background preloader

Things to Read/Watch

Facebook Twitter

'Bırakın Ben Affleck Batman olsun' dedirten film: Gone Girl - Radikalist. David Fincher denildiğinde akla gelen bütün o sarsıcı filmleri bir kenara bırakın çünkü Gone Girl'ün size anlatacağı çok başka bir şey var.

'Bırakın Ben Affleck Batman olsun' dedirten film: Gone Girl - Radikalist

Öner Gürcan Kütüphanesi. “IŞİD” gerçeğini anlamak için 11 makale. Sendika.Org’da IŞİD üzerine yayımlanmış makale, çeviri ve derlemelerden 11’ini okurlarımız için seçtik 1.

“IŞİD” gerçeğini anlamak için 11 makale

Çözülen emperyalist hegemonyanın kontrolsüz gücü: Eski Ortadoğu’nun ölüm tellalı IŞİD –Levent Kara. Su Perileri. “Şöyle oturalım’’ dedi.

Su Perileri

Adam, karanlıkta çabuk bir el hareketiyle temizledi oturacakları yeri. Adam oturdu önce. İncekollar da yanına. Ayaklarını salladılar duvardan aşağı. İki elini kenetleyerek dizlerinin arasına sıkıştırdı. En İyi 32 Doğaçlama Film Sahnesi. 7 Cool Smartphone Photography Hacks. Uçak kaçıran Audrey Hepburn Kitap Yazısı ve Makale Yorumları Radikal Kitap'ta!

“Tel Aviv’in üstünde uçtuğumuzda, Filistin’i gördüğüm o ilk anda bir operasyon yürüttüğümü unuttum, tamamıyla unuttum.

Uçak kaçıran Audrey Hepburn Kitap Yazısı ve Makale Yorumları Radikal Kitap'ta!

Gözlerimle görmek istiyordum, o kadar. Ve sonra Hayfa’yı gördüğümde… Onu, evimi, her hatırladığımda, benden küçük bir parça orada kaybolur, sanki alfabeyi sökmeye çalışıyormuş gibi… Çok tutkulu bir andı. Büyükannemi, teyzelerimi, hâlâ orada olan herkesi çağırıp geri döndüğümüzü söylemek istedim. Pilot bile basın toplantısında, ‘Onun ne kadar tutkulu olduğunu hissettim. Hatta yüzündeki tüylerin diken diken olduğunu gördüm’ demişti. Meşhur Kara Eylül olaylarını takip eden yıl, dört uçak kaçırma eylemiyle Filistin kurtuluşunun sembol ismi olan Leyla Halid, işte uçak kaçırma anında neler düşündüğünü böyle anlatıyor. Sadece Gerçek Ankaralıların Bildiği 10 Çok Lezzetli Mekan. How to be a great leader. Hardt: Soma Erdoğan için dönüm noktası olabilir - PINAR ÖĞÜNÇ. Rory Sutherland: Life lessons from an ad man.

How much is your personal data worth? As this paper reported last week, ministers are considering changes in the law which would allow HM Revenue & Customs (HMRC) to sell taxpayers’ data to third parties.

How much is your personal data worth?

They are not, however the first to have this idea or to attempt to take advantage of what the World Economic Forum (WEF), of Davos fame, called a new asset type. So how much is our personal data worth? The WEF report says that 15bn devices will be connected to the internet by 2015 and 50bn by 2020. The amount of data stored on the internet is predicted to grow exponentially and looks set to be 44 times larger in 2020 than it was in 2009. It is little surprise that internet revenue has also grown strongly over the last ten years, or that in 2013 it hit $42.8bn in the US.

Internet giants such as Google and Facebook have business models underlined by the use of personal data, but most people would have trouble knowing who exactly has access to the data trail they are generating across the internet. Buckles told us: YARATICI OLUP SÜRÜNMEK: Elit Sınıfın Yeni Lüksü. How a Math Genius Hacked OkCupid to Find True Love. Honey Badgers practise canoodling and jailbreak in BBC doc - watch - TV News.

The Pervert's Guide to Cinema by Slavoj Žižek. Is Something Rotten In Ankara’s Mayoral Election? A Very Preliminary Statistical Analysis. Anti semitistleri deşifre etme endüstrisi. Siyonist diplomasi ya da “anti semitistleri" deşifre etme endüstrisi Radikal gazetesinde 20.08.2012 tarihinde yayınlanan ve Ezgi Başaran’ın Alman akademisyen Corry Guttstadt ile Türkiye’de anti semitizm üzerine yaptığı söyleşiyi okumuş olmasaydım nicedir yazmak istediğim anti semitizm – siyonizm denklemi ile ilgili yazmaya başlamaya dair yeterli motivasyona sahip olamayacaktım.

Anti semitistleri deşifre etme endüstrisi

Ancak söyleşi esnasında Corry Guttsadt’ın Ezgi Başaran’ın sorularına bir objektif olması gereken bir akademisyen olarak verdiği tek boyutlu cevaplar bende bu topraklarda ve batıda birçok sol liberal liberter kesimde bulunan tarafgir bir ezbere dair bir kaç söz ederek ezber dışından bir başka bakışın mümkün olduğu gerçeğinin altını çizme gereği doğurdu. Whose Turkey Is It? Productivity Hacks: How to Overcome Procrastination by Facing Discomfort.

Dünyanın en şaşırtıcı eğitim sistemi: Finlandiya - EĞİTİMPEDİA. … Finlandiyalı çocukların okul yaşamı, Finlandiya’nın bizzat uygulamakta olduğu gençlik ve eğitim politikalarının sonucudur; PISA testlerinin değil.

Dünyanın en şaşırtıcı eğitim sistemi: Finlandiya - EĞİTİMPEDİA

Fin eğitim sisteminde okuma becerileri, bilim ve matematik okur yazarlığı kadar sosyal bilimler, görsel sanatlar, spor ve pratik becerilerin geliştirilmesi de önemli. Finli çocuklar anaokul ve ilkokul hayatları boyunca oyun oynar ve zevk alarak öğrenirler. Finli öğretmenler de, ebeveynler de matematik ve ya fen derslerindeki soyut kavramları öğretmenin en iyi yolunun müzik, drama ya da spor uygulamaları olduğunu düşünür. Akademik ve akademik olmayan öğrenme biçimleri arasında kurulan bu denge çocukların okuldaki mutluluğunu sağlamanın büyülü formülüdür. PISA testleri, okul yaşamının çok önemli olan bazı kıstaslarını değerlendirme dışında bırakıyor. Pasi Sahlberg.

1512575_597743370262456_14392477_n.jpg (JPEG Image, 720 × 516 pixels) Bilim İnsanları, Farelerde Yaşlanmayı Geri Çevirmeyi Başardı! – Evrim Ağacı. Çeviri Haberleri ve Evrim Ağacı Tarafından Hazırlanan Haberler Avusturalyalı ve Amerikalı bilim insanları farelerde kas yaşlanmasının etkilerini geri çevirebilecek bir bileşik geliştirdiler ve bunun, insan yaşlanmasını geri çevirmek konusundaki anahtarlardan biri olduğunu söylediler.

Bilim İnsanları, Farelerde Yaşlanmayı Geri Çevirmeyi Başardı! – Evrim Ağacı

Deneylerde, bu bileşik farelere daha fazla enerji verdi, iltihapları azalttı ve insülin direncine karşı ciddi gelişmeler sağladı. Bilim insanları bunun, yaşlanmayı sadece yavaşlatmadığını, aynı zamanda geriye çevirdiğini söylediler. Bir diğer deyişle bu değişimin, 60 yaşındaki bir bireyin 20 yaşında hissetmesi gibi olduğunu aktardılar. Sırrı Süreyya Önder Maraş Katliamı'nı yazdı. Bugüne kadar Maraş Katliamı ile ilgili bir çok yazı kaleme alındı.

Sırrı Süreyya Önder Maraş Katliamı'nı yazdı

Birbirinden trajik hikayeler, kabuk bağlayan yaraları kanatan görüntüler, fotoğraflar ortaya çıktı. Herkes acının büyüklüğünü resmederken 'laf üstadı' Sırrı Süreyya Önder, yaşananların arka planına ışık tuttu. Maraş Katliamı'nın sosyo-ekonomik tarafını da anlatan Önder, yaşananları en iyi anlatan yazılardan birisine imza attı. AKP'nin elinde Cemaat'i bitirebilecek bir arşiv var. The Surprising Reason We Have a 40-Hour Work Week. Oğlunuz erdal eren-1/6. Sine-Göz / online film izle, film izle, kült filmler. Farklı zamanlarda ve farklı mekanlarda insanlar hayat, müzik, sinema gibi konularda sohbet ederler.

Sine-Göz / online film izle, film izle, kült filmler

Fazla ortak noktaları olmayan bu insanların tek ortak paydası ise sigara ve kahvedir. Bazıları her ikisine de bağımlıdır, bazıları nefret eder, ayrıca bırakmaya çalışanlar, başlamayı düşünenler de eksik değildir. Hepsi birbirinden ilginç kısa filmler, kimi zaman son derece eğlenceli kimi zaman da beklenmeyen bir hüzün barındırmaktadır. Yönetmen bazılarında ciddi ciddi sigara ve kahvenin felsefesini yapmayı da ihmal etmez. Jim Jarmusch, Amerikan Bağımsız Sineması’nın en heyecan verici isimlerinden biri. 2003 tarihli filmi birbirinden güzel kısa filmlerden oluşuyor.

Hayvan Özgürlüğü Çevirileri. Matematikteki 'X' bilinmeyeni nereden geliyor? - TED Haberleri.