background preloader

Ezoteryka Online

Facebook Twitter

Kolekcja ma na celu zgromadzenie materiałów związanych z szeroko pojętą ezoteryką w internecie, jej praktykowaniem i postrzeganiem przez użytkowników sieci oraz jej komercyjną stroną.

Zrzut ekranu - Wróżbita Maciej Konto Oficjalne. Magia i technologia - fragment pracy. J.G.FRAZER, Złota gałąź. Studia z magii i religii. E. Leach Kultura i komunikowanie. Netnografia. Wróżenie z dłoni (chiromancja) Wróżki zazwyczaj mają swoje preferencje, z której ręki wolą odczytywać przyszłość.

Wróżenie z dłoni (chiromancja)

Zależy to od ich instynktu, preferencji a także od tego, która ręka dominuje u osoby, której się wróży. Od lat trwa jednak dyskusja próbująca rozstrzygnąć, czy każda ręka nie ma swojego odrębnego znaczenia i nie odpowiada za inne cechy i etapy życia. Według niektórych prawa ręka odnosi się do przyszłości, lewa zaś odpowiada za przeszłość. Prawa ręka Prawa ręka kontrolowana jest przez lewą półkulę mózgu, która odpowiedzialna jest za logikę, rozum i mowę, reprezentuje więc linearny sposób myślenia danej osoby. Prawa ręka uzewnętrznia te cechy danej osoby, które wpływają na jej wykształcenie i doświadczenie. Lewa ręka Lewa ręka odpowiada za to, co dana osoba przeszła, aby stać się tym, kim jest dziś. Lewa ręka jest kontrolowana przez prawą półkulę mózgu, która jest odpowiedzialna za rozpoznawanie wzorców, relacje międzyludzkie i sposób rozumowania.

Wróżenie z fusów. Po wypiciu herbaty czy kawy, zostają fusy, które układają się w specyficzny sposób, tworząc symbole, które interpretuje wróżka/ wróżbita.

Wróżenie z fusów

Fusy z kawy czy herbaty? Wróżenie z fusów jest pewną gałęzią wróżenia. Z fusów odczytywano znaki już wieki temu w wielu częściach świata. Najbardziej znaną formą jest wróżenie z zaparzonych liści herbaty. Dużo wróżbitów uważa, że liście herbaty są dużo większe, co pozwala im na lepsze rozpoznanie przyszłości. Wróżenie z run.

Czym są runy?

Wróżenie z run

Posługiwały się nimi plemiona celtyckie i skandynawskie. To symbole służące do wróżenia. Sennik. Tarot. Na początek ważna uwaga: nie wystarczy wykuć znaczenia poszczególnych kart z podręcznika do Tarota.

Tarot

Staraj się myśleć elastycznie, łączyć znaczenia kart w logiczny ciąg i nie bawić się w szczegóły. W Tarocie chodzi głównie o umiejętność analizy symboli umieszczonych na kartach i wyłowienia ogólnego sensu. Warto zatem najpierw zapoznać się z ogólną symboliką rysunków z kart (polecam Słownik symboli Kopalińskiego). Żeby wróżyć z tarota, trzeba najpierw posiąść olbrzymia rozległą wiedzę o znaczeniu poszczególnych symboli, kolorów itp. To, co jest napisane w podręcznikach do Tarota, jest niesamowicie okrojoną wersją tej sztuki, zupełnie nie oddającą jej głębi. BIOENERGOTERAPIA - uzdrawiająca energia. Bioenergoterapia to naturalna metoda leczenia, znana już w czasach starożytnych.

BIOENERGOTERAPIA - uzdrawiająca energia

Ma wielu zwolenników, ale ciągle wzbudza kontrowersje. Bioenergoterapeuta czyni cuda, czy tylko naciąga chorych? LITOTERAPIA – terapia kamieniami. LITOTERAPIA – terapia kamieniami Minerały fascynowały od wieków mistyków i magów filozofów i uczonych.

LITOTERAPIA – terapia kamieniami

Odkryto wiele niezwykłych właściwości kryształów, a wiedza starożytna coraz więcej potwierdzeń znajduje w najowszych badaniach fizyków nad cząsteczkami. Coraz rzadziej słychać głosy, że wibracje kamieni szlachetnych i ich wpływ na człowieka to nic innego, jak zabobon. To zdumiewające, że człowiek od zawsze otaczał się kamieniami. Budował z nich siedziby i ołtarze, wykorzystywał jako leki, ozdoby, talizmany i amulety, są wymieniane również w Biblii: Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca. Dziurawiec zwyczajny, zwany także zielem świętojańskim, to bylina porastająca łąki, polany, widne zarośla, zbocza, skraje lasów.

Właściwości i zastosowanie dziurawca. Przepis na napar z dziurawca

Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych ziół o wszechstronnym działaniu. Dziurawiec zwyczajny (łac. Hypericum perforatum) to roślina, która swoje właściwości lecznicze zawdzięcza kilku substancjom - hyperycynie (czerwonemu barwnikowi), która jest flawonoidem, działającemu moczopędnie hyperozydowi, rutynie i kwercetynie, które uszczelniają naczynia włosowate, działającym przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie garbnikom oraz posiadającej właściwości antybiotyczne hyperforynie.

Ponadto dziurawiec zawiera olejki eteryczne, żywice, kwasy organiczne, pektyny, cholinę, sole mineralne, cukry, witaminy A i C. TAJEMNA MOC MANDRAGORY. Korzeń mandragory był w Europie tym, czym w Azji żeń-szeń.

TAJEMNA MOC MANDRAGORY

I choć może się wydać to dziwne, to właśnie mandragora, nazywana z niemiecka alrauną, do dziś owiana jest trwalszą legendą niż tamten zamorski specyfik. Już sam jej kształt, w którym dopatrywano się ludzkiej sylwetki budził lęk i respekt, trącił niepojętym, emanował magią. AKUPUNKTURA - Tradycyjna Medycyna Chińska. Horoskop klasyczny. Horoskop Chiński. Chiński system astrologiczny jest zupełnie odmienny od zachodniego.

Horoskop Chiński

Co roku władanie w chińskim zodiaku przejmuje inne zwierzę zodiakalne. Rok zaczyna się od drugiego nowiu po zimowym przesileniu Słońca, czyli jest to data ruchoma. W systemie europejskim Znaki Zodiaku zmieniają się co miesiąc, zależnie od przebytej przez Słońce drogi na ekliptyce. Obieg chińskiego Zodiaku trwa 12 lat, a podstawowy cykl słoneczny europejskiego zodiaku trwa rok. Oznacza to, że nie można bezpośrednio porównywać ze sobą znaków zodiaku, które należą do różnych systemów. Zwierzęta, które władają chińskim zodiakiem, zmieniają się co 12 lat, ale w każdym roku nabierają zabarwienia jednego z pięciu chińskich żywiołów. Zobacz zestawienie znaków chińskiego zodiaku i przypadających im lat. Sprawdź swój znak w chińskim zodiaku Aby dowiedzić się spod jakiego jesteś znaku według chińskiej astrologii wybierz rok, miesiąc i dzień urodzin z poniższych pól. Horoskop kwiatowy. Twój horoskopowy kwiat to dobry talizman.

Horoskop kwiatowy

Czy noszenie go przy sobie może przynieść szczęście? Horoskop Celtycki. Horoskop celtycki, czyli w swej istocie staroaryjski, bo Celtowie to Arjowie, Aryans (Arjanie) przybyli do Europy z Azji około 3 tysięcy lat temu i w drugim rzucie wraz z rozwojem Kultu Boga Mithra. Jeden z najstarszych typów horoskopów służących nie tyle do wróżenia ile jako poradnik podstaw duchowego rozwoju. Wierzenia ludowe Celtów obrazują Duszę jako Drzewo Życia w wewnętrznym wymiarze. Druidzi uczyli, że wzrost duchowy i magia drzew to nauki powiązane, a portret urodzeniowego drzewa magicznego służy jako wskazówka co rozwijać, a czego się wystrzegać.

Druidzi traktowali poszukiwanie wiedzy o przyszłości z wielką starannością i powagą. Horoskop Majów. Peaceful Aum namah Shivaya Mantra Complete! MANTRA Deva Premal Moola Mantra Part I II III. Muzyka Relaksacyjna - Godzinna Medytacja ze świecą.mp4. Anielska Medytacja / Angelic Meditation ♡ Muzyka do medytacji - ZEN. Wróżby Online na żywo - wróżenie z kart, horoskopy i numerologia. Wróżba, Wróżby online. Rzucanie zaklęć. Wróżby tarota. Profesjonalna wróżka tarocistka - wróżby online. Wróżby online, wróżki, tarot. Ciekawe wróżby za darmo - wyrocznia online - wróżby darmowe. Osobiście w naprawdę trudnych chwilach korzystam z Księgi Przemian jest to naprawdę mądre narzędzie i nigdy się nie myli i choć nie wiem jak chciałabym czasami znaleźć w odpowiedzi coś zupełnie innego na I Ching niema mocnych ona ma swoją siłę w wiedzy :) KIN dnia Warto czasem rzucic okiem na KIN dnia, wg majow wyznaczajacy ogolny zarys wplywow energii na kazdy dzien, "przesłanie" na każdy dzień według kalendarza majów.

Sekrety magii: Wróżbita Maciej (01.12.2015) Sekrety magii: Wróżbita Zefir (06-06-2015) Sekrety magii: Akima. EzoTV (☼): Oriana (24-11-2015) EzoTV: Merkurja (16-12-2015) Mateusz żartowniś rozwalił wróżkę na łopatki ;-) Wróżbita Maciej - pytanie o kaca. Złapana przed programem ;-) Mix sucharów ;-) Żartowniś i kolejna zaskoczka ;-) Mem 1. Mem 2. Mem 3. Mem 4. Mem 5. Ezoteryka - Grupa otwarta. Karty Losu - Forum Ezoteryczne. ForumEzo - oficjalna strona facebookowa forum. Witchcraft - Forum magiczne. Wróżby Online Facebook.