background preloader

Culture

Facebook Twitter

Joanna concejo. Un petit récapitulatif de mes livres pour que tout soit au même endroit... et bien en place, pour ceux et celles qui peinent à trouver les informations complètes...

joanna concejo

Alors au début était... "Il Signor Nessuno" ( "Monsieur Personne") ...un Monsieur gris, habitant dans un quartier gris, un immeuble gris... et ayant une occupation mystérieuse durant ses nuits. Chez Topipittori pour l'Italie ( ISBN 978-88-89210-24-6 ) Wyborcza.pl. Zwierciadlo.pl. The Best of Brain Pickings 2015. By Maria Popova After the annual reading list of the 15 finest books of the year, it’s time for the annual look back upon the best of Brain Pickings this year — “best” being a hybrid measure of the articles you read and shared most ardently, and those I took the greatest pleasure in writing.

The Best of Brain Pickings 2015

Please (re)enjoy, and here’s to a vitalizing new year. 1. Why We Fall in Love: The Paradoxical Psychology of Romance and Why Frustration Is Necessary for Satisfaction Read the article here. 2. 9 Learnings from 9 Years of Brain Pickings. Who is Cildo Meireles? Who is he?

Who is Cildo Meireles?

Cildo Meireles is a conceptual artist born in 1948 in Rio de Janeiro, Brazil. He live and works in Brazil. His work often explores scale, ranging from a tiny cube the size of a fingernail in his piece Southern Cross, to large scale installations which fill entire rooms. Another key element of his work is the use of participation, which is often central to the idea behind the piece: My work always searches for some kind of communion with this indefinable broad entity called the public. What is conceptual art? History of the Getty Villa. TREND TABLET – Q&A Z CECILE POIGNANT. Z Cecile Poignant spotykamy się, jak przystało w XXI wieku, na Skypie.

TREND TABLET – Q&A Z CECILE POIGNANT

Moja rozmówczyni od ćwierć wieku zajmuje się trend forecastingiem, a od kilku lat jest redaktor prowadzącą platformy Trend Tablet, założonej z inicjatywy Lidewij Edelkoort. Jestem podekscytowana, bo właśnie stałam się częścią redakcji, i jednocześnie ciekawa historii kariery zawodowej Cecile. Francuzka była jedną z pierwszych osób tworzących współczesną ‘branżę’ prognozowania trendów, a swoją przygodę w zawodzie zaczęła właśnie od współpracy z Li. FUTU.PL NAJLEPSZY PORTAL O DESIGNIE. Trend Tablet. 5 trendów w komunikacji na 2015 rok (a pewnie i na kolejne lata) 5 najważniejszych trendów w PR na 2015 ma jeden wspólny mianownik.

5 trendów w komunikacji na 2015 rok (a pewnie i na kolejne lata)

Ponadczasowość i ulepszanie komunikacji na każdej płaszczyźnie funkcjonowania marki. PR łamany na marketing PR reminds content teams to focus on the public. What stories are the most interesting? How are current events shaping our industry, and where can we be involved in those trends? Kryzys tradycyjnej reklamy z jednej strony, i zalew informacji z drugiej zmusza speców od marketingu do szukania coraz to nowych form wyrazu.

Content marketing i brand journalism. O.pl Polski Portal Kultury - kultura i sztuka. NN6T - Notes Na 6 Tygodni. SCHEMATY: Myślenie. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się oczywista.

SCHEMATY: Myślenie

Myśleć schematycznie to w gruncie rzeczy nie myśleć, albo przynajmniej myśleć w sposób niewystarczająco subtelny, dogłębny, żywy, oryginalny. Schematy, jeśli wprost nie wykluczają myśli, w znaczący sposób ją ograniczają. Za takim ujęciem kryją się jednak pewne założenia. Ostatecznie czynność zwaną myśleniem można by przecież opisać również w kategoriach stosowania najrozmaitszych schematów, poczynając od reguł logiki. Myśleć to potrafić zastosować schemat adekwatny do danej sytuacji albo danego problemu. Jeśli czujemy, że taka definicja jest zbyt prosta, mechaniczna, że nie chwyta jakiejś istotnej właściwości myślenia, to dlatego, że zazwyczaj myśl godną tego miana rozumiemy jako proces twórczy.

Tyle powiada komunał. Jesteśmy tak bardzo przywiązani do ujęcia myślenia jako radykalnej twórczości, że umyka nam często inny jego aspekt, towarzyszący kreacji i – jak się okaże – również ją zakładający, a jednak jakoś odrębny. Culture of leaks. Codzienne rytuały. Felieton Michała Rusinka.

Performatyka

Ziemia obiecana. - Wstąpię na chwilę do fabryki, a potem pójdę z wami, nie chce mi się wracać do domu - mówił Kessler do Moryca, gdy rozstali się z Wysockim. - A może do mnie na herbatę?

Ziemia obiecana

- Dobrze. Coś mi jest i nie wiem co! – szepnął wstrząsnąwszy się nerwowo. Szli wolno pustymi, jakby wymarłymi ulicami. Śnieg pobielił dachy i leżał na ulicach i trotuarach cienką, przymarzniętą warstwą. . - Musicie być w fabryce? - Muszę, nocna robota we wszystkich oddziałach. Kultura Liberalna - Z centrum widać najwięcej. Dwa kroki do przodu, jeden w tył. Prasa norweska o Polsce. W ciągu ostatnich 3 miesięcy norweska prasa znacznie więcej uwagi poświęca Polsce.

Dwa kroki do przodu, jeden w tył. Prasa norweska o Polsce

Po decyzji Komisji Europejskiej o wszczęciu procedury monitoringu rządów prawa nad Wisłą ta tendencja zapewne się utrzyma. Według bazy danych wszystkich publikacji w norweskich mediach, w okresie między początkiem października a początkiem stycznia, opublikowano ponad 70 artykułów poruszających polskie tematy – najwięcej w październiku, co naturalnie wiązało się z wyborami w Polsce, mniej w listopadzie i znowu coraz więcej w grudniu. Większość komentarzy to analizy wyborczych zachowań Polaków oraz opinie na temat pierwszych działań nowego rządu. Dominują oceny krytyczne, a są one oparte tak na artykułach publikowanych w innych europejskich mediach, jak i na własnych materiałach przesłanych przez norweskich korespondentów w regionie. Nie zmienia to faktu, że prasa norweska odnosi się krytycznie do działań nowych władz, zwłaszcza w odniesieniu do Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych. Numer 176/2016.