background preloader

Krouzek a online

Facebook Twitter

Výuka základů programování - učitel. Učíme informatiku: Informatické myšlení. V rámci diskuse ke strategii digitálního vzdělávání přišlo na přetřes (nejvíc tady a tady, ale nejenom) i informatické myšlení (IM, z anglického Computational Thinking).

Učíme informatiku: Informatické myšlení

Co je IM zač? Zachrání výuku informatiky? Nemáme to už obsažené třeba v klíčových kompetencích? Není to jen buzzword? Google zná o CT skoro devět milionů dokumentů (a jen necelé tři tisíce o IM). Ukazuje se, že toho o IM česky stále moc není. V posledním čísle časopisu JTIE vyšel o IM článek, na kterém jsem chtěl beztak založit seriál pro tenhle blog. Co to je Pro začátek nám postačí přibližná představa o IM: Informatické myšlení je schopnost myslet jako informatik při řešení problémů. Tím se nemyslí ajťák, a nečeká se ani úroveň informatiků rekrutovaných na pozice strategických konzultantů. Jak to vypadá Jak se může IM projevit v praxi? Vážnější příklad použití IM souvisí s transplantacemi ledvin. K čemu to může být ve vzdělávání. ~ ZÁVITNÍČEK - Hlavní strana ~ Zábavné stránky, příměstský tábor Plzeň, kurzy. 3. května 2012 v 12:59 | šj | Třeba někdy potřebujeme vložit animaci do vlastních stránek, protože potřebujeme něco zvýraznit apod.

Zábavné stránky, příměstský tábor Plzeň, kurzy

Pak výborným pomocníkem může být animovaný gif. Co to je? Je to vlastně obrázek, který se skládá z několika obrázků na sobě a tak tvoří animaci. Ukážeme si to na jednoduchém příkladu ... - budete pracovat v Powerpointu a vytvoříte si malou šipku - na kartě VLOŽIT - TVARY - najdete šipku - nakreslíte ji, graficky upravíte pomocí různých nástrojů - např.

. - vybarvíte ji např. zelenou barvou a uložíte si ji do souboru - tedy pravá nabídka myši - ULOŽIT OBRÁZEK JAKO - tutéž vybarvíte červeně a uložíte si ji do souboru stejně jako zelenou - pak vyhledáte nějaký online editor např. tento - klikněte na obrázek ... Přes nabídku PROCHÁZET si načtete jednotlivé obrázky a poté můžete zadat další parametry, tedy velikost a rychlost animace, dole pak klikněte na CREATE ANIMATION. Počkáte chvíli, než vám editor zpracuje vaše uploadované obrázky do animace. Bestpage.sk-smajlíci,obrázky,gify,obrázky na facebook,ICQ,Skype,SMS zdarma,vtipy. Jdem.cz - zkratky pro adresy www stránek. Gimp « Sopúšik žije na nete. Printable Monthly Calendar Template 'Glasses' Překladač – online překladač vět a textů. Spojení PDF.

Pomocí PDFCreatoru můžeme PDF dokumenty nejen vytvářet, ale i spojovat.

Spojení PDF

Spojit můžeme buď již dříve vytvořené PDF, nebo dokumenty v jiných formátech, které jdou tisknout. Postup je velice jednoduchý: Otevřeme libovolný z dokumentů, které chceme tisknout Vytvoříme PDF běžným způsobem (viz návody na konci strany) V průvodci převodu dokumentu do PDF zvolíme místo Ulož (Save) volbu Čekat ve frontě (Wait - Collect) Otevře se okno tiskového monitoru, což je seznam dokumentů, čekajících na tisk. Pomocí volby Dokument - Add nebo příslušné ikony můžeme nyní přidat další dokumenty, které chceme do slučovaného PDF zahrnout (mohou to být jak dokumenty Wordu, Excelu apod., tak již dříve vytvořené PDF).

Nalistujte na disku složku, kde máte uložené dokumenty ke sloučení. Kam dál © 2007–2013 Miroslav Lorenc Převzetí, publikování, kopírování, či jiné užití než pro osobní potřebu je možné pouze s písemným svolením autora. Infovek.sk: Informatika - námety. GIFup.com - Make gif animation online. Convert pdf to word - Convert pdf to doc - Convert online pdf to word. Zábavné stránky, příměstský tábor Plzeň, kurzy. Falco gif animator manual cestina. Přímá úměra Matematika pro každého online. Přímá úměra Z nazvu je patrné že se něco mění úměrně v závislosti na nějaké hodnotě to si lze velice jednoduše představit.

Přímá úměra Matematika pro každého online

Pokud kg hrušek stojí 20 korun tak dvě kg budou stát 40 korun. Kalkulačka pro řešení příkladů na přimou úměrnost Kalkulačka - Přímá úměra Řešený příklad obecně: a*z = b c*z = d b/a = d/c b = (d*a)/c Řešený příklad přímé uměry: 2*20 = d 20/1 = d/2 d = (20*2)/1 d = 40 Řešené příklady na přímou úměru Příklad č.1 V bazénu je 210 l vody. Příklad č.2 Kolik váží balik? Příklad č.3 40 % je 120 kusů, kolik kusů je 100 %. Příklad č.4 15 % ceny je 30 Kč. Příklad č.5 25 % ceny je 75 Kč.

Příklad č.6 Cena zboží je 750 Kč. Příklad č.7 Cena zboží je 120 Kč. Příklad č.8 Cena zboží je 500 Kč. Příklad č.9 Cena zboží je 1200 Kč. Příklad č.10.: Cena zboží je 6400 Kč. Nestačí Vám obsah stránek pak je tu pro Vás další matematika. Zapni mozek.