background preloader

SPORT

Facebook Twitter

HISTÓRIA - NON-STOP BEH. HISTÓRIAPoslednú júnovú sobotu od roku 1991 sa stretávajú bežeckí nadšenci z celého Slovenska a ostatné roky aj z Čiech, Poľska, Maďarska a aj iných kútov sveta, aby si zmerali svoje sily na najdlhšom a snáď aj najťažšom horskom behu na Slovensku.

HISTÓRIA - NON-STOP BEH

História preteku Nonstop beh sa začala písať už v spomínanom roku ako Beh hrebeňom Veľkej Fatry, keď sa Peter Kubaško a spolu s ním 17 bežeckých vytrvalcov rozhodlo prebehnúť trať vedúcu z Malého Šturca cez Kráľovu Studňu, Krížnu, Ostredok, Ploskú, Rakytov, Smrekovicu až na Málinô Brdo v dĺžke 45km. Prvých 5 ročníkov, až do roku 1995, sa konalo na tejto trati, kde traťový rekord z roku 1995 drží Igor Buček časom 3:45,13 hod.

Nízké Tatry, přechod západního hřebene Nízkých Tater. Minimalistické bežecké sandále Vivobarefoot Ulysses. Sandály Ulysses vznikli ako odkaz na legendárne mexické sandále Huarache.

Minimalistické bežecké sandále Vivobarefoot Ulysses

Bol zachovaný ich pôvodný dizajn používaný po stáročia, ktorý sme u nás vo VIVOBAREFOOT previedli do modernej doby. V sandáloch Ulysses je vyvážená staroveká múdrosť s modernými technológiami. Výsledkom sú dokonalé letné sandále neobmedzujúce palec v pohybe, umožňujúce Vašim chodidlám pracovať presne tak, ako príroda chcela. Vhodné na: beh, mesto, lifestyle, voľný čas Podrážka: gumová podrážka poskytujúca maximálnu flexibilitu a propriocepciu Hrúbka podrážky: 4 mm Materiál podrážky: V – grip Vnútorná časť podrážky: EVA mäkčený materiál prvotriednej kvality Vrchný popruh: silný elastický popruh fixujúci nohu, evokujúci chôdzu naboso Bočný popruh: laminovaný zvršok s mikrovláknom, poskytujúci chodidlu maximálny komfort Eko: 100% vegánske, bez použitia kože Hmotnosť: pánske 190 g, dámske 180 g. Luna Sandals Traditional.

Custom, Luna Sandals, Traditional Way to tie, Patrick Sweeney. Jogging Sucks - Run!: Übersicht Ausrüstung. Cyklotrasy Freemap. Beh naboso. Jaké běžecké boty obout na trénink či závod v zimě - behej.com: BĚH, MARATON, BĚHÁNÍ. Proč vás méně sacharidů a více správných mastných kyselin učiní rychlejšími a vytrvalejšími. Katalógy a návody. STEFANIK TRAIL 2015 - Výsledky 2014.

STEFANIK TRAIL 2014 (Bradlo - Bratislava, socha M.R.Štefánika) Bratislava, 18.6.2014: Dňa 13.6.2014 sa konal druhý ročník horského behu štafiet a ultra maratóncov, STEFANIK TRAIL.

STEFANIK TRAIL 2015 - Výsledky 2014

Na trať dlhú 140 kilometrov odštartovalo večer o 18:00 spod mohyly Milana Rastislava Štefánika spolu 72 ultra bežcov. Ich cieľom bolo prekonať trasu s celkovým výškovým stúpaním 4954 metrov a celkovým klesaním 5319 metrov. Za nimi sa po tej istej trase o 22:00 vydalo 30 päť až sedemčlenných štafiet. Napriek tomu, že organizátori oproti prvému ročníku predĺžili trasu o 14 kilometrov, až 78% ultra bežcov, ktorí odštartovali, preteky dokončilo v stanovenom limite.

Ako behať správnou formou? Ako behať? Technika behu - správne behanie. Rád beháš?

Ako behať správnou formou? Ako behať? Technika behu - správne behanie

Chodieval si si kedysi dávno po večeroch zabehať? Možno chodíš aj teraz. Chcela si aspoň raz v živote zabehnúť maratón, no teraz to už je len tvoj detský sen? Máš rád to večerné ticho pri behu, keď počuješ len buchot tvojich topánok na zem a ťažké dýchanie? Ako zabehnúť prvý ultra trail a ultra maratón (cross country). Už niekoľko rokov prevláda na Slovensku ako aj v iných krajinách bežecký ošiaľ.

Ako zabehnúť prvý ultra trail a ultra maratón (cross country).

Každým rokom narastá účasť na behoch ako Devín-Bratislava, Telecom night run alebo Košický maratón. Nehovorím, že kniha „Born to Run“ od Christopher McDougalla u nás začala bežecký boom, ale určite mu v značnej miere pomohla. Priamoúmerne so zvyšujúcou sa účasťou na rôznych mediálne prezentovaných bežeckých podujatiach sa zvyšuje aj počet ultra maratóncov a ľudí, ktorí behajú 100 km+ ultra trail. Ultra trail behanie je relatívne nový šport, ktorý poslednú dobu zaznamenal rýchly nárast záujemcov. Trail behanie je šport v ktorom sa behá a hikuje v prírode, zvyčajne v hornatom teréne po turistických značkách. Štefan Karak zvládol najťažší horský ultramaratón v Európe. Preteky sa bežia okolo vrchu Mont Blanc cez tri krajiny z francúzskeho Chamonix do talianskeho Courmayeuru, švajčiarskeho Champex a naspäť do Chamonix.

Štefan Karak zvládol najťažší horský ultramaratón v Európe

ZEMIANSKE KOSTOĽANY. Rodák zo Zemianskych Kostolian v službách AK Baník Prievidza odbehol ultramaratón za 43:43:29 hodín, vo svojej kategórií nad 60 rokov obsadil 21. miesto. Zlikvidujte únavu pomocou výživy. Ako regenerovať výživou Pocit veľkej sily, plnej "superbušivej" energie, chute naplno trénovať a prekonávať svoje maximum, to sú hviezdne momenty (duševné i športové), ktoré chceme zažívať čo najčastejšie.

Zlikvidujte únavu pomocou výživy

Pravda je však taká, že tieto momenty neprichádzajú tak často, ako by sme si želali. Prečo je to tak? Jednoducho preto, lebo tieto momenty sú závislé nielen od bežných regeneračných postupov (sauna, masáž, iné), ale výrazne ich ovplyvňujú aj výživové opatrenia, tréningová dávka (objem, intenzita) a celková životospráva športovca (zvyky). Aké postupy vo výžive môžu pomôcť zrýchliť proces regenerácie medzi tréningovými jednotkami na maximum? Ako zvládnuť maratón. Tento článok je zameraný na bežcov, ktorých o pár týždňov čaká polmaratón, maratón alebo iný, podobne dlhý, beh.

Ako zvládnuť maratón

A uplatniť tieto rady môžu aj štafetoví bežci, ak predpokladáme, že ich časť štafety je pre nich tiež relatívne dlhý beh.Článok je dlhý, no rozdelený do štyroch logických celkov, podľa ktorých si ho môžete postupne dávkovať: Čo v článku nájdete? Tento článok pokryje odpovede na nasledovné a ďalšie podobné otázky: Ako prispôsobiť tréning 2 týždne / týždeň / pár dní pred pretekom? Sports Tracker. No Will No Skill Academy. Snažíš sa schudnúť, no bezvýsledne?

No Will No Skill Academy

Máš problém nabrať vytúženú svalovú hmotu? Cítiš sa slabo a bez energie? My ti pomôžeme. Nový človek je trojmesačný (12 týždenný) program určený pre tých, ktorí potrebujú pomôcť zlepšiť svoju životosprávu – či už je to za účelom chudnutia, naberania svalov, sily alebo posilnenia imunitného systému. Spravíme z teba úplne nového človeka. Vysekaný A Zdravý Po Celý Rok. Najhlúpejšie Mýty o Chudnutí a Jedle Zbúrané: Neraňajkujte, Jedzte Maslo a Slaninu — Bratilicious.

Pre bežného človeka to znamená, že ak chce schudnúť, musí najprv nastaviť svoj organizmus na spaľovanie tukov a musí si dať do poriadku hormonálny profil.

Najhlúpejšie Mýty o Chudnutí a Jedle Zbúrané: Neraňajkujte, Jedzte Maslo a Slaninu — Bratilicious

To znamená čo najviac zvýšiť svoju citlivosť na inzulín a leptín, čo je ďalší kľúčový hormón riadiaci spaľovanie/ukladanie tukov. Príliš veľa sacharidov a iných umelých potravín, málo pohybu, a nedostatok (kvalitného) spánku sú veci ktoré rozhádžu hormonálnu rovnováhu v tvojom tele a treba sa im vyhýbať. Ako nastavím svoj organizmus na spaľovanie tukov? V prvom rade treba ubrať z príjmu sacharidov. A to tak, že výrazne. Workout & Nutrition. POWER COFFEE RECEPT — Power Coffee. Cyklotrasy Freemap. Rýžový nákyp s čepičkou. La Sportiva Sideral. Pánske skialpové lyžiarky La Sportiva sú určené na vysokohorské túry typu all-round a na náročné rýchlostné túry a výstupy.

Nízkoprofilová a odľahčená konštrukcia skeletu z materiálu Grilamid pre dokonalý prenos sily. Spona Cam Closure System™ pre prechod medzi výstupom/lyžovaním umožnuje super rýchly pohyb a pohodlné uzamknutie. Technológie EZ Flex™, Pebax® a ergonomická konštrukcia zaručujú maximálnu voľnosť pohybu. - manžeta PA12 pre zadnú podporu nohy. Norway Shop. TuristickaMapa.sk – turistická mapa Slovenska. MOBILNÝ Parkovisko. Dashboard. Nízkotatranská stíhačka 2013. FUTSYS.

Týmuj.cz - HOCKEY TEAM Dubravka - Lední hokej. Trekland.sk.