background preloader

Zahrádka

Facebook Twitter

Anyone Can Build This Instant Garden! How to Build a Straw Bale Garden. How to Build a Straw Bale Garden. Zeleninová polykultura. Proč mne nadchla v mých permakulturních začátcích divoká polykultura?

Zeleninová polykultura

Neměl jsem čas tenkrát nic moc řešit, chtěl jsem něco nového, chtěl jsem pozorovat zeleniny ve vzájemné interakci. Nešlo mi o maximum úrody, ale o zábavu a navázání nového vztahu k pěstování zeleniny. Jste v podobné situaci? Divoká polykultura by vás mohla inspirovat. Nyní již používám vědomé kombinace rostlin a jde mi o větší výnosy, o zeleninovou soběstačnost, takže mé záhony nejsou tak divoké jako popisuji v tomto článku. Svět Ekozahrad - ekozahrady. Bylinková spirála je atraktivní a účinný způsob, jak zajistit, aby jste měli vždy po ruce nejrůznější čerstvé a chutné bylinky.

Svět Ekozahrad - ekozahrady

Pokud se na vaší zahradě krčí bylinky někde v rohu, kam se dostanete jen málokdy a málokdy si ne ně tedy vzpomenete, platí zde pravidlo „ sejde z očí, sejde z mysli „ nebo jste zatím ještě nenašli prostor, kde by jste svoje oblíbené bylinky chtěli mít, je tu řešení. Jednoduchým řešením je vybudování bylinkové spirály nejlépe někde blízko kuchyňských dveří. Stavba suché kamenné zídky. 2. dubna 2009 v 8:26 | Lenka | Konečně jsem se do ní pustila.

Stavba suché kamenné zídky

Celou zimu jsem pilně studovala návody a obrázky, dělala si fotomontáže na fotkách z naší zahrady a předevčírem jsem se pustila do svojí první. Bohužel mi jaksi vypověděly službu záda, takže jediné co můžu teď dělat je sedět u PC :) Aspoň tedy vložím návod, který se mi nejvíc osvědčil a pár obrázků pro inspiraci. Suchá zídka může být zabudována do svahu, čímž plní opěrnou a vyrovnávací funkci. Suchou zídku však můžeme vystavět i v otevřeném prostoru, kde nám bude sloužit k ohrazení určitého prostoru. Kameny na zídku je nejvhodnější použít ty, které se vyskytují v okolí vašeho obydlí. Aby byla zídka stabilní, musí být půda pod základy pevná.

Ron Finley: A guerilla gardener in South Central LA. I live in South Central.This is South Central:liquor stores,fast food,vacant lots.

Ron Finley: A guerilla gardener in South Central LA

So the city planners, they get together and they figurethey're going to change the name South Central to make it represent something else,so they change it to South Los Angeles,like this is going to fix what's really going wrong in the city.This is South Los Angeles. (Laughter)Liquor stores,fast food,vacant lots. Just like 26.5 million other Americans,I live in a food desert,South Central Los Angeles,home of the drive-thru and the drive-by.Funny thing is, the drive-thrus are killing more people than the drive-bys.People are dying from curable diseasesin South Central Los Angeles.For instance, the obesity rate in my neighborhoodis five times higher than, say, Beverly Hills,which is probably eight, 10 miles away. So me and my group, L.A. (Applause) See, I have a legacy in South Central.I grew up there. See, I'm an artist.Gardening is my graffiti. So what happened? (Laughter) Now this is one of my plans.

DIY Produce Storage Bins. These inexpensive, stackable produce storage bins are designed for bringing in the harvest from your garden or the local farmers market.

DIY Produce Storage Bins

They stack together so you can store your crops neatly. The basic design produces a 14-inch-high bin measuring about 16 inches wide by 26 inches long, with a slatted base for good air circulation in the cool, dark and damp conditions of basements or root cellars. We also include specifications for how to build a wooden crate that’s shorter and more suitable for storing vegetables in a pantry or closet.

Standing about 10 inches high, these bins are easier to move than the tall bins when fully loaded with produce. If you plan to use these DIY storage bins in your kitchen or pantry, you can opt to make them with solid plywood bottoms to prevent vegetables from dropping dirt as you carry bins of freshly harvested produce into your house. Zahrádka na dvou metrech. Cítíte to taky?

Zahrádka na dvou metrech

Dny jsou delší, slunce na nás svítí z jiného úhlu a vzduch začíná vonět. Ideální čas začít něco nového, zeleného a jedlého! :) Ještě než vás jaro o víkendu připraví o rozum, připravil jsem si pro vás takové malé překvapení. Jde v něm o to, využít náhlý příval jarní energie a přetavit ho v něco, co vám bude dělat radost celý rok. Ako vypestovať až 45 kg zemiakov na 1 m² Máte radi práce v záhrade?

Ako vypestovať až 45 kg zemiakov na 1 m²

Tak tento článok je presne pre vás! Pestovanie zemiakov je už akási samozrejmosť takmer pre každú záhradu, či už je veľká alebo malá. Ale večné okopávanie a trápenie sa s nimi celé hodiny nie je práve najlepšie, najmä v pálivých letných dňoch, kedy sa aj mucha radšej schová do tieňa. Otázka znie, existuje spôsob, ako vypestovať zemiaky bez väčšej námahy a dokonca aj v potrebnom množstve? Znie to neuveriteľne, ale áno. Pestovateľské triky o ktorých ste možno nikdy nepočuli - Pestovanie - Záhrada a príroda. Viete, v akej symbióze môžu existovať použité detské plienky a muškáty?

Pestovateľské triky o ktorých ste možno nikdy nepočuli - Pestovanie - Záhrada a príroda

Ako sa dá rozmnožiť ruža pomocou jačmenného semienka? Je možné vypestovať zemiaky v kope sena? Permakultura (1991) (CZ) Jedla-zahrada.wmv.