background preloader

Orlyravid

Facebook Twitter

orly ravid

Besheva501%2036. מי אנחנו. מעלה | שבטי ישראל 20 ירושלים | טלפון 026277344 | פקס 026277355 maale@maale.org.il עמותת מעלה הוקמה לפני כ20 שנה במטרה לקדם תרבות ותרבות יהודית לרוח הציונות הדתית.

מי אנחנו

מייסדי העמותה ראו כנגד עיניהם מוסד שתלבן את משנת הציונות הדתית, תפיץ אותה ותוציא לאור מעת לעת כתבים בנושא. במקביל קיוו לקדם אמנות ותרבות ישראלית, בתחום הספרות, התיאטרון, המוסיקה, והקולנוע. את הקידום בנושאים הללו משיגים בשני כיוונים: 1. במשך השנים התפתחו פרויקטים במגמה ליישם בפועל שאיפות הנ"ל: הוקם ביה"ס לקולנוע "מעלה" שלאחר שנים" הופרט" לעמותה נפרדת ועצמאית. הקימונו רשת שיעורי תורה הפועלת במאות מוקדים ברחבי הארץ, ובייחוד בשכונות ופריפריות. תרבות - לפני שנחרבה. הזמן: ערב חורבן בית שני, ג' אלפים לבריאת העולם.

תרבות - לפני שנחרבה

המקום: הרובע היהודי, לב ליבה של המערכה. בזו אחר זו עולות מתוך הסלעים, שמונה נשים אשר בגדיהן קרועים והבעת-פניהן דאוגה. כל אחת מהן מספרת את סיפורה של ירושלים שלפני אלפיים שנה. ההצגה הועלתה בתחילה בתחנה המרכזית, אולם לאור התקופה, וההבנה שאזור הרובע יהווה תפאורה אותנטית והולמת להצגה בנושא זה, הועלתה ההצגה ברובע ההרודיאני (ליד ישיבת הכותל). תחושות הבטן והאמת האומנותית / דב לנדאו. תחושות הבטן והאמת האומנותית דב לנדאו בניגוד למנהגי אפתח בהתנצלות.

תחושות הבטן והאמת האומנותית / דב לנדאו

אני מקוה שכל מי שמכיר אותי לא יאשים אותי לא בשקר, ולא בהתנשאות או ביוהרה. על בסיס תקווה זו אומר כאן בראש דברי, שרוב חיי היו קודש לניסיון למצוא את המיזוג הנכון בין יהדות מלאה הדבקה בתרי"ג מצווות כפי שהם באים בי"ד החזקה ובארבעת חלקי השולחן ערוך, עם עולמה החשוב, המהמם והסבוך של התרבות הכללית. Jewish-theatre.org - PILOT SITE. Mizcar. אנשים ישראל - החברה הדתית לאומית בישראל, פרק26: שו"ת אינטרנטי כמראה לשינויים בציונות הדתית. רקע היסטורי ציונות דתית לידתה של הציונות הדתית קשורה בהגותם של הרבנים יהודה חי אלקלעי (1798-1878, רב ספרדי בסרביה) וצבי הירש קלישר (1795-1847, מחשובי רבני אשכנז), הנחשבים ל"מבשרי ציון" הראשונים.

אנשים ישראל - החברה הדתית לאומית בישראל, פרק26: שו"ת אינטרנטי כמראה לשינויים בציונות הדתית

הם הציגו תפישת-עולם ייחודית וחדשה לגאולה המשיחית המסורתית, שכונתה "משיחיות פעילה" ועיקרה פעילות אנושית יזומה, המהווה שלב מהותי וחשוב בתהליך הגאולה השמיימית הסופית. הם טענו כי יש לזרז את הגאולה המשיחית בעזרת פעולות טבעיות, ובהם קיבוץ גלויות, שיבה לארץ-ישראל, עבודת האדמה ושימוש בעברית כשפה יומיומית (להרחבה על המבשרים הדתיים ראה: רפאל, 1986. תרבות - כל התורה במה - וכולנו שחקנים. בתי מדרש קלאסיים, חסידיים ואפילו בתי מדרש יוצרים של מוסיקה ואמנות אנחנו כבר מכירים בספקטרום בתי המדרש בציונות הדתית.

תרבות - כל התורה במה - וכולנו שחקנים

אולם בית מדרש חדש בירושלים מצליח להפתיע, לרענן את הרשימה ולהוסיף פנים נוספות לתורה: בית המדרש ליוצרים של תיאטרון ”אספקלריא“ הוא תופעה חדשה ומעניינת שמנסה לשלב את בתי התיאטראות, שהיו מוקצים, בעבר יחד עם לימוד תורה פורה. "בית המדרש הוא חלום ישן, עוד מהיום שהקמנו את התיאטרון לפני 13 שנים", מספר חגי לובר, מנהל התיאטרון ושחקן בעצמו. "למדתי בישיבת ”מרכז הרב“ במשך 11 שנים והגעתי מעולם תורני, והישיבות הן בעצם גורם מתווך בין התורה ליצירה. היצירה התורנית באה עד היום כיצירה כתובה כמו ספרים ומאמרים, ומדוברת - כמו שיעורים. השאלה היא, איך לוקחים תורה והופכים אותה ליצירה אומנותית כמו שעשה בצלאל בבית המקדש? ב“אספקלריא“ כינסו תחת קורת גג אחת הרכב מעניין במיוחד של תלמידים ביניהם אמנים ורבנים, דתיים וחילונים גברים ונשים. "כעת אנו מצויים בתהליך למידה אינטנסיבי חי ותוסס", מספר הרב שמעון קליין, ראש בית המדרש. הרב קליין, האם באמת ניתן לעשות בתיאטרון שימוש ללימוד תורה? Untitled. בית חדש לתיאטרון 'אספקלריה' לאחר שמשאבי העירייה הופנו לתיאטרונים אחרים החליטו ב'אספקלריה' לגייס כספים ולפעול לבד.

untitled

אתמול הם חנכו אולם חדש והצגה חדשה. פרסום ראשון: 19/09/11, 07:20שמעון כהן. אחים במחלוקת - אתר סרוגים 29.11.10. "אחים במחלוקת" – תאטרון 'אספקלריה' מציב ראי על החברה בישראל לא הרבה פעמים אנחנו זוכים לראות ביקורת נוקבת שניתנת בצורה אובייקטיבית ובונה, בפשטות שאין כדוגמתה.

אחים במחלוקת - אתר סרוגים 29.11.10

בהצגה ניתנת לנו הקהל מראה, של המציאות במדינת ישראל, בה הצדדים השונים אינם בשלים לעשות את ההפרדה והמחלוקת ההלכתית שהפכה זה מכבר למחלוקת אישית. הדס כהן, סרוגים הדפסה 29.11.10 10:32 אחים במחלוקת (אספקלריה) תיאטרון "אספקלריא" שבירושלים מנוהל ע"י חגי לובר, בוגר ישיבת מרכז הרב וגם, להבדיל, ביה"ס למשחק "מעלה". שילוב כזה, אתם יכולים ודאי להבין, יכול להביא רק לדברים טובים.

התיאטרון, שהוא גם בית ספר למשחק (בהפרדה) בעצמו, מעלה הצגות שפועלות לפי ההלכה ועוסקות בעניינים שנוגעים לכולנו. אחים במחלוקת - אתר סרוגים 29.11.10. המוזות של התמוז - מעייני הישועה 25.7.10. "לפני שנחרבה" אתר כיפה 18.7.10. הזמן: ערב חורבן בית שני, ג' אלפים לבריאת העולם.

"לפני שנחרבה" אתר כיפה 18.7.10

המקום: הרובע היהודי, לב ליבה של המערכה. בזו אחר זו עולות מתוך הסלעים, שמונה נשים אשר בגדיהן קרועים והבעת-פניהן דאוגה. כל אחת מהן מספרת את סיפורה של ירושלים שלפני אלפיים שנה. ההצגה הועלתה בתחילה בתחנה המרכזית, אולם לאור התקופה, וההבנה שאזור הרובע יהווה תפאורה אותנטית והולמת להצגה בנושא זה, הועלתה ההצגה ברובע ההרודיאני (ליד ישיבת הכותל). ואכן, כבר כשיורדים במדרגות הרובע, לבטן האדמה, ופוגשים בשלט "הנך יורד כעת במדרגות המחזירות אותך 2,800 שנה לאחור" - מרגישים שנמצאים במקום אחר, ובאווירה טעונה.

גם אני הייתי ילד - מקור לילדים 2009. חרדים יוצרים מציאות. בעלת תשובה, נשואה לאברך ואם לשבעה שקידמה באופן משמעותי את תחומי התרבות החרדית לרבות הקולנוע והתיאטרון במגזר החרדי.

חרדים יוצרים מציאות

היא הראשונה שכתבה מחקר אוניברסיטאי על הקולנוע החרדי, הגדירה אותו כז׳אנר ופרסמה ספר "הקולנוע החרדי" שיצא בהוצאת רסלינג, והיה לרב מכר. בשנת 2007 הקימה מגמה ראשונה מסוגה ללימודי תחומי הדרמה בסמינר חרדי- זהו הסמינר היחיד בארץ ובעולם בו פועלת כיום מגמה רשמית ללימודי התחום. הקימה ביחד עם הרב ישראל גליס את איגוד יוצרי הבמה והמסך בציבור החרדי ומזה שלוש שנים היא משמשת כנציגת הציבור החרדי במועצה הישראלית לקולנוע הייתה לאורך השנים שותפה ליוזמות מגוונות, פורומים וועדות ציבוריות וערכה כעורכת אורחת את כתב העת "גג" שהוקדש ליוצרים דתיים וחרדיים. Free Storage and Email from Google. ‎מאהל Ma'ahal‎ ‎מאהל Ma'ahal‎ פסטיבל ירושלים לאמנויות ה - 12. מופע פתיחה "על המשלט יושבת עיר"יום שני, כ"ט אדר תשע"ג, 11.3.13 20:30 מופע הצדעה לדור הפלמ"ח וללהקת הצ'יזבטרון.

פסטיבל ירושלים לאמנויות ה - 12

מוקדש באהבה לזכר חיים חפר. בימים אלה של דור ההייטק, והחברים בפייסבוק, ראוי שניזכר בדור של "מגש הכסף" היום, על המשלט יושבת עיר, והעיר הזו מתגעגעת לימים ההם, לאנשים ההם ולעידן ה"יחד" כתיבה, עיבוד לבמה, בימוי ועיצוב: צביה אלטרעיבוד והפקה מוסיקלית: ראובן פביאן ברניהול הפקה: גבי פרץ משתתפים: ליאת צדקיהו, נועה בן שושן, גלי הראל, יוסי כהן, מתן קליגר, אבינועם חי שימחי. Stage one - תיאטרון חובבים באנגלית - הצגות - מדור במה. תחת השם "stage one" יתקיים זו השנה הרביעית ברציפות, פסטיבל התיאטרון דובר האנגלית, המכוון זרקור אל ענף התרבות המשגשג של קבוצות תיאטרון דוברות אנגלית בישראל. במשך שלושת ימי חול המועד (27-29.3) יציגו בבית אבי חי מיטב הרכבי הדרמה והמוזיקה דוברי האנגלית, בארץ ובנוסף להם ישתתפו גם שתי קבוצות מחו"ל.בפסטיבל "stage one" יוצגו שבע הצגות תיאטרון לצד מופעים מוזיקליים, מופעי סטנד אפ, מופע פולק ועוד.

ההצגות בפסטיבל יעסקו במגוון רחב מאוד של נושאים, ביניהם ההגירה והחוויה הישראלית. פורום הורות ומשפחה - כיפה - נשים דתיות כסוכנות שינוי בחברה הישראלית. נשי ובנות חב"ד ליובאוויטש. הדרך ליהדות עוברת דרך התיאטרון. פורום: בחדרי חרדים - תיאטרון השביס [חרדי] – בחדרי חרדים. תיאטרון השביס [חרדי] כתבה בהארץ על הפקות וסרטים לציבור החרדי , מעיין מאוד לקרוא. Ynet הבמה שלהן - יהדות. יש דברים שנשים דתיות רוצות ולא יכולות לעשות.

הן יכולות להיות מוכשרות ובעלות יכולות גבוהות, ובכל זאת מתוך בחירה להישמע להלכה לא ישירו, ירקדו או ישחקו בתיאטרון בפני הקהל הרחב. בעשור האחרון לומדות הנשים הדתיות לשלב בין מה שהן רוצות לבין המסגרת הדתית שבה הן חיות, וכך אנו עדים לפריחה של קבוצות תיאטרון דתי עם רפרטואר מקורי, שהכניסה אליו מותרת לנשים בלבד. מדובר אמנם בתיאטרון פרינג', דל תקציב, אבל עם שחקניות שרואות בדרמה עבודת קודש. בכנס "יצירה יהודית", שהתקיים אתמול (יום ג') ביוזמת מכללת תלפיות, המכללה האקדמית לחינוך ומשרד החינוך, הציגה דוקטור רינה רוטלינגר-ריינר את מחקרה על קבוצות התיאטרון הללו. "למה אתם מתנענעים מול הקיר? אתם טפשים?!"

כל מי שיש לו כמה עשרות סרטי די. וי. די. לילדים בבית, כמו אצלנו למשל, ראה את אביתר לזר מרצד על המרקע לא פעם ולא פעמיים. אבל הוא החל במקום אחר לגמרי. אנשים ישראל - החברה הדתית לאומית בישראל, פרק26: שו"ת אינטרנטי כמראה לשינויים בציונות הדתית. רקע היסטורי ציונות דתית לידתה של הציונות הדתית קשורה בהגותם של הרבנים יהודה חי אלקלעי (1798-1878, רב ספרדי בסרביה) וצבי הירש קלישר (1795-1847, מחשובי רבני אשכנז), הנחשבים ל"מבשרי ציון" הראשונים. הם הציגו תפישת-עולם ייחודית וחדשה לגאולה המשיחית המסורתית, שכונתה "משיחיות פעילה" ועיקרה פעילות אנושית יזומה, המהווה שלב מהותי וחשוב בתהליך הגאולה השמיימית הסופית. הם טענו כי יש לזרז את הגאולה המשיחית בעזרת פעולות טבעיות, ובהם קיבוץ גלויות, שיבה לארץ-ישראל, עבודת האדמה ושימוש בעברית כשפה יומיומית (להרחבה על המבשרים הדתיים ראה: רפאל, 1986. אבינרי, 1980. הקמת המדינה ושנותיה הראשונות, חשפו את מעמדה המורכב והסבוך של הציונות הדתית.

יתרו. Nashim_3-2015.pdf. 12-21(12) יש כאן מישהו מבת-עין? אורבך (28) נולד ברעננה לאב עובד היי-טק ולאם מורה. הוא למד בישיבת בני עקיבא בנתניה, ולדבריו מעולם לא היה המצחיקן של הכיתה ולא כיהן כרב פורים. יש כאן מישהו מבת-עין? ניסויים בנישואים - קולך. פורום תרבות וספרות - כיפה - "בעצב תצאי עם בנים"- הצגות ברחבי הארץ. פורום: בחדרי חרדים - "בעצב תצאי עם בנים" - לקראת נישואין וזוגיות - פורומים. יהדות nrg - "אלי אלי, שלא אשאר רווקה" אם חשבתם פעם שחיפוש בחור דומה לחיפוש רכב, אם תהיתן מי מחליט מתי תגיע אליכן האהבה, ואם אתן לא בטוחות שלא פספסתן שום סגולה לזירוז העניינים, ההצגה הבאה בדיוק בשבילכן. 'תיאטרון שחרית' מעלה בשבועות הקרובים הצגת נשים ושמה "בעצב תצאי עם בנים". ההצגה עוסקת בחיי הרווקות, בדייטים, בחתונות, ובזה שיושב לו אי שם במרומים וכנראה יודע כבר את סוף הסיפור. אז אתרי היכרויות לדתיים כבר יש לנו, וגם כבשנו לנו ביצה מתוקשרת לתפארת בקטמון-בואכה נחלאות.

יש לנו פאבים לפו"פ, סגולות, תפילות ואפילו את אוניברסיטת בר אילן. קראנו כבר את כל טורי הרווקותב- NRG יהדות. ‫תיאטרון יהודי - טאטע - זוכת פרס התיאטרון היהודי תשע"ב‬‎ ‫קבוצת תיאטרון הפלייבק אור חוזר‬‎ ‫קצ'קעס תיאטרון פלייבק - דיסקרטי‬‎ ‫תיאטרון מיידלע פלייבק נשים דתי. ראיון בערוץ הדברות‬‎ ‫ככה זה לא תשובה - הצגה‬‎ ככה זה לא תשובה - הצגות - מדור במה. תאטרון שחנשים. תיאטרון עם פלפל - תרבות ופנאי (מופע) 'פפריקה', תיאטרון פלייבק המורכב משחקניות מעולמות מגוונים, מציג במיומנות ובהומור משחרר סיטואציות שכמעט כל אישה מכירה מה המשותף לרקדנית לשעבר, יועצת חינוכית, צלמת, מורה לליקויי שמיעה ומרצה לבלשנות אנגלית? תשובה: הן חלק מהשחקניות בתיאטרון הפלייבק הנשי 'פפריקה'. תחום הפלייבק הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, אך בקבוצה המרכיבה את 'פפריקה' יש משהו אחר. הייחוד הוא בין השאר במספר הגדול של השחקניות, במגוון העולמות שהן מגיעות מהם, בעיסוקים השונים שלהן (הפלייבק הוא מהצד...), וגם במגוון המקומות שבהם הן מתגוררות: מחציתן מגוש טלמונים והיתר מגיעות מרחבי הארץ - מקיבוץ חניתה בצפון ועד גדרה בדרום.

עוד דבר מיוחד ב'פפריקה' הוא הזווית המשחררת, הכמעט טיפולית, שהן מייחסות להופעות שלהן. הסיפורים מחייהן של היושבות בקהל נגעו באופן טבעי לקונפליקטים נשיים: כאב של אמא שהילדים שלה בלי ידיעתה לא הלכו לבית הספר ולא סיפרו לה על כך; אמא שנאלצה לקשור את הילד שלה כדי שלא יברח לכביש (אל תדאגו, בחבל ארוך), אמא שעמדה חסרת אונים כשצעקו על ילדיה, וגם מישהי שמלווה אותה זיכרון ילדות של מורה שצעקה וביישה אותה מבלי שהבינה מה פשעה. תיאטרון עם פלפל - תרבות ופנאי (מופע)

הצגות לנשים ונערות, מופעים, ערבי נשים וסדנאות. Search. @orlyravid. לראשונה: "טקס פרסי הקולנוע העברי". פרוייקט מיוחד. (צילום: ShutterStock) טקס פרסי אופיר ייערך ביום ראשון הקרוב (21.9.14). Ynet מעוג ועד לילית: המדריך היהודי ליצורים קסומים - יהדות. Ynet מעוג ועד לילית: המדריך היהודי ליצורים קסומים - יהדות. משפחה - ההצגה העצובה ביותר שלי. נסחפנו לתוך סצנה שבה אנחנו שני קאובויים מצ׳ואיסטים במערב הפרוע, מתכוננים לדו-קרב שבו כל אחד יחסל את השני. בהמשך הסצנה, צלצלו הפלאפונים שלנו. תרבות - תיאטרון nrg - ...אחד אלוהינו? ביקורת על הצגת. עופר הלוי מפתיע: הצגה חדשה על י"ט כסלו. Ynet הרב מרדכי אליהו: עכשיו המחזמר - יהדות. Ynet התיאטרון השחור - יהדות. מוצ"ש האחרון על גשמיו המרובים לא היה ערב להופעות. אך אט אט, קפואים ורטובים החל הקהל להתאסף. חרדים מכל הזרמים ואני בתוכם, גדשו את האולם שהתהדר ב"הפרדה מלאה", כדי לצפות בקומדיה הפופולארית של עופר הלוי: "הצבעי אפללו". האברך בעקבות "המהנדס" - כללי.

אומנים משמחי לב, תיאטרון יהודי. אומנים משמחי לב, תיאטרון יהודי. יצהר, בירת התיאטרון של יש"ע - כללי. אומנים משמחי לב, תיאטרון יהודי. אומנים משמחי לב, תיאטרון יהודי. מהצגה למציאות: ראיון עם אביתר לזר. הצגות מבוגרים. לוח הצגות תיאטרון בצוותא 2014. תיאטרון דרך האבות לצפייה ישירה - כל הסרטים. סרטים של תיאטרון דרך האבות לצפייה להורדה ישירה. בידור - ככה זה לא תשובה. "ישי ואייל" ישי מאיר ואייל ניידורף. ככה זה לא תשובה - הצגות - מדור במה. Chrome Web Store - pearle tree. הצגות לנשים ונערות, מופעים, ערבי נשים וסדנאות. עקרת . בית - מורשת תרבות - מורשת - מורשת תרבות.

עקרת . בית - מורשת תרבות - מורשת - מורשת תרבות. שמונה בשחקנית אחת - מורשת תרבות - מורשת - מורשת תרבות. מהבימה לברסלב - - מורשת - מורשת תרבות. תיאטרון - תיאטרון פלייבק - קבוצת הירושלמים. תיאטרון - קבוצת קצ'קעס. תיאטרון - מעשה במלך עניו- סיפור רב פנים. תיאטרון - בן אדמה - ג'קי לוי. תיאטרון - טאטע - נקודה טובה. תיאטרון - יאר צייט. תיאטרון - מסעות - קברט יהודי. בית אבי חי ברשת. Ynet הבמה שלהן - יהדות. Ynet להציג מבראשית: סיפור הבריאה על הבמה - יהדות.

מלחמת העולם הראשונה: שם התחיל האסון היהודי - מגזין אודיסאה. השפעת התנך על חיי היום יום בישראל: הערות אחדות לעניין השפעת הדיבר השני על האמנות הישראלית. תאטרון ויהדות כדרך חיים- ראיון עם רענן זיו. Ynet הבמה שלהן - יהדות. Www.antidrugs.gov.il/download/files/microsoft_word_-_גוטמן-מחקר_הצגות.pdf. Inbox (1,869) - orlyemail - Gmail.

אתר בשבע - הצגות

תאטרון תאיר.