background preloader

Historia2

Facebook Twitter

Realna szybkość internetu - Netflix bada ją dla swoich klientów. To, że kupujesz łącze 20 Mbps, nie oznacza, że taką właśnie szybkość internetu dostaniesz.

Realna szybkość internetu - Netflix bada ją dla swoich klientów

Wielu internautów przekonało się o tym na własnej skórze. Problem ten próbowano rozwiązywać na drodze prawnej. Przykładowo w Polsce zaproponowano, aby operatorzy obowiązkowo określali minimalną prędkość oferowanego łącza. Wydaje się jednak, że problem informowania abonenta o jakości usług można rozwiązać także poza prawem. Netflix, znany dostawca usług VoD, uruchomił wczoraj specjalny serwis ISP Speed Index informujący o realnej jakości usług poszczególnych operatorów. Obecnie serwis prezentuje dane dotyczące dostawców z USA, Meksyku, Iralndii, UK, Norwegii, Szwecji, Dani i Finlandii.

Pomysł Netfliksa jest ciekawy z dwóch powodów. Po pierwsze, podmiot komercyjny prowadzi działania podobne do tych, jakie w przeszłości realizowały instytucje publiczne. Sonda Czy w sieci powinno być więcej informacji o realnej jakości usług dostawców internetu? Dostawcy internetu nie czują się dobrze pod taką presją. Gen. Nikołaj Skoblin - agent NKWD wśród ''białej'' emigracji w Paryżu. Zagłada Irlandczyków. Anglicy wymordowali połowę populacji wyspy. Rosyjska myśl techniczna. Zobacz wyjątkowe autobusy.

Największe działa w historii. Jonathan Pollard - szpieg, który wyrolował całe USA. Rozliczenie zamiast pojednania. Most trzy kroki od Wenecji.

Rozliczenie zamiast pojednania

5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziwe - strona 2. Świat na dłoni | 2016-01-04 (12:13) | 56 opinie (fot.

5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziwe - strona 2

Świat na dłoni) Ludobójstwo w Indonezji. Sprawcy zbrodni zostali uznani za bohaterów. Bapa Tengkorak zawsze był porywczy i brutalny.

Ludobójstwo w Indonezji. Sprawcy zbrodni zostali uznani za bohaterów

Gdy po jednym ze wspólnych połowów wuj odmówił pieniędzy, młody wówczas chłopak chwycił maczetę i ciął go prosto w szyję. Ostatnie dni dyktatorów. Jak umierali najwięksi zbrodniarze XX wieku? W jaki sposób zginął Adolf Hitler, Józef Stalin czy Nicolae Ceausescu?

Ostatnie dni dyktatorów. Jak umierali najwięksi zbrodniarze XX wieku?

Jak wyglądały ostatnie chwile Mussoliniego, Breżniewa czy gen. Słynne zamachy na papieży. Historia wikingów - dlaczego opuścili Grenlandię? Klara Hitler - to ona urodziła diabła. Zapisała się w historii jako matka jednego z największych zbrodniarzy w dziejach ludzkości.

Klara Hitler - to ona urodziła diabła

Wódz Niemiec pamiętał o niej aż do swojej śmierci w podziemnym bunkrze Kancelarii Rzeszy. W ostatnich dniach życia jej zdjęcie było, obok portretu króla Fryderyka Wielkiego, jedną z najcenniejszych dla niego rzeczy. Wikingowie próbowali skolonizować Amerykę, zorganizowali kilka wypraw. Bitwa o Hue. Największy bombowiec na świecie - B-36 Peacemaker - Galeria - Strona 2. Zdrada Alfreda Redla, czyli afera "tęczowego pułkownika" - WP.PL. Facet.wp.pl | 2015-10-07 (12:59) | 25 opinie East News Ten zdolny oficer robił błyskotliwą karierę w armii cesarza Franciszka Józefa, widziano w nim jej przyszłego dowódcę lub nawet ministra wojny.

Zdrada Alfreda Redla, czyli afera "tęczowego pułkownika" - WP.PL

Trudno się dziwić powszechnemu szokowi i niedowierzaniu, kiedy na jaw wyszła informacja, że Alfred Redl przez blisko 10 lat był rosyjskim szpiegiem. Szacuje się, że jego zdrada mogła kosztować życie blisko pół miliona żołnierzy. Nie doszłoby do niej, gdyby nie skłonność pułkownika do mężczyzn... Jest noc z 24 na 25 maja 1913 r. Przesłuchanie trwa blisko dwie godziny. Ruś na kolanach. Mongolski podbój złamał charakter całych pokoleń. Klęska książąt ruskich w bitwie nad Kałką, w której zginęło 25 tys. ludzi, otworzyła drogę do mongolskiego podboju w Europie.

Ruś na kolanach. Mongolski podbój złamał charakter całych pokoleń

Zapowiedzią czekających Ruś okrucieństw był los ludzi, którzy poddali się po bitwie. Mongołowie urządzili na przykrytych deskami nieszczęśnikach ucztę zwycięstwa. Pojmani umierali długo i boleśnie. Dżuma - największa katastrofa w dziejach Europy. Mieszkańcy Europy, aż do momentu poprawy warunków higienicznych na początku XIX wieku, żyli w świadomości nieustannego zagrożenia chorobami zakaźnymi.

Dżuma - największa katastrofa w dziejach Europy

Warto sobie uświadomić, że jeszcze przed dwustu laty epidemie groźnych chorób pojawiały się regularnie co 10-15 lat i nieodwołalnie zbierały swe okrutne żniwo. Szczególnie przerażająca była Czarna Śmierć - dżuma, zwana także: plagą, morową zarazą, morem czy morowym powietrzem. Dlaczego USA zaangażowały się w wojnę w Wietnamie? Polska "swastyka". Co oznacza? - WP.PL. Facet.wp.pl | 2015-09-10 (10:35) | 2 opinie East News Charakterystyczny krzyż ze złamanymi pod kątem ramionami dziś kojarzy się jednoznacznie z hitlerowskimi Niemcami, ideologią nazistowską, ludobójstwem, rasizmem i nietolerancją.

Polska "swastyka". Co oznacza? - WP.PL

I choć III Rzesza zawłaszczyła swastykę, jest to symbol dużo starszy od niej. Własne swastyki posiadały (i posiadają) rozliczne kultury na całym świecie. Polska nie należy tu do wyjątku. Choć powszechnie za ojczyznę charakterystycznego krzyżyka uznawane są kraje orientalne, według jednej z teorii swastyka pojawiła się niezależnie od siebie w różnych częściach świata i nie ma jednego źródła.

Historia wojny sześciodniowej. Wojna sześciodniowa - jeden z najbardziej zdumiewających sukcesów militarnych XX wieku. Kowboj na krążowniku. Tragiczna historia zestrzelenia irańskiego samolotu A300 przez USS "Vincennes" 3 lipca 1988 r. amerykański krążownik USS "Vincennes" zestrzelił irański samolot pasażerski A300, zabijając 290 osób.

Władze USA utrzymywały, że doszło do nieszczęśliwego wypadku i nawet wypłaciły rodzinom ofiar zadośćuczynienia. Jednocześnie jednak kapitan okrętu i i członkowie załogi zostali... odznaczeni za akcję bojową. Tragiczną historię sprzed 28 lat przypomina "Historia Do Rzeczy". Wojna o Kaukaz - Turcja i Rosja w I wojnie światowej. Maksymilian I - przypadkowy cesarz Meksyku. Katastrofa atomowa, którą władze zataiły przed ludźmi. Bjarni Herjolfsson i Leif Eriksson - Europejczycy, którzy odkryli Amerykę. Czy Winston Churchill był nieślubnym dzieckiem króla Serbii? Książka wywołała spore zamieszanie w Wielkiej Brytanii. "Krwawa Litania" - konflikt religijny w międzywojennej Jugosławii. Wojna w Wietnamie nie byłą "prawdziwą" wojną. Dlatego Amerykanie nie mogli jej wygrać. Tomasz Bednarzak: Jakie nastroje panowały w Stanach Zjednoczonych, gdy 40 lat temu wojska Wietnamu Północnego wkraczały do Sajgonu?

Ranavalona - okrutna królowa Madagaskaru. Włoscy nurkowie odnaleźli 39 sztabek unikatowego starożytnego metalu. To może być orichalcum? Grupa włoskich nurków odkryła we wraku statku 39 sztabek metalu, który może być znanym w starożytnej Grecji orichalcum. Zgodnie z opisem Platona, unikatowy stop miał pochodzić z mitycznej Atlantydy. To pierwsze tego typu znalezisko w historii. Według Platona, orichalcum było metalem wydobywanym na Atlantydzie.

Najkrótsza wojna w historii - starcie Anglii z Zanzibarem. Bezprizorni - bezdomne dzieci w Rosji i w Związku Radzieckim. Wojownicy, rzezańcy i nałożnice - dawni Słowianie na krańcach świata. Od VI do IX wieku Słowianie, którzy docierali na Bałkany znad Dunaju, toczyli krwawe walki z Cesarstwem Bizantyjskim. Zajęli tereny dzisiejszej Chorwacji, Bośni, Serbii i Bułgarii, a na obszarze Grecji zepchnęli Bizantyjczyków do niewielu największych miast portowych. Jednak już w VII wieku władcy Konstantynopola rozpoczęli serię kontrofensyw, które w ciągu następnych stuleci przywróciły bizantyjskie panowanie nad południowymi Bałkanami, w efekcie czego tamtejsi Słowianie z czasem zmieszali się z Grekami. Jednostka 731 [Enigma] - WP.TV. Jednostka 731 [Enigma] - WP.TV. Zobacz, które państwa do dziś spłacają długi sprzed 100 lat.

''Matka Makryna'' - opowieść o świętej hochsztaplerce. 220 lat temu Rosjanie dokonali Rzezi Pragi. Halbmondlager czyli jak to Niemcy wynaleźli dżihad pod Berlinem... in PiSownia Forum. Serwis popularnonaukowy - odkrycia, kontrowersje, historia, ciekawostki, badania, ciekawostki z przeszłości. Źródła dżihadu w Europie - Radosław S. Czarnecki - Blog Radosława S. Czarneckiego.

Islam w pigułce: trzy etapy Dżihadu. Chcieli zrobić nazistowski dżihad. Dżihad do życia przywrócili Niemcy - Świat. Osmanowie i niemiecki dżihad. Biało-czerwoni w mundurach feldgrau. Dżihad cesarza Wilhelma. Zygmunt Gloger: Encyklopedia staropolska. Aktualności o polskiej nauce, badaniach, wydarzeniach, polskich uczelniach i instytutach badawczych. Orzeł. Niewolnicy Słowian we wczesnym średniowieczu.

Słowianie rządzili na Bałtyku. Najazdy z Pomorza pustoszyły Skandynawię. Łowcy i handlarze słowiańskich niewolników - Strona 2. Lądowe pancerniki - pierwsze czołgi na polu walki. Zbrodnie świętego Konstantyna. Gavrilo Princip - zabójca arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Nellie - podziemny czołg Winstona Churchilla.