background preloader

Sarshar3

Facebook Twitter

Saeed Sarshar

Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "کمپین نه به خودروی بی کیفیت! #نخوانید #SarsharBlog #ریتوییت #کمپین #نخریدن_خودرو #نعمت_زاده. Blog: کمپین نه به خودروی بی کیفیت. بر خلاف تصور رایج عموم که می پندارند تولد صنعت خودروسازی در ایران با خرید خط تولید تالبوت آغاز شده است اما سابقه آن به خیلی پیش تر برمی گردد، در سال 1319 اولین جرقه های این صنعت با ساخت بدنه کامیون آغاز گردید و در سال 1332، فیات ایران، اولین تولید کننده خودرو سواری ایران تاسیس شد.

Blog: کمپین نه به خودروی بی کیفیت

شرکت جیپ ایران، پارس خودرو کنونی نیز در سال 1339 و نهایتا در سال 1341، ایران ناسیونال، ایران خودرو کنونی با سرمایه حدود 10 میلیون تومان متولد می گردد. آن وقایع گذاشت و از آنجایی که دائما یکسان نباشد حال دوران، کمپینی مردمی راه افتاد تا جلوی تاخت و تاز همه جانبه این قشر سرمایه دار را بگیرد. محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت،معدن وتجارت دولت "تدبیر و امید" در سخنان اخیر خویش در این باره گفت: کمپین نخریدن خودروهای داخلی گناه و خلاف است و هر کس این را بگوید ضدانقلاب است چرا که حمایت از کمپین در شرایط فعلی به هیچ وجه معنا ندارد. جناب وزیر گویا فراموش کرده اند که وزیر دولت منتخب ملت هستند، به جای طرفداری از حقوق ملت، آنان را ضد انقلاب می خوانند؟! Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "ایران مهد مدگرایی #SarsharBlog... SarsharBlogSarsharBlog. آنچه که مخصوصا در دوره معاصر، ایران و ایرانی را خاص می کند تمایل افراطی حد قابلی توجهی از جامعه به مد و مدگرایی است.

SarsharBlogSarsharBlog

بطور مثال تصویر زیر را در نظر بگیرید، اگر واحد زمان را به آن اضافه کنیم تبدیل به نمودار Beard per Time یا ریش بر حسب زمان می شود که گستره زمانی آن را هم از دهه ۴۰ تا ۹۰ شمسی است. موضوع مورد بحث در این نوشتار تفاوت سلیقه ای نیست چرا که اصل آن مورد پذیرش و احترام است بلکه موضوع مورد بحث، همرنگ شدن‌های زمانی یا مصلحتی جامعه در کردار،پوشش،گفتار و اخلاقیات طی بازه های زمانی مشخص آن هم بدون تفکر و یا اندیشه توسط مروج و یا پذیرنده آن است. با مطالعه مطالب نوشته شده توسط خارجیانی که یک بازدید مختصر از ایران داشته اند خیلی بعید است که به این موضوع برخورد نکرده باشیم که از تیپ و نحوه پوشش ما حیرت کرده اند. یکی از آنها در یک پست از وبلاگش، پس از بی شعور خواندن دولت آمریکا و حیرت از مهمان نوازی ایرانی، گفته بود که گویی ایرانیان همه مدل هستند!

Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "آزادی بیان، آزادی اندیشه... #SarsharBlog. آزادی بیان، آزادی اندیشه. آزادی بیان و حق بیان عقیده و نظر، حق هر انسانی است و در همه سرزمین (به جز معدود مناطق تحت سلطه دیکتاتورها) محترم شمرده شده و جزو بندهای حقوق شهروندی قانون اساسی می باشد و افزون بر آن حق تفکر و اندیشیدن نیز جزو حقوق اصلی و شاید حتی یک مقدار مهمتر از مورد اول باشد.

آزادی بیان، آزادی اندیشه

در طول تاریخ، به جز موارد خاص، کمتر دیده شده که حق تفکر، آن هم به صورت علنی، از ملتی سلب شده باشد هر چند که حق آزادی بیان به کرات نه تنها سلب شده بلکه به بهانه ها و برچسب های مختلف، ارتکاب آن جرم محسوب شده و برای آن دسته از خاطیان از خدا بی خبر که میخ اطاعت و سلطه پذیری در مغز سنگی آنان فرو نرفت مجازاتی از گاز گرفتن تا نوشیدن جام زندگی در نظر گرفته شد. شاید آزادی بیان یکی از مهمترین چالش ها و مطالبات عصر حاضر باشد و از آنجایی که انسان نسبت به آنچه از آن منع شود حریص می گردد پس هر جامعه هر چه بیشتر درگیر مطالباتی از قبیل آزادی بیان گردد به همان اندازه می تواند از مسائل مهمتر دچار غفلت شود. پی‌نوشت: 1.تصویر این مطلب کاری از اریک دروکر می باشد. جمعه 26 تیر 1394. Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "بخش موبایل گرافی بروز شد ^_^ #SarsharArt. Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "#پراید، خودرویی برای تمام فصول! #SarsharBlog. پراید، خودرویی برای تمام فصول. از عزیز دل، پراید که می گویم، عده ای گریبان چاک و موی پریشان کرده و اندر گرد این یگانه مخلوق حلبی طواف بجا می آورند، حال می خواهم در این نوشتار به بررسی این موضوع بپردازم که پراید چگونه پراید شد، پس با ما همراه باشید پیشگفتار پراید، این گرانبهاترین ابوتیاره عصر ما که بزرگان درباره اش گفته اند: ماشین فقط پراید!

پراید، خودرویی برای تمام فصول

اندر محسنات آن اگر گریبان چاک داده و سطرهای بسیار بنویسم باز هم کم است و هرگاه جوان ناقصه عقلی چو من از سر گستاخی چالشی مطرح کرد و پرسید که سخنی اندر مزایای این جواهر بگویید تا روشن گردم؟ پاسخ شنید که کم خرد مگر نمیدانی؟ باشد می گوییم، اولا به صرفه است دوما کم هزینه است سوما کم خرج است چهارما با یارانه یک ماه خانوار می توان آن را مجددا سر هم کرد پنجما ارزان بودن قطعات را گفتم؟ و ششم اینکه… خب بس است دیگر، پنج دلیل قانع کننده برایت آوردم؟ اگر قانع نشدی که قطعا جزو گمراهان هستی! Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "پدیده ای بنام #احمدی‌نژاد #نخوانید #SarsharBlog. پدیده ای بنام احمدی نژاد. بعد از حمله لفظی شماری از احمدی نژادی های فهیم و منطقی به اینجانب بر آن شدم تا ضمن بازخوانی پرونده هشت سال یکه تازی وی بر کرسی ریاست جمهوری، احساس خطر خودم از بازگشت (احتمالی) وی را به همگان خاطر نشان کنم.

پدیده ای بنام احمدی نژاد

از آنجایی که محسنات پاک دست ترین دولت تاریخ ایران را همگان گفته اند، لذا منِ کوته فکرِ منفی باف فقط به نقاط ضعف می پردازم و از آنجا که بازخوانی کامل این هشت سال از توان نگارشی اینجانب و صبر شما خارج است پس تنها یک نکته ز لطف لیلی ات بنمایم، عاقل باشم اگر تو مجنون نشوی… قبل از شروع بازخوانی پرونده دکتر محمود احمدی نژاد، رییس دولت های نهم و دهم جمهوری اسلامی ایران، شاید لازم باشد اندکی به معرفی وی بپردازیم تا اگر افرادی وی را نمی شناسند بیشتر آشنا شوند ولی از آنجایی که فکر نکنم شخصی روی کره زمین یافت شود که وی را نشناسد پس به سرعت از این بخش گذر کرده و به سراغ اصل مطلب می رویم اما احیانا اگر چنین موجودی یافت می شود می تواند به اینجا مراجعه کند. 1. اقتصاد احمدی نژادی: حذف یارانه کالاهادادن یارانه نقدی به مردماصلاح نظام مالیاتاصلاح نظام گمرکاصلاح نظام بانکداریاصلاح واحد پولاصلاح نظام توزیع. SS sur Twitter : "#SarsharArt #MobilGraphy. Mir Saeed Sarshar on Instagram: “In the mirror”

آخر شاهنامه خوش است. بارها شنیدیدم و بی تامل تکرار کردیم که آری شاهنامه آخرش خوش است، بی آنکه حتی اگر صحت دارد برویم و ببینیم که این خوشی از بابت چیست؟ آری برادر، اکنون حقیقت را بدان!

آخر شاهنامه خوش است

نیست، آخر شاهنامه خوش نیست، آخرش سقوط ایران و کشته شدن رستم فرخزاد (پهلوان نامدار ایرانی) و گریختن یزگرد سوم است؛ اما بیایید بررسی کنیم که از کجا این ضرب المثل در بین مردم رایج شد. عده ای معتقدند این لفظ از جانب اعراب وارد اصطلاحات ایرانی ها گردیده و از آنجا که تاریخ را فاتحان می نویسند، پس شکست ایران باید هم به مذاق آنها خوش بیاید. دکتر فریدون جنیدی در این باره می گوید: این گفته ی دشمنان ایران است . Mir Saeed Sarshar sur Twitter : " #SarsharArt #MobileGraphy... Mir Saeed Sarshar sur Twitter : " #SarsharBlog... گاهی بی‌خیال شدن هم بد نیست. براستی گاهی هم بی‌خیال شدن بد نیست، بی‌خیال همه محدودیت‌های دست و پاگیری بشیم که برای خودمون درست کردیم، بطور مثال در همین شبانگاه جمعه (همون آدینه) من به شدت از برنامه عقب کاری ام عقب هستم؛ بگذارید خلاصه کنم: فردا یه جلسه مهم کاری دارم که باید مقدمات آن را فراهم کنم، روی دو پروژه باید کار کنم، اطلاعات یک طرح رو باید تکمیل کنم، یکسری اسلاید آموزشی درست کنم، چند ایمیل بزنم، و … ولی علی‌رغم تمام اینها، ناگهان اسمی به ذهنم رسید و بی خیال همه کارها شدم، یاد استاد برادرم افتادم و به ناگاه رفتم سراغ وبلاگش، خیلی خوب بود، کلی خندیدم پیشنهاد میکنم یه سری بزنید: مرثیه‌ای برای یک رویا از اونجایی که ممکنه حال نداشته باشید تا وبلاگ رو شخم بزنید چندتا از پست هاش رو براتون سوا کردم بیکاری.

گاهی بی‌خیال شدن هم بد نیست

آیا مشکل را به درستی شناخته اید؟ دو ویژگی اصلی متدولوژی چابک، تکرارپذیری و خاصیت افزایشی آن می باشد که این دو ویژگی در نمونه زیر بسیار ملموس است: تابلوی مونالیزا را در نظر بگیرید، اگر آنرا به نواحی مختلفی تقسیم کرده و در هر بازه زمانی یک قسمت را تکمیل کنیم، اشاره ای به ویژگی افزایشی (Incremental) است.

آیا مشکل را به درستی شناخته اید؟

و اگر ابتدا یک طرح کلی از کار تهیه کرده و در هر بازه جزئیات را بیافزاییم، در حقیقت نمونه ای از خاصیت تکرارپذیری (Iterative) است. نهایتا با ترکیب این دو، ما به ویژگی اصلی چابک دست یافته ایم. گمان کنم با ذکر این مثال، ویژگی‌های متدولوژی چابک ملموس تر شد؛ حال باید به کاربرد این متدولوژی دقت کنیم! بله، متدولوژی چابک را هرجایی نمی توانید به کار ببرید، همانگونه که دیدید در این روش ما یک طرح دقیق و با قابلیت اطمینان بالا از محصول مورد نظرمان در اختیار نداریم، پیش بینی (Anticipation) بسیار پایین است و کاملا واضح است که برای پروژه های بزرگ که نیاز به اطمینان بالا و نقشه راه دقیق دارند استفاده از این روش خطای بزرگی است!

Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "چگونه به شکلی موثر #توییت کنیم؟ نوشته جدیدم در #SarsharBlog. چگونه به شکلی موثر توییت کنیم. اکثر ما از شبکه های اجتماعی نظیر توییتر برای انتشار مطالب شخصی و اطلاع رسانی های محدود استفاده می‌کنیم ؛ اما این شبکه کارکرد دیگری هم دارد، تا به حال فکر کردید چگونه یک جریان اطلاعاتی عظیم و ماندگار جهت گسترش انتشار اطلاعات ایجاد کنیم؟ بیایید با هم این موضوع را بررسی کنیم، در یک مقاله ای تحت عنوان “مدل سازی واکنش رسانه های اجتماعی به حمله تروریستی وولویچ” این موضوع را کاملا مورد بحث قرار داده و متغیرهای زیادی را بررسی می کند تا نهایتا میزان تاثیر آنها را مشخص سازد.

چگونه به شکلی موثر توییت کنیم

اغلب اهمیت یک موضوع برای مردم با میزان واکنش آنها نسبت به موضوع سنجیده می شود، از طرفی چون اجتماعات آنها به صورت گسسته می باشد لذا دستیابی به آن اطلاعات عملا دشوار (غیرممکن) است، اما شبکه های اجتماعی نظیر توییتر یک مجموعه بسیار خوب داده ای از واکنش اقشار مختلف نسبت به رویدادها می باشند ولی این اطلاعات هرچند برخلاف قبلی در دسترس هستند اما چندان جامع و همه گیر نیستند. با توجه به محدودیت های جامعه آماری دوم، چون قابلیت تحلیل و پیاده سازی دارند لذا غیر قابل چشم پوشی هستند. عوامل موثر در اندازه. Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "همانطور که در جریانید اینجا آپدیت شد ^_^ #SarsharArt #MobileGraphy... Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "بخش #موبایل‌گرافی آپدیت شد :) #SarsharArt... Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "#MobileGraphy #SarsharArt. MobileGraphy « SarsharArt. Mir Saeed Sarshar sur Twitter : "به بهانه دومین نمایشگاه خودروهای کلاسیک #قزوین #sarsharblog...

به بهانه دومین نمایشگاه خودروهای کلاسیک قزوین. برآن شدم تا یک بازدید از نمایشگاه خودروهای کلاسیک قزوین داشته باشم نخست بگذارید بگویم که من عامی به تناقضی در عنوان و محتوای این نمایشگاه رسیدم، خدمت مخاطبین فهیم خود عرض کنم که اگر به فرهنگ معین مراجعه کنید چنین تعریفی از لغت “کلاسیک” ارائه داده است: 1 – آن چه که معمول و رایج است و جدید نیست . 2 – هر نوشته و اثر هنری که مطابق اصول و قواعد معمول قدیم باشد.

به بهانه دومین نمایشگاه خودروهای کلاسیک قزوین

و اگر نتیجه رضایت بخش نبود، باید به ریشه کلمه یعنی “کلاسیسیسم” مراجعه کرد که اگر خلاصه خدمتتان عرض کنم به معنای “درجه اول” است. حال به موضوع خودمان برگردیم، چیزی که شاهد آن بودم نه یک نمایشگاه از خودروهای کلاسیک و نه یک نمایشگاه خودروهای مدرن و یا حتی درجه اول بود بلکه به معنای واقعی کلمه، یک آش شلم شوربا بود! وقتی صحبت از کلاسیک یا درجه یک می شود، آنچه حائز اهمیت است اصالت می باشد؛ خودرو استیشن آمریکایی دهه 70 که به بی سلیقه ترین شکل ممکن و بنا به نیاز شخصی بازسازی شده است دیگر ارزش کلاسیک بودن را ندارد.

Farsi. وب نوشت های روزانه من. SarsharArt. SarsharSoft.