background preloader

Strony do zajęć

Facebook Twitter

Powerhouse Museum - The Craft Table. Holiday Pages at Activity Village. Jak zrobić zielnik? Wcześniej czy później każda mama będzie musiała stawić czoła temu wyzwaniu.

Jak zrobić zielnik?

Jak zrobić zielnik, który z duma można będzie zanieść do szkoły? Postaram się podpowiedzieć :) czysty album z twardymi stronami (można znaleźć na allegro) lub kartony bloku technicznegowydrukowana lista liściklej do papieru, klej do decoupage, pędzel, lakier bezbarwny w sprayużelazko, bawełniana ściereczka folie (mogą być torby foliowe, koszulki do dokumentów) lub arkusze gładkiej białej bibuły papierowa serwetka z motywem liści, kwiatów, zasuszone kwiatyzasuszone liście.

Blog malarski. Myszka podróżniczka. Foto sztuka. Free Pictures - FreeFoto.com. Filmy o sztuce. Focus. U Technika TechAll.pl to nowy polski serwis, który gromadzi w jednym miejscu najciekawsze wiadomości ze świata IT.

Focus

Człowiek Królowie mediów zaczynali od zera, a zbudowali imperia. Nie ma wątpliwości, że to oni rządzą światem Najnowsze doświadczenia przeprowadzone przez amerykański zespół badaczy na muszkach owocowych wykazały, że sen pomaga dosłownie pozbyć się wszystkiego, co zbędne, oczyszczając połączenia między... Prawie przez 15 lat genetycy uważali, że tzw. śmieciowe DNA, a więc wielokrotnie powtarzające się, niekodujące białek fragmenty DNA, nie posiadają żadnej funkcji. „Acf of Faith” – to tytuł ekspozycji prezentowanej w ramach I Festiwalu Fotodokumentu, organizowanego przez poznańską Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, warszawską Szkołę Wyższą... W tureckim kamieniu nagrobnym z VIII wieku p.n.e. naukowcy znaleźli "nieśmiertelną duszę".

Warsztaty dla dzieci. Od 2012-01-31 do 2012-02-10 ul.

Warsztaty dla dzieci

Toruńska 1, 80-822 Gdańsktel. (058) 301 70 61 w. 216 (Dział Edukacji Muzealnej),w. 252 (Kierownik Działu Edukacji Muzealnej)edukacja@muzeum.narodowe.gda.pl FERIE ZIMOWE: od 31.01 - 3.02 i 7 - 10.02.2012. Zapraszamy dzieci na warsztaty, w czasie których odwiedzimy Hiszpanię i poznamy największych artystów tego kraju! I tydzień:31.01wtorek: Hiszpania kraj słońca i ...1.02 środa: Zabawy dziecięce Goi.2.02 czwartek: Nie tylko obrazy, czyli co jeszcze tworzył Goya.3.02 piątek: Dawne zabawy w Polsce.

II tydzień:7.02 wtorek: Diego Velazquez – infanci i infantki, czyli wizerunki dzieci w dawnej Hiszpanii.8.02 środa: Pablo Picasso – czy można namalować człowieka, zwierzę lub przedmiot „kwadratami”? Warsztaty dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. PROGRAM DLA SZKÓŁ:Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na lekcje muzealne i warsztaty towarzyszące wystawom czasowym:* "Antonello da Messina, Tycjan, Veronese. Seurat. Konwencjonalne kolorowe piksele stosowane w panelach LCD składają się z dodatkowych pikseli w trzech podstawowych kolorach RGB (czerwony, zielony i niebieski).

Seurat

Firma SHARP włożyła wiele wysiłków w badania nad opracowaniem panelu LCD z wieloma kolorami podstawowymi. W ostatnich latach firma SHARP wprowadziła na rynek nową ofertę telewizorów AQUOS, w której zastosowano panele z czterema kolorami podstawowymi, RGBY, z dodatkowym kolorem Y (żółtym). Firma SHARP nadała serii paneli z czterema kolorami podstawowymi markową nazwę „Quattron”, żeby wskazywały nowy standard jakości obrazu w telewizorach AQUOS, począwszy od 2010 roku.

Arcimboldo-wystawa. Nic nie jest tym, czym na pierwszy rzut oka się wydaje.

Arcimboldo-wystawa

Artyści od późnego średniowiecza toczyli z widzem grę i ukrywali w obrazach różne nieoczywistości. Powstały albumy, prace naukowe i wystawy badające wizerunki, które Giuseppe Arcimboldo, Albrecht Dürer czy Leonardo da Vinci ukrywali w swoich obrazach. Niektóre ludzkie twarze, wkomponowane na przykład w elementy namalowanego krajobrazu, widoczne były dopiero po użyciu lustra albo po ustawieniu się przez widza pod odpowiednim kątem do obrazu. "Zima" Archimbolda, źr.wikipedia Leonardo da Vinci tłumaczył swoje zamiłowanie do takich zagadek w najprostszy z możliwych sposobów - siłą wyobraźni. - Jeżeli spojrzysz na ściany zbudowane z różnego rodzaju kamieni, to łatwo zobaczyć w nich widoki górskich łańcuchów, rzek, drzew, dolin. Arcimboldo widzi warzywa W Mediolanie trwa właśnie wystawa mistrza tworzenia wizualnych paradoksów - włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo.

Arcydzieła malarstwa z warzyw. Warzywa, ze swą niezwykła różnorodnością zaskakujących form i tekstur, potrafią być naprawdę inspirujące, co już w XVI wieku udowodnił Arcimboldo.

Arcydzieła malarstwa z warzyw

Muzyka kolorem okiełzana. Zima w malarstwie polskim. Zimę w polskim malarstwie otwiera Juliusz Kossak.

Zima w malarstwie polskim

Juliusz Kossak – Zima Jak na tego malarza przystało, jest zima, ale są też konie. Nie może być przecież inaczej, bo to zwierzę zawsze miało poczesne miejsce na obrazach Juliusza Kossaka, jego syna i wnuka. Nie sposób też nie pokazać dzieła o tematyce batalistycznej. Motyw ten jak wiemy również był często obecny w twórczości malarza. Juliusz Kossak – Odsiecz Smoleńska Oblężenie twierdzy Smoleńsk przez Rosjan trwało już 10 miesięcy.

Juliusz Kossak - Szarża Krakusów pod Proszowicami Ten obraz też nawiązuje do wojny z Rosją. Ciekawostki - Supermózg.pl. Zima w polskim malarstwie - część II. Zygmunt Ajdukiewicz był malarzem dworskim, tworzył sceny rodzajowe, obrazy historyczne i ilustrował książki (m.in.

Zima w polskim malarstwie - część II

Obrazy Leonarda da Vinci. Źródło: National Gallery Madonna wśród skał ok. 1506 – 1508, National Gallery Portret, „La Belle Ferronniére”, ok. 1493 – 1494, Muzeum w Luwrze Madonna z Dzieciątkiem (Madonna Litta), ok. 1491 – 1495, Ermitaż Wystawa Leonarda da Vinci w National Gallery w Londynie wyjaśnia, dlaczego był on malarskim geniuszem Widziałam już kilka pokazów z Leonardem da Vinci w roli głównej. Tydzienedukacjiglobalnej. Kaligrafia.info – polska strona o kaligrafii. Koty w sztuce :) (Русский → English) View original Gallery is in the process of Creation, it is constantly updating wml1jo7iw39gu84kpj5hlmlfcsxwmdb8. Instrukcje do ZPT.