background preloader

Otwarte zasoby

Facebook Twitter

Najlepsze miejsca w Sieci, gdzie za darmo zdobędziesz wiedzę. Jak ważna jest silna armia, strzegąca integralności terytorialnej Polski w jej trudnym geopolitycznym otoczeniu, chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

Najlepsze miejsca w Sieci, gdzie za darmo zdobędziesz wiedzę

Nasz kraj od lat modernizuje Siły Zbrojne, a potrzeby są nadal ogromne. Jedną z ważniejszych jest wymiana wysłużonych, pamiętających jeszcze poprzedni ustrój śmigłowców z rodziny Mila. W ubiegłym roku sygnalizowałem na łamach Spider’s Web, że do dalszych testów w ramach owego przetargu wybrano francuskiego Caracala. Tydzień temu, jak grom z jasnego nieba runęła informacja o zakończonych niepowodzeniem negocjacjach w tej sprawie. Temat jest złożony, a w ciągu tych kilku dni narosło wokół niego wiele mitów. Kontekst polityczny Ze względu na ogromne kwoty wchodzące w grę, zakupy uzbrojenia cechują się trzema aspektami – politycznym, gospodarczym i militarnym.

Aby zobrazować jak to ważne, wystarczy wspomnieć rok 1939, gdy Polska mimo zakupu czołgów z Francji, została osamotniona wobec agresji nieprzyjaciela. Kontekst gospodarczy Kontekst militarny. Creative Commons – instrukcja obsługi – Otwarta Kultura. W naszej współpracy z instytucjami kultury i twórcami często prowadzimy warsztaty i szkolenia, podczas których wyjaśniamy, jak działają licencje Creative Commons i w jaki sposób mogą być przydatne w różnych obszarach pracy i życia.

Creative Commons – instrukcja obsługi – Otwarta Kultura

W naszej nowej infografice, stworzonej we współpracy z Vivid Studio, staraliśmy się umieścić wszystkie najważniejsze informacje, niezbędne do tego, by zrozumieć sposób działania mechanizmów oferowanych przez Creative Commons. Omawiamy w niej nie tylko to, co Creative Commons zmienia w prawie autorskim, ale także poszczególne warunki i ich konsekwencje dla twórców oraz użytkowników materiałów udostępnianych na danych licencjach. Podpowiadamy także, jak poprawnie opisywać utwory udostępniane na CC oraz wyjaśniamy, co oznaczają kolejne wersje licencji. Pobierz infografikę w formacie JPG. Pobierz infografikę w formacie PDF.

10 darmowych narzędzi – nie będziesz wiedział, jak obchodziłeś się bez nich do tej pory (część 3) 3 część cyklu, dzięki któremu ułatwicie sobie życie ;) 1.

10 darmowych narzędzi – nie będziesz wiedział, jak obchodziłeś się bez nich do tej pory (część 3)

Infogr.am - narzędzie, dzięki któremu stworzysz ładne wizualizacje swoich danych 2. Thinglink - daje możliwość tworzenia interaktywnych obrazów. Można dołączać do nich linki czy ikony. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 500px - platforma, na której możesz dzielić się z innymi swoimi zdjęciami 9. 10. Marta Ławrynkowiczredaktor/dziennikarz Nowego Marketingu. Przydatne banki zdjęć na poziomie. Warto by były one legalne.

Przydatne banki zdjęć na poziomie

Warto też by były naprawdę dobre. Jednak znalezienie wartościowych zdjeć stockowych nie jest sprawą prostą, nawet szukając wśród płatnych platform, bardzo często poczuć można pewien rodzaj bólu związany ze „stockowym” wyglądem większości zdjęć. Mam tu na myśli charakterystyczne cechy zdjęcia, które sprawiają że dla nas i odbiorców będą jednoznacznie wskazywać na stockowe, a nie autorskie, pochodzenie danego zdjęcia. Poniżej znajdziecie listę stron, które stanowią ciekawą alternatywę dla najbardziej popularnych banków zdjęć. Na poniższych stronach można znaleźć zdjęcia, które nie są tak powszechnie wykorzystane (co wyróżni treść, którą to zdjęcie będzie ilustrować), a na dodatek – są darmowe. 1. Jeden z najlepszych serwisów tego typu, szczególnie pod kątem jakości zdjęć. 10 darmowych zdjęć co każde 10 dni. 10 darmowych stocków ze zdjęciami na licencji CC0 (część 2)

Kolejna część zestawienia 10 darmowych stocków na licencji CC0.

10 darmowych stocków ze zdjęciami na licencji CC0 (część 2)

Mamy nadzieję, że Wam się przydadzą. W końcu wszyscy jesteśmy dziś wzrokowcami i obraz jest bardzo ważną częścią naszej komunikacji nie tylko w Internecie ;) Z podanych stocków możesz ściągnąć zdjęcia na licencji CC0. Licencja CC0 oznacza, że możemy korzystać ze nich w dowolny sposób, ponieważ autor zrzekł się do nich wszelkich praw. To zdecydowanie najbezpieczniejsza i najwygodniejsza forma dla użytkowników. Free Stock Photos - stokpic. Elektryka - Forum Volvo V50, S40, C30, C70. 40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia. Wielu z nas, tworząc materiały na stronę internetową, projektując materiały promocyjne lub ebooki, redagując bloga albo publikując wpisy w mediach społecznościowych cierpi z powodu braku odpowiednich i przede wszystkim łatwo dostępnych i darmowych grafik.

40 Sprawdzonych Stron, z których pobierzesz Darmowe Zdjęcia

Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie te materiały, odniosły sukces, muszą zawierać oszałamiające zdjęcia, obrazki i grafiki, które w mgnieniu oka zobrazują to co chcemy przekazać. Chcąc udowodnić, że nie zawsze trzeba płacić za niesamowite zdjęcia, przetrząsnęliśmy Internet w poszukiwaniu miejsc, z których legalnie możemy pobierać zdjęcia i wykorzystywać do naszych celów bez obawy o prawa autorskie. Zebraliśmy aż 40 stron oferujących darmowe zdjęcia online, z których możesz korzystać zupełnie bezpłatnie. To prawdziwa kopalnia zdjęć dostępna na wyciągnięcie ręki! Dostępne są one głównie na licencji CC0 (Creative Commons 0), czyli takiej, która zapewnia nam swobodne korzystanie z plików, bez konieczności uznawania ich autorstwa.

Legenda: