie turistické atrakcie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Ubytovanie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Nájdi obchod s potravinami na Slovensku vďaka Slovakiatraveling. NEZÁVISLÝ KULTÚRNY PRIESTOR BOMBURA Legendárny klub Bombura nezávislý kultúrny priestor, sídliaci v industriálnom objekte bývalej likérky, v roku 2017 oslávi už 25. výročie svojej existencie.

Nájdi obchod s potravinami na Slovensku vďaka Slovakiatraveling

Od svojho počiatku v roku 1992 bol tento klub Mekkou alternatívnych žánrov a snažil sa ponúknuť svojim návštevníkom hudbu a kultúru presahujúcu mainstream. V pravidelných intervaloch sa tu predstavujú známi, ale aj amatérski hudobní interpreti z celého sveta, priestor však dostávajú aj divadelné predstavenia, besedy, worshopy a vernisáže. Z najznámejších umelcov účinkujúcich v Bombure možno spomenúť napr. Adriana Belewa, Pata Mastelotta, Mariána Vargu, Oskara Rozsu, P.Lipu, Vladimíra Mišíka atd. kapely: The Grandmothers of Invention, Varttina, Bez Ladu a Skladu, Psí vojáci… divadlá Teatro Novogo Fronta, bábkoherec Nori Sawa, P.Seriš a mnoho ďalších. Najkrajsia Priroda Na Slovensku I Slovakiatraveling.com. ŠTÁTNY KOMORNÝ ORCHESTER ŽILINA (v zahraničí používa oficiálny názov SLOVAK SINFONIETTA) vznikol roku 1974 ako jediný orchester „mozartovského typu“ na Slovensku.

Najkrajsia Priroda Na Slovensku I Slovakiatraveling.com

Odvtedy si získal významné postavenie nielen na Slovensku a v Čechách, ale v krátkom čase sa mu podarilo dosiahnuť vynikajúce renomé aj v zahraničí. Orchester má 34 členov, prevažne absolventov hudobných akadémií v Bratislave, Prahe, Brne a Konzervatória v Žiline. Kvalita hráčov, skúsenosti i majstrovstvo prvého šéfdirigenta Eduarda Fischera (1930-1993) umožnili rýchly umelecký rast orchestra. Jeho ďalšími šéfdirigentmi boli Jan Valta, Leoš Svárovský a Oliver Dohnányi a Simon Chalk. Roku 1977 získal orchester medzinárodné uznanie, keď sa stal festivalovým orchestrom Salzburger Festspiele.

Zaujímavosti na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Najzaujimavejsie miesta na vylet I Slovakiatraveling.com. Posted by slovakiatraveling on April 3rd, 2019 Obľúbenosť Slovenska ako poprednej globálnej turistickej destinácie sa v poslednom desaťročí rýchlo zvyšuje.

Najzaujimavejsie miesta na vylet I Slovakiatraveling.com

Mnoho ľudí dnes cestuje do tejto nádhernej krajiny, preto? E na Slovensku je mnoho miest, ktoré sú turisticky atrakcívne. Čo ponúka Slovensko ako turistická destinácia? Obľúbenosť Slovenska ako poprednej globálnej turistickej destinácie sa v poslednom desaťročí rýchlo zvyšuje.

Čo ponúka Slovensko ako turistická destinácia?

Mnoho ľudí dnes cestuje do tejto nádhernej krajiny, pretože na Slovensku je mnoho miest, ktoré sú turisticky atrakcívne. Táto krajina je domovom atrakcií, ktoré stojí za to vidieť a môžete nájsť mnoho ľudí, ktorí sa sem vracajú znova a znova. Prírodné krásy a očarujúce hrady V súvislosti so Slovenskom treba spomenúť prekrásnu prírodu. Niekoľko vecí, ako sú napríklad hory, jaskyne, parky, botanické záhrady, lezecké steny, observatóriá, vodopády, zoologické záhrady a múzeá, vytvárajú na Slovensku nenapodobiteľnú prírodnú krásu. Ubytovanie na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Súkromný sprievodca na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Najkrajsia Priroda Na Slovensku I Slovakiatraveling.com. Miesta Na zhliadnutie Na Slovensku I Slovakiatraveling.com.