Code

Facebook Twitter

OpenELEC - The living room PC for everyone. Proxy List by Country. Proxy List by Country One of the most interesting proxy property is it's country of origin.

Proxy List by Country

Sometimes you need proxies physically located in particular country. For example, you live in United Kingdom and want to use UK proxies only because they are beleived to be fastest from your prospect. Our open database keeps track of proxy's country, that is why we can offer you this list. If some country is in the list this means our database have at least one proxy from this country. The Toolbox: a directory of useful single-page sites and apps. Efektivita « brm - webdev a awesome. Po rokoch prevažnej spokojnosti som z Opery prešiel na Chrome.

Efektivita « brm - webdev a awesome

Prečo? Opera prináša novinky, je rýchla jak sviňa a pýši sa extrémnou customizovateľnosťou (take that, slovenčina!). Vďaka Nórskym junákom máme v prehliadačoch srandičky ako speed dial, mouse gestures, zoznam naposledy zatvorených stránok a taby (áno, tie taby). A asi 4 tisíc ďalších vecí, ktoré nikto nikdy nechcel. Prístup Opery je totiž v každej verzii na stenu hodiť 50 nových fičúr a čo sa neprilepí, v ďalšej niekam upratať. A to je OK. A keď už sa teda snažím hľadať negatíva - že Opera zobrazuje kopu stránok rozbito nie je tak celkom mýtus.

Nie je to vôbec časté - plus je to skôr chyba stránky, nie prehliadača - ale keď sa to stane, je to otravné. Nič z toho nie je vyslovene deal breaker, Opera je stále dosť možno najlepší prehliadač, u mňa však prišiel čas na zmenu. Tak a poďme vymeniť jednu otravnú činnosť za druhú a namiesto rušenia features pridávať do Chrómu tie, čo potrebujem.. uh. Let's do this. Sublime Text 2 « brm - webdev a awesome. Napísal yablko, 25 Jan 2012[ Sublime Text 2 je lepší ako tvoj editor.

Sublime Text 2 « brm - webdev a awesome

Sťahuj: :: sublimetext.com/2 - stabilná verzia :: sublimetext.com/dev - dev build Je šikovný a nelezie do cesty rýchly, svižný, krásne čistý - ako "jednoduchý" textový editornapriek tomu zvláda IDE fičúrya ako dobre pri tom vyzerávšetko reaguje okamžite, nič netreba zbytočne potvrdzovať [ pozri video ]viac okien v jednom okne, minimapa súboru, full-screen nothing but text mode...

"go to anything"extrémne rýchle prepínanie / otváranie súborovsúbory vyhľadáva naprieč celým projektom - napíšem "Controllers php" a dostanem zoznam všetkých php súborov v Controllers adresári a je jedno, ako hlboko je zahrabanývyhľadávanie je fuzzy, takže stačí keď sa trafím približnezobrazenie všetkých metód / funkcií v súbore - CTRL + R / CTRL + P + '@'choď na riadok / goto line - CTRL + G / CTRL + P + ':' to isté ako CTRL+P, ale pre samotnú aplikáciuinstantný prístup ku všetkým položkám v menu aplikáciesweeeeet [ pozri druhé video ] Iné dobroty.

Web Toolkit Downloads - Google Web Toolkit. ARQ - SPARQL Tutorial. Triple store Persist your data using TDB, a native high performance triple store.

ARQ - SPARQL Tutorial

TDB supports the full range of Jena APIs. Fuseki Expose your triples as a SPARQL end-point accessible over HTTP. Fuseki provides REST-style interaction with your RDF data. Ontology API Work with models, RDFS and the Web Ontology Language (OWL) to add extra semantics to your RDF data. Inference API. SPARQL by Example. Introduction SPARQL by Example is a SPARQL tutorial created by W3C SPARQL Working Group co-chair Lee Feigenbaum and W3C team member Eric Prud'hommeaux.

SPARQL by Example

NOTE: We intend to update this tutorial in the next couple of months. If you have suggestions, please let us know. How to Use This Tutorial Use your mouse or your keyboard's arrow keys to go back and forth (click on the tutorial if this doesn't work to ensure that it has the keyboard's focus). If you get stuck, ask for help in the forums. Essential JavaScript Design Patterns For Beginners. Design patterns are reusable solutions to commonly occurring problems in software design. They are both exciting and a fascinating topic to explore in any programming language. One reason for this is that they help us build upon the combined experience of many developers that came before us and ensure we structure our code in an optimized way, meeting the needs of problems we're attempting to solve.

Design patterns also provide us a common vocabulary to describe solutions. This can be significantly simpler than describing syntax and semantics when we're attempting to convey a way of structuring a solution in code form to others. In this book we will explore applying both classical and modern design patterns to the JavaScript programming language. Target Audience This book is targeted at professional developers wishing to improve their knowledge of design patterns and how they can be applied to the JavaScript programming language. Acknowledgments Credits Reading. Robíme WordPress #2 – Úvod do tvorby tém « brm - webdev a awesome.

Napísal yablko, 8 May 2012[ Dnes si vytvoríme prvú vlastnú tému, yay!

Robíme WordPress #2 – Úvod do tvorby tém « brm - webdev a awesome

Bude veľmo veľmo jednoduchá, žiadne zázraky nečakajte. Ale bude. Témy: sa starajú nielen o výzor ale aj o funkcionalitusú kolekcia súborov, ktoré spoločnými silami dajú stránku do pohybupotrebujú minimálne 2 súbory - style.css a index.php (napríklad)môžu okrem Template Files obsahovať súbor functions.phpexistujú A tak ďalej. Ostatné seriály nájdeš na yablko.sk, kde ma môžeš aj podporiť.