background preloader

Książki 2

Facebook Twitter

Kreml przeprasza amerykański Goldman Sachs i niemiecką gazetę. Fot.

Kreml przeprasza amerykański Goldman Sachs i niemiecką gazetę

AFP PHOTO/NATALIA KOLESNIKOVA Kreml przeprosił amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs i niemiecką gazetę "Suddeutsche Zeitung" za słowa Putina – informuje agencja Reuters. Rosyjski prezydent sugerował w czwartek, że te właśnie podmioty stoją za aferą Panama Papers. W czwartek podczas tradycyjnego corocznego wystąpienia w rosyjskiej telewizji, podczas którego prezydent odpowiada na pytania Rosjan, Władimir Putin zasugerował, jakoby afera Panama Papers była intrygą przeciwko Rosji. Przypomnijmy, że Panama Papers to wyciek 11 mln dokumentów z kancelarii prawnej Mossac Fonseca, które pokazują, jak elity ze świata finansów i polityki unikają płacenia podatków. Władimir Putin w swoim czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym stwierdził, że za aferą stoją Stany Zjednoczone.

Max Cegielski: ''Złe filmy nie spowodują, że staniemy się wielkim narodem'' - wywiad. Choć niemal całą karierę zawodową poświęcił pracy dla rosyjskiego cara, w swoich wspomnieniach podkreślał powstańczy rodowód swojej rodziny, a po odzyskaniu niepodległości w 1918 wstąpił do Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Max Cegielski: ''Złe filmy nie spowodują, że staniemy się wielkim narodem'' - wywiad

Podawał się za badacza innych kultur i globtrotera, pełniąc jednak tak naprawdę funkcję carskiego agenta. Podobnie jak w przypadku kolonialnej „zimnej wojny” między Rosją i Wielką Brytania, toczonej w XIX wieku w Azji, jego historia jest pełna niedopowiedzeń i dwuznaczności. Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy. Książka, która wstrząsnęła sumieniem Europy Wbrew powszechnym przekonaniom nazistowskie ludobójstwo nie było wyłącznie niemieckim przedsięwzięciem.

Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy

To brudna, wstydliwa i mało znana karta historii, ale setki tysięcy Europejczyków wstąpiło z własnej woli do hitlerowskich armii. Przedstawiciele wielu europejskich nacji – Litwini, Łotysze, Ukraińcy, Holendrzy, Szwedzi, Duńczycy, Rumuni, Bośniacy czy Chorwaci – walczyli u boku hitlerowców. Żyjąc na skażonej ziemi. Wstrzasający reportaż o katastrofie w Czarnobylu i jej następstwach. Czarnobyl po latach "26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu.

Żyjąc na skażonej ziemi. Wstrzasający reportaż o katastrofie w Czarnobylu i jej następstwach

Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku. " Postapokaliptyczne książki na terenie Polski - Allegro.pl. Postapokaliptyczne książki cieszą się duża estymą wśród fanów fantastyki.

Postapokaliptyczne książki na terenie Polski - Allegro.pl

Ten podgatunek literatury science-fiction został zresztą na przestrzeni lat mocno wyeksploatowany, zwłaszcza przez autorów zagranicznych. Z tematem mierzyli się też wielokrotnie nasi rodzimi autorzy, ale niewiele z polskojęzycznych powieści opisywało akcję rozgrywającą się na terytorium naszego kraju. „Apokalipsa według Pana Jana” Robert J. Szmidt Polski pisarz, który upodobał sobie tematykę apokalipsy i lubi snuć historie, których fabuła jest osadzona w naszym kraju to Rober J. Dzieje Polski tom 1 - Andrzej Nowak. Ferit. Aga janczarów. Tom I. Sprawy eunucha, Sławomir Łuczak Księgarnia Internetowa Biały Kruk. Ferit (1425 r.) - urodzony w Krakowie, w Koronie Polskiej.

Ferit. Aga janczarów. Tom I. Sprawy eunucha, Sławomir Łuczak Księgarnia Internetowa Biały Kruk

W wieku lat trzynastu uprowadzony do osmańskiej Turcji. W 1438 roku przyjmuje islam i rozpoczyna edukację w elitarnej szkole paziów pałacowych sułtana Murada II w Edirne. Zarządzana przez białych eunuchów placówka ma jedno zadanie - stworzyć liderów dla aparatu wojskowego i urzędniczego rozkwitającego Imperium Osmańskiego. Przed małym chłopcem - podobnie jak i przed innymi brańcami z Serbii, Albanii, Wołoszczyzny i Grecji - otwierają się wrota do wielkiej kariery... Rok 1438. Historia : Najlepsze Audiobooki - Audioteka.pl. Walerij Paniuszkin: naszym podstawowym wrogiem w Syrii są Amerykanie. 99,9 proc.

Walerij Paniuszkin: naszym podstawowym wrogiem w Syrii są Amerykanie

Rosjan nie ma pojęcia, gdzie jest Syria i kto z kim tam walczy. Najważniejsze jest to, że większość ludzi uwierzyła temu, co się mówi w telewizji. Przekaz medialny w Rosji jest taki, że Amerykanie coś tam robią w Syrii (nie wiadomo dokładnie co), a my występujemy przeciwko Amerykanom. Taka absurdalna sytuacja. Największym problemem jest chyba to, że Ameryka nie ma pojęcia, że to właśnie ona jest tam naszym podstawowym wrogiem - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Walerij Paniuszkin, rosyjski dziennikarz, pisarz, reżyser, autor książki "Rosyjski Robin Hood".

W duchu Mao. W duchu Mao Komunistyczna Partia Chin kontynuuje doktrynę Mao Zedonga, w której jednym z priorytetów jest dążenie do pogrzebania przeszłości i zniszczenie odrębności mniejszości etnicznych.

W duchu Mao

Czynią to wszelkimi dostępnymi środkami, od wprowadzana przymusowej nauki wyłącznie chińskiego w szkołach znajdujących się w regionach przygranicznych, po zakazy lub pełną kontrolę praktykowania wiary. Pogranicza Chin są w ciągłym ruchu, zachodzą tu stale zmiany. wSklepiku. Najsłynniejsze bękarty w dziejach Polski - Księgarnia historyczna Napoleon. E-wydanie - Do Rzeczy. Promocje - Polska Księgarnia Narodowa.

Uwolnieni od Złego - ebook - NEXTO.PL. Andrzej Gąsiorowski, Bogusław Bagsik i Art-B. Kulisy największej afery w III RP. Ebooki – książki w EPUB, Kindle MOBI i PDF - NEXTO.PL. Nawiało nam burzę - audiobook - NEXTO.PL. Granica sokoła - audiobook - NEXTO.PL. Kulisy rozpadu ZSRR. Serhii Plokhy dla WP: zadecydowały negocjacje przywódców Rosji i Ukrainy. Najważniejszym czynnikiem, który zaważył na losie ZSRR, były relacje między dwiema największymi republikami - Rosją i Ukrainą, a właściwie stojącymi na ich czele Borysem Jelcynem i Leonidem Krawczukiem. - Decyzja zapadła na spotkaniu Jelcyna z Krawczukiem w Puszczy Białowieskiej na początku grudnia 1991 r.

Kulisy rozpadu ZSRR. Serhii Plokhy dla WP: zadecydowały negocjacje przywódców Rosji i Ukrainy

Białorusini zapewnili miejsce spotkania, ale to przywódcy Rosji i Ukrainy byli dwoma głównymi negocjatorami - wskazuje w rozmowie z Wirtualną Polską Serhii Plokhy, uznany ukraiński historyk i wykładowca Uniwersytetu Harvarda. Plokhy jest autorem książki "Ostatnie imperium", która właśnie ukazała się w polskich księgarniach nakładem Wydawnictwa Znak. Odsłania w niej kulisy upadku i rozpadu Związku Radzieckiego, publikując przy tym nieznane do tej pory dokumenty i relacje świadków tamtych burzliwych wydarzeń. Tomasz Bednarzak: W połowie lat 80. ubiegłego wieku analitycy CIA przewidywali, że Związek Radziecki będzie trwał przez dekady. . - Wszyscy - od przywódcy USA George'a H. Król życia na dnie. Oto historia upadku Ryszarda Krauze. Perfekcyjnie potrafił wykorzystać zmiany ustrojowe w Polsce, by zbić majątek.

Król życia na dnie. Oto historia upadku Ryszarda Krauze

Umiał zaskarbić sobie przychylność polityków z każdej strony sceny politycznej, dzięki temu dostawał najlepsze kontrakty dla państwowych spółek. Do swojego imperium wciągał najważniejsze osoby w kraju i byłych funkcjonariuszy służb. Uważam Rze Historia. Untitled. Przedstawiamy książki z serii Silva Rerum: Sarmatyzm jako nazwa formacji kulturowej narodu szlacheckiego stał się synonimem polskości i polskiej kultury. Ewoluował on przez kolejne stulecia, w pewnym sensie jest żywy także współcześnie, chociaż oczywiście struktury społeczne, do których nawiązywał, należą już dawno do przeszłości. Wilno jest jak chór - wywiad z Kristina Sabaliauskaitė autorką powieści "Silva rerum" „Tożsamość językowa to wynalazek XIX wieku, w XVII wieku ważne były przede wszystkim wyznanie, stan i tożsamość polityczna” – o historii Wilna, polsko-litewskiej szlachcie i bazyliszku rozmawiamy z Kristiną Sabaliauskaitė, litewską pisarką polskiego pochodzenia, autorką opublikowanej właśnie w Polsce powieści „Silva rerum”, napisanej przepięknym językiem powieści historycznej, fenomenie litewskiego rynku książki.

Tomasz Pstrągowski: Zacznijmy od pytania, które musi paść rozmawiając w Polsce o Wilnie. W XVII wieku Wilno było polskim czy litewskim miastem? I czy miało to dla jego mieszkańców jakiekolwiek znaczenie? Kristina Sabaliauskaitė: W XVII wieku Wilno było stolicą Wielkiego Księstwa Litewskiego. Inbook. O produkcie W czasach szkolnych nabyłem przeświadczenia, że Polacy są pewnym ewenementem w historii świata, a ich odrębność polegać miałaby głównie na tym, że ? W przeciwieństwie do wielu innych nacji, takich jak choćby Włosi, Grecy czy Niemcy ? W czasach przedpaństwowych nie rozwinęli żadnych wysublimowanych form kultury. Ucząc się o początkach państwa polskiego odniosłem wrażenie, że Polska i Polacy pojawili się na arenie dziejów w roku 966 mocą jakiegoś cudownego aktu stwórczego, swoistego creatio ex nihilo, zaś Mieszko I przyjmując chrzest powołał Polskę, a z nią Polaków, do życia. [?] Skandaliczna wypowiedź Putina. Roger Moorhouse: Rosja ma problem ze swoją historią.

Tajemnica gruźlicy. Pakt Piłsudski-Lenin - Sensacyjna książka. Piłsudski popełnił katastrofalny błąd. Untitled. "Zapamiętuje się śmierć i piękno" Księgarnia wysyłkowa Universitas - podręczniki, język polski, polish language, historia literatury, teoria literatury, wydawnictwa naukowe, historia fotografii, fotografia i sztuka. Alkoholowe dzieje Polski - Sklep internetowy. Tajemnicze-dzieje-polski-235838.html. Katalog_2013_maly. Ksi��ka o katyniu. Małgorzata Nawrocka Twierdza Aniołów – ceny, dane techniczne, opinie na SKAPIEC.pl. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! - mobi, epub / Jan Sowa. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! Widma przeszłości, wizje przyszłości - eBook (mobi, epub, pdf) - Jan Sowa - UpolujEbooka.pl. Wydawnictwo. Nowości. Inna rzeczpospolita jest mo�liwa pdf. RecenzjaSowa.pdf. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! - mobi, epub / Jan Sowa.

Polski wkład w chwalebną historię Mossadu - rozmawiamy z Arturem Górskim. Burzliwe lata 50. Polowanie pod neutralną banderą. Krążyły plotki o jego homoseksualizmie - Strona 10. Tajemnice umysłu zbrodniarza - Tajemnice umysłu zbrodniarza. Przeszły piekło na Syberii - Łagry i zesłanie ich nie złamały. Gorżkowski Marian PRZEGLĄD KWESTII SPORNYCH O RUSI. Liedtke Antoni WALKA KSIĘCIA JANA OPOLSKIGO "KROPIDŁY" Z KRZYŻAKAMI W OBRONIE MAJĄTKOWYCH PRAW DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ. Boudou Adrian STOLICA ŚWIĘTA A ROSJA, T.I-II. Boudou Adrian STOLICA ŚWIĘTA A ROSJA, T.I-II. Morawski Stanisław KILKA LAT MŁODOŚCI MOJEJ W WILNIE (1818-1825) Mieczkowski Domicjan OBRAZY HISTORYCZNE Z CZASÓW STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO.

Kot Stanisław REFORMACJA W POLSCE. Bartoszewicz Julian ZNAKOMICI MĘŻOWIE POLSCY W XVIII WIEKU, TOM II. Smoleński Władysław OSTATNI ROK SEJMU WIELKIEGO. Rzewuski Henryk PAMIĄTKI STAREGO SZLACHCICA LITEWSKIEGO. Kosmowski Stanisław PAMIĘTNIKI Z KOŃCA XVIII WIEKU. Wolański Adam WOJNA POLSKO-ROSYJKA 1792 R., T.I-II. Bartoszewicz Kazimierz RADZIWIŁŁOWIE. Dembiński Henryk PAMIĘTNIK HENRYKA DEMBIŃSKIEGO, GENERAŁA WOJSK POLSKICH, CZĘŚĆ I. Junger Ernst KSIĄŻĘ PIECHOTY (W NAWAŁNICY ŻELAZA) Bartoszewicz Julian PANOWIE NIEMIECCY NA DWORZE STANISŁAWA AUGUSTA, CZ.I. Kopera Feliks DZIEJE SKARBCA KORONNEGO, CZYLI INSIGNIÓW I KLEJNOTÓW KORONNYCH POLSKI. Bukowski Julian DZIEJE REFORMACYI W POLSCE OD WEJŚCIA JEJ DO POLSKI AŻ DO JEJ UPADKU, T.II.