background preloader

Sadywpolsce

Facebook Twitter

15 VII 2014: Anarchistka przed sądem - za protest pod komisariatem policji. 23 VII 2015: Dwa lata w zawieszeniu dla 18-latka z Poznania, który skatował psa - Dzienniklodzki.pl. 16 lipca ubiegłego roku 17-letni wówczas uczeń technikum przebywał w domu swojej dziewczyny w Komornikach.

23 VII 2015: Dwa lata w zawieszeniu dla 18-latka z Poznania, który skatował psa - Dzienniklodzki.pl

Rodzice o tym nie wiedzieli. Kiedy matka zabrała szesnastolatkę na zakupy do Poznania, Kamil ukrywał się w jej pokoju. Długo nie wracały, gość zgłodniał i zszedł do kuchni, żeby podgrzać bagietkę w mikrofalówce. Wtedy Maks, niespełna roczny szczeniak rasy Cavalier king czarles spaniel - łaciata miniaturka spaniela, zaczął na niego szczekać. Jak powiedział potem Kamil, wziął pieska na ręce. Po powrocie z zakupów kobiety zobaczyły zakrwawionego, nieprzytomnego Maksia na podłodze. . - Miał wstrząs mózgu i oparzenie, które spowodowało martwicę skóry, łącznie z kośćmi łapki - zeznał Jędrzej P., lekarz dyżurny kliniki weterynaryjnej.

Wójt gminy Komorniki czasowo odebrał psa właścicielce. W czwartek sąd oddał głos prokuratorowi, który zakwestionował linię obrony oskarżonego, przypominając, że ofiarą nie był dog niemiecki albo rottweiler, tylko kilogramowy szczeniak. . - Panie oskarżony! 25 X 2015: epoznan.pl - Pierwszy Portal Poznania. Sędzia Magdalena Adamiec, od początku procesu tzw. czyścicieli, nie ukrywała swojej głębokiej niechęci do pana Piotra Śruby, który jest przez nią wyraźnie ograniczany w prawach oskarżonego.

25 X 2015: epoznan.pl - Pierwszy Portal Poznania

Pani sędzia nie pozwala mu zadawać pytań (nie chodzi o to, że uchyla pytania nie związane ze sprawą, ale zwyczajnie zabrania nawet zadawania pytań), jest dla oskarżonego wyjątkowo nieuprzejma, złośliwa i często poniża go na sali sądowej. Zdaje się „zapominać” o obowiązującej zwłaszcza sędziego zasadzie domniemania niewinności i stara się chwycić każdą szansę by dokuczyć oskarżonemu, ukarać go czy upokorzyć. „Czarnota zdejmij czapkę” Przypomnieć można sytuację sprzed roku, kiedy to zeznawała czołowa poznańska komunoanarchistka Katarzyna Czarnota.

Podeszła ona do pulpitu dla świadków odziana w przeróżne pałatki, gałgany, zniszczone swetry oraz inne elementy garderoby, jakie trudno nawet nazwać, a które sprawiają że podobna jest do dziada proszalnego spod kościoła. Jak nie czapką go to alkomatem. 13 IV 2016 (Betina Kele-bajerska): Zoo Poznań. Winni zabicia żółwi jednak unikną kary. 14 VII 2016, Poznań Grunwald: Nazwiska ofiar łowcy nastolatek na sądowej wokandzie. Zbigniew Ziobro żąda wyjaśnień. 29 VII 2016, Poznań: Wyrzucą inwalidę z działki na bruk. Miasto i PZD dopięły swego. 28 VII 2016: prawda polska. 29 IX 2016: W czyim imieniu orzekają sądy? - Do Rzeczy. Oczywiście „w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej”, tak przynajmniej w art. 174 stanowi konstytucja.

29 IX 2016: W czyim imieniu orzekają sądy? - Do Rzeczy

Tak być powinno, a jak jest w rzeczywistości? Rzeczpospolita Polska to ogół obywateli stanowiących naród, który sprawuje władzę zwierzchnią przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio (art. 4 konstytucji). W jaki sposób Rzeczpospolita upoważnia sędziów, aby w jej imieniu wydawali wyroki? Czy upoważnia ich w wyborach? W przeciwieństwie do innych władz państwowych (prezydenta, Sejmu, Senatu) sędziowie nie są wybierani przez naród, nie pochodzą z wyboru. Nawet komuniści, obejmując po wojnie władzę w Polsce, zapowiadali utworzenie sądów przysięgłych, aby pokazać zachodniej Europie, jacy z nich „demokraci”. Ławnicy de facto nie mieli nic do powiedzenia mimo formalnego statusu równego sędziom. 12 IX '16 - Sąd ODTWORZYŁ zdjęcia: Ludzka twarz czyściciela kamienic? 'Wyremontował mi mieszkanie, wpłacił kaucję'

Coś dziwnego. Kpił sobie z Sądu! (= Sąd był "kpiony") Sędzia wymierza więcej niż chce poszkodowana. Gdzie jest sprawiedliwość? To jeden z wyroków, które w ostatnich miesiącach zbulwersowały wielu Polaków: Artur W. z Gogolina, oskarżony o zabójstwo 15-letniej Wiktorii C.

Gdzie jest sprawiedliwość?

(napadł na nią, pozbawił przytomności, ukradł telefon, po czym nieprzytomną dziewczynę utopił w kolektorze ściekowym), został we wrześniu skazany na 14 lat więzienia i zapłatę 200 tys. zł zadośćuczynienia rodzicom ofiary. Jeżeli w więzieniu będzie się zachowywał nienagannie, wyjdzie po siedmiu latach. Prokuratura żądała 25 lat – najsurowszej kary dla niepełnoletniego (w chwili zbrodni sprawca był 17-latkiem).

Sąd w Opolu uznał, że Artur W. nie zamierzał zabić Wiktorii C., a tylko godził się z możliwością jej śmierci, co stanowi okoliczność łagodzącą. To natomiast oznacza, że według sądu sprawca mógł też przewidywać, że nieprzytomna dziewczyna, tonąca w ściekach na dnie kolektora, ocknie się i wydostanie ze zbiornika. Mateusz K. odsiedział już trzy lata, więc zapewne wyjdzie przedterminowo po następnych trzech. Uczciwy też się boi Foto: Przegląd. Sędzia: "Nie trzeba być miłym dla chama". Zbigniew Ziobro interweniuje.

Treści.

Sędzia: "Nie trzeba być miłym dla chama". Zbigniew Ziobro interweniuje

Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Reklamy nie są takie złe... To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Reklamy nie są takie złe... Dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Serwisie. Dostęp do naszych najlepszych treści. W naszym serwisie. Sędzia od Amber Gold Janusz K. ukrył majątek. Do naszych najlepszych treści.

Sędzia od Amber Gold Janusz K. ukrył majątek

Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Reklamy nie są takie złe... To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam Reklamy nie są takie złe... Nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Serwisie. To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych najlepszych treści. Reklam w naszym serwisie. Dostęp.