background preloader

ReadLater

Facebook Twitter

The World Bank. Akademia FinDict - FinDict. Semantic web annotations (rdf). Untitled. Według prognoz firmy badawczej Gartner, liczba osób korzystających z płatności mobilnych ma osiągnąć 108,56 mln jeszcze w tym roku. Płatności mobilne najpopularniejsze są w krajach rozwijających się. Firma badawcza Gartner szacuje, że do końca tego roku liczba osób korzystających z telefonu komórkowego do dokonywania płatności może wynieść 108,56 mln. Z takiego rozwiązania najczęściej korzysta się w krajach rozwijających się. W tych krajach mieszka aż 90% wszystkich użytkowników płatności mobilnych. Powodem tak wysokiego zainteresowania i korzystania z tego rodzaju płatności są niedostatki w infrastrukturze tych krajów.

Według firmy Gartner najwięcej osób korzystających z płatności mobilnych ma być w regionie Azji i Pacyfiku (62,83 mln; roczny wzrost użytkowników na poziomie 50%) oraz w Europie Wschodniej, Afryce, na Bliskim Wschodzie (27,09 mln; roczny wzrost użytkowników na poziomie 62%). 83% wszystkich użytkowników płatności mobilnych ma zamieszkiwać te dwa regiony. 40 tys. zł na założenie firmy ciągle w zasięgu ręki. Gdzie dokładnie? - Stooq. Płatności internetowe w Polsce - dynamicznie rozwijający się rynek - PRNews.pl.

O sytuacji na polskim rynku e-płatności i jego perspektywach rozwoju opowiada Miłosz Brakoniecki, dyrektor w Obszarze Direct Banking BZ WBK.

Płatności internetowe w Polsce - dynamicznie rozwijający się rynek - PRNews.pl

Czy Polacy często płacą za zakupione towary i usługi przez Internet? Na pewno coraz częściej. Według naszych szacunków, w ubiegłym roku na rynku polskiego e-commerce wartym 13 mld zł, ok. 4 mld zł zostało opłaconych w formule on-line. W tym roku z kolei widzimy bardzo dużą, dwucyfrową dynamikę przyrostu obrotu na tych produktach płatniczych, co prawdopodobnie będzie oznaczać nie tylko kolejny rok wzrostu, ale też wzrost udziału zakupów opłaconych on-line w całym polskim e-commerce. Jakich narzędzi klienci najczęściej używają do płacenia, jeśli nie wybierają opcji „za pobraniem”? Polska jest specyficznym rynkiem, w którym wcale nie dominują karty płatnicze czy systemy typu Pay-pal lecz tzw. pay-by-linki - specyficzne formy przelewów internetowych z poszczególnych banków, które umożliwiają realizację transakcji w formie on-line.

Dziękuję za rozmowę. Firma na www, czy na FB. Odpowiedź może zdziwić. REE - Rare Earth Elements - Metals, Minerals, Mining, Uses. What Are Rare Earth Elements (REEs)?

REE - Rare Earth Elements - Metals, Minerals, Mining, Uses

Rare earth elements are a group of seventeen chemical elements that occur together in the periodic table (see image at right). The group consists of yttrium and the 15 lanthanide elements (lanthanum, cerium, praseodymium, neodymium, promethium, samarium, europium, gadolinium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, thulium, ytterbium, and lutetium). Scandium is found in most rare earth element deposits and is sometimes classified as a rare earth element. The International Union of Pure and Applied Chemistry includes scandium in their rare earth element definition.

The rare earth elements are all metals, and the group is often referred to as the "rare earth metals. " Uses of Rare Earth Elements Rare earth metals and alloys that contain them are used in many devices that people use every day such as computer memory, DVDs, rechargeable batteries, cell phones, catalytic converters, magnets, fluorescent lighting and much more.

Nie łap noża, kupuj plotki, a potem... KISS! Najlepsze giełdowe powiedzenia. Dziś ostatni odcinek "Edukacji w finansach", który poświęcamy samodzielnemu inwestowaniu na giełdzie.

Nie łap noża, kupuj plotki, a potem... KISS! Najlepsze giełdowe powiedzenia

W poprzednich trzech nauczyliśmy się co nieco o podstawowych zasadach wyboru obiecujących spółek, sprawdziliśmy od czego zależy koniunktura na giełdzie, liznęliśmy trochę wiedzy o analizie technicznej i fundamentalnej, a nawet przyjrzeliśmy się przez lupę tzw. rynkowi pierwotnemu, czyli inwestycjom w spółki dopiero szykujące się na parkiet. Po tej solidnej dawce giełdowej wiedzy czas chyba na nieco lżejszy odcinek. Giełdową część naszego cyklu zakończymy więc krótkim przeglądem złotych zasad inwestowania na parkiecie. Niektóre z nich należy potraktować z przymrużeniem oka, ale przeważnie w tych giełdowych powiedzeniach jest znacznie więcej niż ziarnko prawdy. One są niczym mądrości ludowe przekazywane sobie nawzajem przez inwestorów z pokolenia na pokolenie.

Start dla innowacyjnych firm. Programiści Facebooka. Untitled. Testy użyteczności i 4 zapomniane zasady. Coraz większa liczba osób w Polsce zajmuje się badaniami użyteczności.

Testy użyteczności i 4 zapomniane zasady

Powstają nowe firmy oferujące przeprowadzanie kompleksowych audytów użyteczności, analiz statystyk, badań z użytkownikami. Nie pozostaje zatem nic innego, tylko cieszyć się, że branża „użyteczności” tak prężnie się rozwija, a polskie firmy zaczynają rozumieć, że samo posiadanie strony internetowej nie kończy ich działań w Internecie. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszym celem jest dobro klienta, a nasza branża wciąż się rozwija. Postanowiłem więc przypomnieć o 4 głównych zasadach związanych z testami użyteczności. Gdyby poproszono Was o wyobrażenie sobie jak wygląda badanie użyteczności, co ujrzelibyście oczami wyobraźni?

Bardzo często osoby przeprowadzające badania zapominają o 4 podstawowych zasadach. Biuro Karier. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej ze statusem osoby niepełnosprawnej na dwie jednogodzinne sesje z coachem. więcej» Informujemy o rozstrzygnięciu procedury zapytania ofertowego nr PW-BRK-381-0001-69-1/2014 z dn. 07.02.2014 r. na świadczenie usług prowadzenia warsztatów z zakresu: umiejętności miękkich lub zarządzania projektami lub rynku pracy i predyspozycji zawodowych w ramach zadania 13 Projektu „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki. więcej» Zaplanuj swój udział w konsultacjach z prawnikiem, anglistą lub psychologiem.

Biuro Karier

Szczegóły dotyczące godzin oraz miejsca konsultacji będą publikowane w Aktualnościach z 1-2 tygodnie przed zaplanowanym terminem.