background preloader

Przeprowadzka

Facebook Twitter

W podwójnej roli. Meble wielofunkcyjne do małego mieszkania - Strona 5. Wydajesz 30 zł, a oszczędzasz 900 zł. Prosty sposób na niższe rachunki za wodę. Według wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego, każdy Polak - przeciętnie - zużywa 125 litrów wody dziennie.

Wydajesz 30 zł, a oszczędzasz 900 zł. Prosty sposób na niższe rachunki za wodę

Oznacza to, że wciągu roku tylko jedna osoba będzie musiała zapłacić za 45 m3, co uszczupli nasz domowy budżet o 495 zł. Przy czteroosobowej rodzinie to już prawie 2000 zł, a to koszt samej wody, bez kosztów jej podgrzania. Jest jednak prosty sposób, aby obniżyć ten całkiem spory rachunek. Perlator, zwany też inaczej aeratorem, to niewielkie i niedrogie urządzenie montowane na końcówce kranu. Dzięki niemu możemy zmniejszyć zużycie wody od 20 do nawet 80 proc. Przeciętny kran kuchenny zużywa od 10 do 15 litrów wody na minutę. Co wybrać? Urządzenie tylko nieznacznie ograniczające przepływ wody powinniśmy zamontować w baterii wannowej. Perlatory o pośrednim przepływie, w okolicy 5-6 litrów na minutę idealnie sprawdzą się natomiast w kuchni. Jak to się przekłada na oszczędności? Zużycie wody w domu to nie tylko używanie kranów. Najbardziej ekologiczny dom na świecie? Oto Ekokapsuła słowaków. Ekologia jest coraz bardziej modna.

Najbardziej ekologiczny dom na świecie? Oto Ekokapsuła słowaków

Więcej osób chce żyć w trybie „eko” i korzystać z dobrodziejstw natury, jednocześnie nie niszcząc naturalnego środowiska. Nie ma co się wiele dziwić, jest to najbardziej opłacalny tryb życia nie tylko dla naszego portfela, ale też dla przyszłości ludzkości. Nasi sąsiedzi zza południowej granicy, idąc tym tokiem myślenia zadali sobie pytanie: A co gdyby zamieszkać w kompletnie samowystarczalnym domu? Myślicie, że to niemożliwe? Cóż, nic bardziej mylnego. Ekokapsuła jest gotowa na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych oraz wiatru. Mimo niewielkich rozmiarów, w tym ekologicznym domu mogą zamieszkać dwie osoby, które mają dostęp do bieżącej wody, wyśpią na ciepłych łóżkach czy przygotują sobie gorący posiłek. Producenci przewidują ukończenie pierwszych obiektów jeszcze w tym roku. Biokominek BIOKOMINKI KONPRES Model MOJITO (5239947395) Kominki od zawsze były domeną przytulnego domu i stanowiły piękny element dekoracyjny wnętrza.

Biokominek BIOKOMINKI KONPRES Model MOJITO (5239947395)

Niestety, nie wszędzie można pozwolić sobie na ich obecność, głównie ze względu na ograniczenie powstałe z racji braku posiadania przewodu kominowego. Doskonałym rozwiązaniem są biokominki, w których płonie naturalny ogień, tworząc jednocześnie ciepłą i przytulną atmosferę w domu oraz efektowny dodatek wystroju wnętrza. Ich konstrukcja pozwala je stosować wewnątrz pomieszczeń posiadających elementarny system wentylacji. Nie wymagają żadnego komina odprowadzającego spaliny, gdyż same nie produkują dymu ani sadzy dzięki zastąpieniu drewna specjalnym, płynnym, ekologicznym biopaliwem. Biokominki mogą być z powodzeniem również stosowane na zewnątrz budynku gdzie stanowią oryginalne wykończenie ogrodu, tarasów, altan. Prezentujemy model MOJITO S Naszym atutem są autentyczne zdjęcia bez przeróbek w photoshopie Bo piękno tkwi w szczegółach! Wymiary szer/wys/gł Szkło. Pudełko na banana Banana Guard - Vacu Vin. Średnia ocena Klientów: "Bardzo wygodny, dzięki niemu banany docierają do pracy/szkoły nie rozkwaszone, polecam!

Pudełko na banana Banana Guard - Vacu Vin

" Autor: marekData: Pudełko na banana Banana Guard "ciut jest za duży jak dla mnie, mógłby być trochę bardziej kompaktowy. Duży plus za to, że można go złożyć i nie zajmuje wcale miejsca" Autor: gosiaData: Pudełko na banana Banana Guard "Bardzo przydatne opakowanie, zwłaszcza do plecaka" "pudełko jest za duże na jednego banana (przez co zajmuje dużo miejsca w torebce), a za małe by pomieścić dwa, nawet małe owoce. " Autor: Sylwia z WrześniData: 13/12/2012 "ciekawa alternatywa dla foliówek i bardzo proekologiczna polecam" "Pudełko sprawdza się fantastycznie :) Jedynie nie opanowałam odcinania końcówki banana za pomocą tej dziurki, ale trening czyni mistrza :^)" Rower w mieszkaniu. Pomysły na przechowywanie roweru - Strona 5.

Budowa domu ze styropianu. Dom jak z klocków. Budowa domu z kształtek styropianowych (tzw. systemem szalunku traconego), jest na tyle prosta, że może być prowadzona siłami własnymi i rodziny.

Budowa domu ze styropianu. Dom jak z klocków

Budynki postawione w tej technologii są energooszczędne oraz trwałe. Budowa domu ze styropianu jest kontrowersyjną technologią wznoszenia budynków. Trudno przekonać do niej miłośników tradycyjnego budowania z cegieł i pustaków. Mimo to nie brakuje i zwolenników styropianowych kształtek. Głównie ze względu na niższy od tradycyjnego murowania koszt wznoszenia metra kwadratowego ściany.

Budowanie z wykorzystaniem kształtek w skrócie polega na tym, że puste elementy polistyrenowe (czyli wykonane ze styropianu) układa się warstwami, a następnie ich środek wypełnia się mieszanką betonową. Wybierz z nami: Baza projektów domów Z ekipą budowlaną czy samemu Jeżeli stawianiem domu z kształtek chcemy zająć się samodzielnie, oszczędzimy na kosztach ekipy budowlanej.

Warto przeczytać: Jak dobrze wybrać ekipę budowlaną Rdzeń ściany jest najczęściej betonowy. André Rieu - Balade pour Adeline.