background preloader

Yayinlar

Facebook Twitter

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu - vBulletin Türkçe Destek Platformu. Komünist Parti-İnşa Örgütü (KP-İÖ) Atilim Avrupa. MLKP Milizen gedenken dem GAZI-Aufstand. MLKP-Milizen gedenkten am 09.03.2011 um 06:00 in Gülsuyu/Istanbul an einer Schule mit einem Transpi mit der Aufschrift "Die Rechenschaft für GAZI wird gezogen" an den GAZI-Aufstand im März 1995.

MLKP Milizen gedenken dem GAZI-Aufstand

Die Gedenkaktion erfolgte mit Bomben und lauten Parolen, so u.a. der Slogan "Es lebe der Gazi Aufstand - Es lebe die MLKP! ". Zudem wurde das Volk zum 12. März 2011 in die Reihen der MLKP in Gazi aufgerufen. Indymedia ist eine Veröffentlichungsplattform, auf der jede und jeder selbstverfasste Berichte publizieren kann. Eine Überprüfung der Inhalte und eine redaktionelle Bearbeitung der Beiträge finden nicht statt. MLkp: Boletín internacional nº 101. África del Norte, Península arábica, Balcanes… levantamientos sociales encendidos El levantamiento popular que empieza en Túnez sigue desarrollándose en Egipto donde cientos de miles de personas participan a las manifestaciones.

MLkp: Boletín internacional nº 101

La oleada de los levantamientos sociales se regionaliza. Enero - Febrero 2011 /Boletín Internacional / N° 101 Las consecuencias económicas, sociales y políticas de la crisis económica mundial causaron en el Norte del Mar Mediterráneo, en Grecía y en Italia manifestaciones de masivas y levantamientos. Los pueblos del Sur del Mar Mediterráneo de los países del Magreb lo veían todos los días por los medios de comunicación y herramientas de comunicación avanzadas y sentían el desempleo y la pobreza viviendo bajo de la carga pesada de la opresión política.

Insistiendo en la guerra sucia colonialista en Kurdistán Las fuerzas guerrilleras del PKK* ponía pie firme en todas partes de Kurdistán y se arraigó firmemente en la geografía de la región. Home. Socialist Women's Union. Devrimci Halkın Birliği - Haberler. Karın ve havanın hem doğayı, hemde insanı üşüttüğü bir dönemde kahrolası bır kalp krizinde erkence kaybetmiş olduğumuz Fahri yoldaştan sohbet ettik.

Devrimci Halkın Birliği - Haberler

O bize bir çok olumlu erdemler ve değerler bıraktı. O bize beynimizi ve yüreğimizi daha verimli kullanmayı öğretti. Büyük düşüneceğiz, coşkulu ve cüretli olacağız, militanlığı bilgiyle güçlendireceğiz. İşte ancak o zaman işe yarar coşku ve cesaret. Aslında bu soruyu en iyi yanıtlayan MLKP'nin pratiği ve örgütsel durumunun geleceği yerdir. AKP hükümeti toplumu kendi dinci muhafazakar gerici çizgisi doğrultusunda yeniden dizayn etmek görünüşteki sahte laikliği daha da göstermelik hale getirmek için Emniyet, yargı, üniversiteleri, eğitim sistemi, RTÜK daha yaşam tarzının kontrol edilmesi vb-derken sıra sanatın daha sıkıca denetlenmesi ve AKP'nin çizgisine göre tiyatronun dizayn edilmesi gündeme getirildi.

Sömürü ve zulme dur demek için; Yaşasın 1 mayıs ! Marksist Leninist Komünist Parti Türkiye / Kuzey Kürdistan. Halklarımıza!

Marksist Leninist Komünist Parti Türkiye / Kuzey Kürdistan

Rojova'da kan ve barut ortasında bir umut büyüyor. Halkların özgürlüğü, eşitliği ve kardeşliği bayrağı dörtbir yanda dalgalanıyor. Türk burjuvazisinin, NATO'nun ve işbirlikçi Hür Suriye Ordusu'nun Rojova devrimini yolundan çıkarma veya boğma planlarına kahramanca karşı konuluyor. Rojova'nın özgürlük aşkıyla dolu yiğit kadın ve erkekleri, emekçi çözüm çizgisine kanlarıyla hayat veriyorlar. Tüm dünyada, sömürüye, zulme, toplumsal adaletsizliklere, ulusal ve cinsel boyunduruğa karşı savaşım yürütenlere güç ve moral taşıyorlar.

Bütün kalbimizle Rojova'daki ulusal demokratik devrimin ve halk yönetiminin yanındayız. Türkiye ve Kuzey Kürdistan'lı işçileri, gençleri, kadınları, emekçileri, esnafları, köylüleri, aydın ve sanatçıları Rojova halkı ve yönetimiyle en sıkı dayanışmaya çağırıyoruz. 95.1 Farklı Ses Farklı Yorum Özgür Radyo. GİK-DER - Refugee Workers' Cultural Association (RWCA) Ezilenlerin Sosyalist Partisi. Yüksel Caddesi'nde toplanan üyelerimiz, "Kitaplara kelepçe vurulamaz. Siyasi tutsaklar onurumuzdur" yazılı pankart açtı. Adalet Bakanlığı önüne yapılan yürüyüşte, "Tecrit işkencedir, tecrire son", "Siyasi tutsaklar onurumuzdur", "Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük", "Kitaplara kelepçe vurulamaz" sloganları atıldı.

Burada açıklama yapan Ankara İl Örgütü yöneticimiz Mehmet Ali Tosun, AKP'nin bir taraftan "açılım, ileri demokrasi ... devamı Gençliği'nin düzenlediği "Gençlik Örgütlenme Kurultayı" devam ediyor. Öğle yemeğinin ardından yapılan oturumda, 1968 devrimci kuşağından olan Ziya Ulusoy, konuşma yaptı, genç devrimcilere deneyimlerini aktardı, önerilerde bulundu. ESP Gençliği’nin düzenlediği “Gençlik Örgütlenme Kurultayı”, Maltepe Yılmaz Yeşilırmak Kültür Merkezi’nde başladı. Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Ankara Meclisi, Kızıldere'de öldürülen devrimcileri düzenlediği bir etkinlikle andı.

Turkishmarxist. Genç-Sen - Anasayfa. Ezilen Göçmenler Kolektifi. Devrimci Halkın Birliği. İstanbul Indymedia. Etkin Haber Ajansı - Ana Sayfa. Ezilenlerin Sosyalist Partisi.