background preloader

משחקים בחינוך

Facebook Twitter

עלון מיט"ל מס' 69 (משחקים רציניים, אוקטובר 2010) On the Relation of Serious Games and Learning סקירת ספרות המספקת רקע תיאורטי לנושא המשחקים ה'רציניים'.

עלון מיט"ל מס' 69 (משחקים רציניים, אוקטובר 2010)

המחברים מדגישים שלמשחקים כאלה חשוב שיהיה, בנוסף לערך חינוכי, גם ערך בידורי. המשחק האידיאלי משלב בידור ולמידה, כך שהלמידה נתפסת כחלק מן המשחק. המאמר כולל הצעה לשיטת תיוג של חומרה ותוכנה המשמשות במשחקים, לפי קטגוריות כמו קהל היעד, פלטפורמה, עקרונות למידה ועוד. Reflections on Play, Pedagogy, and World of Warcraft המאמר מתאר קורס מקוון שעסק בתרבות, מגדר וזהות במשחק World of Warcraft. Medical student attitudes toward video games and related new media technologies in medical education המחקר בחן את גישותיהם של 217 סטודנטים לרפואה משתי אוניברסיטאות אמריקניות ביחס לשילוב טכנולוגיות חדשות, בפרט משחקי וידאו, בלימודי הרפואה. An Online Graphic Novel: Students’ Experiences and Research Literacy Gains מחקר ראשוני זה מתאר שימוש ברומאן גרפי (קומיקס) ללימוד כישורי אוריינות וחשיבה ביקורתית לסטודנטים לתואר ראשון. The 10 Biggest Myths About Synchronous Online Teaching. מקומו של המשחק בחינוך. שילוב משחק בלמידה – למידה בדרך חווייתית. תרגול מיומנויות הקריאה דרך המשחקים נחוצים, על מנת לגוון את פעולות הלימוד מצד אחד ועל מנת לספק מכשיר מעשי בידי המורה, לשם התייחסות מתוכננת מראש לדברים מסוימים, שנראים לה חשובים במיוחד במקרה זה או אחר.

שילוב משחק בלמידה – למידה בדרך חווייתית

תכונות בסיסיות של המשחק, במשמעות הקלאסית שלו, היא היותו פעילות לשמה, הנעשית מרצון, בהנאה וללא פיצוי, כמו שאומר יוהאן הוזינגה "פעילות תוך חירות" וגם אריסטו בהגדרתו אמר כי "המשחק היא הנאה בעשיית דבר שאין לו המשך". הערך הרוחני – המשחק מפתח את הערנות המחשבתית, מאמן לשפיטה הגיונית, מחנך לריכוז ויצירה. פעמים הרבה רוכש לו המשחק רעיונות חדשים בזמן המשחק, ולומד כיצד לפתור בעיות מעשיות. הערך החברתי-רגשי – אגב המשחק לומד האדם את חוקי ההגינות והאדיבות, הוא לומד כיצד לכבד את החוק ולשמור עליו, וכיצד להפסיד בכבוד. לאחר שכמעט על משחק מתנהל בצוותא הוא לומד כיצד לשתף פעולה, לעזור לתכנן תכניות תוך כדי התחשבות בחבריו.

הערך החינוכי – המשחק מסייע לפיתוח האישיות, מפתח תכונות רצויות... הערך הלימודי – בימינו נעשה המשחק לאמצעי חינוכי משובח להקניית ידיעות. עובדה מעניינית היא שתוך כדי משחק נקלט התוכן הלימודי. 04. Game_edit_development. יוצרים משחקים. למידה מבוססת משחקים מתוקשבים – תמונת מצב 2011. ראה קובץ מצורף מצד שמאל המאפיינים של פעילות משחקית הם רבים ואף מנוגדים, הם באים לידי ביטוי במהלך המשחק.

למידה מבוססת משחקים מתוקשבים – תמונת מצב 2011

בעוצמות ובהדגשות שונות, בזמנים ובתנאים שונים, בהתאם לאופיים של המְשַׂחֲקים ולרצונותיהם. המאפיינים הבולטים הם: התמודדות על הישג אישי – זכייה; שיתוף פעולה קבוצתי – הסכמה על כללים מוגדרים; מקריות – המזל; תכנון ואסטרטגיה; שמירה על מערכת כללים מוסכמים; בחירה חופשית של כיוון מהלכים; מרכיבים הלקוחים מהמציאות – חיקוי; יישום משחקי, בדרך דמיונית ויצירתית – בהתייחסות אל המציאות (ד"ר יחיאל פריש, תמי יהושע) שימוש במשחקי מחשב ומשחקי למידה יכול להעשיר את חווית הלמידה המסורתית ולהפוך את תהליך ההקניה של חומר משעמם לחוויה מלהיבה ומרתקת ע"י יצירת אלמנטים של תחרות והחדרת מוטיבציה בלומדים. משחקים חינוכיים מתוקשבים בהם הושקעה חשיבה פדגוגית יכולים לסייע רבות ביצירת עניין ומוטיבציה של תלמידים בלמידה וגם בהעמקת ההבנה של הילדים לגבי נושאים מורכבים בתכנית הלימודים. "אין דבר רציני יותר ממשחק" משחקי סימולציה וירטואליים בבתי ספר בארה"ב יישומים של משחקי מחשב לימודיים ( דוגמאות) בבתי הספר קישור 2 Squire, K.

ראה גם : התמשחקות (Gamification) בהוראה. להכניס מחברות, להוציא לגו - אירופה. Mishak.pdf. ‫משחקים בחינוך. ‫שילוב משחקים בחינוך. משחקים רציניים. מה למשחקי מחשב ומערכת החינוך.

משחקים רציניים

דוגמה ליישום שיזף רפאלי, לימור שגב משחקים מקוונים העושים שימוש במחשב וברשת לצרכים שמעבר לבידור נקראים "משחקים רציניים". משחקים רציניים הם אחת התשובות המובילות לשאלת אופן השימוש במדיה של המחשב והרשת בהוראה ובחינוך, והם הולכים ותופסים מעמד ובולטות חסרי תקדים. יתרונותיהם הרבים של משחקי מחשב ככלי להכשרה ולמידה צוברים יותר ויותר הכרה. משחק משויך בתודעתנו לבילוי ופנאי. משחקי מחשב הם מסוגות (ז'אנרים) התקשורת התוססים בעולם המחשב כמדיום. ברחבי העולם ניכרת פריחה בפיתוח של משחקים לצורכי למידה, ותחומים חדשים נולדים ומקבלים שמות מפורטים כגון Digital Game Based Learning (למידה מבוססת משחקי מחשב), Serious Games (משחקים רציניים), Meaningful Games (משחקים משמעותיים) ועוד. העניין בלמידה מבוססת משחקי מחשב הולך וגדל נוכח ההצלחה הברורה של הכשרות מבוססות משחקי מחשב בצבא האמריקני ובארגונים עסקיים גדולים, כמו גם בעקבות מחקרים המעידים על התועלות הקוגניטיביות שבמשחקי מחשב (Johnson et al., 2010).

משחקי מחשב גורמים למשחקים בהם לצלול עמוק לתוך משימה ארוכה, קשה ומורכבת וליהנות מכך. מקורות. Gamification-in-elearning-infographic.jpg (JPEG Image, 800 × 2943 pixels) - Scaled (34%)