background preloader

EET

Facebook Twitter

EET bez tisku účtenek. Obchodníkům postačí mobil a trhací bloček. Do telefonu si zdarma stáhnou aplikaci a funkci odesílání účtenek do EET si zapnou jen ty měsíce v roce, kdy ji budou potřebovat.

EET bez tisku účtenek. Obchodníkům postačí mobil a trhací bloček

Evidence tržeb probíhá tak, že obchodník do aplikace v mobilu naťuká částku za transakci, odklikne výši DPH a tyto informace odešle na finanční správu. Pokladna mu ukáže číslo transakce a podle toho obchodník odtrhne z bločku lístek a dá ho zákazníkovi. Bločky si podnikatel objedná dopředu od vývojářské firmy Jiřího Ibla, která aplikaci vyvinula. Má 150 útržků a vyjde zhruba na 30 korun. Na každém útržku je kromě velkého čísla od 1 do 150 také jedinečný osmimístný kód – kombinace písmen a čísel. Samotná aplikace je sice zadarmo, ale za odesílání do centrálního systému EET se platí 99 korun měsíčně.

Zákon to umožňuje, tvrdí vývojář Ibl ubezpečuje, že taková možnost EET je zcela v souladu se zákonem. Jak se mě, překladatele, tlumočníka, dotkne zákon o EET. Podle dostupných informací budou naše profese podléhat zákonu o elektronické evidenci tržeb ve třetí vlně, od 1. 3. 2018.

Jak se mě, překladatele, tlumočníka, dotkne zákon o EET

Další bohaté informace najdete ku příkladu ZDE Níže citujeme: Budou se e-tržby (EET) vztahovat i na drobné živnostníky, kteří nemají tržby v hotovosti a vystavují faktury pro převod na účet? Ne. Záměrem elektronické evidence tržeb je evidence všech tržeb v hotovosti, platební kartou, poukázkami (typicky stravenkami) a dalšími obdobnými způsoby. Budou muset elektronicky evidovat nejrůznější spolky, které provedou jednou nebo dvakrát do roka ples nebo zábavu? Také zde platí, že z povinnosti evidovat tržby budou vyloučeny takové příjmy, které bude možné označit jako příjmy ojedinělé, příjmy z drobné vedlejší podnikatelské činnosti veřejně prospěšných poplatníků nebo příjem nepocházející z podnikatelské činnosti. Registrace k EET v podání Finanční správy – Hlídač státu. Varování, tento text vás přenese do roku 1992.

Registrace k EET v podání Finanční správy – Hlídač státu

Pokud se musíte přihlásit k EET, máte 2 možnosti. Já popíši variantu kdy se vám nechce osobně na FÚ a použijete s důvěrou moderní techniku. Vstup na Daňový portál vás přivítá důrazným upozorněním, že připojení k tomuto serveru není bezpečné a že hrozí ukradení údajů od útočníků. Což našince, zvláště na daňovém portále, jistě potěší. Mnohaletá ignorace neplatného certifikátu (resp. od autority co není v systémech mezi důvěryhodnými) ze strany MFČR je šokující. Následující vyplnění formuláře s “žádostí o autentizační údaje do EET” vás ujistí, že zde zákazníkem nejste. UX formuláře vrcholí poslední obrazovkou z mnoha, kde vás upozorní na chyby, které jste provedli o 3 obrazovky dříve a kam se obrazovku po obrazovce musíte zase vrátit! Vše ale dobře dopadlo a po 20 minutách vypisování formulářů a hledání přístupu do datové schránky je žádost odeslána.

V této zprávě není žádná informace o tom, kam login a heslo máte zadat. Etržby - elektronická evidence tržeb. EET pro malé živnostníky - jakpodnikat.cz. Co je EET Elektronická evidence tržeb (EET) je další evidencí, kterou musíme používat, pokud provozujeme samostatnou činnost.

EET pro malé živnostníky - jakpodnikat.cz

O každé tržbě v hotovosti nebo platební kartou zašleme údaje internetem správci daně a následně vystavíme zákazníkovi účtenku s údaji, které od správce daně obdržíme. Etržby - elektronická evidence tržeb. Jak začít EET - jakpodnikat.cz. EET začne pro maloobchod a velkoobchod EET - elektronická evidence tržeb je pro nás povinná od 1. března 2017, pokud máme jako hlavní činnost nějaký obchod, kde se platí hotově nebo kartou.

Jak začít EET - jakpodnikat.cz

Jak se e-shop vyhne EET Pokud provozujeme e-shop, můžeme se EET zcela vyhnout, pokud posíláme zboží jen na dobírku nebo po převodu z účtu na účet a žádní zákazníci nám neplatí ani hotově ani kartou (a ani různými internetovými platebními branami). A dobírkovné od pošty nebo jiných přepravních služeb nám chodí převodem na účet a ne poštovní poukázkou. Kdy začnou smíšené činnosti Pokud je naší hlavní činností svobodné povolání, řemeslo, výrobní činnost nebo podnikání v dopravě či zemědělství, a přitom máme v jedné provozovně i obchodní činnost malého rozsahu, začneme evidovat až spolu s hlavní činností, tedy v roce 2018.

EET ready - 3 jednoduché kroky. YouTube. Profi Účtenka: multifunkční free EET aplikace. Profi Účtenka je oblíbená bezplatná EET aplikace.

Profi Účtenka: multifunkční free EET aplikace

Když se řekne aplikace, většina lidí si představí software, který si stáhnou do chytrého telefonu. Free EET aplikace Profi Účtenka má mnohem širší použití. Můžete s ní bezplatně elektronicky evidovat jak na mobilech a tabletech, tak v počítačích a dotykových pokladnách. Zákon o EET nenařizuje pořízení konkrétního přístroje nebo softwaru. Díky tomu si můžete vybrat to, co vám nejlépe vyhovuje. Důležité je, aby vámi vybrané zařízení splňovalo požadavky EET. Pokud máte pár prodejů denně a nepotřebujete specializované funkce, postačí vám free aplikace, za kterou nemusíte nic platit. Co je to Profi Účtenka Profi Účtenka je bezplatná aplikace, která slouží jako EET pokladna.

V Profi Účtence například: vytvoříte ceník,dáváte slevy,řešíte vratky,prodáváte pomocí PLU (číselný kód zboží),vytvářet uzávěrku,odeslat EET účtenku e-mailem,synchronizovat aplikaci s iDokladem. Na jakých zařízeních Profi Účtenku využijete Windows 10,Android,iOS. ePodpora aplikací Daňového portálu - Finanční správa. Autentizačními údaji se rozumí přihlašovací údaje do webové aplikace Elektronická evidence tržeb > SPRÁVA ÚDAJŮ EVIDENCE TRŽEB, která je dostupná na stránkách Daňového portálu.

ePodpora aplikací Daňového portálu - Finanční správa

Autentizační údaje jsou primárně tvořeny uživatelským jménem a heslem. Pro vyšší stupeň zabezpečení je možné rozšíření přihlašování o kód zasílaný SMS na uvedené telefonní číslo. ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB - Daňový portál. IT servis pro podnikatele - účetní program Money S3, EET registrační pokladny, www stránky, e-shopy. Získat přihlašovací údajeZískat certifikátZaložení provozovenVýběr pokladního systému pro EETInstalace EET registrační pokladnyPovinné označení prodejnyZahájení evidence tržeb Jak získat přihlašovací údaje pro EET?

IT servis pro podnikatele - účetní program Money S3, EET registrační pokladny, www stránky, e-shopy

Navštivte kterýkoli finanční úřad a požádejte v oddělení registrací o přihlašovací údaje k regitru EET. Jak získat certifikát? Jděte na stránku www.daneelektronicky.cz, klikněte na elektronická evidence tržeb a pak na správa údajů evidence tržeb. Zadejte údaje z obálky obdržené na finančním úřadě a potvrďte, že nejste robot. Založení provozoven Založíte si provozovny a poznamenejte jejich ID. NETUM NT 1809DD 58mm Bluetooth Thermal Receipt Printer for Android IOS Windows AND 5890T RS232 Port Receipt Printer POS Portable.