background preloader

Elektronika

Facebook Twitter

CS-534 (Sp'03): Packet Switch Architecture (CSD-U.Crete) DIY « EyeWriter. Gainclone – najprosztszy wzmacniacz DIY | hififreak. Gainclone od frontu - w zasadzie nie ma czego oglądać. Dziś będzie o wzmacniaczu, który od kilku lat robi furorę na forach dyskusyjnych o DIY Audio. Jest to ‘klon’ oparty na konstrukcji i koncepcji wzmacniacza Gaincard produkowanego przez 47Lab (Sakura Systems) w Japonii. Pierwowzór był bardzo prosty, oparty o scalone wzmacniacze LM3875 produkowane przez National Semiconductors, garść elementów towarzyszących, cieniutkie okablowanie wewnętrzne i mocny transformator. Powstało wiele projektów ‘klonów’ oparte o kości LM1875, LM3875, LM3886, w konfiguracjach odwracających i nieodwracających, z różnymi buforami i stopniami wejściowymi. Układ na forach został ochrzczony jako ‘Gainclone’.

Niewiele mam w środku. Konstrukcja wykorzystuje scalony wzmacniacz mocy pracujący ze wzmocnieniem napięciowym 30dB. Trzy płytki, trochę kabelków Mój wzmacniacz powstał najpierw jako prototyp połączony ‘na pająka’, a później trafił na płytki drukowane. Zbliżenie na moduł wzmacniacza. Dodaj do ulubionych: DIY Chip Amps, Gainclone, Opamp and T-Amp Projects.

EM4095

Tutorial KiCad - płytka testowa ATmega16 cz1. Poprawiony: piątek, 09 lipca 2010 22:47 Autor: DooBLER niedziela, 20 czerwca 2010 17:54 Tutorial ten pokaże jak wykonać schemat i mozaikę ścieżek w programie KiCad. Tutorial przeznaczony jest dla osób, które wcześniej nie używały KiCad'a. Rezultatem będzie prosta płytka testowa dla mikrokontrolera ATmega16 lub ATmega32, ale informacje zawarte w poradniku są wystarczające do samodzielnego utworzenia jakiejkolwiek płytki drukowanej. Tutorial ten podzielony będzie na trzy podstawowe części: Projektowanie schematu ideowego i tworzenie własnych elementówKończenie schematu ideowego i sprawdzenie jego poprawnościPrzyporządkowanie obudów do elementów oraz stworzenie mozaiki ścieżek W dodatkowej czwartej części przedstawię w jaki sposób najłatwiej wydrukować wykonany projekt, oraz krótkie filmy z fizycznego przygotowania płytki drukowanej oraz montażu na niej elementów.

Ten tutorial będzie wykorzystywał wersję 20100505 dla systemu Windows. Po uruchomieniu programu powinniśmy zobaczyć takie okno.

AVR