background preloader

Książki 2

Facebook Twitter

Kreml przeprasza amerykański Goldman Sachs i niemiecką gazetę. Fot.

Kreml przeprasza amerykański Goldman Sachs i niemiecką gazetę

AFP PHOTO/NATALIA KOLESNIKOVA Kreml przeprosił amerykański bank inwestycyjny Goldman Sachs i niemiecką gazetę "Suddeutsche Zeitung" za słowa Putina – informuje agencja Reuters. Rosyjski prezydent sugerował w czwartek, że te właśnie podmioty stoją za aferą Panama Papers. W czwartek podczas tradycyjnego corocznego wystąpienia w rosyjskiej telewizji, podczas którego prezydent odpowiada na pytania Rosjan, Władimir Putin zasugerował, jakoby afera Panama Papers była intrygą przeciwko Rosji. Przypomnijmy, że Panama Papers to wyciek 11 mln dokumentów z kancelarii prawnej Mossac Fonseca, które pokazują, jak elity ze świata finansów i polityki unikają płacenia podatków. Władimir Putin w swoim czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym stwierdził, że za aferą stoją Stany Zjednoczone.

Max Cegielski: ''Złe filmy nie spowodują, że staniemy się wielkim narodem'' - wywiad. Choć niemal całą karierę zawodową poświęcił pracy dla rosyjskiego cara, w swoich wspomnieniach podkreślał powstańczy rodowód swojej rodziny, a po odzyskaniu niepodległości w 1918 wstąpił do Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Max Cegielski: ''Złe filmy nie spowodują, że staniemy się wielkim narodem'' - wywiad

Podawał się za badacza innych kultur i globtrotera, pełniąc jednak tak naprawdę funkcję carskiego agenta. Podobnie jak w przypadku kolonialnej „zimnej wojny” między Rosją i Wielką Brytania, toczonej w XIX wieku w Azji, jego historia jest pełna niedopowiedzeń i dwuznaczności. Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy. Książka, która wstrząsnęła sumieniem Europy Wbrew powszechnym przekonaniom nazistowskie ludobójstwo nie było wyłącznie niemieckim przedsięwzięciem.

Kaci Hitlera. Brudny sekret Europy

To brudna, wstydliwa i mało znana karta historii, ale setki tysięcy Europejczyków wstąpiło z własnej woli do hitlerowskich armii. Żyjąc na skażonej ziemi. Wstrzasający reportaż o katastrofie w Czarnobylu i jej następstwach. Czarnobyl po latach "26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu.

Żyjąc na skażonej ziemi. Wstrzasający reportaż o katastrofie w Czarnobylu i jej następstwach

Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku. " Postapokaliptyczne książki na terenie Polski - Allegro.pl. Postapokaliptyczne książki cieszą się duża estymą wśród fanów fantastyki.

Postapokaliptyczne książki na terenie Polski - Allegro.pl

Ten podgatunek literatury science-fiction został zresztą na przestrzeni lat mocno wyeksploatowany, zwłaszcza przez autorów zagranicznych. Z tematem mierzyli się też wielokrotnie nasi rodzimi autorzy, ale niewiele z polskojęzycznych powieści opisywało akcję rozgrywającą się na terytorium naszego kraju. „Apokalipsa według Pana Jana” Robert J. Szmidt. Ferit. Aga janczarów. Tom I. Sprawy eunucha, Sławomir Łuczak Księgarnia Internetowa Biały Kruk. Ferit (1425 r.) - urodzony w Krakowie, w Koronie Polskiej.

Ferit. Aga janczarów. Tom I. Sprawy eunucha, Sławomir Łuczak Księgarnia Internetowa Biały Kruk

W wieku lat trzynastu uprowadzony do osmańskiej Turcji. W 1438 roku przyjmuje islam i rozpoczyna edukację w elitarnej szkole paziów pałacowych sułtana Murada II w Edirne. Zarządzana przez białych eunuchów placówka ma jedno zadanie - stworzyć liderów dla aparatu wojskowego i urzędniczego rozkwitającego Imperium Osmańskiego. Przed małym chłopcem - podobnie jak i przed innymi brańcami z Serbii, Albanii, Wołoszczyzny i Grecji - otwierają się wrota do wielkiej kariery... Rok 1438. Historia : Najlepsze Audiobooki - Audioteka.pl.

Walerij Paniuszkin: naszym podstawowym wrogiem w Syrii są Amerykanie. 99,9 proc.

Walerij Paniuszkin: naszym podstawowym wrogiem w Syrii są Amerykanie

Rosjan nie ma pojęcia, gdzie jest Syria i kto z kim tam walczy. Najważniejsze jest to, że większość ludzi uwierzyła temu, co się mówi w telewizji. Przekaz medialny w Rosji jest taki, że Amerykanie coś tam robią w Syrii (nie wiadomo dokładnie co), a my występujemy przeciwko Amerykanom. Taka absurdalna sytuacja. Największym problemem jest chyba to, że Ameryka nie ma pojęcia, że to właśnie ona jest tam naszym podstawowym wrogiem - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Walerij Paniuszkin, rosyjski dziennikarz, pisarz, reżyser, autor książki "Rosyjski Robin Hood".

W duchu Mao. W duchu Mao.

W duchu Mao

wSklepiku. Najsłynniejsze bękarty w dziejach Polski - Księgarnia historyczna Napoleon. Publikacja poświęcona jest dziejom królewskich dzieci pochodzących ze związków pozamałżeńskich - to właśnie ich określano mianem bastardów.

Najsłynniejsze bękarty w dziejach Polski - Księgarnia historyczna Napoleon

Ich sytuacja prawna i faktyczna kształtowała się różnie, w zależności od okresu historycznego i stanowiska Kościoła katolickiego. W czasach monarchii wczesnopiastowskiej, mimo pozornego liberalizmu, starano się w różny sposób usunąć bastardów poza nawias społeczeństwa, a przynajmniej utrudniać im życie. Prowadziło to niejednokrotnie do dramatycznych wydarzeń. Przykładem są losy Zbigniewa, przyrodniego brata Bolesława Krzywoustego, czy Bezpryma - syna Bolesława Chrobrego.

Ten ostatni, nie mogąc w żaden inny sposób osiągnąć ważnej pozycji w państwie, jako pierwszy w historii doprowadził do antypolskiego sojuszu Rusi Kijowskiej z cesarzem niemieckim. E-wydanie - Do Rzeczy. Promocje - Polska Księgarnia Narodowa. Uwolnieni od Złego - ebook - NEXTO.PL. Andrzej Gąsiorowski, Bogusław Bagsik i Art-B. Kulisy największej afery w III RP.

Ebooki – książki w EPUB, Kindle MOBI i PDF - NEXTO.PL. Nawiało nam burzę - audiobook - NEXTO.PL. Granica sokoła - audiobook - NEXTO.PL. Kulisy rozpadu ZSRR. Serhii Plokhy dla WP: zadecydowały negocjacje przywódców Rosji i Ukrainy. Najważniejszym czynnikiem, który zaważył na losie ZSRR, były relacje między dwiema największymi republikami - Rosją i Ukrainą, a właściwie stojącymi na ich czele Borysem Jelcynem i Leonidem Krawczukiem. - Decyzja zapadła na spotkaniu Jelcyna z Krawczukiem w Puszczy Białowieskiej na początku grudnia 1991 r.

Kulisy rozpadu ZSRR. Serhii Plokhy dla WP: zadecydowały negocjacje przywódców Rosji i Ukrainy

Białorusini zapewnili miejsce spotkania, ale to przywódcy Rosji i Ukrainy byli dwoma głównymi negocjatorami - wskazuje w rozmowie z Wirtualną Polską Serhii Plokhy, uznany ukraiński historyk i wykładowca Uniwersytetu Harvarda. Plokhy jest autorem książki "Ostatnie imperium", która właśnie ukazała się w polskich księgarniach nakładem Wydawnictwa Znak. Król życia na dnie. Oto historia upadku Ryszarda Krauze. Perfekcyjnie potrafił wykorzystać zmiany ustrojowe w Polsce, by zbić majątek. Umiał zaskarbić sobie przychylność polityków z każdej strony sceny politycznej, dzięki temu dostawał najlepsze kontrakty dla państwowych spółek. Do swojego imperium wciągał najważniejsze osoby w kraju i byłych funkcjonariuszy służb. Uważam Rze Historia. Untitled. Przedstawiamy książki z serii Silva Rerum: Sarmatyzm jako nazwa formacji kulturowej narodu szlacheckiego stał się synonimem polskości i polskiej kultury. Wilno jest jak chór - wywiad z Kristina Sabaliauskaitė autorką powieści "Silva rerum"

„Tożsamość językowa to wynalazek XIX wieku, w XVII wieku ważne były przede wszystkim wyznanie, stan i tożsamość polityczna” – o historii Wilna, polsko-litewskiej szlachcie i bazyliszku rozmawiamy z Kristiną Sabaliauskaitė, litewską pisarką polskiego pochodzenia, autorką opublikowanej właśnie w Polsce powieści „Silva rerum”, napisanej przepięknym językiem powieści historycznej, fenomenie litewskiego rynku książki. Tomasz Pstrągowski: Zacznijmy od pytania, które musi paść rozmawiając w Polsce o Wilnie.

W XVII wieku Wilno było polskim czy litewskim miastem? I czy miało to dla jego mieszkańców jakiekolwiek znaczenie? Inbook. O produkcie W czasach szkolnych nabyłem przeświadczenia, że Polacy są pewnym ewenementem w historii świata, a ich odrębność polegać miałaby głównie na tym, że ? W przeciwieństwie do wielu innych nacji, takich jak choćby Włosi, Grecy czy Niemcy ? W czasach przedpaństwowych nie rozwinęli żadnych wysublimowanych form kultury. Ucząc się o początkach państwa polskiego odniosłem wrażenie, że Polska i Polacy pojawili się na arenie dziejów w roku 966 mocą jakiegoś cudownego aktu stwórczego, swoistego creatio ex nihilo, zaś Mieszko I przyjmując chrzest powołał Polskę, a z nią Polaków, do życia. [?]

Skandaliczna wypowiedź Putina. Roger Moorhouse: Rosja ma problem ze swoją historią. Tajemnica gruźlicy. Pakt Piłsudski-Lenin - Sensacyjna książka. Piłsudski popełnił katastrofalny błąd. Untitled. "Zapamiętuje się śmierć i piękno" Księgarnia wysyłkowa Universitas - podręczniki, język polski, polish language, historia literatury, teoria literatury, wydawnictwa naukowe, historia fotografii, fotografia i sztuka. Alkoholowe dzieje Polski - Sklep internetowy. Tajemnicze-dzieje-polski-235838.html. Katalog_2013_maly. Ksi��ka o katyniu. Małgorzata Nawrocka Twierdza Aniołów – ceny, dane techniczne, opinie na SKAPIEC.pl. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! - mobi, epub / Jan Sowa. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! Widma przeszłości, wizje przyszłości - eBook (mobi, epub, pdf) - Jan Sowa - UpolujEbooka.pl.

Wydawnictwo. Nowości. Inna rzeczpospolita jest mo�liwa pdf. RecenzjaSowa.pdf. Inna Rzeczpospolita jest możliwa! - mobi, epub / Jan Sowa. Polski wkład w chwalebną historię Mossadu - rozmawiamy z Arturem Górskim. Burzliwe lata 50. Poświata nad Czelabińskiem-40 5 marca 1953 o godzinie 21:50 w Kuncewie na wylew krwi do mózgu zmarł Józef Stalin - jeden z największych ludobójców w historii, dyktator i twórca potęgi Związku Radzieckiego. Polowanie pod neutralną banderą. Krążyły plotki o jego homoseksualizmie - Strona 10. Tajemnice umysłu zbrodniarza - Tajemnice umysłu zbrodniarza. Przeszły piekło na Syberii - Łagry i zesłanie ich nie złamały.