background preloader

Napi hír

Facebook Twitter

Győrött nem láthatták és hallhatták Orbánt, a Fidesz gyanakszik. Hírek » Az ortodox egyház elengedné a feminista punkokat. Mint arról részletesen itt írtunk, a Putyin-ellenes feminista punkegyüttes vagy inkább kollektíva több tagját az orosz elnökválasztás előtt egy nappal tartóztatták le februári akciójuk miatt. A moszkvai Megváltó Krisztus-székesegyházba hatoltak be, az oltár előtt egy "punkimában" arra kérték a Szűzanyát, hogy űzze el Putyint. A Pussy Riot két tagját előzetes letartóztatásban tartják az áprilisra kitűzött meghallgatásukig, annak ellenére, hogy mindkettejüknek kis gyermeke van. Az ügy azóta is izgalomban tartja az orosz közéletet. Putyin maga azt nyilatkozta, hogy az előadás "sértő volt minden hívő emberre nézve", és reméli, többet nem fog ilyen előfordulni. A Putyin-ellenes oldalon is sokan ízléstelennek nevezték a punkimát, de ettől függetlenül a letartóztatottak kiengedését követelik.

Több orosz városban is demonstrációkat tartottak, valamint Berlinben, New Yorkban, Párizsban és Prágában is tüntettek az orosz nagykövetségek előtt. Csak nem? Az Egyesült Államok megfigyelőlistára tette a Vatikánt. Nyugtalanítónak tartja az Egyesült Államok a helyzetet a vatikáni pénzmosás ügyében, ezért a Szentszék a története során először került fel Amerika megfigyelési listájára. A listán ott van még Portugália és Belgium, de Jemen és Egyiptom is. Az Egyesült Államok most először feltette a Vatikánt arra a listára, amely a pénzmosás által érintett országokat tartalmazza.

Az amerikai külügyminisztérium a kábítószer-csempészet elleni küzdelemről szerdán kiadott éves jelentésében a Vatikánt a közé a 68 ország közé sorolta, ahol nyugtalanító a helyzet a pénzmosást és más pénzügyi bűncselekményeket illetően. Ebbe a csoportba került Belgium, Írország, Portugália és Dél-Korea, de például Egyiptom, Albánia vagy Jemen is. Névtelenül nyilatkozó amerikai tisztviselők közlése szerint a Vatikán azért tartozik ebbe a csoportba, mert egyelőre nem világos, hogy a pénzmosás megakadályozását célzó, egy éve elfogadott intézkedéscsomag mennyire bizonyult hatékonynak.

XVI. Orbán: Ülök az asztalnál, de nem jön az IMF. A miniszterelnök szerint mi gyors hitelmegállapodást szeretnénk a nemzetközi szervezetekkel, és két hónapja várjuk, hogy tárgyalnak velünk, de hiába. Elégedetlen az Európai Unió vezetésével, kudarcként éli meg, hogy a MÁV átalakításába beletörött a bicskájuk, és azt mondja: vannak olyan fontos feladatok, amik végrehajtását még el sem kezdték. Fotó: Beliczay László „A megsértett munkacsoportokkal ki kell egyezni, és a Bankszövetség előkelő helyen van ezen a listán” – mondta Orbán Viktor a kereskedelmi és iparkamara csütörtöki rendezvényén.

A miniszterelnök szerint a „komoly feladatok egy részét még nem vittük végig, egy másik résznek pedig meg nem fogtunk hozza”. „Mindannyian tudjuk, hogy 2002-ben éllovasok voltunk, és az évtized végére sereghajtókká váltunk. Hazánk 2010-ben egy süllyedőfélben levő ország volt, ahol havi 750 euró volt az átlagjövedelem, „amikor ezt a számot mondom európai vitapartnereimnek, azok általában hátrahőkölnek”. International Hungary. Hungarian state captured by private interest groups Due to the weakening of checks and balances and the inability of the control institutions to limit the power of the government private interests prevail over public interests.

Party financing and the business sector are facing the most alarming corruption risks – says Transparency International Hungary (TI) in its latest study. The report highlights that Hungary’s system of checks and balances has been undermined, thereby also weakening the integrity of the bodies examined. Even where legislation enacted provides adequate grounds of independence, it is doubtful that control institutions such as the State Audit Office or the new organs of judicial administration can operate free of interference in practice. The “National Integrity Study” assesses the performance of, and corruption risks in, 13 institutions and sectors, from politics and judiciary to media and business. TI has compiled a broad list of recommendations. (1) - Fellegi Tamás fejlesztési miniszter távozása, kapcsolata Simicska Lajos és Nyerges Zsolt üzletemberekkel. Ott volt a Fidesz bölcsőjénél, ismert mindenkit, aki számít, végül mégis vereséget szenvedett.

Fellegi Tamás az egyik legfontosabb minisztérium vezetőjeként egyik konfliktusból került a másikba, bukása pedig egyben a kormányzati kötődésű gazdasági háttéremberek megerősödésének is a története. A Fidesz körüli gazdasági birodalomról szóló kétrészes cikk második darabja. Fontos tárgyalások helyszíne volt a Pastrami nevű felkapott óbudai étterem 2009 végén és 2010 első hónapjaiban. Ugyanannak az épületnek a felső szintjén volt abban az időben az Infocenter nevű médiacég központja, amelynek akkori vezetője, Fellegi Tamás törzsvendégnek számított az étteremben. Gyakran ült be oda dolgozni, és többször folytatta ott megbeszéléseit is, amelyek akkoriban már nemcsak a médiacég ügyeiről, hanem egy közelgő fontos megbízatásról is szóltak.

Egy barátjának már 2009 nyarának végén beszélt a lehetőségről, és láthatóan izgalomba hozta az esetleges kormányzati munka. Régi ismerősök és üzlettársak. A Fidesz gazdasági hátországának épülése, I. rész. A semmiből indult, több akadályba ütközött, nemrég azonban már egy kemény hatalmi játszmában is megmutatta az erejét. A Fidesz politikusai két évtizeddel ezelőtt nyíltan beszéltek arról, hogy meg kell teremteni a párt gazdasági hátterét, a kulcsszereplők azonban a birodalom épülésével együtt egyre rejtőzködőbbé váltak.

Az [origo] kétrészes cikkben mutatja be az építkezést, amelyet állami megbízásokon felduzzadt cégek és kormányzati konfliktusok is kísértek. Január második hetében megjelent egy addig ismeretlen autó a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Vám utcai épületének parkolójában. Kevesebb mint húsz hely van kialakítva, amelyeket elsősorban a szolgálati Skodáknak tartanak fenn, így az Audi márkájú terepjáró feltűnő jelenség volt közöttük. A rendszámra felfigyelő minisztériumi dolgozó sejtése megalapozottnak bizonyult, az autó Nyerges Attiláé volt, aki január közepétől politikai főtanácsadóként kezdett dolgozni a minisztériumban. Németh Lászlóné, az új fejlesztési miniszter.

(4) Vélemény: Kövér László, a tökéletes komcsimentő. 2012. március 07., szerda, 10:15 • Utolsó frissítés: 2012. március 07., szerda, 11:21 Szerző: Tokfalvi Elek Schiffer Andrásnak az állambiztonsági múlt feltárásáról szóló javaslatát elkaszálva a Fidesz pontosan azt tette, amit 1994 óta megszakítás nélkül (többnyire az MSZP-vel karöltve) művelt: mentette mindazt, ami az ÁVH közvetlen utódszervének állományából és kapcsolati hálójából menthető és saját, közvetlen céljaira felhasználható. Február 19-én Angela Merkel német kancellár bejelentette, hogy a Bundestag elsöprő többsége – magyarul egy nagykoalíció – Joachim Gauck független elnökjelöltet támogatja.

Azt a rostocki lelkészt, akinek a neve annyira összeforrt az állambiztonsági múlt átláthatóvá tételével, hogy az illetékes hatóságot egyszerűen csak Gauck-hivatalnak nevezték. Már a Stasi úgy jellemezte mint „javíthatatlan antikommunistát”. Volt azonban két furcsaság. A másik furcsaság az, hogy a kormányoldalon is volt átszavazás.

(Hogy ezt ki bizonyítja? Vélemény Ungváry Krisztián ügynökakták nyilvánossága a magyar politika csődje. Mottó: "párttitkári szerepem a Mókus őrsben betöltött mókamesterhez hasonló... jelentéseinket gyerekeink írták egy gombóc fagyiért" Kiss László MSZMP párttitkárhelyettes, jelenleg alkotmánybíró Húsz év alatt minden kormányzó politikai erő kivette a részét abból, hogy a magyar társadalomnak hazugságok között kell élnie, és nem ismerheti meg a múltját. Bár az egyes pártok felelőssége különbözik, ez nem jelenti azt, hogy ne volna mindegyik súlyosan felelős a kialakult helyzetért. A múlt megismerésének az úgynevezett "ügynökügy" csak egyik, ámde szimbolikus ereje miatt talán legfontosabb fejezete, amely állatorvosi lóként mutatja az ezzel kapcsolatos problémákat.

Az Antall-kormány mulasztásai talán a legérthetőbbek, hiszen Antall József és társai egyáltalán nem voltak felkészülve arra a politikai feladatra, amely az ügynökügyek kapcsán előttük állt. Antallt sokkolták azok az információk, amelyeket Németh Miklóstól és másoktól kaphatott. Kísérletek Levéltár a tettesekért Tévhitek és cáfolataik. (2) Itthon: Bevédjék-e az egyház ügynökeit? Fellázadtak Lázár ellen a fideszes képviselők. 2012. március 05., hétfő, 20:33 Szerző: M. László Ferenc A kijelölt napirendtől elrugaszkodva, a fideszes frakcióvezetőt bírálva vették elő a kormánypárti parlamenti képviselők a két héttel ezelőtt a Fidesz és a KDNP többsége által leszavazott ügynöktörvényt a hétfői frakcióülésükön.

A tanácskozás végén parázs vita alakult ki, ahol több forrásunk szerint az egyik felszólaló azt mondta, a párt sem a saját, sem az egyház soraiban lévő egykori ügynököket vagy titkosszolgálati tartótiszteket nem védelmezheti, a Fidesznek mindenáron fel kell vállalnia a múlttal való szembenézést. „Nem emlékszem olyan estre ebben a ciklusban, amikor egy napirenden kívüli témáról lett volna ilyen heves vita. Eddig is voltak vitáink, de mindig egy beterjesztés előtt álló törvényről, és ezeket rendszerint a frakcióvezető hozta elénk” – jellemezte a hétfői konfliktust a hvg.hu-nak egy neve elhallgatását kérő kormánypárti forrás. Berágtak Lázár nyilatkozatára Az egyházaknak is szembe kell nézniük múltjukkal L. The Poughkeepsie Journal | Poughkeepsie news, community, entertainment, yellow pages and classifieds. Serving Poughkeepsie, New York | poughkeepsiejournal.com.

Nem cáfolta a Kúria-elnök az őszödi "titkos" találkozót. Az új feladatokhoz újfajta vezetői módszerekre van szükség - így kommentálta a Népszabadságnak adott interjújában Darák Péter, a Kúria vezetője a botrányt okozott januári balatonőszödi bíró-továbbképzést. A kormányüdülőben rendezett tréningről a Népszava írta meg, hogy a szintén az üdülőben tartózkodó Répássy Róbert igazságügyi államtitkár magánbeszélgetést folytatott a Kúria elnökével és kollégáival. Az interjúban arra a felvetésre, hogy politikusokkal a bíráknak nem kellene közösen tréningezni, Darák azt válaszolta, valóban volt vezetői továbbképzés, ám azon csak a Kúria tagjai vettek részt, és semmilyen más hivatalos program nem volt; az államtitkárral sem volt hivatalos programjuk.

Vagyis Darák a hivatalos program hangsúlyozására összpontosított, miközben persze nem cáfolta lapunk állítását az esti, nem hivatalos találkozóról. Egyébként éppúgy, ahogy a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium. Hetilap: Kis János: Tizenöt-húsz év? Az Orbán-kormány és az ország jövőjéről. Kuncze ismét beleveti magát a politikába. 2012. február 14., kedd 11:40, frissítve: kedd 11:40 , forrás: Heti Válasz, szerző: PR E hét elejére megújult az SZDSZ egykori elitjét tömörítő Szabadelvű Polgári Egyesület honlapja, ahol az eddig tetszhalott szervezet új elnökeként Kuncze Gábort tüntetik fel.

Az elnökség tagja rajta kívül az SZDSZ-ből 2009-ben kilépett Sándor Klára, a budaörsi polgármester Wittinghoff Tamás, a Kuncze egykori belügyminiszteri államtitkáraként ismert Világosi Gábor, valamint egy 22 éves jogászhallgató, Turi Tamás. A február 16-án utcára kerülő Heti Válasz információi szerint a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció vezetői is többször tárgyaltak Kunczéék „hasznosításáról”, de végül az a megoldás született, hogy a liberálisok szervezetileg nem csatlakoznak a DK-hoz.

A Szabadelvű Polgári Egyesület – öndefiníciója szerint – „meg akar szabadulni azoktól az ideológiai béklyóktól, amelyek a 21. századra dogmává silányultak; az értelmes vitát, a megegyezést és a társadalmi kiegyezést tartja fontosnak”. Index. [origo] Napi Fix. Amerikai Népszava Online. Hirszerzo.hu.