background preloader

PRACA LICENCJACKA

Facebook Twitter

Promocja – Cytaty – Encyklopedia Zarządzania. Portal moze zapisywać w przeglądarce uzytkownika informacje związane z logowaniem oraz statystykami oglądalności. Jeśli nie zgadzasz się z tym, opuść stronę. Henryk Mruk, Marketing. Satysfakcja klienta i rozwój przedsiębiorstwa, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2012, ISBN: 978-83-01-16967-1 (69+12) (cytat, str. 223) Promocja jako jeden z elementów koncepcji marketingowego zarzadzania przedsiębiorstwem składa się z pięciu grup instrumentów, a mianowicie:- reklamy,- promocji osobistej,- promocji sprzedaży,- public relations,- promocji bezpośredniej.Słowa kluczowe: promocja(cytat, str. 246) Promocja osobista to bezpośrednia, osobowa forma komunikacji z klientem.

Untitled. Academia.edu | Documents in Hip-Hop/Rap. The freestyle rap jam embodies a collective, multimodal, and improvisational performance in which music, poetics, dance, and gesture simultaneously converge. This paper examines how the patterns of movement, communication, and joint... more The freestyle rap jam embodies a collective, multimodal, and improvisational performance in which music, poetics, dance, and gesture simultaneously converge. This paper examines how the patterns of movement, communication, and joint attention within the jam space dissolve the boundary between community practice and artistic performance. We pay particular attention to the shifting positions, or dynamic constellations, of bodies within and around cyphers – i.e. rings of rappers or dancers that destabilize notions of spectatorship and encourage turn-taking and participation.

Rynek fonograficzny w Polsce: ludzie, instytucje, procesy | Katarzyna M. Wyrzykowska. Rynek muzyczny w Polsce (wstępna prezentacja raportu) | Katarzyna M. Wyrzykowska. Katarzyna M. Wyrzykowska | Polish Academy of Sciences - Academia.edu. Jak wygląda obecnie polski rynek fonograficzny? Na to pytanie starali się udzielić odpowiedzi autorzy raportu „Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012”, który został zaprezentowany 21 stycznia w Warszawie. Badaniami objętych zostało 50 najważniejszych producentów fonograficznych, działających w Polsce na polu każdego rodzaju muzyki: poważnej – dawnej i współczesnej, filmowej, chillout, jazzu, rocka, punk, hip-hopu, rapu, reggae, world music, folk, disco polo, muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, alternatywnej, niezależnej i improwizowanej, piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej.

Badania prowadzone były pod koniec 2013 roku przez zespół ekspertów powołany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC. W konferencji wzięli udział autorzy raportu: Patryk Gałuszka z Uniwersytetu Łódzkiego, Katarzyna Korzeniewska z Uniwersytetu Warszawskiego, Katarzyna Wyrzykowska z Polskiej Akademii Nauk, Aleksandra Jagiełło-Skupińska. 9780472071081-ch1.pdf. Hiphop.pdf. Media i komunikowanie masowe - Dokumenty - bpuchala. Definicja i rodzaje blogów | eredaktor.pl - dziennikarstwo internetowe. Swojego czasu przygotowałem autorski podział blogów, łączący kilka mniej lub bardziej teoretycznych rozpraw na temat weblogów (m.in. czerpię z książki Leszka Olszańskiego i angielskiej Wikipedii) z tym, co sam zaobserwowałem. Liczę na Wasze komentarze i uwagi. Zanim jednak do typologii przejdę, warto zdefiniować, czy w ogóle jest blog i nawiązać do historii tego internetowego gatunku.

Autorem terminu weblog (słowo powstało z połączenia angielskich wyrazów „web” i „log”) jest najprawdopodobniej John Barger, pracownik instytutu pedagogicznego Northwestern University. Był twórcą jednego z pierwszych interaktywnych dzienników (Robot Wisdom). Słowa „weblog” użył on po raz pierwszy w 1997 roku. Dwa lata później Peter Merholz zastosował wyraz „blog”, rozbijając termin stworzony przez Bargera na „we blog” (my blogujemy).

Weblog to rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane (najczęściej) kolejno, zaczynając od najnowszego. Typologia blogów Aktualizacja. Kultura i przemysły kulturowe szansą rozwojową dla Polski, Studia kulturowe i badania kultury popularnej - Storey John za. Bunt na sprzedaż - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Materiały dla studentów piszących o rynku muzycznym. Kontaktują się ze mną na blogu studenci piszący prace o rynku muzycznym, branży muzycznej, zarządzaniu w kulturze itp. z prośbą o polecenie materiałów. Ponieważ niestety nie mam czasu odpowiadać wszystkim indywidualnie, przygotowałem specjalny wpis na ten temat.

Pierwsza informacja jest taka, że po polsku ukazuje się bardzo niewiele naukowych publikacji na temat rynku muzycznego. Lepiej jest jeśli chodzi o książki z zakresu zarządzania w kulturze. Oto wybrane pozycje po polsku (niekoniecznie wszystkie równie przydatne, ale zawsze coś można wybrać): Bendixen P. (2001), Wprowadzenie do ekonomiki kultury i sztuki, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków.Burnecka M., Próchniak R. Pozycji naukowych dokładnie o marketingu muzyki po polsku praktycznie nie ma, polecić mógłbym jedynie kilka artykułów zamieszczonych w czasopismach "Marketing i Rynek" i "Marketing w Praktyce".

Cała masa pozycji jest po angielsku. Sporo rzeczy można też znaleźć za darmo w internecie. Odsłuchiwanie muzyki on-line wygrywa wśród młodych ... Opublikowano ostatnio bardzo ciekawe wyniki badań, z których wynika, że amerykańskie nastolatki wolą odsłuchiwać muzykę on-line, zamiast kupować płyty lub pliki muzyczne. Wyniki te są w pewnym sensie przełomowe, ponieważ do tej pory dominowało przekonanie, że konsumenci wolą kupować muzykę "na własność". Osobiscie nie miałem wątpliwości, że przyszłość rynku muzycznego leży w dostępie do muzyki, a nie w posiadaniu fonogramów. Wyniki te absolutnie mnie więc nie dziwią, ciekaw jestem jedynie kiedy starsze pokolenia przekonają sie do słuchania on-line. Wyniki są o tyle ciekawe, że wskazują na spadek zainteresowania nie tylko kupowaniem płyt (26% spadek w porównaniu z rokiem 2007) i plików (13% spadek), ale rownież sciąganiem muzyki z sieci P2P (6% spadek) i pożyczaniem płyt (28% spadek).

Amerykańskie nastolatki nie pamiętają czasów winyli i kaset, a kompakty traktują jak jeden z kilku równorzędnych formatów. Odsłuchiwanie muzyki on-line wygrywa wśród młodych ... 20 rzeczy, które powinniście wiedzieć o muzyce on-line. Materiały dla studentów piszących o rynku muzycznym. Usieciowiona publiczność i promocyjna siła fanów. Nancy Baym - profesor University of Kansas - od kilku lat prowadzi badania zachowań fanów na scenie muzycznej. Opublikowała na ten temat kilka interesujących tekstów. Poniżej parę słów na temat jednego z nich. Autorka wychodzi od analizy tego jak zmieniła się sytuacja branży fonograficznej w przeciągu kilkunastu ostatnich lat.

Konkluzji możemy się domyślić: podstawowy produkt branży fonograficznej nie jest już tak pożądany jak dawniej. Przykłady: "badania pokazują, że mniejszość Amerykańskich użytkowników Internetu i jedynie 66% tych, którzy kupują pliki muzyczne uważa, że są one czymś za co warto płacić;przychody branży od lat 1998 - 1999 spadły o więcej niż 40%;ok. 90% muzyki jest dystrybuowane za pośrednictwem "'nieautoryzowanych sieci'" (Baym, 2010).

Przykłady można by mnożyć. Oczywiście łatwiej jest powiedzieć niż wykonać. Trudno się nie zgodzić, choć zapewne nie każdy artysta i wytwórnia będą mogli wykorzystać wszystkie narzędzia. Muzyka w chmurze. Gazeta Wyborcza wspomina o modelu "muzyki w chmurze". W opublikowanym 7 czerwca tekście można przeczytać m.in., że: "Apple - koncern, do którego należy iTunes, największy dziś sklep z cyfrową muzyką (ok. 150 mln klientów), ma już umowy z głównymi wytwórniami - Universalem, EMI, Sony Music oraz Warnerem. Wczoraj sam Steve Jobs ogłaszał na scenie usługę iCloud, która ma rywalizować z Amazonem i Google'em. Filozofia jest nieco inna - iCloud to usługa, dzięki której na "półce" można przechowywać dokumenty, zdjęcia czy inne pliki. Termin "muzyka w chmurze" pochodzi od anglojęzycznego terminu "cloud computing". Warto przy tej okazji poczynić rozróżnienie pomiędzy usługami przechowywania plików muzycznych na serwerach firm zewnętrznych (tak jak opisywany iCloud), a serwisami subskrypcyjnymi dostarczającymi dostęp do katalogu nagrań.

O ile model "płać-za-ściągnięcie" ma dużo wad, o tyle model subskrypcyjny też nie jest ich pozbawiony - postaram się poświęcić temu kolejny wpis.