background preloader

Cinema

Facebook Twitter

Top 10 movie recommendation engines. If you don't know what to watch Friday night, look no further than this list of the top movie recommendation engines on the Web.

Top 10 movie recommendation engines

They all offer something different. There are dozens of movie recommendation engines on the Web. Some require little or no input before they give you titles, while others want to find out exactly what your interests are. I've been using 10 movie recommendation engines on both sides of the equation. They're all different, but some are definitely better than others. 10. 9. 8. 7. 6. 5. 4. 3. 2. 1. But perhaps the most compelling feature that Jinni offers is its semantic search. Go use Jinni. Criticker - Movie Recommendations and Community. Franz Kafka - A Country Doctor (kısa film - türkçe altyazı) Best Films by Countries. 2. The Message - LIB - 1976 - Biography - Moustapha Akkad 7. Soleil O - MAU - 1967 - Documentary - Med Hondo 8. Adieu Meres - MOR - 2007 - Drama - Mohamed Ismail 9.

Bab el hadid - EGY - 1958 - Drama - Youssef Chahine 10. 11. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. Sonic Youth’s Top 10 - Explore. Academy Award for Best Animated Short Film. The Academy Award for Animated Short Film is an award which has been given by the Academy of Motion Picture Arts and Sciences as part of the Academy Awards every year since the 5th Academy Awards, covering the year 1931-32, to the present. This category was known as "Short Subjects, Cartoons" from 1932 until 1970, and as "Short Subjects, Animated Films" from 1971 to 1973. The present title began with the 1974 awards. In the listings below, the title shown in boldface was the winner of the award, followed by the other nominees for that year.

This category is notable for giving Walt Disney 12 of his 22 Academy Awards, including a posthumous 1968 award, and also 10 of the first 11 awards awarded in the category. Only American films were nominated for the award until 1952. Walt Disney's Silly Symphonies and MGM's Tom and Jerry were the category's most lauded animated series, both winning seven Oscars. 1930s[edit] As Short Subjects (Cartoons) 1940s[edit] 1950s[edit] 1960s[edit] 1970s[edit]

Türk sinemasında edebiyat uyarlamaları ve bu uyarlamaların toplumsal yapıyla etkileşimi [How the literature adaptation is affected from the social background in Turkish cinema] Belgeler.com bundan 4 yıl kadar önce Türkiye'de bir değişim yaratacak, bir nevi sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıktı.

Türk sinemasında edebiyat uyarlamaları ve bu uyarlamaların toplumsal yapıyla etkileşimi [How the literature adaptation is affected from the social background in Turkish cinema]

Bu süreçte hızla Türkiye'nin sevilen sitelerinden biri haline geldi. Aslında Türkiye'de okuma ve araştırmanın bir ihtiyaç olduğunu, bu ihtiyacın karşılanması içinde sorumluluğun girişimcilerde olduğunu bize gösterdi. 1 milyon'u aşkın kayıtlı üyesiyle, ve 100 bine yaklaşan günlük ziyaretçi sayısı ile Belgeler.com aslında Türkiye'nin bu tip projelere açlığınıda ortaya sermiş oldu. Üyelerimiz bugün Belgeler.com'a 200 bini aşkın belge yükleyerek bu açlığın giderilmesinde en az bizim kadar çaba sarfettiler. Fakat bugün gelinen noktada bunun sürdürebilir olmadığını, ve aslında değişimin çok daha derinden başlaması gerektiğini gördük. Sinecine. Quel est votre film d'humour noir français préféré ? (poll 2301431.

Cinema of the World. Yeni Fransız Dehşet Sineması ! Son yıllarda kimse Fransızlar gibi korku filmi yapmıyor, yapamıyor… Korku değil, artık dehşet filmleri demek istediğim, hem psikolojik gerilim, hem de kan faktörü had safhada “gore” (vahşet) filmleri bunlar… Bu yeni Fransız dehşet dalgası, sinema tarihinde adeta bir çığır açıyor denilebilir.

Yeni Fransız Dehşet Sineması !

Korku sinemasında bugüne kadar yapılmış en iddalı, en sert, en asap bozucu ve en kanlı filmler ile, yeni Fransız dehşet dalgası, seyircinin midesine ve beynine bir yumruk gibi iniyor. Evet, bu bahsettiğim filmler özellikle; Ils / Them (2006), Frontiere(s) / Sınırda (2007), A L’intérieur / Inside (2007) ve Martyrs (2008) … “Öteki Sinema” sayfalarında incelediğimiz, kan gövdeyi götüren bir çok “gore” filminden farklı olarak, bu filmler harika görüntülere ve çok üst düzey bir sinematografiye sahip filmler.

Tekinsiz bir b-filmin keyfi her zaman ayrıdır. Bunların dışında da, tam olarak korku filmi sayılamayacak, ancak son derece karanlık başka Fransız yapımları da bu dalgaya eşlik ediyorlar. Cinephilia. Liste bedeutender deutscher Filme. Cinéma Animation Manga.