background preloader

Aktualne 3

Facebook Twitter

​Kłopot z islamską apokalipsą. Tomasz Wróblewski: Brexit to dopiero początek. Marcel van Herpen: Rosja może opanować kraje bałtyckie w 24 godziny. Nie Brexit jest groźny dla Unii, ale włoskie banki. Właściciel Pekao w kłopotach. Premier Włoch Matteo Renzi podczas konferencji w Berlinie.

Nie Brexit jest groźny dla Unii, ale włoskie banki. Właściciel Pekao w kłopotach

To może być europejska powtórka z upadku Lehmann Brothers w Stanach Zjednoczonych. Eksperci wskazują, że włoskie banki mają gigantyczny problem. Umowy handlowe TTIP i CETA oddają władzę korporacjom. "To zagrożenie dla demokracji" Fot.

Umowy handlowe TTIP i CETA oddają władzę korporacjom. "To zagrożenie dla demokracji"

Mariusz Gaczynski / East News Te umowy nie zawierają niczego korzystnego dla społeczeństwa. Bernard-Henri Lévy: Wybieranie stron na wojnie z islamem. Musimy nazywać rzeczy po imieniu.

Bernard-Henri Lévy: Wybieranie stron na wojnie z islamem

Musimy przestać powtarzać do znudzenia, że ci muzułmańscy odszczepieńcy "nie mają nic wspólnego z islamem". Musimy uznać, że skoro dwa rodzaje islamu sczepione są w walce na śmierć i życie, a polem bitwy jest cała planeta i zagrożone są przyjęte na Zachodzie wartości, to ich walka nie jest sprawą wyłącznie muzułmanów - pisze francuski filozof Bernard-Henri Lévy. "Wprost": Wielka czystka. Kreml urządza pokazowe procesy i skazuje swoich oponentów na wiele lat łagru.

"Wprost": Wielka czystka

Ale im mocniej pręży muskuły, tym bardziej boi się ujawnienia tajemnic i tym częściej giną poddani Putina - pisze Tatiana Kolesnyczenko w nowym numerze tygodnika "Wprost". Rosyjski sąd orzekł w ubiegłym tygodniu, że ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko jest winna zabójstwa dwóch rosyjskich dziennikarzy, i skazał ją na 22 lata kolonii karnej. Już nie wiadomo, co bardziej oburza w tym procesie: kompletnie absurdalne argumenty śledztwa czy to, że Władimir Putin demonstracyjnie lekceważy apele całego świata o zakończenie tego kiepskiego teatrzyku. Sawczenko nie jest jedynym więźniem Putina. Paweł Lisicki: Europa nie jest drugim Rzymem.

Muzułmanie, którzy docierają na teren Europy, nie tylko nie przyjmują religii chrześcijańskiej, ale wśród dawnych chrześcijan zdobywają powoli wyznawców.

Paweł Lisicki: Europa nie jest drugim Rzymem

Chrześcijaństwo cierpi na nieuleczalną, jak można sądzić, chorobę rozpadu tożsamości. Współcześni chrześcijanie coraz mniej są dumni z własnej przeszłości, coraz częściej natomiast się jej wstydzą i za nią przepraszają - pisze Paweł Lisicki dla WP. Wielu komentatorów, którzy z narastającą rezygnacją opisują kolejne akty terroru, jakie dotykają miasta Europy, mówi o wojnie cywilizacji, o starciu islamu i chrześcijaństwa.

Niektórzy z nich twierdzą, że współczesna Europa przypomina starożytny Rzym. Podobnie jak na nią teraz napiera fala muzułmańskich uciekinierów, tak przed wiekami imperium musiało odpierać najazdy barbarzyńców. Analogie mają to do siebie, że pozwalają lepiej rozumieć zjawiska. Eksperci komentują przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas 70. miesięcznicy Katastrofy Smoleńskiej. • Są tacy, którzy podnoszą rękę na Polskę - mówił Jarosław Kaczyński podczas 70. miesięcznicy Katastrofy Smoleńskiej • Pietrzyk-Zieniewicz: w tle migocze temat Trybunału Stanu dla Donalda Tuska • Borowiec: chcieliby tego nawet niektórzy ludzie w PO W środę przed Pałacem Prezydenckim odbyły się obchody 70. miesięcznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Eksperci komentują przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas 70. miesięcznicy Katastrofy Smoleńskiej

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, dziękując sympatykom za przybycie stwierdził: - Warto ciągle trwać, warto zabiegać o to, by sprawa tak bardzo związana z naszą godnością, z naszą suwerennością była załatwiona - mówił prezes Kaczyński. - A o tę wolność, o tę suwerenność trzeba ciągle walczyć, bo są tacy, tu wewnątrz Polski, a także na zewnątrz... są tacy, którzy podnoszą na nią rękę. Prezes IPN: zadajmy sobie pytanie, ile jesteśmy w stanie poświęcić, by bronić Ukrainy? Pytanie o możliwość "nowej Jałty" w związku z obecnymi działaniami Rosji wobec Ukrainy zadajmy nie tylko naszym sojusznikom, ale także samym sobie - podkreślił prezes IPN Łukasz Kamiński.

Prezes IPN: zadajmy sobie pytanie, ile jesteśmy w stanie poświęcić, by bronić Ukrainy?

To pytanie, ile jesteśmy w stanie poświęcić, by bronić Ukrainy - dodał. Prezes IPN w wywiadzie dla PAP zwrócił uwagę, że dla większości mieszkańców Europy 8 maja br. będzie radosnym świętem wolności; dla Polaków jednak, mimo końca ludobójczej niemieckiej okupacji, koniec wojny oznacza także instalację komunistycznej dyktatury. Szef IPN zaznaczył też, że obchody 70-lecia zakończenia II wojny światowej będą przebiegać w cieniu wojny na Ukrainie.

PAP: Dokładnie 70 lat temu, 4 lutego 1945 r. w Jałcie na Krymie, rozpoczęła się konferencja Wielkiej Trójki - przywódców USA, Wielkiej Brytanii i Związku Sowieckiego, którzy decydowali o powojennych losach świata. Timothy Snyder: Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow. Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow, a swe działania na Ukrainie uzasadnia podobnie jak Związek Sowiecki wkraczający do Polski w 1939 r. - ocenił amerykański historyk Timothy Snyder w środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Timothy Snyder: Rosja realizuje współcześnie koncepcje paktu Ribbentrop-Mołotow

Historyk wygłosił wykład na konferencji pt. "Wojna i Pokój", zorganizowanej przez frakcję centroprawicowej Europejskiej Partii Ludowej w PE w związku z 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej. Wskazał, że istnieje sprzeczność pomiędzy tym, że w Rosji tak wielką wagę przywiązuje się do świętowania rocznicy zakończenia II wojny światowej, a tym, że w ubiegłym roku prezydent Władimir Putin "zrehabilitował" pakt Ribbentrop-Mołotow, czyli podpisany 23 sierpnia 1939 r. pakt o nieagresji między ZSRR a III Rzeszą, z tajnym protokołem przewidującym rozbiór Polski. "Do Rzeczy": Awatar Putina. Wiosną mają ruszyć zdjęcia do międzynarodowej produkcji zatytułowanej „Putin”.

"Do Rzeczy": Awatar Putina

To kolejny krok na drodze prezydenta Rosji do pozycji ikony męskości. Jej początków szukać należy w powieściach fantasy, które uformowały postsowiecką męską wyobraźnię - piszą Elena i Gabriel Michalikowie w nowym numerze tygodnika "Do Rzeczy". Putin z tygrysem, Putin na polowaniu, Putin podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Silny, brutalny, otoczony aurą przygody i seksualnej atrakcyjności. Jeśli upływ czasu zaciera rysy macho, to z pomocą prezydentowi Rosji biegną chirurdzy plastyczni i eksperci od wizerunku.

Publiczny image prezydenta Federacji Rosyjskiej to odbicie najpopularniejszych wzorców kultury masowej. Przerażające dane NASA. Ocieplenie klimatu przyspiesza. Jak informuje amerykańska agencja kosmiczna NASA, luty 2016 roku okazał się rekordowo ciepły.

Przerażające dane NASA. Ocieplenie klimatu przyspiesza

Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie sposób, w jaki ów rekord został pobity. Różnica pomiędzy lutym 2016 roku, a drugim najcieplejszym w historii okazała się bowiem tak duża, że zdumiała nawet światową elitę klimatologów. Uczeni uznali tegoroczny luty za czerwoną lampkę ostrzegawczą, obawiając się, że rozmiary globalnego ocieplenia są jeszcze większe niż dotąd sądzono. Masz ciekawe fotografie? Tu-154 - wrak niezgody z rosyjskiej perspektywy. Kreml prowadzi cyniczną i makabryczną grę wobec Polski. • W rosyjskim śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej praktycznie nic się nie dzieje • Kreml wykorzystuje tragedię do makabrycznej i cynicznej gry • W ten sposób chce prowokować wewnętrzne waśnie w Polsce • Przy okazji rosyjscy urzędnicy i kremlowskie media atakują polską stronę • Grając na zwrocie wraku Moskwa pokazuje też wszystkim, że to ona "rządzi" • Podobne rozgrywki prowadzi w stosunku do innych krajów • Rosja może zdecydować się na oddanie szczątków Tu-154 tylko w dwóch przypadkach Aktywność rosyjskiego Komitetu Śledczego w sprawie tragedii smoleńskiej nie pozostawia złudzeń, że dochodzenie i blokowanie zwrotu szczątków samolotu Tu-154 to nic innego, jak przemyślana strategia polityczna Kremla, rozgrywana na kilku płaszczyznach.

Można to udowodnić porównując działania Rosji w analogicznych przypadkach, nieograniczonych jedynie do katastrof lotniczych. Cisza Komitetu Kto nie wierzy, niech wejdzie na stronę Komitetu, w zakładkę "sprawy o najwyższym zainteresowaniu publicznym". Interwencje zbrojne Moskwy. Zgłoś do moderacji Zgadzam się z opinią Nie zgadzam się z opinią ~Jowisz 2014-03-02 (14:55) 2 lata 8 dni 2 godziny i 12 minut temu Intrwencje USA=Korea=Wietnam=Kambodza=Laos=Irak Tunezja=Afganistan=Egipt=Serbia=Grenada=Panama= Nikaragua=Kuba(zatoka świń Guantanamo) Nie wiem czy wymieniłem wszystkie odpowiedz pokaż 6 ukrytych odpowiedzi pokaż 1 wcześniejszą odpowiedź. Kim są dziś pożyteczni idioci? Kto bardziej realizuje interesy Kremla: KOD czy PiS?

Andrzej Zybertowicz włożył kij w mrowisko. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim na antenie TVN 24 stwierdził, że ujawnienie zawartości szafy Czesława Kiszczaka i demonstracje KOD w obronie Lecha Wałęsy to elementy wojny hybrydowej, którą Rosja prowadzi z Polską - czytamy w "Rzeczpospolitej". Reakcje były do przewidzenia. Bartłomiej Sienkiewicz i Aleksander Kwaśniewski zarzucili doradcy prezydenta RP snucie teorii spiskowych.

Wszystkie zamachy na Lecha Wałęsę. Kto planował zamordowanie lidera "Solidarności"? Polecamy wywiad z Lechem Wałęsą, w którym mówi o zamachach na jego życie W ostatnim czasie Lech Wałęsa z szybkością karabinu maszynowego publikuje coraz to nowe informacje dotyczące swej przeszłości. Raz stwierdził, że rozmawiał z kontrwywiadem, raz - że to bezpieka współpracowała z nim, a nie odwrotnie. Większość z tych rewelacji trudno zweryfikować historykom. Tomasz Wróblewski: Konfederacja plebsu wdziera się do narodowych parlamentów. Kpili, straszyli nawrotem wojen i dyktatur, pukali się w głowę, ale ta bezrefleksyjna masa rosła, rośnie i głosuje. "Do Rzeczy": Trzy minuty do końca świata. Dwa lata po agresji na Ukrainę premier Rosji ostrzegł Zachód przed konfliktem na globalną skalę.

Niestety, to wcale nie musi być blef. Ch*, dupa i kamieni kupa – Tomasz Majewski Show. …Rzekł minister Sienkiewicz. "Moskowskij Komsomolec" o aktach "Bolka" i Wałęsie: okazał się banalnym agentem specłużb, ale niech oceni historia. Według Kiszczaka pomysł transformacji PRL w III RP zrodził się w kręgach PZPR. • Kiszczak: inicjatywa zmiany ustrojowej wyszła od władz PRL • Zdaniem generała władze PRL chciały transformacją uchronić Polskę od rozlewu krwi • Korwin-Mikke: Okrągły Stół, który poprzedził transformację, był wynalazkiem Kiszczaka. Ciemna strona polskiego sportu. Teczki znanych zawodników w archiwach IPN - WP SportoweFakty. Policjanci z grupy tzw. "łowców cieni" ujawniają, jak przebiegały poszukiwania Kajetana P. "Przez wiele lat żyłem z presją tego upokorzenia i lęku przed utratą twarzy" - Strona 3.

Ostra polemika Waszczykowskiego z rosyjskim ambasadorem. Umowa TTIP, może zalać Europę tanią i mniej zdrową żywnością. Grekokatolicy z Ukrainy rozczarowani deklaracją papieża Franciszka i patriarchy Cyryla. Rosjanie upamiętnili gen. Czerniachowskiego przed pomnikiem w Pieniężnie. Wróżenie z liczb - jak dzięki matematyce przewidzieć przyszłość przemysłu zbrojeniowego? Oni też chcą zniszczyć cywilizację Zachodu. Wojna transportowa z Rosją. Tak postępowała eskalacja konfliktu o przewozy samochodami ciężarowymi. Niemiecki dziennik: Polacy jak lunatycy zmierzają ku rafie.

Komunikat MON ws. oświadczenia ppłk. rez. S. Komisarczyka dot. zniszczenia Dziennika. Kryzys bankowy w Europie. Oszczędności są zagrożone? Wyszkowski: Lech Wałęsa na czele KOD-u to byłoby uwieńczenie jego działań. Jarosław Kaczyński: przez 26 lat manipulowano Polakami. Ile zarobiły w Polsce agencje ratingowe? Za samą ocenę kraju 3 miliony złotych. Kolejna "historyczna" wpadka Ryszarda Petru. "To dowód na to, że zwiększenie liczby godzin historii w szkołach ma sens"

Szpieg urojony. Wstrząsający raport o rosyjskich zbrodniach na Ukrainie. "Mordują jak polskich oficerów w Katyniu" Luksemburska hipokryzja. Rok próchniejącego centrum. Jakub Majmurek: sceny polityczne coraz głębiej podzielone. Rosja upadnie? - Zobacz, jak świat może wyglądać za 10 lat. Zaskakująca prognoza dla Polski. Konflikty 2016 r. - to tam świat będzie płonął? Paweł Lisicki do obrońców wolności słowa na Zachodzie: jesteście żałośni.

Andrzej Duda i PiS u władzy. Mariusz Staniszewski: rok nowoczesnego patriotyzmu. Generacja czy demoralizacja 500+. Tomasz Wróblewski: ważny program może obrócić się w porażkę. Afganistan może stać się drugą Arabią Saudyjską, ale najpierw musi przezwyciężyć "klątwę surowców" Michał Sołowow zainwestował miliony w śmieci. W tym roku polska technologia Bioelektry może podbić świat. Rosyjski ekspert: za pomoc Ukraińcom Polska "zostałaby zmiażdżona" - o2 - serce internetu. Jarosław Kaczyński burzy Polskę Michnika. 5 teorii konspiracyjnych, które okazały się prawdziwe. Media w Polsce. Do kogo należy prasa, telewizja, portale czy radio? Czy trzeba powołać sejmową komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT-u? Andrzej Duda i PiS u władzy. Mariusz Staniszewski: rok nowoczesnego patriotyzmu. Lizus, profesjonalista czy kreatywny? Sprawdź, jakim typem jesteś i jak zostać ulubieńcem szefa.

Czarne scenariusze gospodarcze na 2016 rok. Globalna rywalizacja Wschód-Zachód: czeka nas konwergencja czy wojna? Łukasz Warzecha: Niemcy będą wściekli na Polskę. I dobrze. "Wprost": Dokładnie przyglądajcie się przyjaciołom. W czym tkwi sekret sztywnej ręki Władimira Putina? Te zestawy Lego są warte krocie. Zajrzyj do szuflad swoich dzieci... - o2 - serce internetu. Polak pariasem Europy - LOL mania. Przesmyk suwalski kluczem do planów Rosji. Putin wykorzysta słabość NATO? Na temat tej katastrofy władze radzieckie milczały przez lata. Marek Orzechowski: nasi współmieszkańcy w muzułmańskiej wierze nigdzie stąd nie pójdą.