background preloader

Copywriting

Facebook Twitter

Jewelry

Write Better Headlines: Headline Analyzer From CoSchedule. Hemingway Editor. Website Inspiration and Web Design Ideas. Web ostrý jako břitva - Jan Řezáč od 419 Kč - Heureka.cz. Web Copy That Sells - M. Veloso od 424 Kč - Heureka.cz. 100 metod. Kurz: SEO a copywriting na jednom školení. Školení copywritingu a psaní pro web. The Jewellery Editor. Školení webového copywritingu - Nejlepší copywriter. Copywriting: The Definitive Guide. 19 fíglů, jak psát nadpisy, které upoutají pozornost [infografika] - Patrik Gajdoš. Titulek či nadpis je z pohledu návštěvnosti nejdůležitější textová část článku.

19 fíglů, jak psát nadpisy, které upoutají pozornost [infografika] - Patrik Gajdoš

Už David Ogilvy, zakladatel reklamní agentury Ogilvy & Mather, tvrdil: „Titulky čte v průměru pětkrát více lidí než celý text. Meta tagy: Jak je správně použít na svém webu? Zdroj fotky: Fotolia.com | Autor: kaiwaterfield Na internetu najdete spoustu článků a doporučení o tom, jak používat meta tagy, co do nich vyplňovat a jak je na web vložit.

Meta tagy: Jak je správně použít na svém webu?

Bohužel řada těchto článků není aktuální. Zeptal jsem se na ně proto vedoucího oddělení SEO ze společnosti Dobrý web Tomáše Pospíšila. Co to jsou meta tagy? Pod slovem meta tagy si možná nic nepředstavíte. Většina českých e-shopových systémů jejich vyplnění poměrně snadno umožňuje. Uživatelé oblíbeného redakčního systému WordPress meta tagy nejčastěji vyplňují postřednictvím nějakého pluginu, jako je třeba námi doporučovaný All in One SEO Pack.

Tyto tagy nejsou součástí obsahu webové stránky. Title. Jak napsat efektivní PR článek? Pro klienty iParťáka často zpracováváme PR články.

Jak napsat efektivní PR článek?

Jejich zadání nám nejčastěji posílají přímo klienti. Rozhodl jsem se napsat tento článek jako návod, co všechno při psaní promyslet a jak napsat PR článek, který vám přinese výsledky. PR článků jsme napsali již stovky. V pojetí našich klientů se jedná o články, které budou umístěny na oborových webech s cílem zpropagovat určitou službu či produkty, případně celou značku, ohlásit nějakou novinku či jen získat zpětný odkaz. Většinou se jedná o velmi nízkonákladové texty. 16 + 4 tipy, kde se jako copywriter a bloger kvalitně vzdělávat. ADAM, AIDA, PSY, 5W+H… Ne, nepomátla jsem se a nepíšu shluk písmen, co mi hluboce po půlnoci vytanuly na mysl.

16 + 4 tipy, kde se jako copywriter a bloger kvalitně vzdělávat

Povětšinou se jedná o zkratky různých technik, které bys jako copywriter a bloger měl využívat při psaní svých textů. Pak se ti nestane, že vyplodíš 15 řádkový odstavec, po kterém ani pes neštěkne. Natož aby ho četl čtenář, kde jich pouze 16 % dočte až do konce a zbytek nezaujatě odchází po 7 sekundách. Klik, kuk, hm, nic, jdu pryč… A čtenář je fuč. Copykiller - prodávejte textem. 14 top copywriterů radí, jaké knihy vás posunou na vyšší úroveň - Patrik Gajdoš. Když občas nakouknu do copywriterské skupiny na Facebooku, furt se opakuje jeden dotaz: „Doporučili byste mi nějakou knihu o copywritingu?

14 top copywriterů radí, jaké knihy vás posunou na vyšší úroveň - Patrik Gajdoš

Kvíz: Stadia obsahového marketingu. Moz’s Keyword Research Tool. How to Do Keyword Research for SEO: A Beginner's Guide. While Google keeps us on our toes with all the algorithm updates they keep rollin' out, one thing has stayed pretty consistent for inbound marketers looking to optimize their websites for search: keyword research.

How to Do Keyword Research for SEO: A Beginner's Guide

Well, the need to do keyword research has stayed the same. How you actually do it hasn't. So I'm going to lay out a keyword research process you can follow to help you come up with and narrow down a list of terms you should be targeting. That way, you'll be able to establish and execute a strong keyword strategy that helps you get found for the search terms you actually care about. Download our free SEO template here to organize your keyword research into an actionable plan for your site. Step 1: Make a list of important, relevant topics based on what you know about your business.

To kick off this process, think about the topics you want to rank for in terms of generic buckets. If you're a regular blogger, these are probably the topics you blog about most frequently. 10 nejčastějších chyb při textování webu - Kluci v praxi. Narážíme na to každou chvíli, až má člověk chuť vydrápat si oči z důlků.

10 nejčastějších chyb při textování webu - Kluci v praxi

Dobře, zase tak šílené to není, ale i tak je na webech stále spousta chyb a prostoru, jak je vylepšit. Analýza klíčových slov. Analýza klíčových slov je souhrn hledanosti jednotlivých slov, která mají souvislost s daným oborem a webem.

Analýza klíčových slov

Díky promyšlené analýze můžete najít desítky, stovky až tisíce souvisejících frází, přes které k vám na web (potenciálně) můžou přijít návštěvníci. Analýza se dělá prostřednictvím nástrojů, jako např. Adwords, Sklik. Příklad klasifikační analýzy klíčových slov, Zdroj Jak probíhá analýza Pomocí nástrojů ke zjištění hledanosti klíčových slov naleznu všechny související fráze.Stáhnu do excel tabulky a třídím tak, aby v analýze nebyly žádné nesouvisející výrazy.Utřídím si data podle dané požadované metriky (např. hledanost slov, cena).Pokud už web nějakou dobu běží, získám statistiky některých slov z Google Analytics.Další zajímavé výrazy získám z našeptávače Google.Výrazy si znovu utřídím tak, abych s nimi mohli dále pracovat. Ukázka použití nástroje Sklik. SEO analýza webu: Co děláte špatně a jiní dělají lépe - eVisions.cz. Autor Helena Škývarová Vyhledávače hodnotí webové stránky podle mnoha faktorů, které ovlivňují jejich zobrazení a pozice ve výsledcích vyhledávání.

Udělejte si proto základní SEO analýzu svého webu. Pavel Ungr - SEO konzultant a specialista online marketingu. Zápisník Nejlepšího copywritera - o marketingu s nadhledem. Jak udělat optimální vstupní stránku (landing page) Pokud je vaše homepage švýcarský nůž, tak vstupní stránka je struhadlo.

Jak udělat optimální vstupní stránku (landing page)

Struhadlo nebudete potřebovat každý den, ale švýcarákem se struhá dost blbě. Na jednu věc. Magická technika pro copywriting. Audiokniha Pište jako copywriter - Otto Bohuš. Vláďa Novotný Být coppywriter není jen tak.

Audiokniha Pište jako copywriter - Otto Bohuš

A Otto Vám ukáže jak. Je stručný, věcný a směřuje vždy k cíli. Potřebuje k tomu Vaši píli. Jedinečné produkty + unikátní servis = Chic4you.cz. Naši zákazníci nechtěji běžné věci, podprůměrný servis, dlouhé termíny dodání a hlavně nechtějí řešit dopravu! SEO Copywriting: Jak psát pro lidi i pro vyhledávače - VISIBILITY. Jak psát obsah tak, aby byl optimalizovaný pro vyhledávače, a zároveň stravitelný pro lidi? To je jedna z největších výzev obsahových marketérů. Přestože žádný univerzální klíč není, existuje pár šikovných zásad, kterými stojí za to se řídit. Měření pozic ve vyhledávačích. SEO Copywriting – 10 základních chyb - Shoptet Blog. Jak psát dobrý text na stránky, který by uspokojil jak touhu po vyšších příčkách ve vyhledávačích, tak nároky klientů na stoprocentní čitelnost a čtenářskou atraktivitu?

To vám pochopitelně nikdo nepoví; do jisté míry se musíte s „darem“ umět psát čtivé texty narodit, ale také si své vlastní know-how získat dlouhou praxí. Určitě vám ale dokážeme se začátky pomoci a to například tímto článkem, ve kterém se dočtete o deseti základních chybách, které začátečnické texty s ohledem na SEO obsahují. Návrh klíčových slov z našeptávačů. SEO copywriting v roce 2018. Když jsem před lety začínal v on-line agentuře, měli tamější obchoďáci za to, že cílem SEO je dostat klienta na první pozice ve vyhledávání na vybraná klíčová slova. Poslední středa - Copywriter versus klíčová slova (Lucie Štěrbová, H1.cz) 31 copywriting tipů z psychologie. Nedávno mě klient přemluvil, abych mu napsal texty na web.