background preloader

Booklover

Facebook Twitter

Who was Louisa May Alcott and what is her famous book Little Women about? Freebooksy - Free Kindle Books. Wyszukiwana fraza: muminki - Twoje e-booki w promocyjnych cenach. NOWOŚCI. Państwowy Instytut Wydawniczy. Książka do przeżycia: zabawa, która pomaga przewietrzyć głowę. Joanna Glogaza, Style Digger, foch.pl Czy dorosłym potrzebna zabawa?

Książka do przeżycia: zabawa, która pomaga przewietrzyć głowę

Czy jeszcze coś może nas zaskoczyć? Sceptykom polecam książkę Toma Chatfielda "Książka do przeżycia". Wymyślanie, przypominanie sobie, chwila refleksji nad tym, co było - wszystko to pozwala choć na moment zerwać z rutyną, zastanowić się, oderwać od telefonu, komputera - od tego, co powinnam, co bym chciała, co muszę. Pełen relaks i wachlowanie głowy. Mam wrażenie, że kiedy ktoś kiedyś zadecydował, iż dorosłym zabawa jest niepotrzebna - nie wypada nam już wypełniać książeczek, kolorować, rysować - straciliśmy spontaniczność i zdolność do radosnego wygłupu i wariactwa, straciliśmy połowę kreatywności i fantazji. Oto trzy przykładowe ćwiczenia z książki, każde zrobione przez dwie osoby - przeze mnie i Joannę Glogazę z bloga Style Digger, wielką fankę slow life. 1. Foch.pl fot. 2. 3.

O książce zechciała wypowiedzieć się również dr Joanna Heidtman - psycholog, socjolog, coach. "Książka może się przydać każdemu. d2d.pl - NOWOŚCI. Wydawnictwo Marginesy. Prawdziwa historia życia urodzonego w 1952 roku Australijczyka, zapisana w formie powieści-pamiętnika.

Wydawnictwo Marginesy

Po premierze w 2003 roku szybko stała się bestsellerem w Australii, a prawa do jej ekranizacji kupiła wytwórnia należąca do Johnny'ego Deppa. Shantaram Gregory'ego Davida Robertsa ukaże się 17 lutego w Polsce. „Shantaram” znaczy „boży pokój”. To imię nadali bohaterowi książki jego hinduscy przyjaciele, zamykając w nim całą historię opowiedzianą w tej książce: historię odnalezienia prawdy o sobie w Indiach. Ale droga do „bożego pokoju” wiodła przez tak dramatyczne wydarzenia, że chwilami aż trudno uwierzyć, iż miały one miejsce naprawdę. Jest to prawdziwa historia życia urodzonego w 1952 roku Australijczyka. Porzucony przez żonę, znalazł pocieszenie w heroinie. Powieść napisana jest w formie pamiętnika. Chasing dreams no1 by Chasing Dreams Magazine - issuu. Mirosław Kocur ŹRÓDŁA TEATRU. „ruchomymi hieroglifami”.

Mirosław Kocur ŹRÓDŁA TEATRU

Wychwalał ich dyscyplinę i pokorę. Zamiast indywidualnych popisów i epatowania własnym ego, Balijczycy – zdaniem Artauda – proponowali trans i egzorcyzm. Podczas występów na Wystawie Kolonialnej artyści wykonali m.in. Calonarang, sztukę poświęconą „czarnej magii” (Savarese 1997; Savarese, Fowler 2001). Intuicje „świętego Artauda” (Kolankiewicz 2001) dotykały wielu fundamentalnych tematów, które dziś wyznaczają główne kierunki badań nad źródłami teatru czy ogólniej sztuki performera. Miesięczny pobyt na Bali zainspirował mnie do podjęcia, wbrew opinii wielu wybitnych sceptyków, studiów nad źródłami teatru.

Studiów nad źródłami teatru, stymuluje bowiem inne spojrzenie na świat i wymusza rezygnację z koncepcji i kategorii wypracowanych na Zachodzie. Codzienne rytuały. Felieton Michała Rusinka. Codzienne rytuały. Felieton Michała Rusinka. Książki dla dzieci 2015. W minionym roku nie było chyba miesiąca bez długo wyczekiwanej premiery.

Książki dla dzieci 2015

Zacznę od książek dobrze już znanych autorów i dalszych losów bohaterów. Oto moja dziesiątka ulubionych książek 2015 roku. Zofia Stanecka, „Basia i remont”. Wydawnictwo Egmont, 24 strony, w księgarniach od września 20151. Basia Zofii Staneckiej to bohaterka, której nie da się nie lubić. Marianna Oklejak, „Cuda wianki. Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, „Pod ziemią. Zofia Stanecka, „Baśń o świętym spokoju”. Mamajanka i ON: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych.

"cudze chwalicie, swego nie znacie" - ile prawdy jest w tym starym powiedzeniu!

mamajanka i ON: Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych

Podróżujemy po świecie zachwycając się miejscową kulturą, zwyczajami, regionalnymi smakami, a często z lekceważeniem mówimy o naszych zespołach ludowych, wiejskich odpustach, koniakowskich koronkach Marianna Oklejak w swojej książce "Cuda wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych. " zaprasza do odkrycia na nowo i docenienia bogactwa naszej rodzimej kultury i sztuki ludowej czego tu nie ma! Na kilkudziesięciu kolorowych stronach możemy poznać lub przypomnieć sobie (i pokazać dzieciom): tradycyjne polskie hafty, regionalne wycinanki, buty, chusty, czapki, wianki, potrawy, zabawy, instrumenty, dawne sprzęty, krakowskie szopki, góralskie skopki, misterne parzenice, pasiaste spódnice, słomiane pająki, światy, podłaźnice... ale o ile trudniej! Od nas też zależy, czy naszym dzieciom, a w przyszłości wnukom chcemy polski folklor pokazywać tylko na obrazkach i w skansenach.