background preloader

Adwords

Facebook Twitter

Jak Kopacz wpadła na numer z ZUS i NFZ?! Rekonstrukcja zdarzeń: „Dostajemy w d… od PiS. Wołać mi tu Misia!” Od sobotniego popołudnia cała Polska – zarówno ta ozusowana i okrusowana, jak ta na śmieciówkach – zastanawia się, co też doktor Ewa miała na myśli zapowiadając likwidację składek na ZUS i NFZ.

Jak Kopacz wpadła na numer z ZUS i NFZ?! Rekonstrukcja zdarzeń: „Dostajemy w d… od PiS. Wołać mi tu Misia!”

Tęgi umysły analizują zaskakujące zapowiedzi z kongresu programowego Platformy. Partia, która nie zostawiała suchej nitki na PiS i prezydencie Andrzeju Dudzie za postulaty obniżenia wieku emerytalnego, zwiększenia kwoty wolnej od podatku i 500 zł na dziecko („skrajna nieodpowiedzialność!” , „skąd pieniądze?” , „obietnice bez pokrycia”, „grecka tragedia” itp.), za jednym zamachem, choć lekką ręką, wywraca do góry nogami (a właściwie do góry dnem budżetowej kasy) system podatkowy, emerytalny i służby zdrowia. Zgłoszona przez Ewę Kopacz zapowiedź „likwidacji” składek na ZUS i NFZ to hucpa tak wielka, że nawet Monika Olejnik, którą trudno posądzić o brak sympatii do obecnej ekipy rządowej, złapała się za głowę i trafnie zdiagnozowała zachowanie premier, która jeździ koleją: kit, wciskanie kitu Polakom!

Google Call Metrics. Dlaczego musisz to przetestować? (5 powodów) Coraz więcej reklamodawców, zwłaszcza tych lokalnych, umieszcza numery telefonu w reklamach AdWords w wyszukiwarce.

Google Call Metrics. Dlaczego musisz to przetestować? (5 powodów)

Jednak mało kto do tej pory mógł jednoznacznie ocenić skuteczność takich działań. Jedni opierali się głównie na subiektywnym wyczuciu („Dzwonią? Dzwonią. To pewnie dzięki reklamie”), drudzy, bardziej doświadczeni, na korzystaniu z dedykowanych numerów tworzonych specjalnie na potrzeby kampanii. Nowa funkcjonalność AdWords – narzędzie Call Metrics – wreszcie rozwiązuje ten problem.

Narzędzie to funkcjonuje już od kilku lat w USA i w kilku krajach Europy Zachodniej i właśnie trafiło do Polski. Dzięki nowej usłudze Google mamy dzisiaj do wyboru trzy typy konwersji związane z połączeniami telefonicznymi. Skoro wiemy już, czym jest Call Metrics, to czy warto przetestować ta usługę? 1. Połączenie telefoniczne wykonywane z reklam lub witryn możemy zdefiniować jako konwersje. Rys. 2. 3. Rys. 10 bezpłatnych raportów niestandardowych Google Analytics - agencja SEM/SEO Semahead. Prezentujemy 10 indywidualnych zestawów raportów niestandardowych Google Analytics.

10 bezpłatnych raportów niestandardowych Google Analytics - agencja SEM/SEO Semahead

Każdy raport można skopiować do własnego konta Google Analytics przy użyciu zamieszczonych linków do szablonu z raportem. Zapewne korzystasz z metryk zawartych w wielu standardowych raportach i przeskakujesz między nimi, tak aby wyciągnąć najbardziej istotne informacje. Z biegiem czasu standardowe raporty udostępnione w panelu Google Analytics stają się niewystarczające, a ich pozostała część wypełniona jest nierelewantnymi danymi często utrudniającymi analizę. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest samodzielne skonfigurowanie odpowiedniego raportu niestandardowego, który w prosty sposób umożliwia dostęp do wszystkich niezbędnych danych, jednocześnie pozwalając oszczędzić znaczną ilość czasu. Google Analytics oferuje wiele gotowych i niezwykle przydatnych zestawień raportów.

Raporty niestandardowe dają nam możliwość podjęcia decyzji strategicznych.. UWAGA na spamowy ruch z odesłań w Google Analytics #PimpMyAnalytics U wielu… UWAGA na spamowy ruch z odesłań w Google Analytics#PimpMyAnalytics U wielu klientów coraz częściej (przynajmniej w Q3 i Q4 2014) spotykam się z rosnącą ilością wejść z odesłań, które generują bardzo dużą ilość ruchu, a słabe zaangażowanie na stronie.

UWAGA na spamowy ruch z odesłań w Google Analytics #PimpMyAnalytics U wielu…

O konwersji nie wspominając. Źródła odesłań, które są ostatnio w trendzie rosnącym (analityczna hossa), dające śmieciowy ruch to z pewnością:semalt.comdarodar.comeconom.coiloveitaly.com7makemoneyonline.comsaveyoutubevideo.comcclicking.combuttons-for-website.comtasteidea.comkambasoft.comSprawdź czy któraś z powyższych stron nie spowodowała sesji w Twoim Google Analytics. Jak się pozbyć śmieciowego ruchu z odesłań w Google Analytics? Tworzymy filtr wykluczający odesłanie z konkretnej domeny według poniższego wzorca:Filtr NiestandardowyWarunek = WykluczPole filtru = OdesłanieWzorzec filtru = .\.darodar\.comPowyższy filtr wykluczy wszystko z adresów, które będą kończyć się na darodar.com.

7 sztuczek, które o 100% poprawią przychody z reklam na stronie. W sieci roi się od poradników pozwalających więcej zarobić na AdSense, jednak zwykle porady albo pochodzą sprzed kilku lat, albo dają niewielki efekt, albo i jedno, i drugie.

7 sztuczek, które o 100% poprawią przychody z reklam na stronie

Tymczasem rozwiązania dopasowane do realiów przełomu 2014 i 2015 roku, takie jak BigQuery czy opracowanie dobrej strategii serwowania reklam dla urządzeń mobilnych, pozwalają w kilku krokach poprawić przychody z reklam na stronie nawet o 100% lub więcej. Uprzedzam, że wiele z zaprezentowanych rozwiązań wymaga solidnego nakładu pracy, ale są i takie, które można wdrożyć w godzinę. Spodziewany wzrost przychodów o 20% Porada tylko z pozoru wydaje się banalna. W rzeczywistości na wielu stronach, zwłaszcza z wieloletnia historią i z wieloma działami opartymi na licznych skryptach, można znaleźć całe sekcje, na których w ogóle nie ma reklam lub są tylko dwie jednostki.

Pewną sugestię mogą stanowić dane z Google Analytics (bo masz połączone konta AdSense i Analytics, prawda?). Spodziewany wzrost RPM o 20% if (width > 1000)